Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wam siadają sloty? Nie wykrywa wogóle pamięci? Sprawdzaliście na jednej kości?

U mnie tylko dwie sztuki sa wykrywane w zoltych. Zeby bylo jeszcze smieszniej to zadne TCCD nie chodza mi stabilnie w pomaranczowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pamięć... od jakiegoś czasu miałem problem z bootowaniem. Mianowicie każda zmiana napędu/dysku kończyła się coldbootem - musiałem odczekać jakiś tam okres czasu zanim płyta zaskoczyła. Później było coraz gorzej, każde wyłączenie kończyło się coldbootem. Okazało się, że jedna z kości kończyła swój żywot. Odesłałem komplet na gware dostałem nowe i problem zniknął :)

Sprawdziłem korzystając z tej instrukcji:

http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...ead.php?t=10644

 

A jeśli chodzi o 4x512 to dfi ma dziwną przypadłość - wszystkie kości muszą mieć takie samo CL aby poprawnie je wykrywało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam płytę jak w temacie do tego do tej pory 2 x 1GB Ram w Dualu, dokupiłem 1GB (nie dual) i niestety komp nie chce się uruchomić, próbowałem przekładać kości pomiędzy slotami, chyba wyczerpałem wszystkie możliwe, efekt zawsze ten sam płyta piszczy przy odpaleniu kompa dając znać że coś nie tak z ramem.

Dodam że ta nowa kość samotnie włożona do PC pracuje bez problemu problem jest tylko wtedy kiedy w PC siedzą wszystkie trzy kości, wie ktoś może jak ustawić bios lub co zrobić aby uruchomić 3 x 1GB na tej płycie ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam płytę jak w temacie do tego do tej pory 2 x 1GB Ram w Dualu, dokupiłem 1GB (nie dual) i niestety komp nie chce się uruchomić, próbowałem przekładać kości pomiędzy slotami, chyba wyczerpałem wszystkie możliwe, efekt zawsze ten sam płyta piszczy przy odpaleniu kompa dając znać że coś nie tak z ramem.

Dodam że ta nowa kość samotnie włożona do PC pracuje bez problemu problem jest tylko wtedy kiedy w PC siedzą wszystkie trzy kości, wie ktoś może jak ustawić bios lub co zrobić aby uruchomić 3 x 1GB na tej płycie ?

 

Pozdrawiam

Oczywiście, wszystkie ustawienia w biosie dotyczące pamięci na "AUTO" przestawiłeś? Chociaz to też nie zawsze działa, akurat sam teraz dokładałem RAMu do 4GB i po ustawieniu na "AUTO" bios mi ustawił zbyt wyśrubowane parametry - pecet się odpalał i niby nie było problemów jednakże kiedy doszło do instalacji systemu to nagle BSODy się pojawiały, dopiero po manualnym dobraniu "luźniejszych" timingów i obniżeniu napięcia RAMu wszystko jest o.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie :)

Jak macie jakieś pomysły to piszcie bo już nie wiem ale chyba mi mobo padło :)

 

Z ta płytą miałem doczynienia już bardzo dawno a wiem z autopsji ze ta mobo miała jazdy :)

 

wiec tak po włożeniu wszystkiego komp mi nie staruje 4 diody się palą wiatraki się kręcą i nic więcej.

A zmieniałem grafe z PCI-e na PCI, zmieniałem pamięci,baterie no wszystko co mi przyszło do głowy. Kompa jest podłaczony pod zaiłke 350 mode coma hdd na sata 80GB . A mobo to ultra D. Jeszcze mam taki pomysł jak będę w pracy i zobaczę czy na procesor i rami idzie napięcie.... A jeszcze napisze ze proca już sprawdzałem na innej mobo i działa .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, wszystkie ustawienia w biosie dotyczące pamięci na "AUTO" przestawiłeś? Chociaz to też nie zawsze działa, akurat sam teraz dokładałem RAMu do 4GB i po ustawieniu na "AUTO" bios mi ustawił zbyt wyśrubowane parametry - pecet się odpalał i niby nie było problemów jednakże kiedy doszło do instalacji systemu to nagle BSODy się pojawiały, dopiero po manualnym dobraniu "luźniejszych" timingów i obniżeniu napięcia RAMu wszystko jest o.k.

Tak, wszystkie możliwe ustawienia dotyczące ramu dalem na auto i lipa :(

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niema szans odpalic 3 kosci na dfi. Albo 2xdual, albo dual, albo dwie rozne kosci do bankow o roznych kolorach, inaczej sie nieda. Jezeli juz jakis kolor bank pracuje na dualu to nieodpalicie tego z 3 koscia. Z tego co pamietam to taka sytuacja na calym nf4, nie tylko na dfi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem starym userem plytki :]

 

wymienilem chlodzenie chipsetu na radiator i jest spoko nie grzeje sie tylko nie pokazuje mi temperatury chipsetu . caly czas pokazuje -52 stopnie. pytanie uszkodzilem cos czy czujnik byl w tym coolerku glosnym ??

 

 

pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia ktos jak to jest z wyjsciem spdif na tej plytce? Wlasnie buduje media center ze starego kompa i przegladajac instrukcje zauwazylem taki tekst: "DO NOT use RCA S/PDIF and optical S/PDIF at the same time", jednak na plycie widze tylko coaxiale... jestem slepy, czy sie w instrukcji walneli? ;) I jak lepiej ustawic S/PDIF... via ALC850 (zworka do gory) czy via nForce4 (dol) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie czy posiadajac plyte glowna DFI LANPATY ULTRA D bedzie jakis problem z wymiana karty graficznej z gf7600gt na gf9800gt ? czy trzeba wymieniac bios bo chyba mam ten pierwszy

...eee to jakaś podpucha jest czy używasz konta starszego brata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z DFI NF-4 Ultra-D, nie moge wejść do biosu, normalnie przechodzi post i jak wcisne del to w lewym górnym rogu miga _ i czarny ekran, działo sie tak na starszym biosie, ale to samo jest i na najnowszym sciagnietym z dfi.com.tw

Bios resetowałem poprzez wyciaganie baterii, zworkę kilka razy nic nie pomogło,

płyta chodziła większosc czasu na defaultowych ustawieniach, a przez ostatnie pół roku CPU na 2700MHz.

Jest jeszcze jakis sposób na całkowity twardy reset płyty???

Moze ktos spotkał się z taką akcją???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja mam podobny problem co Albercikk i jeszcze jeden kolega z Forum

 

Z małym wyjątkiem:

- mam dwie kości Patriot XBLK+ (2x512MB dual) 2x2x2x5

ostatnio dokupiłem też na kościach TCCD G.Skill`e 2x512MB (timingi zdaje się 2x2x3x5, czy jakoś tak).

 

Po włożeniu - zero startu systemu - BIOS zatrzymywał się na drugiej diodzie.

Pomyślałem że koleś przysłał mi skopane G.Skille - więc wyjąłem swoje Patrioty i włożyłem same G.Skille. Ruszyły bez problemu! Wniosek - G.Skille sprawne.

Wówczas w BIOSIe poustawiałem opcje na auto ... ruszył system, jednak "widzi" tylko nadal 1GB RAMu i z ustawień wynika że wykrywa te G.Skille (bo jego timingi ustawia).

Nadmienić muszę iż próbowałem w różnych bankach osadzać kości .. bez efektu - widzi tlyko 1GB pamięci mimo obsadzenia wszystkich 4 banków (4x512MB) ...

 

Ma ktoś może jakiegoś pomysła? ;)

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na sztywno ustawic taimingi na 2-2-3-5 2T (to chyba najważniejsze bo nie ma szansy żeby mna 1T ruszyło) i takty oczywiście na 200.

Jest gdzieś temat o 4 kościach ramu na dfi i problemach z tym związanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na sztywno ustawic taimingi na 2-2-3-5 2T (to chyba najważniejsze bo nie ma szansy żeby mna 1T ruszyło) i takty oczywiście na 200.

Jest gdzieś temat o 4 kościach ramu na dfi i problemach z tym związanych.

 

Dziękuje DRT za odzew.

Zaraz spróbuję ustawić 1T na 2T i ewentualnie poszukam tematu 4 kości w płytach DFI.

 

Jeszcze raz dzięki za zainteesowanie.

 

 

 

[EDIT]

Niestety - te wskazóki nie dały rezultatu :(

BIOS nadal "widzi" tylko 1GB RAMu, tiimingi przyjmuje z G.Skille, ale nie rusza system operacyjny (Vista) - przed ekranem startowym następuje restart kompa :(

Jutro spróbuje inne pamięci włożyć....

 

pozdro

Edytowane przez fakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez to znam :)

do 2x512 patriotow LLK (co prawda na aeneonach) probowalem dodac 2x512 g.skilli 4800la - efekt taki, ze widzialo patrioty albo g.skille w zaleznosci od tego co bylo w pomaranczowych slotach, a co smieszniejsze w cpu-z albo spdtoolu dalo sie przeczytac wszystkie spd

same g.skille tez mi wariowaly i tak sie zastanawialem wtf az tu nagle dwa tygodnie temu wpadlem na szalony pomysl - mam w biurku 2x256 twinmosow wiec je wsadze z gskillami i zobacze co bedzie

 

rezultat jest taki - 1,5 GB @233 6-3-3-2,5 2T przy 2,8V, na dobra sprawe to moglbym jeszcze pocisnac troche alfy, ale skoro chodzi to jest dobrze (MAL = 12 i RP = 9,5 lol), najpierw moze fallouta 3 skoncze :D

 

dla pelnego obrazu twinmosy + patrioty - objaw ten sam, co g.skille + patrioty

moja prywatna hipoteza wymyslona na moj wlasny uzytek - patrioty sa jak wodka, nie mozna ich mieszac :)

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie pytanie trochę z innej beczki ale także związane z tą płytą czyli DFI Ultra-D. Niedawno nabyłem grafe GF 7950GX2 z tym że mam problem widzi mi ją w windzie tak jak powinno czyli dwie karty z tym że jedna to gf7950GX2 a druga to 7900GTX ( i tutaj wyskakuje konflikt) juz próbowałem wszystkiego czyścić system z driverów wgrywać optymalizowane, starsze, nowsze, nowy system i cały czas to samo 1dna ok druga konflikt, Czy ktoś z was spotkał się moze z takim problemem?? czy ta grafa po prostu na tej plycie nie chodzi, czy może mam zrobić moda do SLi i bedzie chodzić bo naprawdę nie wiem, z płyty jestem super zadowolony moje Gskille robią 275 na 2,5 3 4 8 (2x1gb) procek robi 2x3000 Mhz tylko ta grafa plizzz pomóżcie w jakiś sposób. Z góry dzięki za każdą odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Witam,

 

Okazyjnie udalo mi sie kupic te mobo ktore juz do mnie leci kurierem :) Mam w zwiazku z tym pytanie...

 

Czy dfi zablokowalo mozliwosc robienia moda na sli w nowszych rewizjach? Czy działa ze wszystkimi?

 

Z gory bede wdzieczny za odpowiedz :)

 

Pzdr

adas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie jedno pytanie odnosnie tej plyty bo mam ja i zauwazylem taka jedna rzecz z zasilaniem. Chodzi o to ze jak odepne calkiem kabel od zasilania albo wylacze zasilacz i po jakims czasie wlacze spowrotem to nie moge odrazu uruchomic plyty, wciskam power i nic dopiero po chwili zapala sie na plycie dioda kolo ramu

(dioda zasilania wlacza sie normalnie kiedy podlacze zasilanie) i mozna odpalic. jak ciagle jest podlaczone zasilanie do odpala sie normalnie zawsze, to jakies zabezpieczenie czy co ? Nie wiem co powoduje ten moment bezczynnosci. Jak sie tak dzieje i nawet wcisne power wszystko stoi dopiero wlasnie po chwili rusza nie wiem co ma zasilanie do diody kolo ramu bo przeciez to nie jest dioda od zasilania :/ chyba juz sam nie wiem ale od zasilania jest na dole

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta tak ma po prostu. To raczej nie jest zbyt wielki mankament moim zdaniem :)

 

Wie ktoś może jakie ustawienie w biosie nf4u-d odpowiada za bootowanie z usb? Za cholere nie mogę dojść do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Witam,

 

Potrzebuje pomocy!!

 

Mam taki maly problem, tj 4 czerwone diody - nie przechodzi testu.

 

Comfig

dfi nf4m 939

3800 x2 laugh.gif

A-Data Viesta 600Mhz laugh.gif

Grafa x800gt

zasilacz fortron 350

 

A wiec po kolei. Plyta nie chce przechodzic testu 4 diod. Aczkolwiek raz przeszla wszystkie - raz mi sie udalo. Probowalem na 3 typach pamieci tj 2 kingstony i adata co w temacie - 4 diody. Probowalem przekladac pamiec miedzy slotami, pojedynczo i dual - nic. Probowalem reset cmos - wtedy sie wlasnie udalo i przeszedl test - ale tylko ten jeden raz - pozniej nie skutkowalo.

 

Aha wszystki przewody podlaczone! przy tescie nie podlaczalem klawiatury i innych zbednych bajerow.

 

Do czego jestem pewien to ze pamieci wszystkie na 100% dobre, zasilacz dobry! Ale nie wiem czy to wlasnie nie przez zasilacz? Moze za slaby?

 

Prosze o pomoc / rade!

 

Pozdrawiam

adas123

 

 

 

PS. Niestety moderator zamknal moj temat, a tu nie pisalem bo z regoly nikt nie odpowiada!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...