Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Tak szczegolnie wsparcie dla 1333 MHz bus i memek 1066MHz oraz 3xPCI-E 16x brzmi obiecujaco :)

 

Cos czuje , ze pomimo DFI+Intel do tej pory nie bylo jakas rewelacja to nowa LP na RD600 pokaze pazurki (i bedzie to wlasnie moja nowa platforma) :wink:

Ano najbardziej intrygujacy jest ten trzeci slot pci-express x16 na akcelerator fizyki od ati :D Do tego ciekawostka bedzie osobny zegar dla pamieci calkowicie niezalezny od proca. ;)

 

W sumie to chyba bede musial odszczekac to co mowilem , ze chipsety ati na intela to syf ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko jedno.

Jeżeli nowe Procki Conroe są rzeczywiście takie dobre (wydajność Concore 2,40Mhz większa od FX-60 o 25-50% to na pewno nie będą one kosztowały 300$ za sztuke ;P)

Nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedawałby tak tanio takich procków

Realne ceny Conroe (zakłądając ze ich wydajność będzie rzeczywiście taka wysoka) to:

600$ - 900$ - 1200$ (Ceny zachodnie)

700$ - 1000$ - 13000$ (Ceny Polskie)

A moim zdaniem będą nawet wyższe (Jeżeli ich realna wydajność będzie taka jak zapowiadają)

I nie róbcie sobie nadzieii że kupicie je za półdarmo lol

300$ to w najlepszym przypadku jest cena produkcji jednego procka ;)

 

Przed chwilą widziąłem Conroe na ebay.com (2.40Mhz wersja inżynieryjna OEM bez gwarki) 650$ - wątpie żeby były taniej więc lepiej sie śpieszczcie z zakupami.

Edytowane przez wirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko jedno.

Jeżeli nowe Procki Conroe są rzeczywiście takie dobre (wydajność Concore 2,40Mhz większa od FX-60 o 25-50% to na pewno nie będą one kosztowały 300$ za sztuke ;P)

Nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedawałby tak tanio takich procków

Realne ceny Conroe (zakłądając ze ich wydajność będzie rzeczywiście taka wysoka) to:

600$ - 900$ - 1200$ (Ceny zachodnie)

700$ - 1000$ - 13000$ (Ceny Polskie)

A moim zdaniem będą nawet wyższe (Jeżeli ich realna wydajność będzie taka jak zapowiadają)

I nie róbcie sobie nadzieii że kupicie je za półdarmo lol

300$ to w najlepszym przypadku jest cena produkcji jednego procka ;)

 

Przed chwilą widziąłem Conroe na ebay.com (2.40Mhz wersja inżynieryjna OEM bez gwarki) 650$ - wątpie żeby były taniej więc lepiej sie śpieszczcie z zakupami.

lol? :|

 

po pierwsze skoncz z tym 2,40 mhz......

po drugie to nalezaloby zaznaczyc ze jest jakis postep, wiec ceny spadaja - to chyba oczywiste, zobacz sobie po ile stoja bartony, a jaka wydajnosc ma taki Venice i powrownaj ich ceny... jezeli intelk zawola 700$ za najtanszy model to kto to kupi :lol:

 

"Przed chwilą widziąłem Conroe na ebay.com (2.40Mhz wersja inżynieryjna OEM bez gwarki) 650$ - wątpie żeby były taniej więc lepiej sie śpieszczcie z zakupami."

 

watpisz zeby byly taniej? :lol:

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowe Procki Conroe są rzeczywiście takie dobre (wydajność Concore 2,40Mhz większa od FX-60 o 25-50% to na pewno nie będą one kosztowały 300$ za sztuke ;P)

Nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedawałby tak tanio takich procków

Realne ceny Conroe (zakłądając ze ich wydajność będzie rzeczywiście taka wysoka) to:

600$ - 900$ - 1200$ (Ceny zachodnie)

700$ - 1000$ - 13000$ (Ceny Polskie)

A moim zdaniem będą nawet wyższe (Jeżeli ich realna wydajność będzie taka jak zapowiadają)

I nie róbcie sobie nadzieii że kupicie je za półdarmo lol

300$ to w najlepszym przypadku jest cena produkcji jednego procka icon_wink2.gif

Nie no następny szpec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(nie)stety bullshit. K8L nie ma nic wspolnego z K9 i tym bardziej wcale sie tak wczesniej nie nazywal!

Nad K9 (jadro nastepnej generacji) AMD pracuje juz jakis czas... a jako zapchaj dziura modyfikuja K8 ktory urodzi sie jako K8L i bezposredni rywal Conroe.

Pracuja jednoczesnie caly czas nad jego nastepca. K9 to docelowy uklad nowej generacji, a K8L ma byc tylko pomostem.

K8L bedzie dość ciekawe - 4 jajka, kazde ze swoim cache L1 + 512kb wlasnego L2 + wspolne dla wszystkich rdzeni 2MB L3 + HT3.0 + DDR3 (?) . Jestem ciekaw co i przede wszystkim kiedy zaprezentuje K9 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, wirus dobrym zwyczajem tego forum jest podanie orb'a z wynikiem, szczególnie tak wysokim jak Twój.

 

Sugerowane ceny dla conroe są już praktycznie znane, twojej proroctwa w tej sytuacji nie mają racji bytu i są zwyczajnie śmieszne/ absurdalne, ale jak chcesz sobie troszkę postów ponabijać, to wszystko jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obniżenie cen daje im czas do 15czerwca :D

 

Przyznam się, że praktycznie nie czytam tego tematu, więc zapytam się kiedy ma być conroe w Polsce ?? Ten najtańszy model ? Gdzieś czytałem że pod koniec IIkwartału ale to chyba bzdury, tak ??

 

Tylko jest pewna sprawa z tym najtańszym...nikt jeszcze nie miał go w łapkach (chyba, że coś przeoczyłem :unsure: ) a on ma połowę keszu jaki mają te których testy widzieliśmy i jak na razie nikt nie wie jak to może wpłynąć na ich wydajność.

 

 

Przed chwilą widziąłem Conroe na ebay.com (2.40Mhz wersja inżynieryjna OEM bez gwarki) 650$ - wątpie żeby były taniej więc lepiej sie śpieszczcie z zakupami.

A to nic Ci nie powiedziało? To nie są normalne procki, takie które trafią do sprzedaży bo w sprzedaży ich jeszcze nie ma i dlatego takie ceny. A skoro Intel daje takie ceny jakie znamy to takie będą, jak ktos kupi od nich minimum 1000szt a jakie będą dokładnie ceny detaliczne to ciężko przewidzieć jedno wiadomo na pewno wyższe B) Ale miejmy nadzieję, że nie wiele :rolleyes:

pozdr

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że conroe jest najwydajniejszym procesorem. To jestem ciekaw co się stanie z procesorami Intel Pentium 4 Extreme Edition 3.4 GHz HR BOX (LGA775) i droższymi. Bo jeśli wolniejsze procki będą droższe od super szybkich conroe, to gdzieś musi być haczyk. Tylko gdzie? Nie ta wydajność czy nie ta cena? a może jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że conroe jest najwydajniejszym procesorem. To jestem ciekaw co się stanie z procesorami Intel Pentium 4 Extreme Edition 3.4 GHz HR BOX (LGA775) i droższymi. Bo jeśli wolniejsze procki będą droższe od super szybkich conroe, to gdzieś musi być haczyk. Tylko gdzie? Nie ta wydajność czy nie ta cena? a może jeszcze coś innego?

Haczyk jest conroe wymaga nowej plyty ze zpecjalnie dopasowanym ukladem zasilajacym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko jedno.

Jeżeli nowe Procki Conroe są rzeczywiście takie dobre (wydajność Concore 2,40Mhz większa od FX-60 o 25-50% to na pewno nie będą one kosztowały 300$ za sztuke ;P)

Nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedawałby tak tanio takich procków

Realne ceny Conroe (zakłądając ze ich wydajność będzie rzeczywiście taka wysoka) to:

600$ - 900$ - 1200$ (Ceny zachodnie)

700$ - 1000$ - 13000$ (Ceny Polskie)

A moim zdaniem będą nawet wyższe (Jeżeli ich realna wydajność będzie taka jak zapowiadają)

I nie róbcie sobie nadzieii że kupicie je za półdarmo lol

300$ to w najlepszym przypadku jest cena produkcji jednego procka ;)

 

Przed chwilą widziąłem Conroe na ebay.com (2.40Mhz wersja inżynieryjna OEM bez gwarki) 650$ - wątpie żeby były taniej więc lepiej sie śpieszczcie z zakupami.

Oczywiscie ze beda tanie, na tym polega caly trick, to jest nowy proces technologiczny, jak juz zoptymalizuja linie produkcyjna do 65nm to cena nie bedzie miala wiekszego znaczenia, moim zdaniem E6400/2.13GHz/2mb bedize kosztowal max 900zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, wirus dobrym zwyczajem tego forum jest podanie orb'a z wynikiem, szczególnie tak wysokim jak Twój.

mniam lubię takich .. mają wynik w 3dMarku 05 ponad 14K czyli niezła .. ba zajefajna karta graf ... a jeszcze lepsze jest to że taki ma jakieś ale co do ceny procków które imo są już podawane na różnych serwisdach .. jedyne co jest wkurzające to fakt ze taki wirus czy inny Kimr nie czyta postów od początku tylko wali na oślep i dlateogo nie zauwaza linkowni do różnych takich bzdetów jak cennik za 1000 szt. czy fakt że ES to wiadomo co jest i dlaczego ma cenę taką a nie inną na yebayach czy allenegro :P po prostu ludzie zacznijcie czytać watek od początku do końca a nie takie brednie :P btw. cena podstawowego conroe .. tego najwolniejszego bo nie pamiętam który to .. chyba 1,83 własnie to według theinquirer'a i tabelki którą mają od intela 183$ za sztukę przy zakupie 1000 sztuk ... no to niech ich cena po doliczeniahc wyjdzie 210 $ w detalu imo to i tak atrakcyjniej niż efiks chyba co ??

 

EDIT: dodano to nieszczesne 05 do Dmarka coby sie nikt nie czepiał :P

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniam lubię takich .. mają wynik w 3dMarku 05 ponad 14K

[OT]A ta ilosc 3dsmarkow co to jest jakis skrypt ktory przesyla informacje zaszyfrowana 512bitowo od procesu ktory caly czas na biezaca liczy ilosc markow na komputerze klienckim i nie da sie go wylaczyc :lol: :lol: :lol: Tam sie wpisuje liczbe:) Ja moge miec okragle 100000[/OT] Pozdrawiam

Edytowane przez Nostromo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna plyta glowna pod cnroe tym razem od epoxa na 945P

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=2656

 

A tutak kilka testow porownujacych conroe 2.4 na bad axe i na referencyjnym rd600 no i jako bonus conroe 1.86 podkrecony do 2400 ;) Wyniki zblizone lub troche lepsze niz zwykly 2.4 wiec chyba brak cachu mu tak bardzo nie szkodzi.

 

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=2657

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC Speaker, pijesz do mnie? Od 4 lat panuje taki dobry, niepisany zwyczaj na tweaku/pure, by udowadniać swoje osiągnięcia w o/c (o ile się jakieś ma). Wynik wirusa (mocno wykręcone 7900gt sli/7900gtx sli stock) wskazuje, że jest to zaawansowany user, jego wypowiedzi w tym temaci każą sądzić, że raczej nie wie o czym pisze... ten dysonans lepiej wyjaśnić, bo kolejnego dzieciaka z neo nam tu nie trzeba. Łapiesz?

 

[/ot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. cena podstawowego conroe .. tego najwolniejszego bo nie pamiętam który to .. chyba 1,83 własnie to według theinquirer'a i tabelki którą mają od intela 183$ za sztukę przy zakupie 1000 sztuk ... no to niech ich cena po doliczeniahc wyjdzie 210 $ w detalu imo to i tak atrakcyjniej niż efiks chyba co ??

Na szczescie nie masz racji. Jest to orientacyjna cena wyjsciowa. Roznej masci partnerzy maja rozne ceny, czasami drastycznie odbiegajace od ceny referencynej (np. Dell). Czesto nawet bywa, ze datalicznie mozna kupic 1 procek taniej niz wynosi owa cena hurtowa za 1000 sztuk.

Przklad? Ot prosze. Z jednego z najwiekszych sklepow USA:

 

model/cena detaliczna/cena referencyjna

PD920/214$/209$

PD930/200$/209$

PD940/247$/241$

P631/176$/178$

P641/216$/218$

P651/274$/273$

 

Jak widac nie ma duzych roznic cen, zapewniam cie, ze dane procki w roznych sklepach mozna znalezc jeszcze taniej.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna plyta glowna pod cnroe tym razem od epoxa na 945P

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=2656

 

A tutak kilka testow porownujacych conroe 2.4 na bad axe i na referencyjnym rd600 no i jako bonus conroe 1.86 podkrecony do 2400 ;) Wyniki zblizone lub troche lepsze niz zwykly 2.4 wiec chyba brak cachu mu tak bardzo nie szkodzi.

gdzie te testy conroe 1,86?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draak nie piję do Ciebie ani do wirusa ale pisanie bez uprzedniego zapoznania się z tematem jest niewskazane na zadnym forum imho jest to własnie zachowanie godne dziecka neostrady ... kapewu ?? co do osiągnięc wirusa w dmarku .... powiedz mi skąd u licha miałem wiedzieć że ma SLI (sorry man ale nie ma sygnaturki tylko wynik pod awatarem a z tego nic się nie da o SLI wywnioskować)... poza tym to narzekanie o cene conroe w wykonaniu człowieka który ma rzeczone SLI jest co najmnej dziwne i daje własnie odczucie, że jest to dziecko neo (ale tylko odczucie).. jak już wspomniałeś .. gdyby mnie było stać żeby sobie sprawić sam układ graficzny jaki ma wirus to na pewno bym nie narzekał na przewidywane ceny conroe/merom tylko bym jakoś inaczej się odniósł do sprawy a wypominanie innym

I nie róbcie sobie nadzieii że kupicie je za półdarmo lol

, że ich nie będzie stac na dobry procesor (tak to odbieram) jest zachowaniem godnym rozwydrzonego - bogatego dziecka neo... a wirusa nie znam bo nie miałem okazji z nim podyskutować i nie bardzo mi zalezy żeby na podstawie twoich działań jako jego adwokata wyrabiać sobie o nim opinię :P bez urazy człowieku ale jak chodzi o dzieci neostrady to sobie odpuść ... może i nie posiadam mega wiedzy jak Twoja ale trochę znam angielski i sobie conieco czytuję na innych forach i serwisach niż polskie. osobiste wycieczki przyjmuję na PW bo się zacznie OT jak zwykle przy scysjach niezwiązanych z tematem. Co do wirusa a i każdego innego usera forum to nie powinniśmy rozmawiać o kimś za jego plecami dlatego też na PW nie będzie poruszany ten temat i koniec.

 

Druga sprawa, fakt: każdy ze sprzedawców ma inną cenę uzależnioną od poniesionych kosztów* i marży i faktem jest że czasem może ( nie musi ) zdarzyć się sytuacja kiedy conroe bedzie tańszy w detalu niż cena jednostkowa przy zakupie 1000 szt. Bywa i tak, że dajmy na to w niemczech najtańszy Conroe bedzie kosztował 200 ojro ( przelicznie dolara do euro w stosunku 1:1 jest absurdem i bezsensem ale i tak kupujący będą się tego trzymali) a u nas 250 cóż ... kazdy sobie narzuci swoja marżę i zarobek ... teraz to można tylko spekulowac do czasu ogłoszenia oficjalnych cenników a to jeszcze trochę potrwa. Widac co się dzieje w Polsce na przykładzie cen Pentium D, które pomimo iż powinny tanieć nadal utrzymuja swoją cenę. Oczywistym jest, że hurtownie/sklepy nakupiły** towaru gdy dolar stał mocniej i zanim było wiadomo o tym że intel urządzi price cut na te modele ... ale cóz prawa rynku są nieubłagane i kiedyś te procki pójdą za pół ceny jako leżaki magazynowe ... trudno pazerność nie popłaca co widać na załączonym obrazku. Nie wiem czy to samo nie spotka Conroe ... hurtownie zapakują pełne magazyny a potem się okaże że taniej jest kupić via ebay.co.uk niż w Polsce ...

 

*/** to jest właśnie koszt.. mieć zapchany magazyn towarem, który trudno będzie puścić na rynek bez strat własnych.

 

EDIT: TUTAJ macie rozpiskę za sztukę przy zakupie 1000 szt. i raczej bym nie był pesymistą że ceny ostro pójdą w górę w tej rozpisce... jak pójdą to tylko przez pazerność sprzedawców ale cóż począć ..

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie zrozumieliśmy się PC Speaker zupełnie :) Przecież to ja mu pierwszy (wirusowi) napisałem, że wypisuje farmazony odnośnie cen conroe. Pisał takie bzdury, że dla mnie nierealne jest, by ktoś o takiej wiedzy jak on mógł poskładać i podkręcić sprzęt osiągający te 14k w marku i dlatego poprosiłem go o orba. Dla mnie jest to niewiarygodny user, który coś sobie tam w profilu wpisał i tyle. Ty jak widzę masz podobne odczucia ;) więc wszystko jest ok. Koniec tego mało istotnego tematu, jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh ... no to mi ulżyło :D w takim razie to pax i święto jakby nie było ... a ze zrozumieniem to ten no .. na opak trochę ale coby na forum popatrzeć to się odrywam od takich głupot domowo- zawodowo- przyjemnościowych i po prostu taki mam troszkę mętlik :D wazne ze wszystko jest ok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh ... no to mi ulżyło :D w takim razie to pax i święto jakby nie było ... a ze zrozumieniem to ten no .. na opak trochę ale coby na forum popatrzeć to się odrywam od takich głupot domowo- zawodowo- przyjemnościowych i po prostu taki mam troszkę mętlik :D wazne ze wszystko jest ok :D

Dawno nie widziałem bardziej zakręconego tekstu niż ten :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie nie masz racji. Jest to orientacyjna cena wyjsciowa. Roznej masci partnerzy maja rozne ceny, czasami drastycznie odbiegajace od ceny referencynej (np. Dell). Czesto nawet bywa, ze datalicznie mozna kupic 1 procek taniej niz wynosi owa cena hurtowa za 1000 sztuk.

Przklad? Ot prosze. Z jednego z najwiekszych sklepow USA:

 

model/cena detaliczna/cena referencyjna

PD920/214$/209$

PD930/200$/209$

PD940/247$/241$

P631/176$/178$

P641/216$/218$

P651/274$/273$

 

Jak widac nie ma duzych roznic cen, zapewniam cie, ze dane procki w roznych sklepach mozna znalezc jeszcze taniej.

 

To teraz podaj ceny w Polsce i wtedy się przekonamy na co możemy liczyć, bo coś mi się nie wydaje żeby były takie jak w USA a specjalnie mnie i sporą część użytkowników ceny w USA nie interesują.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...