Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o temacie na ustna z polca "Zjawiska językowe charakterystyczne dla internetu. Omów na zgromadzonych przykladach."? Powinien on chyba nie byc trudny dla slabego humanisty ktorym jestem ja:P a przy okazji łączy to co lubie czyli internet;p

To jest temat rzeka, imo mozesz utopic, jesli komisja bedzie chciala sie na Ciebie uwziac.

Zasady w naszym rodzimym jezyku nie sa takie proste i banalne, jest wiele haczykow.

Zagadneinia wystepujace w internecie, moze i dla nas sa jasne i czytelne, ale dla humanisty to zjawisko, podszyte wieloma zasadami ;)

 

mam zamiar brac podobny temat ;]

 

tak to jest jak sie lektur nie czyta i nie ma wiekszych zdolnosci humanistycznych :D

To tez uwazaj ;)

To moze wez inny temat, przeczytaj te kilka ksiazek i bedziesz mial z glowy.

Zdolnosci swoja droga, dobre opracowanie tematu na podstawie wybranych tekstow lepiej rokuje na zdanie matury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie czytał to zachęcam do lektury 3 biuletynów z OKE. Poruszają tematy zarządzania czasem i stawiania sobie priorytetów - czyli coś co może się przydać.

Maturzyści!

Przedstawiamy Wam cykl biuletynów maturalnych.

Wszystkie prezentowane materiały powstały w ramach projektu „Publikacja

materiałów o egzaminach zewnętrznych dla uczniów” współfinansowanego

przez Europejski Fundusz Społeczny.

Znajdziecie w nich porady i wskazówki dotyczące skutecznego przygotowania do egzaminu.

http://cke.info.pl/m//file.php/31/biuletyn...woim_czasem.pdf

http://cke.info.pl/m//file.php/31/biuletyn...sobie_celow.pdf

http://cke.info.pl/m//file.php/31/biuletyny/uczenie_sie.pdf

Edytowane przez MRJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba rozszerzony ;)

 

BTW. Wybrałem z polaka temat:

"Problem odpowiedzialności człowieka za swoje czyny. Zanalizuj problem na wybranych przykładach literackich"

Co do bibliografii myślę poki co o: "Zbrodnia i kara" (mozna kilka bohaterow z tej lektury), "Konrad Wallenrod"(Konrad), "Pan Tadeusz"(ks. Robak), "Potop" - Kmicic(ale to odpadnie bo nie chce mi sie czytac :/), "Król Edyp", i jeszcze pewnie coś wymyślę... Może coś z ballad - Świtezianka

 

Innym nad którym się wahałem był:

"Na podstawie wybranych przykładów literackich przedstaw kreacje bohaterów, których psychika uległa degradacji wskutek traumatycznych przeżyć"

^^ dość popularny to temat u nas chyba... Bo i prosty. "Król Edyp", "Makbet", "Zbrodnia i kara" < w sumie każda lektura co ktoś kogoś zabija xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przyłączę! Zdaję:

-polski-podst.

-ang.-podst.

-matma-roz. (?)

 

A matmy mam zamiar nauczyć sie z Kiełbasy oczywiście;)

 

Informatyka mnie interesuje ale trochę się przeraziłem wypowiedziami kolegów wyżej;) Co wiecie o budownictwie na PW albo SGGW?

 

Nikt nie myśli o uczelniach niepaństwowych?

WIT - http://www.wit.edu.pl

Pierwsze miejsce w rankingu Wprost już od trzech lat!

 

A może jakieś info o progach punktowych na PW posiada ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temat prezentacji w miare prosty:

"Internet jako nowe medium. Dokonaj analizy języka blogów, forów i czatów."

 

Poza tym wiecie, że z matury z matematyki odeszły nam najprostsze rzeczy takie jak zbiory, limesy itp?

Świetny temat, dla mnie był idealny wręcz, kilka dni przed maturą zrobiłem przezentację, z którą to w wersji beta udałem się na egzamin. Dzień przed maturą napisałem sobie prezentację, przeczytałem ją ze trzy razy przed snem. Jak wszedłem do sali zdawać, byłem trochę zestresowany, ale patrząc na miłe panie egzaminujące w komisji (>50 lat) monentalnie się wyluzowałem. Lałem wodę przez pełne 15 minut, ładnie zakończyłem i zapisałem paniom adres forum purepc na karteczce. Odpowiedziałem na kilka prostych pytań podałem mnóstwo argumentów, udowodniłem myślę, że język internetu jest ciekawy. Dostałem 90%, w sumie udało mi się. Koledze się nie udało, wybrał temat który go interesował i dostał 50%. A przygotowywał go dość długo. Zależy jak się trafi.

 

Nie bójcie się... dacie radę maturzyści ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój elo temat:

 

Mali żołnierze powstania warszawskiego jako bohaterowie literatury, filmu i piosenki. Określ etos powstańczy młodzieży na wybranych przykładach.

 

 

 

Ogólny konspekt już mam , literatura wybrana, 2 powstańcze piosenki oraz film.

Damy rade :D

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój temat dokładnie brzmi: "Obraz smoków w tekstach kultury. Dokonaj analizy porównawczej kilku wybranych przykładów."

 

przykłady to m.in.

*Smaug z Hobbita

*smok z Wiedźmina

*smok wawelski

*podania i legendy celtyckie i chińskie

*św. Jerzy walczący ze smokiem

*podręcznik D&D Draconomicon

*film Ostatni Smok

*chciałem też dodać Shenrona z DBZ ale zrezygnowałem :P

 

Co do zdawanych przedmiotów to

 

Polski podst.

Anglik (tu sie jeszcze waham)

Hista podst.

Matma roz. (poprostu punktowo bardziej sie opłaca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wybrałem: "Obraz powstania warszawskiego w literaturze polskiej. Omów zagadnienia odwołując się do wybranych utworów literackich."

 

Przedmioty które zdaje:

-polski (podstawa)

-angielski (podstawa)

-matma (jeszcze nie wiem)

 

Ide na zaoczne (PJWSTK), więc w sumie nie jest mi potrzebna rozszerzona matma, ale może tak dla własnych ambicji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko oprócz farmacji, to co Ty wymieniłeś to tylko idzie mi po tym w szkole uczyć:P Chodzi mi o takie kierunki, po których czeka mnie jakaś lepsza perspektywa... Jak jest z tą biotechnologią? Jaki zawód po tym kierunku można wykonywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz isc chocby na transport :D (sama matma) mozesz isc np na logistyke (malo specjalistow w tej dziedzinie) aktualnie rozmawialem z ciocia i np ma znajomego co dostaje premie co 3miechy po 10k wiec nie tak zle a teraz ludzie beda potrzebni ale to tylko jako maksymalna deska ratunku skoro zdajesz tyle "fajnych" przedmiotow pewnie liczysz na cos wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

==>bryken - zasadniczo chciałbym coś co związane jest z przedmiotami maturalnymi. Nie ukrywam, że chciałbym dostać się na medycynę(stomatologię), ale nie wiem czy dam radę... Dlatego muszę mieć jakąś alternatywę. Co do botaniki - nienawidzę "roślinek" ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero w 2 klasie LO jestem ale już się zaczyna...

 

Do 30 Stycznia mamy wybrać sobie jakis temat, który znajdzie sie potem na liscie tematów do wyboru na mature.

 

Może: "Perwersje seksualne użytkowników for internetowych" :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo rozwiązuje sobie zadania z fizyki ale to nie starcza :/ chodzi o to z czego najlepiej uczyć się teorii do matury z fizyki podstawowej? Możecie coś polecić.

Moze z Fizyki Zamkoru?

 

Macie matury probne? Jesli tak to kiedy?

Ja mam w przyszlym tyg, organizowana przez OPERON :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez najbliższe 3 dni muszę odwiedzać szkołę w celu napisania próbnych matur :-P Środa polski, czwartek język, piątek przedmiot (w moim przypadku WOS). Wsio gra, bo nie będzie lekcji, także od niechcenia mogę się przejść coś pobazgrać i wolne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w mojej szkole w piatek piszemy dwa przedmioty.. najpierw obowiazkowy (u mnie chemia roz) a potem po 15minutowej przerwie dodatkowy (u mnie biola roz) czyli nie wiem czy dam rade napisac dwa przedmioty pod rzad.. i to nie latwe przedmioty w dodatku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...