Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko , ze ten daewoo jest do kupienia tylko w Pixmanii.

 

Jak pojawi sie w Polsce to mozna sie nad nim zastanawiac.

 

Ehh szkoda ,ze u nas nie ma monitorow Soyo w stanach mozna takiego kupic jak sa obnizki za 300$ i tez jest na MVA czy S-PVA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko , ze ten daewoo jest do kupienia tylko w Pixmanii.

Jak pojawi sie w Polsce to mozna sie nad nim zastanawiac.

No i co, że w PIXmanii? Przecież ma swój oddział w naszym pięknym kraju i najnormalniej w świecie realizuje zakupy online z Polski.

Zamówiłem, dostałem potwierdzenie itd. W poniedziałek przelew i będę czekał na przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ogarnia ktos roznice miedzy matryca A-MVA a S-PVA? Zastanawiam sie nad takim cackiem. W tej chwili mam samsunga 173p+ i zastanawiam sie czy nie wymieni stryjek siekierki na kijek? ;d

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co, że w PIXmanii? Przecież ma swój oddział w naszym pięknym kraju i najnormalniej w świecie realizuje zakupy online z Polski.

Zamówiłem, dostałem potwierdzenie itd. W poniedziałek przelew i będę czekał na przesyłkę.

Jeśli możesz to daj znać po dotarciu przesyłki czy wszystko załatwiono w Pixmanii bezproblemowo. Czy monitor dotarł nie uszkodzony i czy nie musiałeś czekać miesiącami ponieważ naczytałem się trochę na temat Pixmanii. Sam chciałbym zamówić Viewsonica 28" za 2700 zł. Ale na razie się wstrzymuję, trochę się boję jak to jest z gwarancją itd. ponieważ fizycznie Pixmania znajduje się we Francji i nic nie słyszałem o oddziale w Polsce. Ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie nt. iiyamy ProLite B2403WS ? http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&...&PROD=10007 czy ta TNka to przy 24" już faktycznie taka słaba jest ?

24" i TN z kątami 160*/160*, szczególnie w pionie, to IMO wielkie nieporozumienie. W poziomie obraz jest taki sobie, a w pionie - masakra. Małe kąty jeszcze bardziej niszczą już i tak słabe kolory matrycy TN.

Poczekaj, jak dojdzie do mnie ten S-PVA, nota bene tańszy od Twojego. Ale od razu pokaż, że masz kochones i zamawiaj ;) Nic lepszego w tej cenie i tym rozmiarze nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, HP 2465 fajny, ale... No właśnie - brakuje mu gniazd wejściowych (może YPbPr), PiP-a, a odnośnie matrycy - jest bardzo jasny - ciężko będzie wytrzymać w ciemnym pomieszczeniu z tak świecącym monitorem.

Pytanie: czy jest jakaś alternatywa do tego Hp w jego pułapie cenowym? (Wstępnie myślałem o LG 245WP na MVA)

Istotne jest, by miał przynajmniej dvi (lub hdmi) z hdcp.

Jeszcze jedno... o lg myślałem również pod kątem jego miesięcznej gwarancji na dead-pixele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, HP 2465 fajny, ale... No właśnie - brakuje mu gniazd wejściowych (może YPbPr), PiP-a, a odnośnie matrycy - jest bardzo jasny - ciężko będzie wytrzymać w ciemnym pomieszczeniu z tak świecącym monitorem.

Pytanie: czy jest jakaś alternatywa do tego Hp w jego pułapie cenowym? (Wstępnie myślałem o LG 245WP na MVA)

Istotne jest, by miał przynajmniej dvi (lub hdmi) z hdcp.

Jeszcze jedno... o lg myślałem również pod kątem jego miesięcznej gwarancji na dead-pixele...

Jasny ? - ja z nim problemu z nadmierną jasnością nie miałem. Jeśli ten HP jest dla Ciebie za jasny to za jasne będą wszystkie LCD :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasny ? - ja z nim problemu z nadmierną jasnością nie miałem. Jeśli ten HP jest dla Ciebie za jasny to za jasne będą wszystkie LCD :blink:

Mam porównanie w pracy - iiyamke 511s i s2 (na odpowiednio ips i pva), jest również rzeczony hp-ek

Jest znaczna różnica w możliwościach ustawień jasności paneli (hp po prostu "daje po oczach" stojąc obok iiyamy).

Ed: monitory do porównania ustawione w tryb sRGB, iiyamy mają wgrane profile kolorów do systemu, żaden monitor nie był kalibrowany... (hp nie ma ustawień kolorów, ponieważ nie znalazłem czegoś takiego).

Edytowane przez verin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A witam wszystkich, czytałem temat o widescreen 22, ale nei wiedziałem, że istnieje temat o większych. Chcialem coś dorzucić od siebie.

 

 

Posiadam od paru godzin monitorek HP L2335 i narazie nie jestem w stanie opisać wrażeń, może dlatego, że jestem przytłoczony rozmiarem. W porówaniu w przesiadce z 15' na 23' jest wielki skok. z Faktów matryca S-IPS, kąty 170/170 (jednak gorsze niż w starej IIyamce), Full HD, wejścia Video, wyjścia D-SUB, DVI, Pivot.

 

Oto zestawienie:

Dołączona grafika

 

 

Zainteresowanym polecam

 

Datasheet

 

recenzje:

 

www.anandtech.com

digitaltrends.com

www.penstarsys.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN, niegdyś topowy model 15', z resztą do końca chyba najlepsze 15' http://www.pcworld.pl/artykuly/45920.html

 

Co do tych kątów, to rzeczywiście tam jest lepiej, ale nie narzekam. Nawet przy odchyleniu 25* w pionie i poziomie matryca nadal świeci dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz bym wolal dolozyc do HPka 2465 niz tego daewoo kupowac ;)

Tylko, że to dokładanie to kwota ponad 400 zł, równie dobrze można napisać "dołóż 600 i będziesz miał 26" S-PVA. Poza tym nikt nie widział w akcji tego Daewoo (bądź co bądź na matrycy Samsunga) a jest oceniany jako gorszy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten daewoo jest:

- niesprawdzony przez nikogo

- nie ma ani jednej recenzji

- nie wiadomo czy ma polska gwarancje (czyli jest szansa , ze w wypadku problemow trzeba go bedzie slac do francji)

- jest do kupienia tylko w PIXMANII - jak sklep ma srednia ocene 4.63 na 10 mozliwych punktow to nie swiadczy to o nim zbyt pozytywnie

 

Jak mam wywalic 1900 zeta na cos takiego to wole dolozyc te 400 i miec sprawdzony sprzet.

A acer 2623 owszem w kuszacej cenie ale nie ma HDMI co mnie osobiscie dosc boli w swietla planow nabycia PS3.

Na chwile obecna moim favorytem z 24" jest LG 245WP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)acer 2623 owszem w kuszacej cenie ale nie ma HDMI co mnie osobiscie dosc boli w swietla planow nabycia PS3.

Na chwile obecna moim favorytem z 24" jest LG 245WP

Sam nadal myślę o tym LG...

Jednakowoż szperając po forum znalazłem wiele pochlebnych opinii dotycz. della 2407. Ma on dvi z hdcp, co jak dla mnie jest w sumie wystarczającym zastępnikiem hdmi... szczególnie że nie widzę potrzeby transferowania dźwięku do monitora :)

Jak jest z dostępnością i gwarancją tego della w tym naszym pięknym kraju (nie licząc alledrogo)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo tanich PVA to pojawil sie nowy Hyndai siostrzany model do 240 ale tym razem z ciekawsza matryca ;)

 

http://znak.pl/index.php?cid=209&scid=...rid=l24HyuW241D

 

Hmm w sklepach z mniej wyzylowanymi cenami niz znak powinno byc troche taniej ;)

 

Aczkolwiek chyba zrobili copy-paste z danych modelu TN sadzac po tym co tam jest wpisane :lol2:

 

Edit: znalazlem nieco ciekawsza cene ;)

http://www.lcd4you.pl/monitor/hyundai_W241D.php?cena=4

 

Do tego komplet wejsc D-sub, DVD, HDMI wyglada bardzo obiecujaco teraz trzeba czekac na jakas recenzje i dostepnosc w sklepach ;)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24" i TN z kątami 160*/160*, szczególnie w pionie, to IMO wielkie nieporozumienie. W poziomie obraz jest taki sobie, a w pionie - masakra. Małe kąty jeszcze bardziej niszczą już i tak słabe kolory matrycy TN.

Poczekaj, jak dojdzie do mnie ten S-PVA, nota bene tańszy od Twojego. Ale od razu pokaż, że masz kochones i zamawiaj ;) Nic lepszego w tej cenie i tym rozmiarze nie znajdziesz.

to w końcu o którym monitorze mówisz ? wpierw zamawiałeś ACERa, teraz DAEWOO; co do zakupu to mi się nie śpieszy :) chciałbym wydać max 2K PLN na monitorek ale istotne prócz matrycy jest gwarancja pixelowa (plus dla tej IIYAMY - niektórzy sprzedawcy dają 0px na miesiąc i to samo jest z LG); a jak inne marki ? wszędzie widać tylko tą cholerną klasę II :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo tanich PVA to pojawil sie nowy Hyndai siostrzany model do 240 ale tym razem z ciekawsza matryca ;)

 

http://znak.pl/index.php?cid=209&scid=...rid=l24HyuW241D

 

Hmm w sklepach z mniej wyzylowanymi cenami niz znak powinno byc troche taniej ;)

 

Aczkolwiek chyba zrobili copy-paste z danych modelu TN sadzac po tym co tam jest wpisane :lol2:

 

Edit: znalazlem nieco ciekawsza cene ;)

http://www.lcd4you.pl/monitor/hyundai_W241D.php?cena=4

 

Do tego komplet wejsc D-sub, DVD, HDMI wyglada bardzo obiecujaco teraz trzeba czekac na jakas recenzje i dostepnosc w sklepach ;)

W opisach sklepowych widzę bzdury piszą ( aż takiego gmatwania się nie spodziewałem :mur: ).

 

Dopiero:

http://www.hyundaiq.com/Eng/product/GoodsV...;SmallCode=S136

 

.... po stronie producenta widać że jest na xVA.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to z jakiegos sensownego zrodla czy tylko na podstawie opisow sklepowych ?

 

edit: a wlasnie mialem dac znalezionego w ciagu dnia linka do specyfikacji bez bledow ;)

 

Za to apropo LG 245 pojawil sie w artykule na x-bit labs razem z 3 samsungami i paroma innymi.

http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/24inch.html

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ 24'' FP241W

Hewlett Packard LCD 24'' LP2465

LG LCD 24'' Flatron L245WP-BN

Który z tych monitorów polecilibyście ??

Mam podobny problem. Powiedzmy ze mam 2,5k na monitor, choc jesli jest cos do 3k duzo duzo lepsze niz te monitorki powyzej to moglbym sie skusic. Nie gram, wiec na jakies super szybkiej matrycy mi nie zalezy. Monitor bedzie glownie uzywany do pracy z tekstem (programowanie) jak i grafika (webdesign). Od czasu do czasu jakis film. Zalezy mi tez na dobrym odwzorowaniu kolorow.

 

Jeszcze nie tak dawno bylem zdecydowany na HPeka, ale pojawilo sie ostatnio wiecej 24'' i znowu mam problem.

 

Edit:

Co do tych kolorow, to wystarczy mi ze beda "przyzwoite"... nie oczekuje oczywiscie w tej cenie kolorow z Eizo serii ColorEdge :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Powiedzmy ze mam 2,5k na monitor, choc jesli jest cos do 3k duzo duzo lepsze niz te monitorki powyzej to moglbym sie skusic. Nie gram, wiec na jakies super szybkiej matrycy mi nie zalezy. Monitor bedzie glownie uzywany do pracy z tekstem (programowanie) jak i grafika (webdesign). Od czasu do czasu jakis film. Zalezy mi tez na dobrym odwzorowaniu kolorow.

 

Jeszcze nie tak dawno bylem zdecydowany na HPeka, ale pojawilo sie ostatnio wiecej 24'' i znowu mam problem.

 

Edit:

Co do tych kolorow, to wystarczy mi ze beda "przyzwoite"... nie oczekuje oczywiscie w tej cenie kolorow z Eizo serii ColorEdge :)

Wszystkie 24" do 2500 PLN "gubią" kolory po korekcji RGB w OSD ( powiedzmy 20% , "zgubione" barwy bywają często podbarwione ) bo mają 8 bitowy zapis koloru.

 

Dobry monitor do zabaw z grafiką to taki który ma min. 10 bit LUT czyli stać Cię na np. EIZO S2031W 20"

 

Monitory wymienione przez kolegę wcześniej nadają się do zabawy ... w np. oglądane filmy, do grafiki jeśli chcesz widzieć dokładniej co płodzisz to lepiej je pomiń.

 

Jeszcze może Cię zainteresuje Eizo FlexScan S2110W ( podobno ma lepszą "równomierność" - generalnie nieco więcej widać )

 

Poczytaj : http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=32374

 

To co pisze Tom01 pokrywa się praktycznie z tym co ja myślę.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, niech ktos powie ze zakupy to sama przyjemnosc :(

 

Przerabialem juz kiedys zakup Eizo S2110W/NECa 2090UXi, ale 'napalilem' sie na obszar roboczy 24calowek. Najgorsze w tym wszytkim jest to ze nie mam wogole mozliwosci porownania sprzetu. Moja grafika bedzie ogladana tylko przez www, a biorac pod uwage monitor przecietnego kowalskiego to zakup sredniej/nizszej klasy monitorkow do grafiki troche mija sie z celem. Z drugiej jednak strony...

 

I tak mozna bez konca, a wybrac cos wkoncu trzeba... Wczoraj bralbym HPeka, dzisiaj juz Eizo, co bedzie jutro? :)

 

Dzieki za odpowiedz Kyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakis pomysl skad wytrzasnac Benq 241w z data produkcji od czerwca br? Juz mase maili pisalem po sklepach, ale same stare monitorki maja bez opcji overscanu. Paranoja - czlowiek juz jest gotowy wydac te 2,5k a trzeba lazic i sie prosic, zeby sprawdzali w hurtowniach itp :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kupienie w tym kraju czegos co nie jest najtansza masowo wybierana opcja graniczy z cudem ;)

Taa, co smieszniejsze probowalem nawet w sklepach ktore wala ceny do 200 zl wiecej od konkurencji. Ale jak widac, nawet takie marze to za malo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś jakieś informacje odnośnie:

 

IISonic IIM24WB ~1500zł (wtf?) [pixmania]

Daewoo LCD24KAL ~1900zł [pixmania]

Xerox XM7-24W ~2050 (na allegro trochę taniej)

Hyundai X240WD (A-Si)

Hyundai W241D (PVA)

 

(sądząc po kątach żaden nie ma TN)

 

poza tym na allegro pojawił się GATEWAY FPD2485W za 2 kafle (S-PVA; wygląda sensownie (brak tylko hdmi, ale to drobiazg), trochę o nim poczytam...).

 

Sensownie jeszcze wygląda ten 'hapek' LP2465 o którym już mówiliście, ale HDCP może się kiedyś przydać (w końcu monitor ma służyć jakiś czas - ja jeszcze mam prawie 5-cio letniego NECa 1700NX wartego wtedy 2,7k (cudeńko ^^)).

Dell 2407FWP-HC jest sporo droży (nawet jak skołuję zniżkę będzie pewnie tyle co na allegro ;p) i nie wiem jak z tym wyraźnym (w porównaniu do innych) ghostingiem.

 

pozostaje jeszcze

ViewSonic VX2435wm za 2,7 na allegro

Benq FP241W

LG Flatron L245WP-BN

BELINEA 24 LCD 2485 S1W

 

NEC 2470WNX (słyszeliście coś o nim ciekawego?? ja mam pozytywne wrażenia z NEC-iem ;p)

 

 

Kurcze, nawet se nie zdawałem sprawy, ze taki wybór jest ^^

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...