Skocz do zawartości
Alt

A4tech X-750bf Vs X-718b?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy porownywal ktos juz wersje B do wersji BF czy myche z laserem warto brac?Chodzi mi o to jak zachowuje sie laser w grach. Nie chce potem zalowac wydanych pieniedzy ,co do jakosci wykonania mialem do niedawna "zwykla" wersje x-718(niebieska) - poczatkowo bylem zadowolony nic sie nie dzialo , optyka gitara natomiast po pol roku lewy przycisk myszy - jego plastik zlamal sie w pol. Gam namietnie w UT

Prosilbym o w miare szybka odpowiedz chcialbym zakupic mysz jeszcze dzis. Dzieki

Edytowane przez vice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się dopiszę do tematu, jako że mam trochę praktyki z myszkami a4techa. Kupiłem x750BF(ta z matowym pokryciem, materiał super) parę miechów temu, trafiłem na promocję i wyszło mnie 60zł z przesyłka. Posypuję sobie głowę popiołem i przyznaję, ż ezasugerowałem się różnymi opiniami, że laser jest lepszy. Gram dużo w quakea3 na excessiveplus, gdzie raczej potrzebne sa wysokie sensy (rozdziałka ekranu 1440 na 900, grałem na 1680 na 1050, czyli natywnej monitora, ale jakoś mi nie pasowało i trzeba było zmniejszyć). Grałem na różnych sensach i dpi, teraz gram na 2500DPI i 2.3 sens, ale trzeba będzie zmienić, bo rację ma kolega pwj, że przy tej rozdzielczości się gubi trochę, co ostatnio zauważyłem. Co do akceleracji wstecznej, hmm, przed chwilą ustawiłem na 400 dpi i małą czułość w windowsie i rzeczywiście gubi się, ale to przy naprawdę tak szybkich ruchach, że nie wiem czy byłbym w stanie w grze wykonać, to samo przy 2500 dpi i minimalnej czułości. Jak już pisałem gram na szybkim modzie i nie miałem problemów z akceleracja wsteczną. Ogólnie nie żałuję wydanych na nią pieniędzy. Teraz zamówiłem nowy sprzet a4techa 47-70d, bezprzewodowa do laptopa, ten sam kształt co seria 7xx tylko trochę słabszy sensor i bezprzewodowa.

 

 

 

Aha, taka mała uwaga dla tych co myślą że kupią super myszke z hiper sensorem i będą pr0 gamerami. Wczoraj byłem zmuszony do grania na swoim starym a4tech opto 325 ( nie pamiętam który to SWOP, ta wersja z 2 rolkami), który przy sensie 12 ma taką akcelerację wsteczną, że głowa małą, ogólnie należy unikać jakichkolwiek szybszych ruchów, bo inaczej jeden strzał i cię nie ma, i miałem bardzo dobre wyniki, na drugi dzień podłączam x750 i leją mnie nooby. To nie myszka czyni gracza, nawet najlepszy sprzet w rękach nowicjusza nic nie da.

 

 

[edit]

DLa tych którzy mają x750, nie grajcie na 2500 dpi, przełączyłem dzisiaj na 2000 dpi, podkręciłem usb na 1000Hz i różnica jest kolosalna. Celownik teraz gładziutko przechodzi.

Edytowane przez Wicked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten temat i dalej mam wątpliwości, co będzie lepszym wyborem: X-718BF, czy X-750BF ???

 

Nie gram w gry, przeznaczenie myszy to prace biurowe (Office), internet i programy graficzne (2D/3D), np Photoshop. Jestem raczej high sens (preferuje małe ruchy myszką).

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten temat i dalej mam wątpliwości, co będzie lepszym wyborem: X-718BF, CZY X-750BF ???

 

Nie gram w gry, przeznaczenie myszy to prace biurowe (Office), internet i programy graciczne (2D/3D), np Photoshop. Jestem raczej high sense (preferuje małe ruchy myszką).

718 BF - nie będzie problemów z podkładkami a 1700 dpi powinno chyba wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wicked

W trybie 2500DPI kursor przeskakuje o 1pix co ileśtam pikseli (już nie pamiętam), więc tracisz na precyzji :]

Wiem wiem, z resztą napisałem to wyżej, że ty mi to uświadomiłeś. Właśnie mnie to podczas gry zastanawiało, że myszka nie chodzi tak płynnie.

 

m15m, do zastosowań biurowych weź taką z dużą ilością konfigurowalnych przycisków, nie jestem na czasie teraz więc nie wiem które są najlepsze, ale jeśli wybierasz pomiędzy tymi dwoma modelami to weź po prostu tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu nabyłem X-750BF (czarne ślizgacze); nie było w sklepie X-718BF. Generalnie jestem zadowolony - mysz dobrze mi leży w dłoni (mam małą rękę), dostęp do przycisków jest (jak dla mnie) dobry. Użyte materiały w wersji BF są naprawdę komfortowe w dotyku :)

 

Niestety potwierdzam to, co niektórzy zauważyli przy współpracy tej myszy z Steelpad QCK mini... Mianowicie kursor potrafi "przeskakiwać" (szarpie o parę pikseli w tył lub na bok) przy bardzo wolnym, jednostajnym przesuwaniu myszy (zwłaszcza w pionie lub po przekątnej) Najlepiej to widać przy wysokich rozdzielczościach, 1600/2000 DPI. Nie jest to jakoś wyjątkowo uciążliwe (nawet nie występuje często), ale jednak czasem się zdarza :/ Ciekawe, że np. na polakierowanej sośnie takiego efektu nie zauważyłem...

 

PS:

1. Zna ktoś jakąś podkładkę (lub materiał na nią), z którą X-750BF współpracuje idealnie?

2. Czy takie zachowanie myszy na Steelpad QCK to tylko domena X-750 (laserowy sensor)? Jak się zachowuje X-718 na takiej powierzchni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu nabyłem X-750BF (czarne ślizgacze); nie było w sklepie X-718BF. Generalnie jestem zadowolony - mysz dobrze mi leży w dłoni (mam małą rękę), dostęp do przycisków jest (jak dla mnie) dobry. Użyte materiały w wersji BF są naprawdę komfortowe w dotyku :)

 

Niestety potwierdzam to, co niektórzy zauważyli przy współpracy tej myszy z Steelpad QCK mini... Mianowicie kursor potrafi "przeskakiwać" (szarpie o parę pikseli w tył lub na bok) przy bardzo wolnym, jednostajnym przesuwaniu myszy (zwłaszcza w pionie lub po przekątnej) Najlepiej to widać przy wysokich rozdzielczościach, 1600/2000 DPI. Nie jest to jakoś wyjątkowo uciążliwe (nawet nie występuje często), ale jednak czasem się zdarza :/ Ciekawe, że np. na polakierowanej sośnie takiego efektu nie zauważyłem...

 

PS:

1. Zna ktoś jakąś podkładkę (lub materiał na nią), z którą X-750BF współpracuje idealnie?

2. Czy takie zachowanie myszy na Steelpad QCK to tylko domena X-750 (laserowy sensor)? Jak się zachowuje X-718 na takiej powierzchni?

718F i 718BF działa idealnie na QCK mini ( te wersje 718 nigdy mi się nie zgubiły/nie było "latania" kursora przy wolnym ruchu itd. ) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

718F i 718BF działa idealnie na QCK mini ( te wersje 718 nigdy mi się nie zgubiły/nie było "latania" kursora przy wolnym ruchu itd. )

Rozumiem, że X-718 też śmiga idealnie na QCK mini, (bo jak rozumiem jest to to samo co X-718F, ale bez dodatkowego przycisku "3xfire")?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że X-718 też śmiga idealnie na QCK mini, (bo jak rozumiem jest to to samo co X-718F, ale bez dodatkowego przycisku "3xfire")?

Nie miałem X-718, ja piszę o myszach 718F i 718BF - specyfikacja i wygląd na stronie A4tech. 718 to powinno być to samo tyle że bez 3xfire - ale nie wiem jaką ona ma rozdzielczość. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lepiej podłączyć do kompa:

- przez USB: rozumiem, że nie da się podkręcić częstotliwości raportowania w tych myszach (jest to zablokowane)?

- przez PS/2: domyślnie jest 100, ale można zwiększyć do 200 raport/s

Zauważyłem też, że przy podłączeniu przez PS/2:

- myszka świeci (jest zasilana) nawet po wyłączeniu kompa

- przy poruszeniu, podczas gdy włączony jest wygaszacz ekranu głośniczek systemowy popiskuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu nabyłem X-750BF (czarne ślizgacze); nie było w sklepie X-718BF. Generalnie jestem zadowolony - mysz dobrze mi leży w dłoni (mam małą rękę), dostęp do przycisków jest (jak dla mnie) dobry. Użyte materiały w wersji BF są naprawdę komfortowe w dotyku :)

 

Niestety potwierdzam to, co niektórzy zauważyli przy współpracy tej myszy z Steelpad QCK mini... Mianowicie kursor potrafi "przeskakiwać" (szarpie o parę pikseli w tył lub na bok) przy bardzo wolnym, jednostajnym przesuwaniu myszy (zwłaszcza w pionie lub po przekątnej) Najlepiej to widać przy wysokich rozdzielczościach, 1600/2000 DPI. Nie jest to jakoś wyjątkowo uciążliwe (nawet nie występuje często), ale jednak czasem się zdarza :/ Ciekawe, że np. na polakierowanej sośnie takiego efektu nie zauważyłem...

 

PS:

1. Zna ktoś jakąś podkładkę (lub materiał na nią), z którą X-750BF współpracuje idealnie?

2. Czy takie zachowanie myszy na Steelpad QCK to tylko domena X-750 (laserowy sensor)? Jak się zachowuje X-718 na takiej powierzchni?

 

i ja sie dołącze do pytania na jakiej podkładce by smigałą ładnie 750bf :P bo z QCK to była pomyłka, narazie najlepiej włąsnie na biurku smia lakierowana sosna, tylko ślizgacze szybko sie zużywają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się dopiszę do tematu, jako że mam trochę praktyki z myszkami a4techa. Kupiłem x750BF(ta z matowym pokryciem, materiał super) parę miechów temu, trafiłem na promocję i wyszło mnie 60zł z przesyłka. Posypuję sobie głowę popiołem i przyznaję, ż ezasugerowałem się różnymi opiniami, że laser jest lepszy. Gram dużo w quakea3 na excessiveplus, gdzie raczej potrzebne sa wysokie sensy (rozdziałka ekranu 1440 na 900, grałem na 1680 na 1050, czyli natywnej monitora, ale jakoś mi nie pasowało i trzeba było zmniejszyć). Grałem na różnych sensach i dpi, teraz gram na 2500DPI i 2.3 sens, ale trzeba będzie zmienić, bo rację ma kolega pwj, że przy tej rozdzielczości się gubi trochę, co ostatnio zauważyłem. Co do akceleracji wstecznej, hmm, przed chwilą ustawiłem na 400 dpi i małą czułość w windowsie i rzeczywiście gubi się, ale to przy naprawdę tak szybkich ruchach, że nie wiem czy byłbym w stanie w grze wykonać, to samo przy 2500 dpi i minimalnej czułości. Jak już pisałem gram na szybkim modzie i nie miałem problemów z akceleracja wsteczną. Ogólnie nie żałuję wydanych na nią pieniędzy. Teraz zamówiłem nowy sprzet a4techa 47-70d, bezprzewodowa do laptopa, ten sam kształt co seria 7xx tylko trochę słabszy sensor i bezprzewodowa.

Aha, taka mała uwaga dla tych co myślą że kupią super myszke z hiper sensorem i będą pr0 gamerami. Wczoraj byłem zmuszony do grania na swoim starym a4tech opto 325 ( nie pamiętam który to SWOP, ta wersja z 2 rolkami), który przy sensie 12 ma taką akcelerację wsteczną, że głowa małą, ogólnie należy unikać jakichkolwiek szybszych ruchów, bo inaczej jeden strzał i cię nie ma, i miałem bardzo dobre wyniki, na drugi dzień podłączam x750 i leją mnie nooby. To nie myszka czyni gracza, nawet najlepszy sprzet w rękach nowicjusza nic nie da.

[edit]

DLa tych którzy mają x750, nie grajcie na 2500 dpi, przełączyłem dzisiaj na 2000 dpi, podkręciłem usb na 1000Hz i różnica jest kolosalna. Celownik teraz gładziutko przechodzi.

A mouse fix`a uzywales ?? Taki plik reg ktory modyfikuje ustawienia SmoothMouseXCurve i Y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem A4Tech 718BF i musze przyznać że nie spodziewałem się czegoś takiego, nawet w wariancie bardzo optymistycznym. Precyzja jest na prawde świetna, idealnie leży w dłoni. Na SteelPad QCK pracuje wyśmienicie! Klikniecia są po prostu oldschoolowe, boczne przyciski wciskają sie dokładnie tak jak bym tego chciał! Akceleracji wstecznej nie uświadczyłem ani w grach ani podczas hardcorowych testów w paincie (na dpi1600) Nasuwa mi się jedno stwierdzenie że do 100zł nie ma konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem A4Tech 718BF i musze przyznać że nie spodziewałem się czegoś takiego, nawet w wariancie bardzo optymistycznym. Precyzja jest na prawde świetna, idealnie leży w dłoni. Na SteelPad QCK pracuje wyśmienicie! Klikniecia są po prostu oldschoolowe, boczne przyciski wciskają sie dokładnie tak jak bym tego chciał! Akceleracji wstecznej nie uświadczyłem ani w grach ani podczas hardcorowych testów w paincie (na dpi1600) Nasuwa mi się jedno stwierdzenie że do 100zł nie ma konkurencji.

 

Witam ,właśnie dziś kupiłem tą mychę. Ustawiłem na początek 1200 DPI i dosłownie mi szczena opadła. Precyzyjne ruchy jakich się nie spodziewałem. W ogóle chodzi troszkę szybko i muszę się przyzwyczaić. Odpaliłem Quake'a 3 i to jakaś poezja. Z raila tak mi wchodzą gładko fragi jak nigdy. Z miniguna to czuć dobitnie. Wcześniej na jakimś tam Logitechu kulkowym to puszczałem niezłą serie by koleś padł. A teraz krótka seria z miniguna i gość leży i kwiczy :-| Musiałem sobie sens ustawić na 5 bo nie szło przy celować tak jest szybka . Ale jak już ustawiłem sens na 5 to odrazu było czuć tą precyzję ruchów. Żadnych oporów etc.

 

Mam dwa pytanka; jaka podkładka by była dobra. Ktoś kto gra dużo w CS'a mówił że podobno też kolor ma znaczenie i najlepiej jakby była cała biała. Ja do tego podchodzę z przymrużeniem oka i dla mnie może być nawet czarna. Ważne by myszka po niej dobrze zasuwała. Co polecacie do max 25 zł ?

Druga sprawa to czy instalowaliście te sterowniki do A4techa x-718 dołączone na CD czy jedziecie na tych standardowych windowsowskich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox tyle ustawiłem. W CS daje sens na 2.3 ,a w Q3 już nawet na 4 ;) Dałem troszkę ciała bo kupiłem zwykłą x-718. Nie B ani BF.

 

Dokładnie tą:

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...54&katid=19

 

Już teraz widzę że powierzchnia jest śliska ,a tamten model BF ma całkiem inną powierzchnie no i dodatkowy przycisk. Z tego co czytałem to nie różni się precyzyjnością. No ale mogłem dołożyć i wziąć właśnie BF. Mówi się trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione na minimum czułość w panelu sterowania, włączone "Zwiększ precyzję wskaźnika" i włączone dpi 1600 na w myszy tak jest dla mnie optymalnie. Co do podkładki to do 25 zł jest steelpad qck mini. Sterowniki są ale jak to zazwyczaj w moim przypadku bywa to zainstalowałem je a potem uninstall był bo w zasadzie nie używam ich opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione na minimum czułość w panelu sterowania, włączone "Zwiększ precyzję wskaźnika" i włączone dpi 1600 na w myszy tak jest dla mnie optymalnie. Co do podkładki to do 25 zł jest steelpad qck mini. Sterowniki są ale jak to zazwyczaj w moim przypadku bywa to zainstalowałem je a potem uninstall był bo w zasadzie nie używam ich opcji.

Lubisz akcelerację dla pulpitu ? - tak działa opcja którą zaznaczyłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

czytając to wszystko już nie moge sie doczytać prostej odpowiedzi: która myszka będzie lepsza?! którą myszke z serii A4tech X.... byście polecili ? czy moze za tą cene ok 70 zł znalazło by się coś innego? prosze o wypisanie za i przeciw:) i jeszcze która będzie najlepiej sprawować się na STEELPAD QcK MINI ?

 

pozdrawiam

Edytowane przez n-man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-718BF.

 

LASER nie współpracuje w 100% z żadną powierzchnią!

Po co więc kupować taki syf?

 

Czy to nie powinien być koniec tematu? Ile razy można powtarzać?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...