Skocz do zawartości
nrl

Far Cry 2

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się robi to się powinno robić dobrze, a oni na starcie już kit wciskają. Niech zaczną dobrze i realnie to i zakończenie będzie lepsze. Wygląda to tak jakby robili na odwal się albo gorzej bo lubią kity wciskać alboooo są pajacami i to chyba jest strzał w dziesiątkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

W takim razie np:

Twórcy PES też są pajacami, ponieważ wciskają kity, że to najrealniejsza gra o piłce, a nie ma prawdziwych zespołów, na twarzach zawodników nie widać kropelek potu, podczas, meczu, nie występują rozwiązane sznurowadła, a wapno z linii się nie rozmazuje w czasie meczu, po wślizgu powinny się oderwać kawałki murawy itp, itp...

 

Idziemy dalej, Nowy COD4 - przeciwnicy wybiegaja stadami, zanim nie osiągniemy określonej pozycji na mapie, w śmigłowcu siedzi conajmniej dywizja strzelców pokłądowych, a gdy biegniemy po błocie nie ma śladów błotnych plamek na spodniahc czy karabinie itp.. też twórcy są błaznami tworząc zapowiedzi gry.

 

Half life 2- Podczas biegu na szybce skafandra Gordona powinna być para, nie ma jej, po uderzeniu łomem w jakąś metalową pomalowaną część pownny zostać kawałki farby, nie ma ich, jadąc samochodem uderazjąc w jakiegoś zobie pasażerowie powinni sostać ochlapani krwią czy jakimiś kawałkami, czołgając się gordon powinien być ubrabrany w błocie, itp, itp

 

wiedźmin - po walce miecz Geralta pownien mieć ślady krwi, które należało by wytrzeć, nie mówiąc już, że cały nieraz powinien być nią upaprany, a jego włosy raczej nie powinny być po kilku minutach walki białe, biegając po łace, czy trawie, powinno być widać wygniecione ślady,

 

crysi (jak i wiele strzelanek) wokoło powinno się plątać całe setki łusek,

 

Assasin's Creed- ogładałem filmik, ale niestety jest tam poważny błąd eliminujący ten produkt, a mianowicie koń. W średniowieczu jak wiadomo wszem i wobec z końmi ochodzono się wyjątkowo brutalnie. (niezależnie czy był to koń szlachcica czy nie) W grze natomiast zauważyłem poważne zakłamanie. Te zwierzęta są jak z obrazka. To niedopuszczalne. Autorzy bezsprzecznie byli pajacami pomijając tak ważny szczegół.

 

Już mi się nie chce pisać dalej, ale już teraz wiem jak z każdej gry zrobić gniota. Chyba zostanę recenzentem. :lol2:

Edytowane przez felek111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Nie mówię tu o wciskaniu kitu dlatego, że nie ma jakiś detali jak sam napisałeś "kropelek potu, czy farby" tylko są one fałszywie pokazane (przekręcone). Np. z takiej chmury nie pada w Afryce deszcz, chmury tak po prostu nie wyparowują itd. A to że nie ma detali takich jak gigantycznie rozbudowane chmury to już inna kwestja. To tak jakbyś pokazał np. w PES, że zamiast potu piłkarze pocą się krwią... no taki przykład chyba wiadomo o co mi chodzi. Piszę o tym dlatego, że w przyszłości w takich grach jak Crysis czy właśnie FarCry progrmaiści będą musieli zwracać większą uwagę na takie sprawy, a ile detali wprowadzą do gry to inna bajka, oby tylko były realne, a nie wyssane z palca tylko dlatego, że jakiś programista to zwykły nieuk a nie, że nie zwrócili na to uwagi czy zrobili to z premedytacją. Musisz wiedzieć, że na tyle gier ile grałem, a było ich dziesiątki czy setki we wszystkich grach był problem z ustawieniem Księżyca. Zarówno był on przekręcany jak im się zachciało (nie ważne z jakiej półkuli ziemi patrzymy) i do tego znajdował się w zględem Słońca w takich pozycjach, że oświetlenie jego powierzchni było po prostu fałszywe. Dochodziło do takich paradoksów, że szkoda gadać. Na takie coś nie można patrzeć jak na normalną sprawę bo to tak jak już napisałem zwykłe bezmózgostwo. Nie będę już wspominał o tym, że praktycznie w każdej grze FPS pojawia się motyw gór lub wzniesień :) No LOL, kaniony, skały czy wzniesienia w Czarnobylu, to tylko jeden przykład :)

Najlepszy uznaje motyw gór, skał, wzniesień na pustyni w grach i filmach o wojnie w Iraku :) To mnie normalnie rozwala na maksa koło Bagdadu góry :) Kręcą filmy na Mohave czy w Nevadzie gdzie są wzniesienia i wciskają kit, że to Irak to totalne bezmózgowie... ale ludzie to kupią :(

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

Problem w tym, że gry robione są dla zachodniego odbiorcy. Ten zaś jaki jest kazdy widzi (młody, czy stary) :) Zwłaszcza głownie prym w tym wiodą odbiorcy a USA. Nie zdiziwłbym się gdyby kiedyś syberyjską tajgę przedstawiono z palmami, a po skandynawii rączo pomykały legwany i nie wzbudziło by to zdziwienia wśród graczy.

 

Fakt z tymi górami. W Iraku są góry. Tylko Saddam je ukrył. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na co licze w nowym Far Cry to rzeczywiscie rozbudowany swiat, no i zeby te warunki pogodowe poza walorami wizualnymi rzeczywiscie mialy jakis wplyw na gameplay - chociaz ciezko mi sobie wyobrazic co by to dokladnie oznaczalo. Czy tworcy tego tytulu beda az tak ambitni ze wiatr bedzie wplywal na tor pociskow, albo postac bedzie potrzebowala wody lub schronienia podczas zlych warunkow ( byla namiasta tego pomyslu w The Thing ).

Sam nie wiem wlasnie czy to uatrakcyjni gameplay, bo mozliwe ze caly tytul i tak skonczy jako kolejny FPS w ktorym bedzie trzeba wybijac ot tak dla zasady tabuny przeciwnikow.

No bo czy sama grafika wystarczy zeby nie nudzic sie przez te kilka godzin z FPSem, gdy juz gralo sie kilkadziesiat takich gier ?

przydalby sie jakis element gameplayu ktory wyrozni ten tytul na tle innych, ciekawe czy bedzie cos takiego.

Graficznie jest fajnie, ale licze na cos wiecej - moze AI bedzie ponadprzecietne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

Najwyższy szczyt Iraku ma około 3 600 metrów n.p.m. To chyba kwalifikuje się jako góra :P

No tak tylko pokaż mi go w Bagdadzie. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jeden to lepszy pseudoSpec z Geografi :)

Sumujac to w Iraqu jest 2x wiecej gor niz w Polsce ,

do tego wyzszych niz nasze .

Cala polnocna i polnocno-wschodnia granica Iraqu to gory

razem jakies 350-450 km w prostej lini :)

Polecam googleEarth north-east iraq

>> Posty na temat Iraqu jego gor ,lasow i kuz ;) proponuje wykasowac jak najszybciej <<

Powracajac do samego FAR CRY 2 , to apropo gor mogliby zapodac jakies gorskie przelencze

tak sie zastanawiam ,ale wysokich gorskich szczytow poza Oblivionem nie pamietam .

Widac za duzo obliczen terenu dla obecnych sprzetow :/

Najpierw poczytaj nasze posty, a później się wypowiadaj wielki specu od geografii :). To, że w Iraku są góry to wszyscy wiedzą ale nie chodzi nam o góry, które lażą przy granicy z Iranem tylko o te, które znajdują się w Bagdadzie, na zachód od niego w stronę Syrii i w ogóle na irackiej pustyni, a tych nie ma.

P.S. jak chcesz górskie przełęcze to kup sobie fajną gierkę Podróż w Himalaje... będzie Ci się podobać, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W średniowieczu jak wiadomo wszem i wobec z końmi ochodzono się wyjątkowo brutalnie.

Biorac pod uwage, ze kon potrafil byc wart tyle, co kilka wiosek (a porzadny bojowy kon rycerski to juz w ogole), to nie, nie obchodzono sie z konmi brutalnie (pomijam bitwy, bo tam ze wszystkimi i wszystkim obchodzono sie brutalnie ;) ).

 

@LCC - az sie dziwie, ze jeszcze sie nie doczepiles Obliviona, ze doba w nim trwa godzine, nie ma potrzeby snu ani jedzenia, o wrecz przeciwnie nie wspominajac ;)

Wracajac do wiader deszczu - pierwsze primo, powtorze o kompresji czasu. Drugie primo - w klimacie tropikalnym deszcz (a raczej ulewa) potrafi sie zaczac rownie nagle, co skonczyc. Chyba nieslusznie przykladasz miare klimatu umiarkowanego do tropikow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

Biorac pod uwage, ze kon potrafil byc wart tyle, co kilka wiosek (a porzadny bojowy kon rycerski to juz w ogole), to nie, nie obchodzono sie z konmi brutalnie (pomijam bitwy, bo tam ze wszystkimi i wszystkim obchodzono sie brutalnie

I właśnie na tym polegał cały paradoks tamtych czasów. Konie były traktowane wyjątkowo podle i bezlitosnie przez właścicieli. Potwierdzają to zarówno źródła pisane, jak i archeoligiczne. Taki mały cytacik.

"Brutalne obchodzenie się z końmi w średniowieczu jest faktem - potwierdzają to źródła konograficzne, pisane i archeologiczne. Wystarczy przyjrzeć niektórym, by przeszły ciary po plecach.

Bazyli II podczas swych kampanii przeciwko Bułgarom nie szczędził koni, które nie cieszyły sie szacunkiem (Itraktowane były tylko jako przedmioty, łatwo zastępowane)"

A to tylko jeden z wielu przykładów. :)

 

 

... i jak widać do Crysisa to to nie jest podobne

Co ja akurat uważam za plus.

Edytowane przez felek111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. kiepawy ten gameplay z deka. Jak rozgrywka ma tak wyglądać w full wersji to chyba podziękuje. No i lipnie zrobiony pancor jackhammer (o ile to w ogole jackhammer :lol2:.). W IGI1 był lepszy ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

Szczerze powiedziawszy, to jest mi to obojętne. Jak FC2 będzie słabe, to wyjdzie inna gra, w którą się pogra. Zawsze coś wychodzi. Specjalnie się jakoś nie przejmuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądamy te same skriny ? :blink: Wiem ze to skany z jakiegoś pisma ale pomijając to i tak grafa z Crysisa jest lepsza. Ja sie tym nie przejmuje ale problem polega na ostatnim gameplay movie który mnie trochę zniechęcił do tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, ludzie co lubili FC usilnie lansuja FC2 jako cos ciekawego , mnie z kolei ani screeny ani filmy (szczegolnie ten ostatni) nie zachecaja do kupna. Bedzie imo sredniak bazujacy na znanej nazwie.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedziaj ze to bedzie wiecej niz sredniak

a to z tego powodu ze dzis sredniaki kuleja na calej lini :/

taki RBSix Vegas 2 ,tragedia

powiedzila bym biedny sredniak

Uwazam ze z powodu niedopracowywania wiekszosci gier na PC

szczegolnie konwersji z konsol FC2 bedzie Oceniany Znacznie powyzej Sredniej .

 

Zreszta jak ktos mysli inaczej , zapisac to w tym Threadzie Boldem a za 5-6 miesiecy

sie sprawdzi kto mial racje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Kilka screenów i filmik -> KLIK.

Screeny stare swoją drogą trailer jakiegoś wielkiego wrażenia nie robi, szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...