Skocz do zawartości
letrev

Nowości Am2 / Am2+

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu sie tak podneicacie tym AM2 czy Conroe.

Na chwile obecna procesory AMD z seri Athlon64 sa swietne, intel moze sobie tylko pomarzyc o takiej wydajnosci.

Macie lidera od dawna, a ile ma z was Athlona X2 ??, jakie prawdopodobienstwo ze kupice Conroe ??, bedzie to samo co z AMD, pazernosc intela pluz oplaty za logo, w koncu to intel - ceny jeszcze wieksze niz obecnie X2 z ktorymi AMD ewidentnie przegial.

 

Jak wyjdzie conroe, to nawet lepiej jak bedzie wydajniejszy od obencyh athlonow, nie zmieni to faktu ze sa to swietne procki(to nie P4). Nie wiem dlaczego porownujecie obecne ceny do zapowiadanych Conroa, chyba nie sadzicie ze w AMD pracuja kretyni, ktorzy beda sprzedawac swoje proce drozej od szybszych rozwiazan intela?.

 

Slowem, ja juz czekam na X2 w cenie obecnego najtanszego dwurdzeniowego Intela(za 500 chyba juz mozna te intele wyrwac), zastapi moj slynny proc z 17 tygodnia.

 

P.S. Jak AM2 nie bedzie wydajniejsze od 939, lub ewentualnie minimalnie to nawet lepiej, ludzie nie beda ladowac kasy w nowe rozwiazania i beda oczekiwali tylko procow do upgradu obecnych maszynek, czyli AMD bedzie musialo robic nowe proce pod 939 jeszcze dlugo, oczywisice za rozsadna cene, nie to co teraz X2

Edytowane przez Cougar_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak AM2 bedzie tak samo lub ciut lepiej wydajne od s939. Co z tego, ze bedzie K8L, 65nm, 4 rdzenie i odwrocone HT. Wydajnosc bedzie podobna :lol: . Żal.pl ziom i tyle

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra. nie gdybajmy tylko trzeba sie zastanowić jaką płytę głowną wybrać

 

DFI - ani widu ani słychu. nie bede męczy się na pIII do czasu aż wyjdą te płyty (moze w przyszłsoci upgrade)

GIGABYTE - n/c

MSI - jakoś nie mam przekonania do płyt tej marki. na s. 939 nie pokazali nić ciekawego

ASUS - mam na aoku jedną płytkę tego producenta. jest to ASUS M2N32-SLI DX. jej głowna wada to cena - około 800 zł :/

Epox - jeszczenie widziałem w sprzedaży

 

zastanawia mnie również sprawa ramców. nie wiadomo jak bedzie się zachowywał kontroler w procu. na dzien dzisiejszy wiem ze wezme A-data ddr2 800 - tanie i szybkie ramce. wyczytałem gdzieś ze są w stanie rpacowac na zmniejszonych timingach. nie wiem czy brac 1 kość GB (zakup drugiej w przyszlosci) czy 2x 512 (i ew zakup drugiej parki). najgorsze, ze to czy dokonałem dobrego wyboru okaże się gdzieś dopiero za miesiąc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, ten Abit. Byłbym miło zaskoczony gdyby ta firma wydała płytkę pod AM2, pokroju NF7-S. Fajnie było by miec znów Abita pod maską ;)

Aczkolwiek myślę, że DFI jednak znów będzie górą. Myślę, że za około dwa miesiące będzie już na 100% wiadomo, która płyta będzie królowała u userów z odchyłką OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, ten Abit. Byłbym miło zaskoczony gdyby ta firma wydała płytkę pod AM2, pokroju NF7-S. Fajnie było by miec znów Abita pod maską ;)

Aczkolwiek myślę, że DFI jednak znów będzie górą. Myślę, że za około dwa miesiące będzie już na 100% wiadomo, która płyta będzie królowała u userów z odchyłką OC ;)

wogóle zobaczymy co wyszło z fuzji z USI :)

Ale płytka wygląda ciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, na SocketA zabiłem 2 Abity w 2 tygodnie ale uwalić DFI mi się nie udało :P Mam zaufanie do DFI, mimo kilku większych lub mniejszych wpadek ale to się zdarza każdemu producentowi. No bo jak by nie patrzeć, nawet jak by AM2 było najwspanialszym procem pod słońcem to bez dobrej mobo nic nie zdziałamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI - ani widu ani słychu. nie bede męczy się na pIII do czasu aż wyjdą te płyty (moze w przyszłsoci upgrade)

Żal.ru... <_<

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

DFI LP UT nF590 SLI-M2R/G

 

AM2, DDR II, ATX, C51Xe+MCP55PXE SLI PCIeX16/X16, PCIeX8, PCIeX4, 3 PCI 6 SATA-II + SIL3132: 2 SATA-II RAID 5 2 IEEE1394, 10 USB2.0, Dual GbE LAN Karajan, CMOS Reloaded, EZ ON/SW

 

DFI Infinity nF4 Ultra-M2

 

AM2, DDR II, ATX, nF4 Ultra 2 PCIeX16, PCIeX1, 3 PCI 4 SATA-II, 2 IEEE1394, 10 USB2.0 GbE LAN, 8CH Audio

 

DFI Infinity CFX3300-M2/G

 

AM2, DDR II, ATX, RD580+SB600 CF PCIeX16/X16, PCIeX1, 3 PCI 4 SATA-II, 2 IEEE1394, 8 USB2.0 GbE LAN, 8CH Audio, E-SATA

 

DFI LP UT CFX3300-M2R/G AM2, DDR II, ATX, RD580+SB650 CF PCIeX16/X16, 2 PCIeX1, 3 PCI 4 SATA-II + PDC40719 4 SATA-II RAID 5 2 IEEE 1394, 8 USB2.0, 2 GbE LAN w/ Teaming Karajan, CMOS Reloaded, EZ ON/SW

 

DFI Infinity C51PV-M2/G

 

AM2, DDR II, μATX, C51PV+nF430 Int. Graphics PCIeX16, PCIeX1, 2 PCI 4 SATA-II, 2 IEEE1394, 8 USB 2.0 GbE LAN, 8CH Audio, DVI, EDTV

 

DFI Infinity nF570 SLI-M2/G

 

AM2, DDR II, ATX, MCP55P SLI PCIeX16/X8, PCIeX1, 3 PCI 6 SATAII, 2 IEEE1394, 10 USB2.0 Dual GbE LAN, 8CH Audio

 

DFI LP UT nF570 SLI-M2/G

 

AM2, DDR II, ATX, MCP55P SLI PCIeX16/X8, 2 PCIeX1, 3 PCI 6 SATAII, 2 IEEE1394, 10 USB2.0 Dual GbE LAN, Karajan CMOS Reloaded, EZ ON/SW

 

DFI Infinity nF570-M2/G

 

AM2, DDR II, ATX, MCP55U PCIeX16, 2 PCIeX1, 3 PCI 6 SATA-II, 2 IEEE1394, 10 USB2.0 GbE LAN, 8CH Audio

 

DFI LP UT nF570-M2/G

 

AM2, DDR II, ATX, MCP55U PCIeX16, 2 PCIeX1, 3 PCI 6 SATA-II, 2 IEEE1394, 10 USB2.0 Dual GbE LAN w/ Teaming, Karajan EZ ON/SW, CMOS Reloaded

 

DFI Infinity RS485-M2/G

 

AM2, DDR II, μATX, RS485+SB600 Int.X300 Graphics core, 4 SATA-II, 2 IEEE1394, 8 USB2.0 GbE LAN, 8CH Audio, DVI, HDTV

 

DFI Infinity RD550 CF-M2/G

 

AM2, DDR II, ATX, RD550+SB600 CF PCIeX16/X8, PCIeX1, 3 PCI 4 SATA-II, 2 IEEE 1394, 8 USB2.0 GbE LAN, 8CH Audio

 

DFI Infinity RS690-M2/G

 

AM2, DDR II, R μATX, S690+SB600 Int. X700 Graphics core, 4 SATA-II, 2 IEEE1394, 8 USB2.0 GbE LAN, 8CH Audio IEEE1394, DVI, HDTV-Out/HDMI

 

Ani widu, ani słychu......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia modeli to sobie powymyslali...teraz bedzie trzeba sie wkuwać na pamięć nazw, aby wiedziec o czym piszą na forum :lol2:

o tym samym pomyslalem jak zobaczylem te nazwy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masellku a może powiesz gdzie mozna zobaczyć ceny tych płyt?

Jak chcesz poznac cene czegoś, co wedlug DFI nie istnieje? Używanie głowy do innych czynności niż noszenie na szyji oraz jako miejsce porostu włosów nie boli i wcale nie jest trudne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja....

 

W temacie o Conroe widać co chwila tylko screen'y z Spi 1M 12s (i podobne) a u nas (zielonych) jest mowa o padku wydajności o 5%

 

Tak tak, wiem wiem - trzeba poczekać na finalne wersje itd itd.... tralalalala la

 

Ale czy to nie daje do myślenia?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal.ru... <_<

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

DFI LP UT nF590 SLI-M2R/G

 

AM2, DDR II, ATX, C51Xe+MCP55PXE SLI PCIeX16/X16, PCIeX8, PCIeX4, 3 PCI 6 SATA-II + SIL3132: 2 SATA-II RAID 5 2 IEEE1394, 10 USB2.0, Dual GbE LAN Karajan, CMOS Reloaded, EZ ON/SW

 

DFI Infinity nF4 Ultra-M2

 

AM2, DDR II, ATX, nF4 Ultra 2 PCIeX16, PCIeX1, 3 PCI 4 SATA-II, 2 IEEE1394, 10 USB2.0 GbE LAN, 8CH Audio

 

DFI Infinity CFX3300-M2/G

 

AM2, DDR II, ATX, RD580+SB600 CF PCIeX16/X16, PCIeX1, 3 PCI 4 SATA-II, 2 IEEE1394, 8 USB2.0 GbE LAN, 8CH Audio, E-SATA

 

DFI LP UT CFX3300-M2R/G AM2, DDR II, ATX, RD580+SB650 CF PCIeX16/X16, 2 PCIeX1, 3 PCI 4 SATA-II + PDC40719 4 SATA-II RAID 5 2 IEEE 1394, 8 USB2.0, 2 GbE LAN w/ Teaming Karajan, CMOS Reloaded, EZ ON/SW

 

DFI Infinity C51PV-M2/G

 

AM2, DDR II, μATX, C51PV+nF430 Int. Graphics PCIeX16, PCIeX1, 2 PCI 4 SATA-II, 2 IEEE1394, 8 USB 2.0 GbE LAN, 8CH Audio, DVI, EDTV

 

DFI Infinity nF570 SLI-M2/G

 

AM2, DDR II, ATX, MCP55P SLI PCIeX16/X8, PCIeX1, 3 PCI 6 SATAII, 2 IEEE1394, 10 USB2.0 Dual GbE LAN, 8CH Audio

 

DFI LP UT nF570 SLI-M2/G

 

AM2, DDR II, ATX, MCP55P SLI PCIeX16/X8, 2 PCIeX1, 3 PCI 6 SATAII, 2 IEEE1394, 10 USB2.0 Dual GbE LAN, Karajan CMOS Reloaded, EZ ON/SW

 

DFI Infinity nF570-M2/G

 

AM2, DDR II, ATX, MCP55U PCIeX16, 2 PCIeX1, 3 PCI 6 SATA-II, 2 IEEE1394, 10 USB2.0 GbE LAN, 8CH Audio

 

DFI LP UT nF570-M2/G

 

AM2, DDR II, ATX, MCP55U PCIeX16, 2 PCIeX1, 3 PCI 6 SATA-II, 2 IEEE1394, 10 USB2.0 Dual GbE LAN w/ Teaming, Karajan EZ ON/SW, CMOS Reloaded

 

DFI Infinity RS485-M2/G

 

AM2, DDR II, μATX, RS485+SB600 Int.X300 Graphics core, 4 SATA-II, 2 IEEE1394, 8 USB2.0 GbE LAN, 8CH Audio, DVI, HDTV

 

DFI Infinity RD550 CF-M2/G

 

AM2, DDR II, ATX, RD550+SB600 CF PCIeX16/X8, PCIeX1, 3 PCI 4 SATA-II, 2 IEEE 1394, 8 USB2.0 GbE LAN, 8CH Audio

 

DFI Infinity RS690-M2/G

 

AM2, DDR II, R μATX, S690+SB600 Int. X700 Graphics core, 4 SATA-II, 2 IEEE1394, 8 USB2.0 GbE LAN, 8CH Audio IEEE1394, DVI, HDTV-Out/HDMI

 

Ani widu, ani słychu......

ano bo w hurtowniach płyt nie widać więc ani widu :) co do samych modeli płyt - mam na dysku tę śmieszną prezentację DFI więc wiem mniej wiecej ocb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

takie vcore i do tego tylko screen -przynajmniej tyle na tej stronie znalzlem bo link podany nie dziala -czyli bez rewelacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w linii „prostej” następca mojej DFI to : DFI LP UT nF590 SLI-M2R/G o bosz powoli trzeba zacząć się nazw uczyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

No to w linii „prostej” następca mojej DFI to : DFI LP UT nF590 SLI-M2R/G o bosz powoli trzeba zacząć się nazw uczyć :P

eee dfi to dla cienki bolkow sa

 

najlepsze sa asrocki i ecs'y a reszta to lowendowe jednorazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja liczyłem na więcej i do tego na niższym vcore, ale 2950MHz też może być <_<

Przeciez to ZUPELNIE o niczym nie swiadczy... no tylko tyle, ze ta sztuke tyle umie. Ale nie ma to wiekszego przedlozenia na calosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta podstawka do asrocka to "idz pan w buraki"

no, ta podstawka to badziew troche ale ciekawe ile bedzie kosztowac w polsce. jednak jestem niemal pewny ze osob ktore to kupia nie bedzie zbyt wiele, na palcach jednej reki bedzie mozna policzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie wydaje czy to nowe mobo Foxconn'a wprowadza jakis nowy standart zasilania :|?

Dołączona grafika

 

 

no chyba ze to ma byc niby potem doprowadzane do karty grafiki ale tak jakos bez sensu bo przeciez mozna by z atx'a skorzystac :| no i pwm proca tez dosc robudowany :|

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...