Skocz do zawartości
kamilo23

Matura 2006

Rekomendowane odpowiedzi

jakies temaciki by sie przydały na jutrzejszy ang.

dla rozluźnienia atmosfery, oto co dostałem na gadulcu:

Matura 2006 język Angielski - PRZECIEK!

Zad. 9, poziom podstawowy "Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii kupileś ciągnikowy kultywator sprężynowy z zapasowym kompletem lemieszy półsztywnych i skaryfikatorem. Zauważyleś, że uszkodzone było łożysko toczne baryłkowe wachliwe w mimośrodzie oraz brakowało połączeń gwintowych ze śrubą pasowaną o trzpieniu stożkowym. Chcesz zgłosic jego reklamację. Napisz na czym polega problem oraz gdzie i kiedy nabyłes urządzenie i zaproponuj rozwiązanie problemu. Podpisz sie jako XYZ."

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Dobra wszystko umię, ale jak jest po angielsku kultywator sprężony? hehehehhehehehhehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie... Czytałam tylko "Chłopów".

 

Ps.: Ignorancja ma chyba swoje granice?

To gratuluje :lol: :lol: :lol: bo ja w zyciu wole poczytać ciekawe ksiązeczki a nie jakies dyrdymały...

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluje :lol: :lol: :lol: bo ja w zyciu wole poczytać ciekawe ksiązeczki a nie jakies dyrdymały...

:lol:

E tam jakieś dyrdymały, każda książka ma jakies przesłanie , są te ciekawe i nieciekawe :rolleyes: . Ja naprzykład strasznie lubiałem czytaćlektury od pozytywizmu do wspólczesności, tylko wierszy nie cierpie :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie fipa?;] Pewnie udaje, że było trudne i gdzieś płacze w kącie.

Jestem na siebie zły i tyle, także omijac fipe..

 

Temat drugi.

 

:mad: Wylosowałem drugą ławkę,

:mad: Obok mnie siedziala dziewczyna, która ciagle płakała, dzieki temu nie moglem sie skupić (na rozszerzonym jej nie bylo, wiec luz) swoją drogą, to ona jakichs drgawek dostawala..

:mad: Dalem sie zlapac na niedoczytanie pytania.. Jak ja moglem to zrobić? To JA zawsze wszystkich o to upominalem..

:mad: :mad: :mad: Zbyt duzo miejsca poswiecilem na 'streszczenie' fragmentu, a potem zabraklo mi miejsca na charakterystyki i podsumowanie.. Charakterystyki to 2-3 zdania na osobe, podsumowanie tez chyba trzy linijki.. co wiecej sama analiza wyszla mi strasznie kiepsko, raczej mozna to nazwac opowiadaniem o tym, co bylo we fragmencie.

 

:) Niezle poszła mi rozszerzona, takze aby tylko zaliczyc podstawe, punktów dobije sobie rozszerzoną

 

Uwazam, ze matura z polskiego byla banalna, aczkolwiek ja dałem duuu.. na podstawowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Patrząc na "Chłopów" dochodzę do wniosku, że jednak wolę oglądać telenowele brazylijskie niż czytać o puszczaniu się Jagny. Śmiech mnie ogarnia jak czytam te [ciach!]ły polskich pseudopisarzy, jeszcze żaden nie użył żadnego erotycznego słowa w swoich książkach. Jedynie Fredro w 13 księdze Pana Tadeusza zabrał się za to. Boimy się lub wstydzimy własnej seksualności, czy co? :)

 

Jestem na siebie zły i tyle, także omijac fipe..

 

Temat drugi.

 

:mad: Wylosowałem drugą ławkę,

:mad: Obok mnie siedziala dziewczyna, która ciagle płakała, dzieki temu nie moglem sie skupić (na rozszerzonym jej nie bylo, wiec luz) swoją drogą, to ona jakichs drgawek dostawala..

:mad: Dalem sie zlapac na niedoczytanie pytania.. Jak ja moglem to zrobić? To JA zawsze wszystkich o to upominalem..

:mad: :mad: :mad: Zbyt duzo miejsca poswiecilem na 'streszczenie' fragmentu, a potem zabraklo mi miejsca na charakterystyki i podsumowanie.. Charakterystyki to 2-3 zdania na osobe, podsumowanie tez chyba trzy linijki.. co wiecej sama analiza wyszla mi strasznie kiepsko, raczej mozna to nazwac opowiadaniem o tym, co bylo we fragmencie.

 

:) Niezle poszła mi rozszerzona, takze aby podstawe zaliczyc, punktów dobije sobie rozszerzoną

 

Uwazam, ze matura z polskiego byla banalna, aczkolwiek ja dałem duuu.. na podstawowym.

Nie rozumiem stwierdzenia "takze aby podstawe zaliczyc, punktów dobije sobie rozszerzoną", przecież jak nie zaliczysz podstawy, a rozszerzoną tak to ci punkty nie przechodzą :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na "Chłopów" dochodzę do wniosku, że jednak wolę oglądać telenowele brazylijskie niż czytać o puszczaniu się Jagny. Śmiech mnie ogarnia jak czytam te [ciach!]ły polskich pseudopisarzy, jeszcze żaden nie użył żadnego erotycznego słowa w swoich książkach. Jedynie Fredro w 13 księdze Pana Tadeusza zabrał się za to. Boimy się lub wstydzimy własnej seksualności, czy co? :)

Nie rozumiem stwierdzenia "takze aby podstawe zaliczyc, punktów dobije sobie rozszerzoną", przecież jak nie zaliczysz podstawy, a rozszerzoną tak to ci punkty nie przechodzą :/

Fipa zda napewno. ja pisałem kilka zdań we wstępie i później charakterystyka osób , następnie temat kłótni i na końcu w formie zakończenia i podsumowania dramatycznośc scen. :D . Najgorszy jest klucz i nie zamierzam na niego patrzeć. :oops:

 

BTW Ide coś spojrzeć do gramatyki z angola.

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam ten generator zastapilem zrodłem i rzekomo to jest dobra odpowiedz jak i wiele innych min. motor :D

 

wypracowanie mogłem lepiej napisac ... niepotrzebnie w ogole charakterestyke zrobilem nie w formie ładnych zdan (kretyyyyyyyn ze mnie) tylko 'Maciej Boryna - ojciec Antka,tesc Hanki,porywczy,znany we wsi itp itd " , ale coz Polak madry po szkodzie ;( byle by miec to zaliczenie :)

 

jutro angle

wtorek geografia

czwartek ustny angle

poniedziałek polski ustny ,ktorym zamykam stawke :) jeszcze tylko 1 stres - 17 maja prawko praktyczne no i balet :D oby sie udało czego wszytskim zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluje :lol: :lol: :lol: bo ja w zyciu wole poczytać ciekawe ksiązeczki a nie jakies dyrdymały...

:lol:

Pisałam o ignorancji a nie o tym, że czytanie lektur polskich to jedno z najprzyjemniejszych zajęć jakie powinny być fundowane licealistom. Myślałam, że czytanie ze zrozumieniem jest sprawdzane na maturze, która ponoć tak dobrze ci poszła?

Dyrdymałami można nazwać brukowce bądź paraliteraturę której nie mało w naszych księgarniach. Ale aby nazywać tak jedno z najważniejszych naszych polskich dzieł, trzeba mieć nielada tupet. I bynajm,niej nie ma tu z czego być dumnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem stwierdzenia "takze aby podstawe zaliczyc, punktów dobije sobie rozszerzoną", przecież jak nie zaliczysz podstawy, a rozszerzoną tak to ci punkty nie przechodzą :/

Skoro nie rozumiesz tylko tego stwierdzenia, to po kiego wała cytowales cały post? Przeczytaj, co mowi na ten temac regulamin...

 

A to stwierdzenie ... to nadzieja, ze podstawową zaliczę (aby podstawe zaliczyc), a jesli na studia bede potrzebowal punktów za język polski, to wiem, ze bede miał je z poziomu rozszerzonego, to znaczy, ze z tego poziomu jestem zadowolony (punktów dobije sobie rozszerzoną). Wszystko jasne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam ten generator zastapilem zrodłem i rzekomo to jest dobra odpowiedz jak i wiele innych min. motor :D

A miałem się wogóle nie wychylać, że napisałem takie coś. Myślałem, że palnąłem jakąś głupotę;] Dzięki za inf.

 

Dziś siedziałem w ostatniej ławce, ale jutro na ang, to jednak wolałbym gdzieś na początku, żeby dobrze słyszeć. Troche wnerwia fakt spędzenia 5h na tym ang. bo pod koniec to już chyba totalne odmużdżenie.

I tak największy stres dopiero przede mną- matma 11.05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg czytając Twoje posty nie dziwię się, ze masz tylko 15 punktów z czytania ze zrozumieniem:>

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

W pierwszym poście Iczka miała na myśli nie to, ze powieść Chłopi jest wciągająca niczym odkurzacz, tylko fakt, ze powinienes miec jakis szacunek do tego utworu, ponieważ został on nagrodzony Noblem i zapewniam Cię, ze komisja przyznająca tą nagrode ma większe pojecie o literaturze niż Ty. W drugim poście zaś Iczka wcale nie napisała, ze... Dobra juz nieważne - Leborg usunął posta;]

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg czytając Twoje posty nie dziwię się, ze masz tylko 15 punktów z czytania ze zrozumieniem:>

Sicho, nie skumałem o co kobiecie chodzi [[[[[[[[[[[[[[[[[;

 

No delejtowalem posta bo Iczka mi napisała jasno o so jej choziło, a ja po maturce musze przyznac "kumam troche trudniej";]]]]]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Leborg czytając Twoje posty nie dziwię się, ze masz tylko 15 punktów z czytania ze zrozumieniem:>

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

W pierwszym poście Iczka miała na myśli nie to, ze powieść Chłopi jest wciągająca niczym odkurzacz, tylko fakt, ze powinienes miec jakis szacunek do tego utworu, ponieważ został on nagrodzony Noblem i zapewniam Cię, ze komisja przyznająca tą nagrode ma większe pojecie o literaturze niż Ty. W drugim poście zaś Iczka wcale nie napisała, ze... Dobra juz nieważne - Leborg usunął posta;]

Aha, taa jasne i co jeszcze? Wszystkie te utwory to kupa patriotyzmu i Boga, przez takie myślenie Polska stała się tym czym jest teraz. Zrozumiem patriotyzm, bo to ważne, jednak taka pseudowiara jaka jest przedstawiana w utworach pokroju "Chłopów" to śmiech na sali, ludzie się modlą, a robią na przekór Bogu.

Zauważ, że w tamtym okresie wypadało dać Polakowi Nobla, cóż ja poradzę, że Reymont dostał go, na pewno jego utwory są o niebo lepsze niż te nacjonalistyczne brednie spod znaku Mickiewicza, który ładnie pisze o zagrzewaniu do walki, jacy to z nas poeci, oni tylko by pisali i jeździli po świecie, a ludziom karzą na powstania iść :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Winter

 

Bardzo cie proszę wyluzju :wink: bo to co piszesz to już za to powinieneś dostać klepe na starcie, do czego ty porównujesz Chłopów, zastanawiałęś sie chociaż co autor miał na celu ukazanie czytelnikówi , mówi ci coś data 1964r :idea: Więc proszę cię wstrzymaj sięod takich zbędnych komentarzy. :-P

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, taa jasne i co jeszcze? Wszystkie te utwory to kupa patriotyzmu i Boga, przez takie myślenie Polska stała się tym czym jest teraz. Zrozumiem patriotyzm, bo to ważne, jednak taka pseudowiara jaka jest przedstawiana w utworach pokroju "Chłopów" to śmiech na sali, ludzie się modlą, a robią na przekór Bogu.

Zauważ, że w tamtym okresie wypadało dać Polakowi Nobla, cóż ja poradzę, że Reymont dostał go, na pewno jego utwory są o niebo lepsze niż te nacjonalistyczne brednie spod znaku Mickiewicza, który ładnie pisze o zagrzewaniu do walki, jacy to z nas poeci, oni tylko by pisali i jeździli po świecie, a ludziom karzą na powstania iść :mur:

Kolejny nie rozumie istoty sprawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na "Chłopów" dochodzę do wniosku, że jednak wolę oglądać telenowele brazylijskie niż czytać o puszczaniu się Jagny. Śmiech mnie ogarnia jak czytam te [ciach!]ły polskich pseudopisarzy, jeszcze żaden nie użył żadnego erotycznego słowa w swoich książkach.

+

Ja naprzykład strasznie lubiałem czytaćlektury od pozytywizmu do wspólczesności, tylko wierszy nie cierpie :oops:

http://www.ewa.bicom.pl/chwile/s62.htm Zły wiersz? Za mało erotyki? Zapewniam, że to tylko demo.. Więcej szukajcie sami... :]

 

A wracając do tematu. Przecież mówiłem, że to łatwiza. Teraz, gdy już wiecie o tym, to myślę że Wasze zdenerowanie zostanie zastąpione przez soicki spokój (btw: wiecie, kim byli stoicy? :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu. Przecież mówiłem, że to łatwiza. Teraz, gdy już wiecie o tym, to myślę że Wasze zdenerowanie zostanie zastąpione przez soicki spokój (btw: wiecie, kim byli stoicy? :P)

Tak, bo wcześniej nie wiedzieliśmy. Zapewne wiekszość ze zdających dzisiaj pierwszy raz widziała na oczy arkusz maturalny:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie uczy chłopak to po co ma sie przejeżdżać :lol2:

 

PS.

Mnie to czeka za rok i coś czarno to widze ... Czas sie chyba niedługo wziąć do roboty xD

Edytowane przez Tha.Doggfather

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo wcześniej nie wiedzieliśmy. Zapewne wiekszość ze zdających dzisiaj pierwszy raz widziała na oczy arkusz maturalny:>

A próbnej nie pamiętają, bo się spili po niej? :]

 

Mam na myśli wiersze od dwudziestolecia do współczesności :wink:

Hmm..

HipHop? Niektóre też są pisane wierszem (rymują się i są dość górnolotne).

 

Eh.. Szkoda, że nie pamiętam żadnych tematów z matury, bo bym jakieś zapodał.. :mur:

Na pewno było coś o muzyce (przy ustnej). Pamiętam też, że pisałem o filmie "The Wedding Planner". Temat dotyczył albo aktora/aktorki (tu Jennifer Lopez) lub samego filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...