Skocz do zawartości
Alt

A4tech X-750bf Vs X-718b?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem na allegro myszkę X-718BF i jestem z niej bardzo zadowolony. Teraz chciałbym kupić do niej podkładkę, piszecie że bardzo dobrym wyborem jest Steelpad Qck mini, mam zamiar taką kupić ale czy warto dopłacać do wersji większej? :-|

mniejsza - http://www.allegro.pl/item195097093_rewela...o_pl_sklep.html

większa - http://www.allegro.pl/item195097109_steelp...o_pl_sklep.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić X-718BF (jakis sklep netowy) bo na allegro nie ma aktualnie, a aukcje które pojawiały się na poprzedniej stronie w tym temacie już nie aktualne a sprzedawcy nowych nie mają, znalazłem tylko jednego 718F http://allegro.pl/item199351008_mysz_a4tec..._podkladka.html

oraz same 750 laser, ale pisaliście żeby się w to nie pchać, w sumie jakoś mi się nie spieszy z wymianą gryzonia, ale jak by była dobra cena to bym kupił.

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba jedyny sklep w którym obecnie ta myszka jest ;P bo jakos w necie w innych znaleźć tego nie mogłem ... apropo pojawił sie nowy model z serii X7...

http://www.a4tech.com/en/product2.asp?CID=...&MNO=X-755F

Jak myślicie kiedy dojdzie do polski? Wygląd troche psują te czerwone guziczki... ale juz można podkrecać port USB ;P i ciekawi mnie jak będzie leżała w ręce ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem swojego x-718BF z czystego powodu, ta guma na rolce zaczelo sobie swobodnie latac i sie slizgalo zamiast dzialac :D, jedyna wada jak narazie po 6mc uzytkowaniu . Jesli wedlug ciebie jest ona za ciezka wystarczy krzyzak w ruch i po odkreceniu ciezarka w gornej czesci obudowy, nasza myszka staje sie o 18g lzejsza. Dobrze, ze w 3xfire zastosowali ten sam typ przycisku co w standardowych wiec, gdy tylko one zaczna szwankowac wystarczy go przelutowac. Moja mycha jest z 2005.12.31. Co najsmieszniejsze na gornej obudowe jest napisane X-750BF.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie ze to taki chwyt bo te z laserem wariuja a x718 ma naprawde dobra optyke - przeczytaj na pclab.pl tam byl test i porownanie na tle mysz z najwyzszej polki - rowniez cenoaej :D

test Cie przekona, a ten laser w przeciwienstwie do x718 wariuje czasem

 

 

nie moge znalezc tych testow znalazlem tylko 718 nic o 750 moze ktos podac dokladniejszy link ? bo tez zastanawiam sie pomiedzy 718 a 750 gram w CSa jezeli 750 naprawde chwilami "wariuje" to raczej jej nie kupie ale 718 BF juz nie ma na allegro ani zadnych innych sklepach internetowych to bedzie mnie kosztowala 84 zl w sklepie kurr x_X

Edytowane przez Slepy89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotka pilka z mojej strony X-718BF czy X-750BF ? :) Poczytalem 3 ostatnie strony tematu i widze, ze wszyscy raczej X-718BF, ale bede spokojniejszy jak i ja zapytam ;) Gram w Q3 i UT2004. Mam jakiegos starego 7 letniego A4techa optycznego, ktory lubi sie zgubic przy nawet wcale nie szybkich ruchach, ale go lubie, bo i tak nawet na niej jade wszystkich w Q3 ;) Niestety, ale wiek robi swoje i myszka powoli zaczyna sie sypac (kabel juz odpada). To i tak cud ile ona napier... o biurko przezyla podczas batalii w Q3, dlatego tez nie chce innej firmy niz A4Tech ;) Poza tym, ze kabel odpada, to jeszcze mycha smierdzi, ze jej sie juz domyc nie da :P Dlatego chce ta wersje BF, bo niby na niej tak sie lapa nie poci. Gdzie mozna zamowic ktoras z tych myszek mozliwie najtaniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego X750BF i jestem super zadowolony, ale mam ją podpiętą przez przejściówkę do PS/2, powód brak wolnych USB. Gram w CS 1.6 i CS:S mycha działa bez zarzutu, nie wariuje, świetnie leży w dłoni, dodatkowe klawisze nie przeszkadzają jak to bywa w niektórych gryzoniach, ale do najwyższej rozdzielczości trzeba się przyzwyczaić. Jedyny ból to ta powłoka antypoślizgowa cz jakaś tam, myche mam od 8 miesięcy i powoli zaczyna "obłazić". Ale czego oczekiwać w tej cenie. Dobra technika+średnie wykonanie(powłoki, reszta bez zarzutu) :D Polecam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest 718 BF

 

ps. B3niu - na najwyższej rozdzielczości ( 2500 dpi ) twoja mysz ma interpolację

 

ps2. do czego masz się przyzwyczajać ? do wyższej rozdzielczości myszy ? - ustaw że ją porządnie a nie wypisuj takich rzeczy bo ktoś jeszcze przeczyta

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko majonez ;) Jak swoją dobrze ustawie to i na 2500 dpi się nic nie dzieje. A jeśli chodzi o X718 BF to kumpel ją ma i też jest zadowolony. A ten "laser" w X750 BF to to jest taki bajer, w sumie bardzo różnicy nie ma ale jak to brzmi jak sie kumplom chwalisz:D:D:D. Ale o ile dobrze wiem to obie te myszy maja problem z ta powłoką antypoślizgową:( Nie wiem jaka jest różnica w cenie między tymi gryzoniami, ale jak ktoś chce mieć lasera to będzie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko majonez ;) Jak swoją dobrze ustawie to i na 2500 dpi się nic nie dzieje. A jeśli chodzi o X718 BF to kumpel ją ma i też jest zadowolony. A ten "laser" w X750 BF to to jest taki bajer, w sumie bardzo różnicy nie ma ale jak to brzmi jak sie kumplom chwalisz:D:D:D. Ale o ile dobrze wiem to obie te myszy maja problem z ta powłoką antypoślizgową:( Nie wiem jaka jest różnica w cenie między tymi gryzoniami, ale jak ktoś chce mieć lasera to będzie zadowolony.

W modelu 750 przy ustawieniu 2500 dpi elektronika myszy jeśli dobrze pamiętam co kilka ( 4 ) pix dodaje jeden ( jak przy interpolacji z poziomu sterowników ). MAKSYMALNA rozdzielczość tej myszy jeśli dobrze pamiętam to ~2000 dpi i w taki tryb należy ją ustawić.

 

( pwlj - może udzielić dokładniejszego info o 750 )

 

ps. model 718 BF osiąga max rozdzielczość w trybie 1600 dpi i wynosi ona 1700 dpi - dla tego modelu interpolacji nie ma w trybach 800 i 1600 dpi - tylko i wyłącznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro wlasnie lipa, same X-750BF. Narazie znalazlem jeden sklep, gdzie niby pisze ze maja. Zlozylem zamowienie i czekam. A jak cos, to nie chcesz spylic jednej, jesli jakas nowke masz ? ;)

 

EDIT:

 

No i [gluteus maximus] blada. Jest jeden sklep gdzie ja znalazlem, ale gosc napisal, ze dostawe beda mieli dopier 28.08. Ja pier... tyle czasu czekac :( Panowie, ta X-750BF to naprawde takie problemy sprawia z podkladkami ?? Zalezy mi na tym, zeby mycha smigala na tym gownie co mam tera, bo nie mam zamiaru kupowac podkladek za 100zl do myszki za 60zl.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro wlasnie lipa, same X-750BF. Narazie znalazlem jeden sklep, gdzie niby pisze ze maja. Zlozylem zamowienie i czekam. A jak cos, to nie chcesz spylic jednej, jesli jakas nowke masz ? ;)

 

EDIT:

 

No i [gluteus maximus] blada. Jest jeden sklep gdzie ja znalazlem, ale gosc napisal, ze dostawe beda mieli dopier 28.08. /ciach/

hm, nie wiem o jakim sklepie piszesz, ale w ostatni poniedziałek odebrałem od kuriera 2 mychy 718BF i jedną... 710bF. Własnie w tej sprawe mailuje do sdd, jako że kumpel który do otrzymal ja w sobote w charakterze prezentu był... nieco rozczarowany uwidoczniona na pudełku rozdzielczością:/ Być moze faktycznie się skończyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o co kaman. Na starym A4Techu podmienilem sobie jakis pliczek "uspport" i "mouserate" pokazywal 500hz (przed podmiana 125hz), a teraz na tej nowe X-718BF mimo, ze plik zostal podmieniony, program dalej pokazuje 125hz. Cos czytalem mniej wiecej na wczesniejszych stronach, ale nie pamietam juz o co chodzilo. Jakas blokada, czy jak ? Da sie to jakos ominac ? Taka podmiana bardzo duzo dawala jesli chodzi o plynnosc myszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o co kaman. Na starym A4Techu podmienilem sobie jakis pliczek "uspport" i "mouserate" pokazywal 500hz (przed podmiana 125hz), a teraz na tej nowe X-718BF mimo, ze plik zostal podmieniony, program dalej pokazuje 125hz. Cos czytalem mniej wiecej na wczesniejszych stronach, ale nie pamietam juz o co chodzilo. Jakas blokada, czy jak ? Da sie to jakos ominac ? Taka podmiana bardzo duzo dawala jesli chodzi o plynnosc myszki.

Jeśli masz LCD ustaw go na 60 hz , jeśli CRT to 120 hz a kursor przy odświeżaniu USB 125 Hz i tak będzie poruszał się płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ja nie mam zastrzezen do plynnosci poruszania sie kursora, ale poprostu u mnie to juz byla normalka, ze podmienialem ten plik, bo jednak 500hz, to nie 125hz ;) I sie teraz zdziwilem. Poza tym, to chcialem zobaczyc, jak to bedzie chodzic przy 500hz.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ja nie mam zastrzezen do plynnosci poruszania sie kursora, ale poprostu u mnie to juz byla normalka, ze podmienialem ten plik, bo jednak 500hz, to nie 125hz ;) I sie teraz zdziwilem. Poza tym, to chcialem zobaczyc, jak to bedzie chodzic przy 500hz.

Tak samo :] Chyba że odróżnisz średnie opóźnienie 4 ms od 1 ms :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grr... nabyłem parę dni temu A4Tech'a Swop-80 i mimo, że nie oczekiwałem rewelacji w ergonomii, to nie spodziewałem się tak głośnego kliku LBM i RMB oraz lekkiego drgania myszki spowodowanej krzwymi ślizgaczami (nie mogę ich dopasować aby idealnie leżała).

 

Mój stary A4Tech (Swop-25) chodził cichutko i stabilnie, a też nie był drogi.

 

Przejrzałem szybko parę tematów, i z A4Tech dużo poleca tylko serię X. Model X-718BF nie jest już dostępny (lub ciężko) , jak piszecie... szkoda.

 

Chyba będę celować w X-750BF, tylko nigdzie nie mogę znaleźć opinii o głośności kliku głównych klawiszy (tak samo X-718BF). Wiem, że modele X-718 i X-718F mają głośny klik - przynajmniej tak piszą niektórzy w sieci.

 

A jak jest z BF?

 

(tak w ogóle od tych numerków już mi się pląta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...