Skocz do zawartości
pietach

Blok Wodny Od Pietacha

Rekomendowane odpowiedzi

A i owszem, jeśli jakoś się będzie prezentował i nie haczył o kondy w NF7 :|

Powiem ci ze w rynku blokow wodnych płyta NF7 nie zajmuje zaszczytnego miejsca inaczej było jeszcze jakis czas temu... Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloczek śliczny,należą sie gratulacje projektującemu ;) podobny do storma jesli chodzi o konstrukcje,co juz zauwazyli wczesniej koledzy,czekam na efekt koncowy i testy wydajności.

Jesli chodzi o kompatybilnosc z SocketA to teraz sie juz nie oplaca brac drozszych blokow na ta platforme bo za kase wlozona w wc mozna zmienic cala platforme,dlatego przyszle bloki pewnie nie beda kompatybilne z ta platforma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to macie troszke świeżych informacji.

Procesor (11x133 1.65V) podkręcony na :

12x166 1.95V co daje około 94W.

http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

 

Pasta termoprzewodząca LCP (ciekły metal)

Porównanie podaje jako różnicę miedzy innymi blokami wodnymi jakie posiadam.

Jest to różnica między temperaturą wody a temperaturą procesora podaną przez czukję(moze oszukiwać)

Pompka Atman 304 (800l/h)

Chłodnica Black Water Ultimate 121

Wentylator Arctic Fan 12 @7V

Temperatura w pokoju na poziome 20cm od podłogi (pod biurkiem) 28*C

Przy pompce CPC 12V temperatury około 2*C wyższe !!

 

Prison Pro V2

Różnica stress :18*C

Różnica Idlle : 9*C

Test : godzina Prime95

 

Batman 21 otworowiec

Różnica stress :16.5 - 17*C (na wykresie SpeedFan były wachania rzędu 0.5*C)

Różnica Idlle : 7*C

Test : godzina Prime95

 

Batman 37 otworowiec

Różnica stress :18*C

Różnica Idlle : 8*C

Test : godzina Prime95

 

Dłuższych terstów niż godzina nie robiłem bo po około 30-40minutach temperatury utrzymywały juz stały poziom.

Tak więc widac ze wiecej (otworów) nie znaczy lepiej - buuu a ja juz przygotowałem 6 spodów....

Batman 21 otworowiec jest w tej chwili tylko jeden i zostaje na moim procku !!

Bloki 37 otworowe sa w trakcie budowy - około 50% (zostało wypolerować i zrobić dysze i skręcić)

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwie, iż zwiększenie liczby otworów pogorszyło wyniki. Masz teraz grubo ponad 50% większy prześwit w środku jetów, co daje mniejsze ciśnienie wody wpadającej na spód. W przypadku takiej ilości jetów musiałbyś zmniejszyć srednicę wewnętrzną(o 50% powinno być ok) i wyniki będą lepsze niż w wersji z mniejszą ilością otworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym mial jeszcze jeden sposob na uciencie 0,0x stopnia. Sam kiedys zamierzalem takie cos wymodzic, wlasciwie jak ktos mi udostepni projekty dla cnc to nie bylo by problemu.

A co do bloku:

Mianowicie chodzi mi o samo dno kazdego otworu. Z tego co tu piszesz jest ono plaskie, a w storm'ie ma ono ksztalt stozka wieszcholkiem zwroconym do gory. Wiem ze to bedzie trodne do wykonania, ale jak ktos ma czas i robi to dla zabawy moglby sie o to postarac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dno w kształcie wystajacego stozka jest w 21 otworowcu....bo tam są otwory fi 4mm i mam taki frez a jak widomo wrez palcowy nie służy do wiercenia tylko skrawania swoim bokiem..i po pogłębieniu tym frezem na srodku zrobił sie mały stozek bo frez na srodku nie ma krawędzi skrawających..

A freza fi 3mm nie mam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ceną was zmartwie i to pewnie mocno.

Cena na rynek polski jeszcze nie ustalona......mam plan by wypchnąc te bloczki za granice... :twisted: :twisted2:

Bloczek cieszy się pozytywnymi opiniami na Xtremesystems.org\forums

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszyscy maja takie podejscie. ja bloczku i tak bym nie kupowal bo wlasnie tworze swoj ;) nie bede sie stawial na miejscu Pietacha, bo nie wiem co by bylo gdyby, ale napewno odpalilbym pare sztuk dla "sympatycznych forumowiczow" po cenie dostosowanej do polskich realiow. ale to tylko moje skromne zdanie ;) i zeby ktos nie pomyslal ze chce tu robic wojne, bo nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie....nie zostawie was.

Najpierw chce kilka sztuk sprzedac na XS (jesli sie uda) żeby mieć troszke kaski dla siebie i troszke na materiały na kolejne bloczki które bedą dostepne w cenach polskich realiów...ale cierpliwosci bo mam mało czasu popołudniami i bloczki powstaja troszke powoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre wieści.

Bloczek trafi na allegro.

W środe spody przeszlifowałem na szlifierce magnesówce....i musze przyznac ze szlifowanie ręczne na płycie nic nie daje....po prostu były fale dunaju.

Przy szlifowaniu magnesówką było widac gdzie najpierw łapało materiał a gdzie były wgłebienia.

Pozostało tylko lekko wypolerować spody - sa slady po kamieniu szlifierskim (matowe) i juz niedługo pierwsze bloczki powędrują w allegro.

Edytowane przez pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...