Skocz do zawartości
GenghisKhan

Dyskusja na temat telewizorów/monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Zerwikaptur - czy moglbys potwierdzic/zaprzeczyc dane dot. max rodzielczosci PC przez VGA na tym Amoi :?:

wieczorkiem napisze co i jak , podepne tylko blaszaka i zweryfikujemy.

Szczerze nie bawilem sie VGA -( przez HDMI i Component wyciaga 1080p) na tym modelu - zawsze pocinam w CS'a na modelu 42T1E (tam przez VGA wyciagam 1920x1080 !) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli zamowie tego Amoi w digitalo.pl przyjedzie do mnie, zobacze ze cos z ekranem nie tak, to serwis wpadnie do domu zabrac TV i wymieni je na nowy?? bo jeśli tak to wchodze w to.

 

może TAKI model bedzie dobry?

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, mysle ze wiecej osob czeka na to info, bo szczrze mowiac sam zastanawiam sie

nad zmiana mojego Acera na TV LCD 26 cali i jesli sie okaze ze z rozdzielczoscia PC

bedzie ok to bede sie mocno zastanawial :wink:

A jak masz mozliwosc zrobiania jakichs fotek z testow to smialo linkuj tutaj :!: (mysle ze nie bedzie to zbytnie OT)

No chyba ze podepniesz dodatkowo x0 to juz zupelnie bedzie na temat :D

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, strasznie Cie sprowokowalem, tak strasznie, ze az konto zalozyles :P

Ale to dobrze, wlasnie o taka konkretna wypowiedz mi chodzilo, a nie polslowka, z ktorych nic nie wynika, wiec dzieki.

 

Rowniez czekam na Twoje info w sprawie rozdzielczosci.

 

pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesli zamowie tego Amoi w digitalo.pl przyjedzie do mnie, zobacze ze cos z ekranem nie tak, to serwis wpadnie do domu zabrac TV i wymieni je na nowy?? bo jeśli tak to wchodze w to.

 

może TAKI model bedzie dobry?

Gwarancja jest typu "door-to-door". Oznacza ,ze serwis zabiera tv i po naprawie odwozi do klienta ewentualnie wymienia na nowy. Oczywiscie za free. Gwarancja ta powinna byc realizowana na calym swiecie (jest tak w Azji i Stanach i Kanadzie oraz w UE). Sa od tego firmy ktore maja podpisane umowy z AMOI. W UE przez firme Concept , w Polsce jest realizowana przez sprzedawcow (neistety ElectroWorld nie udziela jej)

 

Model ktory podales to LC26T1E z serii Elite , ktory od opisywanego wczesniej w watku Advent LC26AF1E ma nieco ubozsze wyposazenie. - Te same matryce , brak natomiast czynika kart oraz usb (tazke szybki :D )

 

AMOI 26 LC26AF1E:

http://img126.imageshack.us/img126/6748/am26calyjr3.jpg

Co do rozdzielczości przyjmowanej:

 

1376x774 - najblizsza natywnej przyjmuje po VGA - obraz zyleta :) (overscan)

 

http://img126.imageshack.us/img126/2315/am261366lh8.jpg

http://img126.imageshack.us/img126/361/am26aavk8.jpg

 

Sprawdzilem oczywiscie wieksze rozdzielczosci (liczac ,ze bedzie jak w przypadku innych modeli - specyfikacja podaje 1280x720 ,a Amoi w praktyce przyjmuje wieksze - np w LC37AF1E 37" FullHD czy Elite LC42T1E FUllHD przyjmuje przez VGA 1920x1080. Mimo podanej w specyfikacji 1280x768 !!! ) Tu sytuacja sie powtarza :D Amoi - ewenement wsrod TV LCD - potrafi wyciagac ponad 1366x768!

Tyle przez VGA nie wyciagaja nawet Full'e :np. Philips 37" full 9731 , Sharp 37XD1

 

Spokojnie w 26" LC26AF1E mozna wyciagnac 1600x900 !!

http://img201.imageshack.us/img201/7514/am261600pm3.jpg

http://img485.imageshack.us/img485/9382/am26aboo4.jpg

 

choc ikony wtedy malenkie , a i tekst tak maly i do odczytania z 1,5 metra trudny , to grach wyglada swietnie :)

 

 

--

Pzdr

 

PS. no to teraz chce zobaczyc samsunga jakiegos , tzm bardziej 26 calowego , ktory by to wyciagnal

Edytowane przez Zerwikaptur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem oczywiscie wieksze rozdzielczosci (liczac ,ze bedzie jak w przypadku innych modeli - specyfikacja podaje 1280x720 ,a Amoi w praktyce przyjmuje wieksze - np w LC37AF1E 37" FullHD czy Elite LC42T1E FUllHD przyjmuje przez VGA 1920x1080. Mimo podanej w specyfikacji 1280x768 !!! ) Tu sytuacja sie powtarza :D Amoi - ewenement wsrod TV LCD - potrafi wyciagac ponad 1366x768!

Tyle przez VGA nie wyciagaja nawet Full'e :np. Philips 37" full 9731 , Sharp 37XD1

.

.

.

PS. no to teraz chce zobaczyc samsunga jakiegos , tzm bardziej 26 calowego , ktory by to wyciagnal

co to za belkot, co w tym dziwnego, ze tv 26" wyciaga 1366x768? pokaz mi samsunga 26" ktory takiej rozdzielczosci nie wyciaga :lol:

chyba nie chcesz mi powiedziec, ze w 26" siedzi matryca obslugujaca 1080p, w grach to ja ci tez moge pokazac taka rozdzialke do wybrania, tylko dlaczego to wyglada u ciebie tak tragicznie :lol:

parametrow nie oszukasz, masz okreslona ilosc pikseli i wielkosc plamki, co to sa plus ze ustawia ci sie taka rozdzialka jak obraz jest totalnie rozjechany, nieostry, nieczytelny :mur:

po co ludzi wprowadzasz w blad, odsylam na forum hdtv.com.pl, ta firma raczkuje na naszym rynku, ale jesli ktos chce byc jej beta testerem to jego sprawa :D

 

Pzdr. :D

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk ale on naisał, że amoi wyciaga ponad 1366x768.

 

Skad wiesz, że u niego ta rozdziałka wyglada tak tragicznie? przecież wyraźnie napisał że w grach wyglada świetnie! Po fotkach to oceniasz? przecież wiadomo ze nawet najlepszym apartem trudno jest zrobić przyzwoite zdjęcie Ekranu TV...

 

Fakt jest taki, że za cene 2600 zł Amoi jest zdecydowanie lepszy od samsunga 26-LE R72B

 

Plusy amoi:

 

Zdecydowanie wiecej opcji ustawień obrazu i funkcji w menu.

złącze USB i czytnik kart.

Potrafi przyjąć sygnał 1080p

Lepszy desing, kto widział amoia to wie o czym mówie, ma niespotykany i naprawdę rewelacyjny desing, aluminiowa ramka od góry i czarne lustro robią wrażenie

Szybość działania TV i przełanczania kanałów

szyba na całym przodzie ekranu, doskonale zabezpiecza delikatną matryce

Dobre głosniki

lepszy obraz w porównaniu do samsunga

 

minusy:

W słoneczny dzień szyba może przeszkadzać odbijając światło.

Nazwa amoi (jak przyjdą znajomi to nie ma czyms ię pochwalić)

Słaba dostępność na Polskim rynku

 

Plusy Samsung 26LER72B

 

Towar dostępne prawie w kazdym sklepie RTV

Fajny desing

 

minusy:

 

mało opcji ustawien obrazu, brak możliwości z funkci menu wyłączenia dynamicznego obrazu.

Bardzo słabe głośniki

funkcja pip działa tylko jak coś jest podlaczone przez HDMI

Błyszczący plastik bardzo się elektryzuje, przyczepia się dosłownie wszystko ( mam bardzo czysto w domu ale po 2 dniach TV wygladał jak by nigdy nie był czyszczony.

Gorszy obraz w porownaniu Do amoi

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rockers - nie mam zamiaru wdawać się z tobą w dyskusję, porównaj sobie tylko dwa zdjęcia z CSa - w natywnej i wyższej, jeżeli nie widzisz różnicy to według mnie masz coś z oczami

co do minusów jakie napisałeś na temat samsunga to w 100% się zgadzam, tylko dla mnie problem głośników nie istnieje bo wszystko gra za pomocą Z5400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za przetestowanie - teraz mamy jasna sytuacje

Tez uwazam ze 1600x900 to porazka ale nie o to chodzilo

Chodzilo o to zeby pokazac jak monitor pracuje w natywnej 1:1 na PC

I szkoda ze takiej nie dalo sie ustawic (rozumiem ze ulomnosc chipa 6100)

Niemniej jednak sklonny jestem zaryzykowac (w koncu zawsze mozna oddac w ciagu 10dni)

A skoro rockers przetestowal pod x0 i potwierdzil ze jest dobrze a nawet lepiej to tylko przyklasnac

.

No chyba ze uknujemy teorie spiskowa ze rockers i zerwikaptur to (obaj) pracownicy digitalo

i chca nam wcisnac jakies Amoje :lol: a tak na serio - wyglada to wszystko obiecujaco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

No chyba ze uknujemy teorie spiskowa ze rockers i zerwikaptur to (obaj) pracownicy digitalo

i chca nam wcisnac jakies Amoje :lol: a tak na serio - wyglada to wszystko obiecujaco.

rockers nie jest pracownikiem :) ja jestem , do czego sie na samym poczatku przyznalem , a na to forum zajrzalem po info od ktoregos z zainteresowanych. Nie pisze tez na kazdym forum w ktorym odnosza sie do niego ;) a tez nie staram sie nikomu wciskac tego na sile. Sam bylem nieco podekscytowany wynikiem 26tki z VGA. Choc jak mowilem mimo slabej grafy i braku DVI ,jestem zmuszony kombinowac z VGA wiec 1080p w 1:1 ogladam z kompa na innym modelu Amoi.

 

 

@kucyk - pisanie , ze AMoi raczkuje na polskim rynku to tez wprowadzanie w blad. Od ponad roku Amoi z serii Advent jest na polskim ryku , i juz mozna wystarczajaco duzo o nim napisac - o dzialaniu , usterkowosci, i porownaniu z innymi modelami. i nikt nie jest beta testerem , bo jestli takowi byli , to na rynku azjatyckim gdzie te tv byly sprzedawane ponad pol roku zanim weszly do UE. o beta testerach mozesz mowic w przypadku uzytkownikow SHARPA 37XD1 i wyzszych . Tamci to dopiero maja...

AM.rewelacyjne opinie otrzymal w A/V , a np porownanie roczniaka fulla 37 Amoi z najnowszymi "raczkujacymi" wlasnie fullami 37 znanych firm znajdziesz w lutowym AV.Zeby nie bylo - nie pisane przeze mnie ,acz prze znawcow tematu.

A co do forum hdtv.com.pl to tez nie uwazam go jako rzetelnego zrodla informacji. tam poprzednio argumentem ktory podawano klientom przeciw zakupowi amoi bylo "zle dzialanie fullhd w telewizji sd" bo lepiej sie w tym sprawuja hd ready. argument upadl , kiedy do oferty sklepu ktory wlada tym forum weszly tv fullHD :lol: a najwiecej opinii o amoi wydawali ludzie, ktorzy go w ogole nie widzieli.

 

--

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym panelem w 37calach w AII ale ta szyba skutecznie mnie odstraszyła. Szkoda. Mogli z niej zrezygnować. :(

 

Nie taka szyba straszna jak o niej pisuja :D Naprawde nie ma sie co jej bac!! w kazdej plazmie masz szybe przeciez! nie jest to poza tym zwykla szybka okienna. Kolory sa bardziej nasycone , naturalne , dodatkowo efekt trojwymiarowosci. no i oczywiscie super ochrona matrycy!! szmatka , woda i juz masz czysciutko , nie narazasz bezposrednio matrycy na wciskanie paluchem , cz yzarysowanie.

A czy odbija ? bleee tam.

 

A co do serii Advent II to najprawdopodobniej marzec. choc nie zapowiadaja zmian w matrycach , dorzucaja tuner DVB-T oraz dodatkowy HDMI. czytnik kart i USB zamieniaja sie w HD playera (do tej pory divixy , i aviki w rozdzielczosci SD z karty lub dysku po USB, teraz zapowiadaja 1080p , czyli HD playery - snazio , kiss wyladuja na strychu albo smietniku :D ) a modele wyzsze 37, 40 zamienia w 3tunerowe media centery :)

Czy hd player bedzie tez w modelach nizszych (26 i 32) nie mam jeszcze pelnego info choc prawdopodobnie tak.

 

--

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie straszy w tej szybce to właśnie obicia światła. I jest to problem w Plazmach i pewnie tak samo jest w LCD. W marketach nie raz wkurzało mnie to, że zapalone lampy pod pewnym kątem robiły nieprzyjemny odblask na ekranie. Czytałem trochę o tym LCD i wspomniano o tym problemie. Na razie nie kupuję więc jeszcze mam czas na zastanowienie. ;) Wiadomo, najlepiej zobaczyć na własne oczy ;). Możesz zrobić fotkę ekranu, w której odbija się np. lampka nocna albo w nasłonecznionym pokoju? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to kto pierwszy przetestuje na wlasnej skorze AMOIa 26 :?:

Rockers sie nie liczy B-)

.

.

No i chyba nikt sie nie skusi bo wlasnie skonczyla sie promocja i cena wynosi 3199 :mur:

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie ma się co łamać. TV lecą w dół i to bardzo szybko. ;) Pytałem u nas po sklepach i Bravia 32U2000 idzie za 3000zł kupić. W innych sklepach cena przekracza niekiedy 4000zł więc nie jest źle. Fakt, że ja wybiorę jeśli już to coś z serii xxS2000 lub xxV2500 ale jeszcze wiela może się wydarzyć przez miesiąc-dwa. Walka cenowa zaczyna przyspieszać a to dla nas wspaniała wiadomość! ;) Amoi gorsze nie pozostanie i pójdzie śladem konkurentów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie pisza ze nawet do 40%

Tylko niektorym nie chce sie czekac :wink:

kojak_ct - seria "U" jest bee, ale oblookalem oferte i za 3400 mozna miec 26 Bravie serii

"S" z procesorem - poprawiaczem parametrow/kolorow i super dzwiekiem no i gwarantowana

praca w 1360/768 po VGA B-) Jak cena tego modelu spadnie ponizej 3K to juz bedzie ciekawie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że seria U jest budżetówką. Dałem tylko przykład. ;) Ale od e"S"ki polecam "V"kę. Teraz weszła seria V2500 z kontrastem 1700 (realne a nie to co samsung podaje :)). W V-kach jest jeszcze Live Colour Creation. Najbardziej opłaca się teraz wziąć V2500 bo różnica w cenie do V2000 jest w okolicach 200-300zł przy 32''. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec, jak tam się Twoj telepator sprawuje? we wtorek IDE po taki sam, bo sklep ulice dalej :)

3 egz. byl okej. zadnych wad matrycy, rownomiernie podswietlony.

dzisiaj podlaczylem drugiego kompa do niego i puscilem pare sampli w HD i efekt => :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar w najblizszych dniach kupic TV, zastanawiam sie co wybrac LCD czy plazme do 4200zl.

 

Jezeli LCD to wybiore Sony KDL-32S2030.

Nie kupuj plazmy do gier. Po jakims czasie bedziesz na wylaczonym telewizorze ogladal HUDa z ostatnio meczonej gry, szczegolnie po dlugich sesjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...