Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

skalowanie jest do d... bo:

1. nie wszystko da się zeskalować

2. często po przeskalowaniu obrazu są przekłamiania widoku (np czcionki)

3. skalowanie też zabiera czas - wejdziesz na jakąś stornę internetową w innej rozdz lub z inną czzionką i trzeba przeskalowywać ponownie - i tak za kązdym razem

1 i 2. Zeskalować da się czcionki wektorowe idealnie, strony powinny być tak napisane aby po takim zabiegu nie powstawały błędy. Zwykle przy minimalnym skalowaniu nie powstają. Obrazów lepiej nie skalować w górę (rastrowych) - może "witryniarze" wpadną na pomysł dawania większych zdjęć (normalnie zachodziło by zawsze skalowanie w dół) dzięki czemu po zwiększeniu wszystkiego b. wysoka jakość byłaby zachowana i dla wektorowych czcionek i dla rastrowych obrazów.

 

3. Ja mam na stałe zwiększone czcionki w firefox na 14 (tzw. wielkość minimalna) i po otwarciu nowej strony zupełnie nie muszę nic robić.

 

Skalowanie to przyszłość bo wiązanie się do jednej wielkości wszystkiego (też piksela) jest beznadziejne. Przez to "przywiązanie" zatrzymujemy zwiększanie jakości obrazu (też czcionek). Im mniejszy piksel tym ostrzejsze obrazy i wektorowe czcionki ... ale skalowanie musi zachodzić by czcionki przy mniejszym pikselu miały optymalną wielkość.

 

Sądzę że wszystko da się zrobić (skalowanie bez wad) tylko trzeba trochę dopracować strony i programy. Obecnie jest całkiem dobrze przy nie za dużym skalowaniu czcionek w przeglądarce i w systemie. Zwiększenie wszystkich el. systemu też nie pociąga za sobą jakichś wad ( Windows Vista - bo w XP skalowane ikony wyglądają tragicznie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykul z wikipedii i kalkulatorek. Mozna sobie porownac ppi tego lenovo z jakims lapkiem o podobnym ppi czy CRT ustawiajac odpowiednia rozdzialke i zobaczyc czy da sie wygodnie pracowac. W moim przypadku nie ma problemu, pozostaje tylko kwestia kiepskiego skalowania do nizszych rozdzialek, bo czasem pogrywam :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 i 2. Zeskalować da się czcionki wektorowe idealnie, strony powinny być tak napisane aby po takim zabiegu nie powstawały błędy. Zwykle przy minimalnym skalowaniu nie powstają. Obrazów lepiej nie skalować w górę (rastrowych) - może "witryniarze" wpadną na pomysł dawania większych zdjęć (normalnie zachodziło by zawsze skalowanie w dół) dzięki czemu po zwiększeniu wszystkiego b. wysoka jakość byłaby zachowana i dla wektorowych czcionek i dla rastrowych obrazów.

 

3. Ja mam na stałe zwiększone czcionki w firefox na 14 (tzw. wielkość minimalna) i po otwarciu nowej strony zupełnie nie muszę nic robić.

 

Skalowanie to przyszłość bo wiązanie się do jednej wielkości wszystkiego (też piksela) jest beznadziejne. Przez to "przywiązanie" zatrzymujemy zwiększanie jakości obrazu (też czcionek). Im mniejszy piksel tym ostrzejsze obrazy i wektorowe czcionki ... ale skalowanie musi zachodzić by czcionki przy mniejszym pikselu miały optymalną wielkość.

 

Sądzę że wszystko da się zrobić (skalowanie bez wad) tylko trzeba trochę dopracować strony i programy. Obecnie jest całkiem dobrze przy nie za dużym skalowaniu czcionek w przeglądarce i w systemie. Zwiększenie wszystkich el. systemu też nie pociąga za sobą jakichś wad ( Windows Vista - bo w XP skalowane ikony wyglądają tragicznie ).

może i przyszłość bo jeśli chodzi o teraźniejszość to jest kupa stron na których powiekszenie czcionki nie działa , m.in pure pc - właśnie ustawiłem w ofpcjach firefoxa czcionkę 20 i nic - na niektórych stronach działa a na innych nie...

 

ps: pomocny jest skrót : ctrl + wheel mouse do powiększania pomniejszania tekstu - tylko że przy takim powiększaniu wychodzą czasem dziwne rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i przyszłość bo jeśli chodzi o teraźniejszość to jest kupa stron na których powiekszenie czcionki nie działa , m.in pure pc - właśnie ustawiłem w ofpcjach firefoxa czcionkę 20 i nic - na niektórych stronach działa a na innych nie...

 

ps: pomocny jest skrót : ctrl + wheel mouse do powiększania pomniejszania tekstu - tylko że przy takim powiększaniu wychodzą czasem dziwne rzeczy...

No to dziwne bo mi akurat działa wzorowo na PurePC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko maciupeńkie na tym lenovo:

Fakt - trzeba powiększać aby takie nie było. Za to zdjęcia, filmy (full HD), gry i czcionki (po powiększeniu z włączonym cleartype) są super ostre i gładkie - przy większym pikselu fizycznie nie da się uzyskać takiej ostrości. Pewnie nie jest jeszcze tak ostro i gładko jak tekst na kartce papieru wydrukowanej w np. miesięczniku "Audio" lub na drukarce laserowej ale nie jest tak smętnie jak na 19" LCD 1280x1024 5:4. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu wiec zapytam tu. Sprawa pośrednio dotyczy 22 cali, a mianowicie LG 226WA-WN. Posiadam ten monitor i ostatnio wyskoczył mi jeden piksel czy sub-piksel tego właśnie nie jestem do końca pewien... Wygląda to tak ze na białym tle świeci na czerwono, a na zielonym na czarno tak mi sie przynajmniej wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje tylko kwestia kiepskiego skalowania do nizszych rozdzialek, bo czasem pogrywam :?

czym mniejszy piksel tym skalowanie będzie wyglądało lepiej.

Jak zejdą do 0,1mm albo przynajmniej 0,15mm to bedzie super bo ustawisz 3x lub 2x mniejsza rozdzielczosc od natywnej i bedzie wyglądać ja na natywnej i wszystko bedzie duże (będzie można ustawiać rozdzielczości jak na CRT, mniej więcej :) )

 

aaa jeszcze jedno w laptopach taka rozdzielczość (1920x1200) jest nawet na 15,4" a wy marudzucie przy 22" ;)

Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy nie łyknąć tego lenovo, dzisiaj / jutro musze kopić nowy monitor, jako alternatywę mam tylko 22" TN LG L227 za 1060zł lub 24 z defektami gateway 1300zł ...

 

miałem monitor z małym pikslem i nie wspominam go dobrze ale tam były inne problemy które mogły przeszkadzać w pracy na takim mikro pixelku ...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym mniejszy piksel tym skalowanie będzie wyglądało lepiej.

Jak zejdą do 0,1mm albo przynajmniej 0,15mm to bedzie super bo ustawisz 3x lub 2x mniejsza rozdzielczosc od natywnej i bedzie wyglądać ja na natywnej i wszystko bedzie duże (będzie można ustawiać rozdzielczości jak na CRT, mniej więcej :) )

 

aaa jeszcze jedno w laptopach taka rozdzielczość (1920x1200) jest nawet na 15,4" a wy marudzucie przy 22" ;)

Oczywiscie ze tak w teorii powinno byc, ale wedlug uzytkownikow tego Lenovo po skalowaniu jest biednie, wszystko rozmyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież można wyłączyć skalowanie monitora i używać skalowania grafiki które jest znośne...

 

tak sobie liczę i wynika z tego ze gęstość tego lenowo odpowiada pracy 1280x960 na 17" CRT

 

mam crt 17", ustawiłem tyle i nie pasuje mi to...muszę w systemie XP zmieniać DPI na 120 i dopiero jest OK...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj przyglądałem się waszym wypowiedziom, bo mnie naszło żeby sobie sprawić 22" :).

 

Pod uwagę brałem 3 modele: LG L227WT, Samsung 2232BW, Philips 220CW

 

Dziś udałem się do MM o vobisu. W vobisie mieli dwa ostatnie modele, więc namówiłem sprzedawce coby mi dał potestować...

Sprawdzałem czysto organoleptycznie, np zmużenie okien przy przesuwaniu.. niemal identyczne na rozdziałce 1680x1050. Kolory praktycznie te same. Jeśli chodzi o kąty widzenia, to horyzontalny jest dosyć spory.. 3 osóby spokojnie będą widzieć to samo. Gorzej z wertykalnym. Jak się zniży głowę do poziomu dolnej krawędzi monitora to na górze monitora już kolorów nie widać. Na samsungu była to nieco mniejsza różnica odcieni ale nic zdecydowanie lepszego.

 

Następnie sprawdziłem jak ze skalowaniem rozdziałki w dół. Tutaj philips po prostu zmiażdżył konkurenta. Nie wiem czego to była dokładnie wina, ale w samsungu po przeskalowaniu czarne litery były pozlepiane z kolorowych czerwono niebieskich plam - wyglądało to ohydnie. Mimo że samsung włączał jakieś tam dostrajanie obrazu to niewiele to dawało.

Oba monitory były podpięte analogiem przez VGA ponoć ( samsung na pewno).

Sprawdzałem na różnych rozdziałkach i philips radził sobie bardzo dobrze. Zdarzały się lekkie rozmycia niektórych wyrazów, ale ogólnie cały obraz był czytelny a litery czarne.

 

Wziąłem więc Philipsa. W nocy czerń jest dosyć czarna, po brzegach widać lekko podświetlenie matrycy ( na czarnym tle), jednak to mi nie przeszkadza w ogóle, bo i tak nocami świecę lampkę biurkową coby oszczędzać wzrok :). Można by się jeszcze przyczepić do ergonomii klawiszy menu monitora... ale to już chyba wszystkie philipsy mają upierdliwe menu - osobiście uwielbiam wręcz menu z jednym joyem :).

 

Wizualnie, podstawka trochę jakby nie pasuje do obręczy monitora, ale da się przeżyć. Monitor też się trochę kiwa na tej podstawce, ale upaść raczej nie upadnie.

 

ogólnie mi się monitorek podoba. Gdybym miał iść kupić drugi, kupił bym taki sam :).

 

To taki mały review jakby ktoś się zastanawiał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam monitor LG model 226WT, niestety monitor posiada dosyć widoczny efekt Ghostingu (widać np. cienie czcionek w momencie przesuwanie ekranu)

 

czy taka wada nadaje się do oddania monitora na gwarancje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem więc Philipsa. W nocy czerń jest dosyć czarna, po brzegach widać lekko podświetlenie matrycy ( na czarnym tle), jednak to mi nie przeszkadza w ogóle, bo i tak nocami świecę lampkę biurkową coby oszczędzać wzrok :). Można by się jeszcze przyczepić do ergonomii klawiszy menu monitora... ale to już chyba wszystkie philipsy mają upierdliwe menu - osobiście uwielbiam wręcz menu z jednym joyem :).

 

Wizualnie, podstawka trochę jakby nie pasuje do obręczy monitora, ale da się przeżyć. Monitor też się trochę kiwa na tej podstawce, ale upaść raczej nie upadnie.

 

ogólnie mi się monitorek podoba. Gdybym miał iść kupić drugi, kupił bym taki sam :).

 

To taki mały review jakby ktoś się zastanawiał...

Mój ma jednego swiecacego pixela. Na szczęscie w samym rogu(lewa czesc logo windows na przycisku menu start). Poza podswietleniem widocznym u góry przeszkadzają tylko "brakujące" kolory, co widac szczególnie przy pracy z grafiką. I nie ma to jak 2 wejscia do których mam podłączone 2 komputery jak na poprzednim CRT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

jak w temacie - jestem zainteresowany zakupem lcd - chyba 22 cale (chyba, ponieważ czytałem już recenzje, że ciężko ogarnąć 22 cale powiedzmy z metra :))

 

Cena powiedzmy do ok 1200 zł ale jeśli warto powiedzmy za 1500 to ok - tylko doradźcie dlaczego :)

 

Na początku myślałem jedynie o Samsungu - poczytałem i padło na 226BW - ewentualnie CW

ale jak zacząłem czytać więcej i więcej - to przeraziły mnie 2 rzeczy - loteria z matrycą i niestety brak regulacji odchylenia.

 

Poczytałem jeszcze troszkę :) i do wybory doszedł HP w2207h

 

No i poradźcie co wybrać - będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady

Ps - a może wogóle coś innego :)

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

Tomek

gg 3377997

Edytowane przez polonus22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mogę polecić Gatewaya 2275w. Monitor najpopularniejszego amerykańskiego producenta warty grzechu ze względu na atrakcyjną cenę. Sam posiadam taki monitor Dołączona grafika i jestem z niego bardzo zadowolony. Myślę, że to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - przeszukałem forum - ale nic nie znalazłem na temat Asus PG221

Czy macie jakieś doświadczenia z tym lcd.

 

Znalazłem fajny portal na którym ten monitor dostał maksymalną ocenę

http://www.digitalversus.com/article-358-2510-150.html

 

oprócz niego jeszcze tylko Viewsonic VX2255WMB, o którym także nic nie wiem dostałe także 5 gwiazdek

 

http://www.digitalversus.com/article-358-2684-41.html

 

Strasznie natomiast pojechali Samsunga 226CW

 

A tutaj zobacznie jak powinno wyglądać mocowanie lcd-ka - Dla mnie bomba

 

http://www.dailymotion.com/video/x27...ws-movie-maker

 

 

 

PS. Mam nadzieję, że post dobrze umieszczony - nie chodzi mi o zakup tylko ogólne uwagi na temat produktu.

 

Poza tym - prośba do adminów - tematy podpinane do działów tematycznych są mało popularne, w porównaniu z działem głównym

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakich wiele, ale nie mogę się zdecydować. Szukam monitora 22" do max 1200zł. Głównie pracuję w Windowsie i Linuxie, do tego dla relaksu sporadycznie gram. Modele, jakie biorę pod uwagę:

- Samsung SM2232BW

- HP W2207H

- Philips 220CW

 

Co się dla mnie liczy:

- DVI ew. HDMI

- dobra jakość skalowania do niższych rozdzielczości (chcę podłączyć zewnętrzny tuner TV)

- gwarancja minimum 24msc i w miarę sprawny serwis

 

Moim faworytem na tą chwilę jest HP.

 

Obecnie mam LG Flatron L1919S i dobrze by było, aby monitorek nie był gorszy od obecnego :)

Za wszelkie rady z góry dzięki, a ja wracam do dalszego przeszukiwania forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam propozycję dla Was.

 

Przygotujcie w pierwszym poście ładne FAQ na temat Panoram 22" a podepnę ten topic na stronę główną by ludzie szukający takich monitorów wiedzieli w czym można wybierać.

 

Pokażcie konkurencje typu: Acer, Hp, Samsung, Gateway, LG, EIZO, Philips itp.

 

Warto zaistnieć i zrobić coś dla innych. Czekam na wasze dokonania, piszcie do Kyle lub piszcie tu poniżej, doda się do FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę kopić monitor 22 calowy do około 1300zł. Będzie służył głownie do CS-a i programów autodesku.

 

Chciałem kupić samsunga 226cw ale czytam ostatnio i ma nie bardzo pochlebne opinie. Możecie napisać czy samsung 226bw czy 226cw jest lepszy. i nie chodzi różnicy w cenie. Wiem że w tym 226bw są losowo wybrane matryce. Może jakiś inny monitor polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gre wchodza LG bądź coś tańszego innych producentów

LG to przedwszystkim gwara 30 na piksele i design który mi osobiście bardziej podchodzi (jasna, cieniutka ramka) mowa o 226wt/wa lub czarny 227wt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos ten monitorek moze cos o nim ktos napisac gdzie znajde jakies testy itp

 

http://episteme.arstechnica.com/eve/forums.../m/670001089831

aha i znalazłem troche go opisanego tu

http://forums.lenovo.com/lnv/board/message...ding&page=1

ps jakie wnioski wart jest tej ceny w polsce jaka jest na allegro hm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam propozycję dla Was.

 

Przygotujcie w pierwszym poście ładne FAQ na temat Panoram 22" a podepnę ten topic na stronę główną by ludzie szukający takich monitorów wiedzieli w czym można wybierać.

 

Pokażcie konkurencje typu: Acer, Hp, Samsung, Gateway, LG, EIZO, Philips itp.

 

Warto zaistnieć i zrobić coś dla innych. Czekam na wasze dokonania, piszcie do Kyle lub piszcie tu poniżej, doda się do FAQ.

a ile oferujecie za taką usługę ? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, w takim razie coś na TN na co warto się przerzucić z samsunga 173p plus? Na kątach patrzenia mi nie za bardzo zależy, głównie na jakośći obrazu,

Jedno wyklucza drugie - jak patrzysz na TN na wprost to na jednolitych tłach (np. ciemnawozielone) będziesz miał przejście z np. ciemno zielonego do jasnozielonego bo tak fatalne kąty ma TN. Dodatkowo na TN będziesz miał FRC/Dithering i inne atrakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. kyle stwierdził

wiem z autopsji

 

BTW - dla graczy przestrzegam przed kupowaniem iiyamy 2201w-B2, gdyz ma spory Input lag...i ogolnie, patrząc w testy, to smuży...w kazdym razie jest różnica między poprzednikiem, 2201W a tym nowym, na niekorzyść nowego...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...