Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Od kąd wprowadzono mature to kazdy sobie mógł wybrać poziom jaki chce zdawac ustny bez względu czy zdawał pisemny roz czy pod. Bynajmnie u mnie tak było. :)

Po bykach w powyższej wypowiedzi wnioskuję, że polski oblałeś. A jeżeli nie, to trzeba się zastanowić nad sensem przeprowadzania takiego 'egzaminu'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że zmieniły się zasady co do tegorocznej matury...

Teraz jeśli wybieracie rozszerzony to piszecie TYLKO i wyłącznie rozszerzoną (nie tak jak kiedyś, pierw podstawa a pozniej rozszerzona)... Jeśli nie uzyskasz tych 30% to masz oblany egzamin

Dodatkowo zastosowano pewne przeliczniki, także warto się głęboko zastanowić na stopniem trudności danego przedmiotu... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeśli wybieracie rozszerzony to piszecie TYLKO i wyłącznie rozszerzoną

Totalna bzdura, robi problemy przy rekrutacji na studia. Dwie części to optimum, zresztą jestem ciekaw jaka ilość uczelni poda do końca września jakiego poziomu wymaga i jaki jest przelicznik z rozszerzenia na podstawę? Powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura? wejdź sobie na stronę ministerstwa.. podejdź i spytaj się swojego dyrektora w szkole i dopiero wtedy udzielaj własnej opinii..

Myślisz że mi to na ręke jest, obecny rocznik nie wie co zrobić - studia ponoć nie mają zmienić kwalifikacji..

Jeśli zdasz powiedzmy rozszerzony na 60% (zrobią ci przelicznik, bo nie pisaleś podstawy - wpiszą ci wtedy 70% podstawy). Zmiana ta miała na celu oszczedność pieniędzy i czasu... ale napewno pożytku nie przyniesie.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej nikt tu nie zdaje biologi?:) Widze ze bede tym pierwszym :) jesli bedzie tak jak mowicie ze tylko rozszerzona to tylko rozszerzona bez podstawy to p.i.e.p.r.z.e. to i zdaje tylko podstawowa... nie zdam rozszerzonej i wogole nawet podstawy nie bede mial.. ja dziekuje za rok pisac to jeszcze raz... a oprocz tego zdaje polski, angielski, biologie i moze informatyke.. ale zobaczymy co na mature na infe jest potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, będziesz miał podstawe, tyle że przeliczoną no podstawie twojego wyniku z rozszerzonej (takze na swiadectwie bedziesz mial dwa poziomy) np:

piszesz rozszerzoną i otrzymujesz 60%

przeliczają ci to dodając 10% i wpisują wynik podstawy 70%, czyli:

rozsz. - 60% podst - 70%

Chodzi o to, ze bedzie pisał tylko JEDEN poziom (tylko podstawa, lub tylko rozszerzony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wiadomo ze jak dostajesz tylko arkusz od rozszerzonej to ciezej ja zdac niz podstawowa. Biologia byla w zeszlym roku przedmiotem ktory oblalo najwiecej uczniow tak wiec nie chce slyszec tego w tv takze i w tym roku ;) Takze podejrzewam ze dlatego bede zdawal podstawowa ;) ale na namysly mam do konca wrzesnia czas :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura?

Tak, totalna bzdura.

 

totalny

1. «całkowity, zupełny»

 

bzdura

1. «coś, co nie ma sensu»

 

Rozumiesz już? To jest moja opinia.

 

 

piszesz rozszerzoną i otrzymujesz 60%

przeliczają ci to dodając 10% i wpisują wynik podstawy 70%, czyli:

rozsz. - 60% podst - 70%

OMG jakby nie mogli zrobić jednej części w której 50% zadań to zadania podstawowe (wystarczy żeby zdać) i 50% to zadania rozszerzone. I już by było po sprawie... Ale nieeee, będziemy przeliczać... Dobrze że mam zdaną maturę, bo coraz gorzej się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, będziesz miał podstawe, tyle że przeliczoną no podstawie twojego wyniku z rozszerzonej (takze na swiadectwie bedziesz mial dwa poziomy) np:

piszesz rozszerzoną i otrzymujesz 60%

przeliczają ci to dodając 10% i wpisują wynik podstawy 70%, czyli:

rozsz. - 60% podst - 70%

Chodzi o to, ze bedzie pisał tylko JEDEN poziom (tylko podstawa, lub tylko rozszerzony)

Jednak gdy nie zda rozszerzonej na 30% - tym samym nie zda podstawowej - a dalej idac matury..

Pomijam amnestie..

 

A jak zda na 100% to bedzie mial 110% podstawy. WTF ?? Ale was w tym roku zakrecili z tymi maturami.

Jest taki przelicznik gdzies na stronie CKE...

100% rozszerzonego = 100% z podstawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: jak ja się ciesze, że dopiero za 2 lata :) może trochę się uspokoi i przede wszystkich giertych odejdzie :D

 

Mam pytanie do zdających na studia ścisłe - nie myśleliście żeby oprócz mat&pol&ang to też i fizyke i infe? dlaczego zawsze jest ze to lub to a nikt obu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zawsze jest ze to lub to a nikt obu?

Politechnika Śląska - 1 miejsce w Polsce wg. Newsweeka - tylko matematyka podst + roz na WSZYSTKIE kierunki ;) Nie wszędzie chcą fizykę albo infę, zresztą moim zdaniem, to bardzo dobrze akurat ;X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Politechnika Śląska - 1 miejsce w Polsce wg. Newsweeka

Fajnie, powiedz mi tylko na jakiej podstawie oni ustawiaja w kolejnosci szkoly ktore sa najlepsze i najgorsze... ktora szkoda da wiecej kasy danej gazecie tym wyzej jest w rankingu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, powiedz mi tylko na jakiej podstawie oni ustawiaja w kolejnosci szkoly ktore sa najlepsze i najgorsze...

" Głównym kryterium była skuteczność kształcenia, mierzona liczbą absolwentów danej uczelni, którzy po jej ukończeniu znaleźli pracę na samodzielnych stanowiskach."

 

W przeciwieństwie do rankingów wprost gdzie na opinii i kasie lecą chyba wszystkie czołowe miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2009 roku matura z matematyki będzie obowiązkowa także zostaniemy królikami doświadczalnymi... Już sobie to wyobrażam ;/

 

Rocznik 1990 - najniższa frekfencja zdanych matur. Z matematyki oczywiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecna matura bedzie jednym wielkim motłochem, jak dla mnie jest to oszczędność która może zaszkodzić i to bardzo...

Jeśli już taka ustawa została podpisana, powinna ona obowiązywać od 1szych klas (rocznik 1990-on ma czas, by przygotować się pod okreslone zasady, nie ryzykując), a nie włączając tegorocznych maturzystów... wywołali zamieszanie i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2009 roku matura z matematyki będzie obowiązkowa także zostaniemy królikami doświadczalnymi... Już sobie to wyobrażam ;/

 

Rocznik 1990 - najniższa frekfencja zdanych matur. Z matematyki oczywiście...

Nie panikujcie tak... :) matura podstawowa z matematyki to naprawdę banał... A podobno jak będzie obowiązkowa, to jeszcze mniej materiału będzie trzeba umieć... Dla przykładu powiem, że w moim (bardzo kiepskim, prowincjonalnym) LO matmę zdali wszyscy z mojej klasy (całkiem sporo z nich jechało na dwójach przez całą szkołę). Natomiast z innymi przedmiotami, na czele z biologią było dużo gorzej i w szkole oblały nawet osoby mające ocenę 4...

 

W każdym razie... jeśli ktoś chce zdać dobrze to polecam już zacząć myśleć trochę o przyszłorocznej maturce... szukać jakichś korepetycji itp. I nie polecam (z własnego doświadczenia B-) ) robienia prezentacji na polski na 2 dni przed egzaminem :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2009 roku matura z matematyki będzie obowiązkowa także zostaniemy królikami doświadczalnymi... Już sobie to wyobrażam ;/

 

Rocznik 1990 - najniższa frekfencja zdanych matur. Z matematyki oczywiście...

Świetnie. Już się cieszę [ jestem w LO klasa hum+rozszerz. ang. ] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie polecam (z własnego doświadczenia B-) ) robienia prezentacji na polski na 2 dni przed egzaminem :razz:

Ja nie polecam kserowania gotowych prezentacji z gazet, czytania streszczeń z pani domu lektur z których się odpowiada. Zdałem, ale chyba z litości :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze robicie juz niepotrzebny zamet, taki jak pamietam gdy weszła ta ustawa. Politechnika wymaga matmy, fakt fiza nie jest wymagana na wszystkie wydziały, ale jak macie ja zdana w parze z matmą, to na mur/beton będziecie stanowic wysoką konkurencje. Wiec dla bezpieczenstwa polecam te dwa przedmioty. Amnesti nawet nie bierzcie pod uwage, ja bym sie wstydził odebrac taką maturę.

 

Ja za to polecam pomoc starszych wyuczonych kolezanek... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś plany co do uczelni państwowych, czy Żak? ;)

A na co mu one? ;]

Ja sie dziwie ze pocus maturke w ogóle zdaje.. [;

 

btw, cos mi brzedękaja w szkole ze wosu nie mozna jako obowiazkowego przedmiotu brac (?)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jak jest z dysgrafią?? Czy mając papierek na to można pisać maturę na komputerze? Bo mój charakter pisma jest delikatnie mówiąc trochę nieczytelny. HELP me bo nie zdam :/ :(

Znam osobę która pisze tylko drukowanymi i raz na pół roku musi się uczyć od nowa pisać bo zapomina jak to się robi. No i pisał wszystko na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...