Skocz do zawartości
pho

Napoje

Rekomendowane odpowiedzi

A tak w ogóle to czemu wycofali go ze sprzedaży i dopiero teraz go wprowadzili ponownie ? Sam ostatnio widziałem w w sklepie i chyba się skusze. Pamiętam, że mi bardzo smakował zielony i pomarańczowy. Był jeszcze chyba biały o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to czemu wycofali go ze sprzedaży i dopiero teraz go wprowadzili ponownie ?

 

Firma która go produkowała lata temu plajtła, sprzedała prawa kilka lat temu próbowali to reaktywować nie wyszło, teraz kto inny nabył prawa i wydaje:)

Konkretniej:

Frugo pojawiło się w Polsce w 1996 roku, ale sześć lat później jego producent (Alima Gerber) wystawił markę na sprzedaż. Nabywcą została Krynica Zdrój, która kilka lat później zbankrutowała, a produkcji napoju zaprzestano. Pod koniec 2009 roku markę Frugo od syndyka odkupiła firma Aflofarm, która początkowo chciała znów wprowadzić Frugo, ale tylko na półki w sieci kawiarni Coffeeheaven i w delikatesach Alma. Ostatecznie uznała jednak, że potencjał Frugo wykracza poza jej zakres działalności. W marcu 2011 roku odsprzedała ją. Nabywcą została firma FoodCare.

Ze smaków pamiętam, że na początku były trzy albo cztery (na pewno pomarańczowy, różowy i zielony i tym czwartym mógłby być jakiś ciemny/granatowy), a dopiero po jakimś czasie pojawiły się dwa nowe (biały i czarny).

EDIT: Wg Wikipedii były cztery: żółte, seledynowe, niebieskie i czerwone O_o. O dwóch dodatkowych Wiki nie wspomina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było jeszcze czarne i smakowało dobrze :) Z nowego fruga piłem póki co zielone, niezbyt smakowało.

 

Panowie!

Sok Maurera, http://www.maurer.com.pl/, 30zł za 5l. Ostatnio znajomy przywiózł mi karton jabłkowo- miętowego, powiem Wam - zajebisty! Trzeba 'zużyć' szybko, bo soki nie są pasteryzowane ani konserwowane i otwarty zepsuje się po 2-3 dniach.

 

A z napojów wysokoprocentowych - ostatnio kumpel dorwał jakąś niby-domowej roboty wódkę. Kolor jasno zielony, w środku łodyga mięty. Elegancko wchodziła :o Podobno facet który to robi, ma w ofercie również inne 'smaki' i mieszanki(lubczyk, sosna, jodła). Jak zdobędę butelkę to dam znać i wrzuce zdjęcia z etykietą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spróbowałem tego nowego Frugo. Był do wyboru tylko zielony, różowy i granatowy. Wziąłem zielony i przyznam, że jest całkiem dobry. Ostatnio piłem to dawno. Pamiętam za to że był bardzo smaczny. Nie za słodki i za kwaśny i właśnie mocno owocowy. Nie to co dzisiejsze napoje gdzie czuć cukier z domieszką owoców. Ten nowy też jest dobry, ale jednak czegoś mu brakuje. Nie wiem może po tylu latach próbowania innych soków straciłem już smak ;) Co do napojów alkoholowych to nie przepadam. Wódkę lubię pić czystą i ew. popić Colą jak nie jest się w formie. ;) Lubie za to Whiskey ze Spritem. Ale to już rozmowa na inny temat.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Donny napisał:

Ma ktoś moze wyciskarkę? Warto jest sobie takie urządzenie kupić? 

Tak, mam wyciskarkę r9 270..wyciska wszystkie soki z mojego i5...

 

amanda99@, czekaj na riska, pewno rzuci linkiem...

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...