Skocz do zawartości
ParanoiK

Odpowiedź Na Oświadczenie Piotra 'liska' Lisowskiego.

Rekomendowane odpowiedzi

Serwisu nikt nie ukradł (nie przywłaszczył sobie itp) a forum nie było jego.

Koniec kropka.

Nie no co do portalu to nikt się nie czepnie bo nie ma do czego. Silnik jest darmowy, kompilacja nasza, serwer nasz, praca moja, Marco i Paranoika. Redakcja moja, newsy i recenzje nasze więc tu nie ma nawet ale co do portalu. Każdy sąd przyzna mi racje. Wiem, sprawdziłem to u prawnika.

 

Co do forum, hmm wole nie mówić dopóki nie wyjaśnie jednej rzeczy, jak to zrobie to sami się przekonacie jak jest na prawde i jak się to ma do oświadczenia Piotra L..

 

Przestańcie też robić OT, bo zaniżacie poziom wypowiedzi naszych i całego forum. Mówie serio koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, joshua- podać do sądu i zostawić wszystko w**zdu- to, na co pracowali latami, bo o dalszej współpracy nie byłoby mowy. Robin Hooda też byś powiesił? Przecież to złodziej jakich mało.

Tu nie chodzi o prawne wyjasnienie zobowiazan, tylko o probe ocalenia wyzszych wartosci.

Jak tego nie rozumiesz, to szczerze Ci wspolczuje.

O czym ty do mnie rozmawiasz? Jakiego Robin Hooda? Robin Hood okradał bogatych i dawał sobie, bo był biedny. Jak wyrośniesz z okresu wiary w bajki i legendy to wróć i dyskutuj dalej. Czego nie rozumiem? Elementarnego prawa własności, którego nie rozumie połowa ludzi w tym kraju?

 

 

joshua, tu przynajmniej mozesz skasowac swoje posty jesli uwazasz ze nie powinno ich tu byc, ci ktorzy mysla podobnie o nowym tweak.pl nie moga tego zrobic.

Ale ja nic nie chce kasować. Mój udział w forum tweak-a ograniczył się od pewnego czasu do minimum. Właśnie dzięki moderatorom, którzy między innymi lżyli publicznie osoby, które dopiero zaczynały karierę z OC a na próby perswazji reagowali w stylu nie ty gnoju będzie uczył ojca dzieci robić. I tu jest bezwzględna wina Lisowskiego, że nie reagował na takie zachowanie.

 

Niby czemu jest? Płacił za utworzenie forum? Nie. Płacił za serwer? Nie. Jest autorem regulaminu, podziału forum? Nie. Instalował forum? Pisał do niego oprogramowanie? Jest autorem postów?

 

Chłopie, pamiętasz czasy tweak.pl na dyskusje.pl i późniejsze przenosiny na własne? Tweak.pl to BRAND, do którego prawo ma ojciec Piotr Lisowskiego i nie ważne czy za serwer płaci ze stypendium czy z reklam, które umieszcza we własnym serwisie. Nam nic do tego. Jest tyle miejsca w Internecie gdzie można się wyszaleć. Po co od razu grabić?

 

Gdyby ktoś dostał chociaż 5 PLNów i była by na to umowa to tak była by to kradzież. Narazie to wygląda tak że Pan PL toczy piane bo ktoś mu urwał źródło kasy bo pare osób zorientowało się że jest robionych w wiadomo co. Smutne, że zamiast próbować się dogadać ze starą administracją albo przynajmniej przez wzgląd na to że CI ludzie przez 4 lata stworzyli tak naprawdę markę tweak.pl powinien przynajmniej zachować honor i umiar. Smutne

Jeszcze raz podkreślam. Masa serwisów została utworzona od ZERA stosunkowo niedawno. Inne odeszły w zapomnienie. Dam przykład. Otwórz sobie stację benzynową i walnij szyld Statoil....Zobaczymy jak długo pociągniesz. Wszelkie aspekty moralne w tym wypadku mają drugorzędne zanczenie. Jeżeli ktoś się czuje oszukany to najpierw próbuje się dogadać a później kieruje sprawę do sądu a nie wpada do banku i bierze 1000 złotych, bo mu się należy, bo się napracował...

 

Serwisu nikt nie ukradł (nie przywłaszczył sobie itp) a forum nie było jego.

Koniec kropka.

Forum było integralną częścią serwisu. Poszedłbym dalej. Forum stanowiło 99% serwisu, nie ma to jednak znaczenia z punktu widzenia prawa.

 

@joshua

jesli juz to hipokryzja a nie schziofrenia :/

nie uzywaj pojec ktorych nie rozumiesz. Jesli masz watpliwosc co do znaczenia jakies slowa to masz sjp.pwn.pl

 

Dlaczego mnie obrażasz? Dla mnie to jest schizofrenia inaczej rozdwojenie jaźni. Chyba, że podejrzewasz, Marco i Paranoika o celowe działanie to wtedy owszem mamy do czynienia hipokryzją. Ja ufam, że wg. ich mniemania chcieli dobrze...

 

A swoje zdanie wyrazilem - jesli nawet to co zrobili jest niezgodne z prawem, to i tak maja duzy plus. Nie dali zaprzepascic ogromnego dorobku. A tak jest w biznesie ze niekompetentnych wspolpracownikow sie eliminuje i zastepuje dobrymi.

Plus. Co da plus jak ten serwis zniknie z sieci, bo taki będzie wyrok sądu? Chłopaki mogą jeszcze ew. mieć problemy. Jakby złożyli pozew do sądu i dopiero zaczęli negocjacje z rodziną Lisowskich uświadamiając im poziom ew. kosztów, jakie poniosą w związku z ewidentnie przegraną sprawą sądzę, że forma dyskusji między nimi zmieniłaby się diametralnie. Może nawet Tweak stałby się rodzajem spółki, w którym równe udziały miałoby 3-4 osoby (jedna jako założyciel i reszta w związku z wkładem pracy).W biznesie to właściciel decyduje o losie pracowników a nie odwrotnie – coś Ci się pomieszało chyba…

 

 

Niech kazdy kto krytykuje adminow PPC odpowie sobie na jedno bardzo wazne pytanie. Co by bylo gdyby administratorzy PPC nie uratowali bazy tweaka?

 

EOT

Zginęłaby największa w polskim Internecie kopalnia wiedzy o OC. Chwała im za to, że uratowali, ale tweak wznowił działalność. Może czas wystawić rachunek za ratunek i wrócić do normalności?

 

Nie no co do portalu to nikt się nie czepnie bo nie ma do czego. Silnik jest darmowy, kompilacja nasza, serwer nasz, praca moja, Marco i Paranoika. Redakcja moja, newsy i recenzje nasze więc tu nie ma nawet ale co do portalu. Każdy sąd przyzna mi racje. Wiem, sprawdziłem to u prawnika.

 

Co do forum, hmm wole nie mówić dopóki nie wyjaśnie jednej rzeczy, jak to zrobie to sami się przekonacie jak jest na prawde i jak się to ma do oświadczenia Piotra L..

 

Przestańcie też robić OT, bo zaniżacie poziom wypowiedzi naszych i całego forum. Mówie serio koniec OT.

Przeczytaj jeszcze raz przykład stacji beznynowej. Jeszcze jeden przykład w takim razie...może będzie czytelniej.Wszedłeś na teren czyjegoś zakładu napraw samochodów znanego w całej okolicy (w którym praktykowałeś wcześniej), wyrzuciłeś właściciela i zaczynasz naprawiać na własny rachunek.Przecierz Ty nic nie ukradłeś. Ty tylko się napracowałeś a właściciel był cymbałem bo się na tym nie znał. Oj, Romek zmień prawników lepiej...

Edytowane przez joshua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz... właściciela wywalił - a czy ktoś mu przekazał prawa majątkowe czy autorskie na pracę naszą?

Poza tym w tym przykładzie podajesz to nieadekwatnie. Bo nikt Piotra nie wyrzucił z tweaka.

Jeśli już porównywać - to wzięliśmy projekty samochodu które sami stworzyliśmy w tamtym warsztacie (niech będzie za czasów praktyk) i poszliśmy z nimi do własnego warsztatu. Przy tym właścicielowi tamtego zostawiliśmy ich kopię.

Generalnie wzięliśmy to co stworzyliśmy - nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jeśli Ty już jesteś wyrośnięty, to mam nadzieję, że nie dorosnę. Poza tym nie wyłapujesz trafnie pointy. Bez urazy.

 

Poza tym co Twoim zdaniem zrobiłby sąd? Każdy post jest własnością intelektualną autora, więc przyjmując Twoją wersję mielibyśmy od nowa zakładać forum i kopiować swoje posty z tweaka aż do uzupełnienia bazy (przecież nie jest zabronione kopiownie własnych postów) ? Absurd. Jeśli komuś się nie podoba, że jego posty przeniosły się na ppc, to neich sobie je pousuwa- ma taką możliwość. Użytkownicy na tweaku niestety nie.

Edytowane przez DRuMah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz... właściciela wywalił - a czy ktoś mu przekazał prawa majątkowe czy autorskie na pracę naszą?

Poza tym w tym przykładzie podajesz to nieadekwatnie. Bo nikt Piotra nie wyrzucił z tweaka.

Jeśli już porównywać - to wzięliśmy projekty samochodu które sami stworzyliśmy w tamtym warsztacie (niech będzie za czasów praktyk) i poszliśmy z nimi do własnego warsztatu. Przy tym właścicielowi tamtego zostawiliśmy ich kopię.

Generalnie wzięliśmy to co stworzyliśmy - nic więcej.

No i widzisz tu jest błąd w rozumowaniu. Jeżeli pracujesz u kogoś i stworzysz program to wszelkie prawa do tego programu posiada firma, która Cię zatrudnia a nie Ty jako programista (chyba, że w umowie zawarto inaczej). Tak samo jest z samochodami. Wykorzystałeś czyjeś narzędzia, markę do stworzenia własnej. To się nazywa nieuczciwa konkurencja.

 

PS:Błagam nie bierzcie moich wypowiedzi personalnie. Staram się tylko pokazać Wam pewien alternatywny i ogólnie przyjęty sposób myślenia. W głębi duszy jako człowiek życzę Wam wszystkiego najlepszego ale prawo niestety nie jest po Waszej stronie.

 

pozdrawiam

 

Jeśli Ty już jesteś wyrośnięty, to mam nadzieję, że nie dorosnę. Poza tym nie wyłapujesz trafnie pointy. Bez urazy.

 

Poza tym co Twoim zdaniem zrobiłby sąd? Każdy post jest własnością intelektualną autora, więc przyjmując Twoją wersję mielibyśmy od nowa zakładać forum i kopiować swoje posty z tweaka aż do uzupełnienia bazy (przecież nie jest zabronione kopiownie własnych postów) ? Absurd. Jeśli komuś się nie podoba, że jego posty przeniosły się na ppc, to neich sobie je pousuwa- ma taką możliwość. Użytkownicy na tweaku niestety nie.

Dorośniesz, dorośniesz...gwarantuję Ci. Natomiast muszę przyznać, że ja wolałbym być dzieckiem całe życie.

 

W chwili, kiedy te posty umieściłeś na czyimś forum dyskusyjnym przestały być one tylko i wyłącznie Twoją wartością a stały się dobrem tego portalu.Gdybyś je umieścił na swojej stronie a ktoś by je skopiował tutaj bez Twojej wiedzy miałbyś pełne prawo żądać ich usunięcia, zapłaty za wykorzystanie twojego dobra intelektualnego itd.

 

_________________________________________________________________

 

Dla mnie EOT bo nie chcę denerwować ROMKA.Temat rzeczywiście zrobił się trochę OT. Wszelkie wycieczki personalne przyjmuje na PW...i pozdrawiam wszystkich !

Edytowane przez joshua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz tu jest błąd w rozumowaniu. Jeżeli pracujesz u kogoś i stworzysz program to wszelkie prawa do tego programu posiada firma, która Cię zatrudnia a nie Ty jako programista (chyba, że w umowie zawarto inaczej).

Własnie, "Jeżeli". A jeżeli nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz tu jest błąd w rozumowaniu. Jeżeli pracujesz u kogoś i stworzysz program to wszelkie prawa do tego programu posiada firma, która Cię zatrudnia a nie Ty jako programista (chyba, że w umowie zawarto inaczej). Tak samo jest z samochodami. Wykorzystałeś czyjeś narzędzia, markę do stworzenia własnej. To się nazywa nieuczciwa konkurencja.

Eeee... Od kiedy u niego pracujemy/pracowaliśmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joshua słusznie piszesz. Ale własnie te "jezeli" oraz fakt iz Paranoik, marco, Romek.. czy kto inny nie siedzieli u Liska na podworku chyba ma znaczenie ;) Piotrek nie chcac miec pracownikow jak to wykle bywa w firmie uproscił sprawe.. ;) raczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz tu jest błąd w rozumowaniu. Jeżeli pracujesz u kogoś i stworzysz program to wszelkie prawa do tego programu posiada firma, która Cię zatrudnia a nie Ty jako programista (chyba, że w umowie zawarto inaczej). Tak samo jest z samochodami. Wykorzystałeś czyjeś narzędzia, markę do stworzenia własnej. To się nazywa nieuczciwa konkurencja.

 

PS:Błagam nie bierzcie moich wypowiedzi personalnie. Staram się tylko pokazać Wam pewien alternatywny i ogólnie przyjęty sposób myślenia. W głębi duszy jako człowiek życzę Wam wszystkiego najlepszego ale prawo niestety nie jest po Waszej stronie.

 

pozdrawiam

Dorośniesz, dorośniesz...gwarantuję ci. Natomiast muszę przyznać, że ja wolałbym być dzieckiem całe życie.

 

W chwili, kiedy te posty umieściłeś na czyimś forum dyskusyjnym przestały być one tylko i wyłącznie Twoją wartością a stały się dobrem tego portalu.Gdybyś je umieścił na swojej stronie a ktoś by je skopiował tutaj bez Twojej wiedzy miałbyś pełne prawo żądać ich usunięcia, zapłaty za wykorzystanie twojego dobra intelektualnego itd.

 

________________________________________________________________________________

_______________________________________________

Dla mnie EOT bo nie chcę denerwować ROMKA.Temat rzeczywiście zrobił się trochę OT. Wszelkie wycieczki personalne przyjmuje na PW...i pozdrawiam wszystkich !

 

ja tam nie wiem czy chłopaki u L pracowali, na jego sprzęcie itd...

nawet nie byli zatrudnieni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w koncu przesledzilem zawirowania tweak-purepc (chyba 4 godziny siedzialem) i kurde Joshua, przez tyle watkow i twoich postow nie dociera do ciebie ze nie bylo 'stosunku pracy'? a jesli byl to nie dostali od liska wynagrodzenia? Ludzie, no nie uwierze ze ktos jest tak impregnowany na wiedze, zeby od 2 tygodni nie potrafic zajarzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili, kiedy te posty umieściłeś na czyimś forum dyskusyjnym przestały być one tylko i wyłącznie Twoją wartością a stały się dobrem tego portalu.Gdybyś je umieścił na swojej stronie a ktoś by je skopiował tutaj bez Twojej wiedzy miałbyś pełne prawo żądać ich usunięcia, zapłaty za wykorzystanie twojego dobra intelektualnego itd.

Dokładnie! Każdy ma takie prawo i może z niego skorzystać- nikt tu tego nie ogranicza. Moje posty zostały tutaj skopiowane z bazy danych portalu tweak.pl i nei mam nic przeciwko, więc gdzie tu jest łamanie prawa?

W którym miejscu regulaminu jest punkt informujący o tym, że mój post staje się dobrem portalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie, "Jeżeli". A jeżeli nie?

Eeee... Od kiedy u niego pracujemy/pracowaliśmy?

To tym bardziej nie mieliście prawa używać jakiejkolwiek części serwisu TWEAK.PL do celów innych niż związane z TWEAK.PL :)

 

 

joshua słusznie piszesz. Ale własnie te "jezeli" oraz fakt iz Paranoik, marco, Romek.. czy kto inny nie siedzieli u Liska na podworku chyba ma znaczenie ;) Piotrek nie chcac miec pracownikow jak to wykle bywa w firmie uproscił sprawe.. ;) raczej ;)

I za to należą mu się "BATY". Wszystko. To, że ktoś nie podpisuje z Tobą umowy i nie wypłaca wynagrodzenia nie upoważnia Cię to przejmowania jego własności...no chyba, że wyrokiem sądu.

 

Tak w koncu przesledzilem zawirowania tweak-purepc (chyba 4 godziny siedzialem) i kurde Joshua, przez tyle watkow i twoich postow nie dociera do ciebie ze nie bylo 'stosunku pracy'? a jesli byl to nie dostali od liska wynagrodzenia? Ludzie, no nie uwierze ze ktos jest tak impregnowany na wiedze, zeby od 2 tygodni nie potrafic zajarzyc?

Przepraszam , ale czy mógłbyś wyedytować swój post bo ja zupełnie nie rozumiem co chciałeś przekazać.

 

Dokładnie! Każdy ma takie prawo i może z niego skorzystać- nikt tu tego nie ogranicza. Moje posty zostały tutaj skopiowane z bazy danych portalu tweak.pl i nei mam nic przeciwko, więc gdzie tu jest łamanie prawa?

W którym miejscu regulaminu jest punkt informujący o tym, że mój post staje się dobrem portalu?

DRuMah, czy Ty naprawdę nie rozumiesz, że gdyby Marco i Paranoik nie użyli witryny, linku (nazwij to jak chcesz) do zareklamowania "purepc.pl" to w życiu byś sie nie dowiedział, że istnieje coś takiego? Baza TWEAK-a to nie tylko Twoje posty ale także moje a całość należy do właścicela TWEAK.PL

Edytowane przez joshua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRuMah, czy Ty naprawdę nie rozumiesz, że gdyby Marco i Paranoik nie użyli witryny, linku (nazwij to jak chcesz) do zareklamowania "purepc.pl" to w życiu byś sie nie dowiedział, że istnieje coś takiego? Baza TWEAK-a to nie tylko Twoje posty ale także moje a całość należy do właścicela TWEAK.PL

Rozumiem, ale mam troche inny poglad na sprawe.

Mysle, ze bym sie dowiedzial- z ktoregokolwiek forum poswieconemu o/c. Takie wiesci szybko sie rozchodza ;] Poza tym ja wlasnie dowiedzialem sie o purepc.pl z innego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... chyba, żeby to była jego własność musiałbym mu najpierw do niej prawa przekazać? ;]

Chyba, że się mylę?

Paranoik, czy mógłbyś rozwinąć czy pozostaniemy przy swoich zdaniach ze względu na późną porę? :-P :D :rolleyes:

 

Rozumiem, ale mam troche inny poglad na sprawe.

Szanuje to, ale przychodzi mi to z trudem. :rolleyes:

 

Mysle, ze bym sie dowiedzial- z ktoregokolwiek forum poswieconemu o/c. Takie wiesci szybko sie rozchodza ;] Poza tym ja wlasnie dowiedzialem sie o purepc.pl z innego forum.

Myslę, że to nie jest takie oczywiste. Gdyby wokół "rozpadu" nie zrobił się tzw. szum medialny to chyba raczej byś się nie dowiedział na innym forum... :D

Edytowane przez joshua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki potrzeba wam kolejnego wytłumaczenia?

 

Proszę bardzo:

Art. 2. 1. W rozumieniu ustawy:

1) baza danych oznacza zbiór danych lub jakichkolwiek innych materiałów i elementów zgromadzonych według określonej systematyki lub metody, indywidualnie dostępnych w jakikolwiek sposób, w tym środkami

elektronicznymi, wymagający istotnego, co do jakości lub ilości, nakładu inwestycyjnego w celu sporządzenia, weryfikacji lub prezentacji jego zawartości,

2) pobieranie danych oznacza stałe lub czasowe przejęcie lub przeniesienie całości lub istotnej, co do jakości lub ilości, części zawartości bazy danych na inny nośnik, bez względu na sposób lub formę tego przejęcia lub przeniesienia, z zastrzeżeniem art. 3,

3) wtórne wykorzystanie oznacza publiczne udostępnienie bazy danych w dowolnej formie, a w szczególności poprzez rozpowszechnianie, bezpośrednie przekazywanie lub najem, z zastrzeżeniem art. 3,

4) producentem bazy danych jest osoba fizyczna, prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która ponosi ryzyko nakładu inwestycyjnego przy tworzeniu bazy danych.

2. Ilekroć w ustawie jest mowa o producencie, należy przez to rozumieć także jego następcę prawnego.

tezy z piśmiennictwa.

Sprawa druga:

Obrót bazami danych w świetle ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

Obrót elektronicznymi bazami danych odbywa się na takiej samej zasadzie jak obrót arkuszami elektronicznych baz danych, z tą jedynie różnicą, że umowa dotycząca bazy danych ma charakter warunkowy, a jej skuteczność zależy od skuteczności przeniesienia prawa do programu komputerowego obsługującego taki zbiór danych. W praktyce zawierana będzie po prostu umowa licencyjna lub przeniesienia prawa do bazy danych, której postanowienia dotyczące przeniesienia praw do zbioru w zakresie swojej skuteczności zależne będą od skuteczności przeniesienia praw do programu. Faktyczna rozdzielność będzie widoczna jedynie w możliwości sukcesywnego przeniesienia, najpierw praw do programu komputerowego, a później praw do bazy danych.

Nie ma mowy w tym przypadku o zbyciu praw autorskich ponieważ cała praca na portalu, każde zmiany, poprawki, ustalenia, skrypty i praca moderatorów, administratorów i ich pomoc w rozwoju forum to ich praca lecz praca bez umowy, pieniędzy, ustaleń co oznacza, że nikt nie rzekazał się prawa majątkowych i autorskich. Jeśli byśmy mieli umowe, byli u niego zatrudnieni czy nawet czerpali z tego środki materialne to bym zrozumiał wasze słowa lecz w taki sposób to gdzie tu się mają słowa Piotra?

 

Ja wiem i tak, że dla wielu to za trudne do zrozumienia ale to są słowa prawnika. Ja połowy z tego nie kumam co on cytował lecz ma racje i dlatego możemy spokojnie prowadzić portal bo prawnie nie można się przyczepić co do forum to sprawe wyjaśniamy właśnie jak widzicie. joshua trzeźwo mysli i to mi się podoba w nim. Faktycznie mało wiecie więc należy zacząć działać, aby was uświadomicz i zakończyć wreście te oszczerstwa, że kradniem coś, co już zaczyna być irytujące.

 

Wielu i tak tego nie przeczyta bo woli robić OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Wszystko zostalo wyjasnione, forum ze swoja ekipa dziala nadal, wszyscy tu zostali, jest fajnie, po co to roztrzasac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joshua:

W dużym skrócie:

 

Masz kolegę który ma pomysł na portal. Uważasz, że pomysł jest fajny, tworzysz go, on wymyśla nazwę. Potem załatwiacie serwer, ty cały czas go rozwijasz, on czasem doda jakiegoś newsa. Okazuje się, że twój kolega robi cię w bambuko i zgarnia kasę z reklam. Ponieważ przez rok (sic!) nie możesz dojść z nim do porozumienia i cały czas obiecuje gruszki na wierzbie, stwierdzasz, że zabierzesz w takim razie swoje klocki gdzie indziej. I robisz to. A potem oskarżają cię o to, że ukradłeś coś co sam stworzyłeś i poniosłeś przy tym ogromne koszty materialne i czasowe.

 

Taki jest mój punkt widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nic nie chce kasować. Mój udział w forum tweak-a ograniczył się od pewnego czasu do minimum. Właśnie dzięki moderatorom, którzy między innymi lżyli publicznie osoby, które dopiero zaczynały karierę z OC a na próby perswazji reagowali w stylu nie ty gnoju będzie uczył ojca dzieci robić. I tu jest bezwzględna wina Lisowskiego, że nie reagował na takie zachowanie.

Mozliwe ze zle zrozumialem intencje twojej wczesniejszej wypowiedzi - odnioslem wrazenie masz pretensje do moderatorow PPC o odtworzenie forum tweak z backup-u.

Dlatego wlasnie popelnilem chyba zbyt pochopny skrot myslowy ze skoro uwazasz to za kradziez i zachowanie unfair to masz mozliwosc zlikwidowac slady swojej obecnosci tutaj (a pozostawic je na nowym tweak.pl).

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

ParanoiK ma racje.

 

To tak, jakbym budowal za wlasne pieniadze dom czyjegos pomyslu. Pomyslodawcy nagle zachciewa sie w tym domu zamieszkac, ale wstawiam zamki w drzwiach i [gluteus maximus].

 

Zreszta co tu jeszcze wyjasniac ? romek malo napisal ?

 

Dobra chłopaki potrzeba wam kolejnego wytłumaczenia?

 

Proszę bardzo:

 

CYTAT

Art. 2. 1. W rozumieniu ustawy:

1) baza danych oznacza zbiór danych lub jakichkolwiek innych materiałów i elementów zgromadzonych według określonej systematyki lub metody, indywidualnie dostępnych w jakikolwiek sposób, w tym środkami

elektronicznymi, wymagający istotnego, co do jakości lub ilości, nakładu inwestycyjnego w celu sporządzenia, weryfikacji lub prezentacji jego zawartości,

2) pobieranie danych oznacza stałe lub czasowe przejęcie lub przeniesienie całości lub istotnej, co do jakości lub ilości, części zawartości bazy danych na inny nośnik, bez względu na sposób lub formę tego przejęcia lub przeniesienia, z zastrzeżeniem art. 3,

3) wtórne wykorzystanie oznacza publiczne udostępnienie bazy danych w dowolnej formie, a w szczególności poprzez rozpowszechnianie, bezpośrednie przekazywanie lub najem, z zastrzeżeniem art. 3,

4) producentem bazy danych jest osoba fizyczna, prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która ponosi ryzyko nakładu inwestycyjnego przy tworzeniu bazy danych.

2. Ilekroć w ustawie jest mowa o producencie, należy przez to rozumieć także jego następcę prawnego.

tezy z piśmiennictwa.

 

Sprawa druga:

CYTAT

Obrót bazami danych w świetle ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

 

Obrót elektronicznymi bazami danych odbywa się na takiej samej zasadzie jak obrót arkuszami elektronicznych baz danych, z tą jedynie różnicą, że umowa dotycząca bazy danych ma charakter warunkowy, a jej skuteczność zależy od skuteczności przeniesienia prawa do programu komputerowego obsługującego taki zbiór danych. W praktyce zawierana będzie po prostu umowa licencyjna lub przeniesienia prawa do bazy danych, której postanowienia dotyczące przeniesienia praw do zbioru w zakresie swojej skuteczności zależne będą od skuteczności przeniesienia praw do programu. Faktyczna rozdzielność będzie widoczna jedynie w możliwości sukcesywnego przeniesienia, najpierw praw do programu komputerowego, a później praw do bazy danych.

Nie ma mowy w tym przypadku o zbyciu praw autorskich ponieważ cała praca na portalu, każde zmiany, poprawki, ustalenia, skrypty i praca moderatorów, administratorów i ich pomoc w rozwoju forum to ich praca lecz praca bez umowy, pieniędzy, ustaleń co oznacza, że nikt nie rzekazał się prawa majątkowych i autorskich. Jeśli byśmy mieli umowe, byli u niego zatrudnieni czy nawet czerpali z tego środki materialne to bym zrozumiał wasze słowa lecz w taki sposób to gdzie tu się mają słowa Piotra?

 

Ja wiem i tak, że dla wielu to za trudne do zrozumienia ale to są słowa prawnika. Ja połowy z tego nie kumam co on cytował lecz ma racje i dlatego możemy spokojnie prowadzić portal bo prawnie nie można się przyczepić co do forum to sprawe wyjaśniamy właśnie jak widzicie. joshua trzeźwo mysli i to mi się podoba w nim. Faktycznie mało wiecie więc należy zacząć działać, aby was uświadomicz i zakończyć wreście te oszczerstwa, że kradniem coś, co już zaczyna być irytujące.

 

Wielu i tak tego nie przeczyta bo woli robić OT.

Ale jak zwykle zaraz wpadnie ktos zdezorientowany i znowu bedzie pytal ocb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ci oczywiście na siłę wciskał mojego punktu widzenia, choć sądzę, że jest on raczej słuszny. Jakbyś chciał jeszcze o tym porozmawiać to zawsze jestem chętny i zapraszam na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam z Paranoikiem.

Kiedys adminowalem serwerem counter-strike'a dla mojego klanu za free(czesto siedzialem wieczorami nad tym). Gdyby poca polecial sobie w kulki tak jak to zrobil Piotr L. postapil bym dokladnie tak jak wy, zabral bym skrypty, configi ktore napisalem i poszedl do innej piaskownicy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam z Paranoikiem.

Kiedys adminowalem serwerem counter-strike'a dla mojego klanu za free(czesto siedzialem wieczorami nad tym). Gdyby poca polecial sobie w kulki tak jak to zrobil Piotr L. postapil bym dokladnie tak jak wy, zabral bym skrypty, configi ktore napisalem i poszedl do innej piaskownicy.

Hehhe, ja to samo :)

 

Ale ogólnie to dobrze zrobiliście... zabraliście swoje FORUM.tweak.pl, a nie serwis 'tweak.pl' - a to dwie różne rzeczy... Wspólne miały nazwę, i pewnie nie wiele więcej. Cieszy mnie to, bo zazwyczaj przy powiązaniach forum -> serwis - jedna ze stron traci (wiem z autopsji ^^). Ludzie albo wchodzą tylko na forum, albo wskakują na chwilke do serwisu aby przejżeć newsy.

 

Pan 'L' pewnie wie, że forum było główną podporą ów serwisu... i stara się za wszelką cenę zatrzymać je li-tylko dla siebie. Nie dziwmy mu się, w końcu dotychczas prawie bez wysiłku (który wykonywali marco, ParanoiK i romek) zbijał -mniejszą lub większą, nie wnikam w to- kasę.

 

Pozdrawiam, i idę spać... nie ma to jak 7.05 do budy :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie, ze co do przekopiowania bazy, to sprawa jest czysta. Jednakze czy moglibyscie mi powiedziec jak wyglada w swietle prawa to, ze na stronie tweak.pl (prawdopodobnie wbrew liskowi) pojawil sie komunikat informujacy o powstaniu nowego forum. Mysle, ze o to moze Lisek miec uzasadniony zal, jesli chodzi o sprawy forum, to wydaje mi sie, ze sytuacja jest czysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma racje, uzytkownicy forum nie wiedza co robic i tak dalej - to jest jasne, ze potrzeba troszke czasu na unormowanie wszystkiego.

Mam jednak male pytanko do adminow: jak to jest z pierwotnym oswiadczeniem na temat ruszenia purepc tylko jako backup tweaka? Przeciez tweak wrocil - i co? backup sie zwinal?

Wszyscy widzimy, co pisze lisek, co pisza admini tego forum. Obydwie strony maja swoja racje. My jako uzyszkodnicy mozemy tylko patrzec i sie dziwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem krótko. Jak to już było w historii naszego pięknego kraju kilka przypadków, kiedy to kasa rozbiła naprawdę pozytywny temat, tak i to całe zamieszanie niczym się nie różni. Panu "Liskowi" ja osobiście za to co zrobił teraz to "panu już podziękuje", trzeba być naprawdę wrednym żeby tak się zachowywać...

Ale z moich obserwacji zachowań ludzkich wynika jasno:

jak komuś oczy kasą zarosną, to nic nie można zrobić.

Ja zostaje tutaj, tweak upadł w kwietniu.

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijam wypowiedzi obu wadzących się stron, ale widzę jasno komu bardziej zależało na "płynnym" działaniu forum a nie ukrywajmy iż wielu ludzi odwiedzało tweak.pl tylko ze względu na prężnie działający ten własnie dział.

to co pozostało po starym tweaku to chyba tylko nazwa i nic więcej , no nie licząc zbugowanego phpBB ;)

pozostaje tylko pogratulować purepc.pl za szybką reakcję w zaistniałej sytuacji i podziękować za uratowanie forum.

 

p.s

czekam na vortal pod tym adresem (i chyba nie tylko ja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...