Skocz do zawartości
Alt

A4tech X-750bf Vs X-718b?

Rekomendowane odpowiedzi

Kyle, piszesz o serii 718 czy 750? I miałeś porównanie ze Swop-80?

 

Mógłbym sprawdzić też w sklepie, ale nie wiem, jak jest ten 750 zapakowany - czy przypadniek nie wsadzili go w ten piekielny laminowany plastik. I nie wiem, czy w sklepie pozwolą mi go otworzyć i sprawdzić i ew. nie przyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile PClab nie kłamie i wszystkie inne znaki na ziemii i niebie, to jest ten sam model, tylko z zamiast optyki - laser. Chociaż na pierwszych stronach tego tematu są głosy, że 718 jest lepiej wykonana.

 

Jak dostanę tego 750BF to skrobnę o moich odczuciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dziś w sklepie Swop-80, X-718 (tylko takiego akurat mieli na stanie) i zwykłego Logitecha z rolką za 35 zł.

 

Niestety, oba A4Tech'y są zdecydowanie głośniejsze od Logitecha, chociaż na pewno klik Swopa-80 jest znacznie bardziej głośny i drażniący niż w X-718. W X-718 jest hm... bardziej przyjemny dla ucha? Podobny do tego z Logitecha, lecz głośniejszy.

 

Liczę na to, że mimo wszystko w X-750BF klik będzie jeszcze trochę cichszy.

 

Ale możesz porównać, tak z ciekawości - chociaż wiadomo, że zawsze tu wkradnie się subiektywizm. Mimo to, obstawiam, że Swop-80 będzie głośniejszy i to znacznie.

Edytowane przez KiNDer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadłem się 2 dni temu z swop-80 na 718b-2 i jest naprawde dobrze. Jedyny problem to taki,ze nie jestem w stanie wykorzystać czułości sensora- w bf2 max na czym jestem w stanei grać to 1200dpi. Trzeba coś ustawiać czy po prostu zależy to od indywidualnych preferencji? Na 200dpi np praca na pulpicie to już odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadłem się 2 dni temu z swop-80 na 718b-2 i jest naprawde dobrze. Jedyny problem to taki,ze nie jestem w stanie wykorzystać czułości sensora- w bf2 max na czym jestem w stanei grać to 1200dpi. Trzeba coś ustawiać czy po prostu zależy to od indywidualnych preferencji? Na 200dpi np praca na pulpicie to już odpada

Ja gram w 1280x960 ( Battlefield 2 ) , mysz mam ustawioną na 1600 dpi ( to max rozdzielczość modeli 718 ) [ efektywnie w pomiarach wyszło mi 1700 dpi dla BF , 1800 dpi dla F ] a czułość w grze dla np. piechoty mam ustawioną na 0,4-0,5 .... nie wiem w czym masz problem ?? :wink: :wink:

 

Suwak czułości kursora dla pulpitu windows mam na 3 - 4-tej kreseczce od lewej.

 

Ustaw tą mysz na 1600 dpi i wyreguluj jak napisałem programy.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok-to moja pierwsza mysz z taką czułością to sie w tym jeszcze nie łapie...

 

 

o syuwaku w windzie to akurat wiem ale w bf2 jakoś nie potrafiłem dobrać sobie odpowiednio-moze pobawię się jutro.

 

Swoja drogą moja 718f ma max 2000dpi według producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok-to moja pierwsza mysz z taką czułością to sie w tym jeszcze nie łapie...

o syuwaku w windzie to akurat wiem ale w bf2 jakoś nie potrafiłem dobrać sobie odpowiednio-moze pobawię się jutro.

 

Swoja drogą moja 718f ma max 2000dpi według producenta

W temacie o myszach "pro" już pisałem jak to wygląda na prawdę ( interpolacja w trybach 600, 1200 , 2000 dpi ) :wink: Max rozdzielczość tej myszy ( F ) to 1800 dpi ( nastawa 1600 - dioda czerwona )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli piszecie zeby brac x718bf ale jest kapa maksymalna na allegro jedna aukcja z ludzka cena 54,50 ale przesylka 10,50 do tego w proline http://www.proline.pl/shop.php?prodid=A4TECH+X-718BF troche przegieli z cena ale u nich bym mogl odebrac osobiscie do tego ma ktos inne zrodlo i jaka podkladka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli piszecie zeby brac x718bf ale jest kapa maksymalna na allegro jedna aukcja z ludzka cena 54,50 ale przesylka 10,50 do tego w proline http://www.proline.pl/shop.php?prodid=A4TECH+X-718BF troche przegieli z cena ale u nich bym mogl odebrac osobiscie do tego ma ktos inne zrodlo i jaka podkladka?

SteelPad QCK ( rozmiar jaki chcesz ) - to porządna podkładka, trzyma się przyzwoicie blatu, ma małą grubość, jest wytrzymała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja tesh poshukuje tej myshy. Na allegro już w ogóle nie ma a w tych sklepach internetowych to ceny z kosmosu.

 

Jakby ktoś wiedział gdzie kupić tą mysz w rozsądnej cenie( <60zł) byłbym wdzięczny gdyby dał znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym niemniej kwestia zakupu tej myszy w sensownej cenie pozostaje otwarta...

Tych dwoch przyciskow chyba nie da sie zmienic, bo ich funkcje sa realizowane sprzetowo, niezaleznie od sterownika.

Tak jest - nie da się zmienić. No chyba że ktoś jakoś zdefiniuje inaczej lewy to automatycznie 3xF przedefiniowywuje się razem z nim ( bo jest z nim sprzętowo powiązany ) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Miałem już kilka myszek A4Tech, co prawda kosztowały do 60 zł. więc nie była to górna półka ale za taką kasę spodziewałem się dobrego produktu. Każda z nich po ponad roku padała w inny sposób: a to raz działa a raz nie, to przypadkiem przyciski się zacinają - o ścieraniu się farby szkoda mówić. Ostatnią mało nie rozwaliłem ze złości bo nagle ppm się zablokował.... A tu było tyle klikania a mało czasu... Rozpacz.

Miałem też Logitecha jakiegoś za 40zł i ogólnie dobry ale czasem wskaźnik wariował. Musiałem kupić mysze a że nie miałem czasu na przeglądanie forum i testów poszedłem do MM, pomacałem i spodobał mi się logi dla graczy - modelu nie pamiętam, ale coż, nie dam za mysz 170 czy 200zł więc znalazłem inną myszkę - MS IntelliMouse Explorer 4.0. Też w miarę dobrze leży, dpi małe bo to chyba zabytek już. Ale jak na razie lepiej mi się nią pracuje niż myszami z A4tech. Mówię tu nie tylko o pulpicie ale przede wszystkim o grach fpp. No i to klikanie - przy a4tech to cisza... Nie wiem czy to dobry wybór ale jak zaczną się jakieś problemy to wtedy poszukam testów, opinii i kupię może coś droższego. Ale na pewno nie A4Tech-a.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naucz się pisać po polsku a nie przynosisz tu zwyczaje z bloga różowej 13tolatki

 

da się w a4techach wyłączyć ten przycisk od zmiany dpi i zblokować w driverku ? + przestawić ten 3x kombo szot na coś innego ? ;)

Jeśli ci nie pasują te dwa przyciski to można je wyjąć ;) tylko później dziury będziesz miał po nich :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was pytanie kupiłem mysz 718 bf pierwsze wrazenie spoko, ale przy mause fix na 1600 dpi jaki macie sens w cs'sie bo ja dalem 1 i mam duzo za szybko nie wiem co jest grane. Dalem 0.2 sens i dopiero mam w miare dobra szybkosc a to w cale nie jest wolno w porownaniu z pro graczami ktorzy machaja reka zeby zrobic 180 stopni. Wczesniej gralem na badziewiu za 15 zl optyk, wiem ze napewno to duzy przeskok tam nawet nie bylo wiadomo ile ma dpi. Czy ta myszka jest zabardzo pro na mnie :D ? Moze cos zle robie jak wy macie poustawien w sterach jakie programy do akceleracji itd please help

 

Bardzo prosze odpowiedz.

Pozdro...

Edytowane przez Michael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do was pytanie kupiłem mysz 718 bf pierwsze wrazenie spoko, ale przy mause fix na 1600 dpi jaki macie sens w cs'sie bo ja dalem 1 i mam duzo za szybko nie wiem co jest grane. Dalem 0.2 sens i dopiero mam w miare dobra szybkosc a to w cale nie jest wolno w porownaniu z pro graczami ktorzy machaja reka zeby zrobic 180 stopni. Wczesniej gralem na badziewiu za 15 zl optyk, wiem ze napewno to duzy przeskok tam nawet nie bylo wiadomo ile ma dpi. Czy ta myszka jest zabardzo pro na mnie :D ? Moze cos zle robie jak wy macie poustawien w sterach jakie programy do akceleracji itd please help

 

Bardzo prosze odpowiedz.

Pozdro...

Już pisałem o tym wiele razy - im większą rozdzielczość ma mysz tym mniejszą czułość ustawiamy w grze dzięki czemu wzrasta precyzja (a "prędkość" czy inaczej czułość realna pozostaje stała). W jakiej grasz rozdzielczości ekranu?

 

ps. mysz ustaw na 1600 dpi ( czerwony kolor rolki - w sterownikach nic nie zmieniasz poza dobraniem optymalnej prędkości ruchu kursora dla pulpitu [nie ma wpływu na prędkość/czułość w grach] )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to tylko nie spodziewalem sie ze az tak bede musial obnizyc sensa. Gracz pro by musial dac dwa zera po przecinku zeby mogl machac na duzej podkladce ;D ja na 0.2 mam i tak dosc szybko. Gram na 1280 na 1024. Wystarczy mause fix zeby zlikdwidowac akceleracje pod XP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to tylko nie spodziewalem sie ze az tak bede musial obnizyc sensa. Gracz pro by musial dac dwa zera po przecinku zeby mogl machac na duzej podkladce ;D ja na 0.2 mam i tak dosc szybko. Gram na 1280 na 1024. Wystarczy mause fix zeby zlikdwidowac akceleracje pod XP ?

Gracze pro machają ręką na pół metra bo często są przyzwyczajeni do swoich starych myszy ... a one mają 400 dpi - aby na takich antykach mieć wysoką precyzję trzeba wykonywać "długie ruchy". Myszy z wysokim dpi rozwiązują ten problem - można ustawić wygodną czułość i mieć przy tym wysoką precyzję.

 

Ja na tej myszy nie miałem nigdy akceleracji na XP ( możesz wywołać interpolację kiedy ustawisz mysz w inny tryb niż 800 lub 1600 dpi i/lub przekroczysz suwakiem prędkości połowę skali ).

 

Właściwie akcelerację możesz wymusić tylko jednym sposobem - zaznaczając w sterownikach opcję "przyspieszenie kursora"

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chcesz mi powiedziec ze mause fix nie jest poterzbny. Jak chyba xp ma systemowa akceleracje czy sie myle bo jest troche laikiem w tych sprawach ?

_ akcelerację możesz wymusić tylko jednym sposobem - zaznaczając w sterownikach opcję "przyspieszenie kursora"

:wink: - mouse fix niepotrzebny Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Dziś przyszła mysz. Jest naprawde spoko ale w starym A4Techu miałem takie dwa przyciski poniżej rolki na których miałem ustawione przygłaśnianie i ściszanie głośności. Bardzo sie do tego przyzwyczaiłem i czy da się w tej myszy ustawić coś takiego ??

 

W standardowych ustawieniach sie nie da tego zrobić ale może jakoś sie da to wykombinować??

Bardzo mi na tym zależy bo sie naprawde strasznie przyzwyczaiłem do starej myszy.

 

Ktoś może zna odp na moje pytanko ??

 

Oczywiście chodzi mi czy da się te 2 boczne przyciski tak skonfigurować żeby działały jako ściszanie i pogłaśnianie.

 

Pozdro. :)

Edytowane przez ColoColo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, mam oby dwie myszki X-718BF na stacjonarnym a tą drugą kupił brat do laptopa. Tragedia, jak ją chwyciłem to myślałem że się rozpadnie. Ten cały plastik na górze troche luźno lata. To tak jak byś porównywał Porshe z Trabantem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...