Skocz do zawartości
Alt

A4tech X-750bf Vs X-718b?

Rekomendowane odpowiedzi

Co się dzieje z tym mobo...

 

No dalej działa wszystko jak trzeba,włączone w biosie włączanie kompa z klawiatury ps/2 i myszy ps/2 i tyle ;)

Tyle że jak wyłącze kompa to teraz mi roleczka świeci :P

Myśle że dlatego były problemy bo po włączeniu kompa bios odrazu sprawdza urządzenia podpięte do usb i może myszka nie zdążyła sie uruchomić ?:>

Bo teraz jest good bo cały czas jest pod prądem myszkaa;P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dalej działa wszystko jak trzeba,włączone w biosie włączanie kompa z klawiatury ps/2 i myszy ps/2 i tyle ;)

Tyle że jak wyłącze kompa to teraz mi roleczka świeci :P

Myśle że dlatego były problemy bo po włączeniu kompa bios odrazu sprawdza urządzenia podpięte do usb i może myszka nie zdążyła sie uruchomić ?:>

Bo teraz jest good bo cały czas jest pod prądem myszkaa;P:)

A jak wyłączysz z kontaktu i włączysz to jest ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem brac x-718 BF, ale niestety nie ma jej u mnie w sklepie. jest za to x718 F. Czy oplaci sie brac to co jest blisko czy zamowic w jakims web-sklepie i placic dodatkową przesylke..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabłądziłem na chińską stronkę a4tech'a w poszukiwaniu info o nowych sterach (nie ma to jak klikać po omacku :P) i co widzę? Skośni mają 3 rodzaje 750BF'ów (u nich to się zwie 750FV):

Dołączona grafika

X-750FK

Rozmiary:122.5 x 68.2 x 39.5 mm

Waga:123g

 

X-750FV

Rozmiary:115.7 x64.9 x 37.8 mm

Waga:118g

 

X-750MF

Rozmiary:99.3 x 61.1 x 36.2 mm

Waga:113g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabłądziłem na chińską stronkę a4tech'a w poszukiwaniu info o nowych sterach (nie ma to jak klikać po omacku :P) i co widzę? Skośni mają 3 rodzaje 750BF'ów (u nich to się zwie 750FV):

Pewnie na ich małe dłonie ten środkowy "BF".

A ja dzisiaj nabyłem X-710F zwykłego, lakierowanego :P i muszę przyznać, że jakość wykonania stoi na dobrym poziomie. Obok leży M$ Intelli Optical 1.1a i praktycznie niczym jej A4 nie ustępuje. Natomiast czujnik optyczny o realnej rozdzielczości 800 DPI (1000DPI z interpolowaniem bodajże 3+1) jest już znacznie lepszy. No i jeszcze ten kabelek, którego nie czuć. Mówiąc krótko, polecam.

A i jeszcze dodam, że A4 ma cichsze LMB i RMB :)

 

I kolejne spostrzeżenia:

- ślizgacze są nieco lepsze od tych z najtańszych myszek A4

- myszkę można podnieść na niewielką wysokość (ok. 5mm), przenieść i opuścić bez poruszania kursorem po ekranie (jednak trzeba ją podnieść ciut wyżej niż M$)

- trochę jednak dłoń się poci

 

No i najważniejszy wniosek - mam do sprzedania MS Intelli Mouse Optical 1.1a ;)

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ide znowu wymienić myszke :/

Szlak trafił prawy przycisk bo sie przycina a do tego kursor kompletnie sie rozjeżdża teraz na 4 strony świata a już nie wspominam o tym że sama sie wyłącza w najmniej oczekiwanym momencie :|

 

Szlak mnie zaraz trafi ;/,3 razy już wymieniłem ;/,nie wiem czy nie wymienić jutro na mx400 :| od logitecha za doplatą 40 zeta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ide znowu wymienić myszke :/

Szlak trafił prawy przycisk bo sie przycina a do tego kursor kompletnie sie rozjeżdża teraz na 4 strony świata a już nie wspominam o tym że sama sie wyłącza w najmniej oczekiwanym momencie :|

 

Szlak mnie zaraz trafi ;/,3 razy już wymieniłem ;/,nie wiem czy nie wymienić jutro na mx400 :| od logitecha za doplatą 40 zeta :/

To co Ci się dzieje z tymi myszami nie jest normalne - masz jakieś OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnego oc....

 

Zauważyłem że po wyłączenie kompa myszka czasem świeci(rolka) a czasem nie:/

 

Nie jest to wina kompa bo np. ładowarka usb sygnalizuje ze jest włączona cały czas:( , po wyłaczeniu kompa też ,no bo zaznaczyłem tą opcje w biosie (wake on coś tam) Wiec 5v w usb jest cały czas a mimo tego myszka nie zawze świeci heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem napisać o tej myszcze co nieco od siebie jak dojdzie i zapomniałem, więc tak : (model x-750Fire)

 

Plusy:

-Zmiana DPI (choć zielony kolor zazwyczaj starcza)

-3* fire button jest git (szczegolnie w windzie, excellu itp ;) )

- mycha bardzo wygodna, dokładna nie wariuje

- "lewe przyciski" dalej/wroc :P

- fajna rolka :]

 

Minusy:

- to srebrne wydaje się mało solidne (choc jak narazie nic sie nie łuszczy itp)

- brak 2 rolki (mi torche przeszkadza ;) wczesniej mialem WOP-35

- kabelek WYDAJE się raczej mało wytzymały (jest bardzo cienki- choc tu testów nie robiłem :D)

 

Ogólnie myszka bardzo fajna.

 

I mam pytanie jaką podkładke polecacie pod nią (tania - i zeby dobrze sie mysz "posuwała" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecił bym ci steelpad QCK fajnie sie mycha slizga ale za to moje x750bf swiruje na tej podkladce :/ za to jak teraz uzywam jej na sosnowym biurku to smiga az milo. Nawet ja rozkrecałem zeby zobaczyc co i jak tam w srodku :P i zobaczylem odwaznik 18g hehe. chcialem ja odeslac na gware ale gdzies chyba posiałem paragon :( albo nie dostalem. A i jeszce jak ktos uzywa x750bf ze steelpadem QCK nie napisze czy nie zauwazył dziwnego zachowania myszki, ciekawi mnie czy jestem pojedynczym przypadkiem hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro BF ma z nia problemy to B tez moze miec, wiec ja sobie podaruje. Aktualnie jezdze po biorku (zwykle z plyty wiorowej i okleiny) dziala idealnie, a na silikonowej cienkiej podkladce chaczyla przy powolnych ruchach wiec musialem z niej zrezygnowac, ale nie chcem niszczyc biórka wiec czekam na inne propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm właśnie sprawdziłem na QcK plus. No i rzeczywiście zdarza się, że kursor jakby się cofał przez chwilkę. Baaardzo rzadko, ale jednak.

Hahahaha to na czym używać tego badziewia? :D

Mam sobie kupić płytę wiórową pod mysz? :D

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie wina tej konkretnej myszki. Akutalnie na stanie mam dwa a4techy [mniejsza o modele] i oba gubią sie na qcka mini....Co prawda zdaza sie to nieczesto ale w czasie gry potrafi wkurzyc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj x 750bf nieswiruje na QcK mini, na biorku z okleiny sosnowej zaczely mi sie troche scierac slizgacze :/ wkurzaja mnie przerwy miedzy tymi czarnymi plstikami, pelno syfu mi tam wlazi :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-ShaDe-

Postaraj się choć trochę... Poruszając bardzo wolno mysz (najlepiej tylko w poziomie, a jeszcze lepiej cały czas w jednej linii) zauważ, że jednak czasem jest szarpnięcie od tyłu pomimo, że Ty cały czas przesuwasz ją w jedną stronę...

Buuuueh. Wygląda na to, że żadna mysz laserowa nie jest w pełni kompatybilna z żadną podkładką... Hahahaha a to dobry wynalazek!

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie koniecznie w jednej lini, popatrz jak bedziesz najeżdzał na jakąś ikonke najlepiej powoli (usiłując w coś wcelować) tylko wywaliłem 20zł na podkładke :/ jak na polakierowanym biurku smiga jak zła :) Chyba sie jednak przesiade za jakis czas na cos od Razer-a, moze Razer Deathadder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro BF ma z nia problemy to B tez moze miec, wiec ja sobie podaruje. Aktualnie jezdze po biorku (zwykle z plyty wiorowej i okleiny) dziala idealnie, a na silikonowej cienkiej podkladce chaczyla przy powolnych ruchach wiec musialem z niej zrezygnowac, ale nie chcem niszczyc biórka wiec czekam na inne propozycje :)

???

 

Chyba chciałeś napisać 750 BF to to samo co 750 F [tylko inna obudowa] i nie może tylko na pewno :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-ShaDe-

Postaraj się choć trochę... Poruszając bardzo wolno mysz (najlepiej tylko w poziomie, a jeszcze lepiej cały czas w jednej linii) zauważ, że jednak czasem jest szarpnięcie od tyłu pomimo, że Ty cały czas przesuwasz ją w jedną stronę...

Buuuueh. Wygląda na to, że żadna mysz laserowa nie jest w pełni kompatybilna z żadną podkładką... Hahahaha a to dobry wynalazek!

ja zauważyłem coś podobnego na X-710, tzn. lekkie szarpnięcia (jakby kursor na ułamek sekundy się zatrzymywał, mimo, że mysz ciągle jest przesuwana). Problem występuje na Xp pro Sp2. Na Viście chodzi idealnie. Przywróciłem niepodkręcony USBport.sys (chociaż myszka i tak nie daje się podkręcać) i dalej to samo. Nie wiecie co to może być?

 

EDIT: na Viscie jednak tez szarpie, chociaz mniej ale jednak :/ Zobacze w awaryjnym na Xp

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zauwazłem, jak sie bawiłem programikiem mouserate, i zmieniałem taktowanie USB, to jak mama ustawione na 1000hz to w programiku mouserate pokayuje 120-130hz a jak jest ustawione domyslnie i mam ustawiona myszke na 2000dpi to to jest róznie nawet do ~500hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...