Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

jaka 24 do gier, czy moze lepiej kupic acera 26, bedzie sie on nadawal do grania?

obecnie mam 913n samsunga, na matrycy tn 8ms , chce taki aby w kwestii szybkosci matrycy nie byl gorszy.

albo kupic jakas 22 szybka?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka 24 do gier, czy moze lepiej kupic acera 26, bedzie sie on nadawal do grania?

obecnie mam 913n samsunga, na matrycy tn 8ms , chce taki aby w kwestii szybkosci matrycy nie byl gorszy.

albo kupic jakas 22 szybka?

pzdr

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...ma2=52&ph=9

 

Ten acer wygląda na ekstremalnie szybki - bardzo wyrównane "tempo" - miedzy najlepszym a najgorszym wynikiem jest mała różnica a wynik ogólny wspaniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze ogolnie fajny monitor, ale wiadomo ze co by czlowiek nie robil od czasu do czasu warto sobie w cos zagrac... i wtedy na takim hp efekty smuzenia beda bardzo widoczne ?

i jaki jest najlepszy 24" albo i wiekszy monitor do gier ? znaczy ktory bedzie mial najmniejszego laga itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze ogolnie fajny monitor, ale wiadomo ze co by czlowiek nie robil od czasu do czasu warto sobie w cos zagrac... i wtedy na takim hp efekty smuzenia beda bardzo widoczne ?

i jaki jest najlepszy 24" albo i wiekszy monitor do gier ? znaczy ktory bedzie mial najmniejszego laga itp ?

HP LP2465? Stronę wcześniej masz napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, faktycznie napisalem tego posta tak ze nie bardzo wiadomo o co chodzi...

 

W kazdym razie porównując HP LP2465 do tego BENQ na którym z nich by sie lepiej grało bo rozumiem ze one sa na innych matrycach i benq jest na lepszej ? czy moze wogole jesli chce sie przyzwoicie grac to lepiej zrezygnowac z 24" i kupic bardzo dobra 22" i to prawie za poł ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, faktycznie napisalem tego posta tak ze nie bardzo wiadomo o co chodzi...

 

W kazdym razie porównując HP LP2465 do tego BENQ na którym z nich by sie lepiej grało bo rozumiem ze one sa na innych matrycach i benq jest na lepszej ? czy moze wogole jesli chce sie przyzwoicie grac to lepiej zrezygnowac z 24" i kupic bardzo dobra 22" i to prawie za poł ceny ?

Nie ma bardzo dobrych 22" .... dobrych też nie , a dla mnie nawet dostatecznych - bo wszystkie 22" w cenie do 6 tys są na TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie ;] czyli nic nie kupowac ? z takim podejsciem ? pytalem tylko ktory z dostepnych monitorow 24" nie kosztujacych 10.000 + najlepiej sie bedzie nadawac do grania... a teraz mi pisza jeszcze ze 22 " nie ma dobrych same badziewie - jestem zalamany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie ;] czyli nic nie kupowac ? z takim podejsciem ? pytalem tylko ktory z dostepnych monitorow 24" nie kosztujacych 10.000 + najlepiej sie bedzie nadawac do grania... a teraz mi pisza jeszcze ze 22 " nie ma dobrych same badziewie - jestem zalamany

Całkiem przyzwoity jest ten HP 24" ... nie wiem na ile będzie Tobie przeszkadzał input lag ... ale nawet dla mnie nie było jakoś fatalnie. Co do 22" to wiesz jak to z TN - fatalne kąty w pionie itd. itd. ... ale jeśli "tylko" grasz to może ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze katy mnie malo interesuja... zadne kryterium ustawie sobie monitor i bedzie ok, kina w domu nie zamierzam organizowac od tego mam tv...

 

Input lag chyba nie bedzie taki straszny, teraz mam w domu jakiegos samsunga 19" i on tez do jakis rewelacyjnych pewnie nie nalezal wiec podejrzewam ze gorzej nie bedzie tylko przestrzen na ekranie prawie 2x wieksza....

Jak kupie a to bedzie za kilka tygodni najwczesniej to obiecuje napisac relacje jakas apropos czy bylo warto ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze katy mnie malo interesuja... zadne kryterium ustawie sobie monitor i bedzie ok, kina w domu nie zamierzam organizowac od tego mam tv...

nooooo .... mnie też szczerze do stosunkowo niedawna kąty mało interesowały ( obok "poziomu" czerni ) - do czasu aż patrząc na wprost widziałem zmiany obrazu na TN a nawet A-MVA :] (co po prostu irytuje) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech... nie musiales mnie z bledu wyprowadzac... trudno jak napisalem, pozyjemy zobaczymy...

Kyle dobrze Ci radzi, ja też se mówiłem i tak siedze na wprost monitora to mi to ryba... o ile do pracy czy tam gier TN-ka sprawdzi sie nie gorzej niż droższa matryca to w filmach już jest kiepsko i to nie tylko przez kąty, kłaniają sie wszystkie pozostałe wady TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

 

w takim razie jestem wam bardzo wdzieczny bo wiem jeszcze mniej niz wiedzialem zaczynajc czytac ten watek.. dobrze ze narazie czasu troche mam moze za jakis miesiac cos sie zmieni albo do tego czasu uda mi sie zrozumiec co chce kupic ;]

 

ale bardzo dziekuje za pomoc...

Edytowane przez ceek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP widziałem - można kupować ;) BENQ nie widziałem ... czy on przypadkiem nie ma MVA ? - źle wspominam te matryce ...

hp ma jaka matryce?

czy strace cos na braku wyjscia hdmi? czy jak zastosuje przejsciowke dvi=>hdmi jakosc sie jakos pogorszy?

wsumie do xboxa mam tv lcd 32 ,ale wsumie wole przed zakupem, zapytac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hp ma jaka matryce?

czy strace cos na braku wyjscia hdmi? czy jak zastosuje przejsciowke dvi=>hdmi jakosc sie jakos pogorszy?

wsumie do xboxa mam tv lcd 32 ,ale wsumie wole przed zakupem, zapytac...

HP ma S-PVA.

 

Przy przejściu z DVI do HDMI lub w drugą stronę jakość obrazu się raczej pogorszyć nie może bo są to interface'y cyfrowe i "konwersja" jest bezstratna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powoli przymierzam się do zakupu LCD 24", oczywiście panoramicznego. LCD do filmów i gier. Co byście polecali ? Wstępnie myślę o:

- NEC 2470WNX

- Dell 2407WFP

BenQ odpada bo ogłosi bankructwo, a HP mi się niepodoba.

Z góry dzięki za pomoc. Budżet to ~3500zł.

Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 2407WFP A04 według della działa dobrze z PS3 tylko trzeba kupić kabel dvi z większą liczbą pinów i przejściówkę dvi-hdmi. Sam z nimi gadałem. Na www.subasta.pl jest za 3050zł z fakturą VAT i gwarancją w polsce.

Na Allegro ta sama firma sprzedaje za 3100zł. Ja chyba wezmę u tego typa, odbiór osobisty i 100zł opuścił http://allegro.pl/item211859718_24_1920x12...3l_sprawdz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska !!! Pozdrawiam wszystkich !!! Przyszło mi migrować za chlebem na Zieloną Wyspę. Jako że w Irlandii pogoda sprzyja siedzeniu przed monitorem, postanowiłem się wyposażyć w jakieś cacko które zrekompensuje mi brak dostępu do wódki za 20 zł :lol2: . Celuje w monitor z pełnym HD. Napisze do czego chce go używać:

- oglądanie filmów w HD (najwięcej mam w jakości 720p, ale powolutku zbiera sie i 1080 ;-)

- granie na XBOX 360

- praca w Photoshopie (jestem grafikiem komputerowym) CAD i tym podobnych wytrzeszczaczach oczu

- granie na kompie konfig mam na dole

 

jako że w Irlandii jest siedziba Della upatrzyłem sobie Dell Ultrasharp 2407WFP

 

Mam kilka pytań:

- Czy ten moniak ma HDMI i do czego ono tak naprawde służy ?

- Czy gdy będę oglądał zwykłe divixy to obraz będzie do d.... gdyż będzie skalowany

- Jaka będzie jakość filmów 720p ?

- Jak ten moniak oddaje kolory ?

- Jaka matryca jest w nim montowana ?

- Jak wygląda kwestia gwarancji u Della ?

- Czy ta matryca jaka jest w nim stosowana gwarantuje brak smużenia ?

- Czy nie ma on tak zwanych "małych pixeli" które powodują że czcionki są nieostre - poprostu wszystko jest za małe i nieczytelne

- Czy moja grafika GeForce 7900GS 512mb Gainward pozwoli na sensowną gre na tym moniaku ?

- Jak kupić ten monitor na stronce Della bez karty kredytowej ?

- Czy jeśli będe miał na starcie badpixele to od ręki go wymienią ?

- Co to jest tak naprawde to skalowanie 1:1 ?

- Jak jest z kątami widzenia w tym modelu ?

- Czy monitor jest wart tych 750 Euro ?

 

Wiem że troszkę tego dużo - ale gdy odpowiecie na moje pytania to napewno pomożecie dziesiątkom osób mających podobne obawy do moich.

 

Ludzie jeszcze jedno. Przylatując do Irlandii byłem w stanie wziąć ze sobą tylko mojego blaszaka i to bez obudowy i zostałem skazany na zakup moniaka tutaj. Póki co nie miałem ochoty inwestować w coś przeciętnego więc załatwiłem monitor od jakiejś irlandki ;-) Nie używała. I teraz najważniejsze to jest 15' i prawie już nie widze na oczu !!!! Już dawno zapomniałem co to znaczy przewijać strony nie tylko w dół i górę ale i w prawo i lewo. 800x600 mnie zabija :damage_wall: Proszę więc o jak najszybszą odpowiedź B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziska !!! Pozdrawiam wszystkich !!! Przyszło mi migrować za chlebem na Zieloną Wyspę. Jako że w Irlandii pogoda sprzyja siedzeniu przed monitorem, postanowiłem się wyposażyć w jakieś cacko które zrekompensuje mi brak dostępu do wódki za 20 zł :lol2: . Celuje w monitor z pełnym HD. Napisze do czego chce go używać:

- oglądanie filmów w HD (najwięcej mam w jakości 720p, ale powolutku zbiera sie i 1080 ;-)

- granie na XBOX 360

- praca w Photoshopie (jestem grafikiem komputerowym) CAD i tym podobnych wytrzeszczaczach oczu

- granie na kompie konfig mam na dole

 

jako że w Irlandii jest siedziba Della upatrzyłem sobie Dell Ultrasharp 2407WFP

 

Mam kilka pytań:

- Czy ten moniak ma HDMI i do czego ono tak naprawde służy ?

- Czy gdy będę oglądał zwykłe divixy to obraz będzie do d.... gdyż będzie skalowany

- Jaka będzie jakość filmów 720p ?

- Jak ten moniak oddaje kolory ?

- Jaka matryca jest w nim montowana ?

- Jak wygląda kwestia gwarancji u Della ?

- Czy ta matryca jaka jest w nim stosowana gwarantuje brak smużenia ?

- Czy nie ma on tak zwanych "małych pixeli" które powodują że czcionki są nieostre - poprostu wszystko jest za małe i nieczytelne

- Czy moja grafika GeForce 7900GS 512mb Gainward pozwoli na sensowną gre na tym moniaku ?

- Jak kupić ten monitor na stronce Della bez karty kredytowej ?

- Czy jeśli będe miał na starcie badpixele to od ręki go wymienią ?

- Co to jest tak naprawde to skalowanie 1:1 ?

- Jak jest z kątami widzenia w tym modelu ?

- Czy monitor jest wart tych 750 Euro ?

 

Wiem że troszkę tego dużo - ale gdy odpowiecie na moje pytania to napewno pomożecie dziesiątkom osób mających podobne obawy do moich.

 

Ludzie jeszcze jedno. Przylatując do Irlandii byłem w stanie wziąć ze sobą tylko mojego blaszaka i to bez obudowy i zostałem skazany na zakup moniaka tutaj. Póki co nie miałem ochoty inwestować w coś przeciętnego więc załatwiłem monitor od jakiejś irlandki ;-) Nie używała. I teraz najważniejsze to jest 15' i prawie już nie widze na oczu !!!! Już dawno zapomniałem co to znaczy przewijać strony nie tylko w dół i górę ale i w prawo i lewo. 800x600 mnie zabija :damage_wall: Proszę więc o jak najszybszą odpowiedź B-)

Ten Dell to chyba hp w innej obudowie - jeśli tak to:

- hdmi to standard cyfrowego połączenia ( a hdcp zabezpieczania treści właściwie HD )

- obraz na normalnych divx będzie do d... nie przez mechanizm skalowania właściwie a po prostu przez to że ma dużą powierzchnię a rozdzielczość filmu niska

- jakość 720p jest taka sobie - jest oczywiście OK ale zaczyna się robić divx-owato ( na 20" jeszcze to fajnie wygląda ale 24 to naprawdę krowa i tylko 1920x1080 będzie na prawdę wyglądać doskonale )

- oddaje kolory jak to S-PVA - czyli pod kątem rozjaśnia ciemne obszary ... jest przyzwoicie

- chyba najnowsza S-PVA Samsunga - choć oni tak mieszają że szkoda gadać

- HP 24" na S-PVA jest na prawdę na tyle szybki że nie smuży ( mówi to posiadacz CRT grający w UT 1 )

- co do pikseli to im mniejszy tym lepiej ( przy cleartype i powiększaniu )- i tak powiększałem i włączałem cleartype choć przy -0,27 bez tego pracować się da

-w stare gry w natywnej z AAx4 i AFx16 pograsz

- jest wyczuwalne lagowanie ( ja to zauważyłem ... czy "normalny" użytkownik dostrzeże nie wiem :wink: )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gateway FPD2485W

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Kupiony za 499$ w CompUSA. Kolory zywe i ostre, zero smuzenia, bardzo dobre katy, wygodne ustawienia predefiniowane. Brak badpixeli, EZTune for Vista dzialajace bez problemow. 4 porty usb w monitorze, do tego fajna podstawka, matryca chyba ta sama co w Samsungu 215TW. W sumie polecam ;]

 

Screen Type: Active Matrix LCD (TFT)

Screen Size: 24.0 in

Screen Resolution: 1920 x 1200

Physical Aspect Ratio: 16:10 (Widescreen)

Response Time: 6 ms

Brightness: 450 cd/M2

Contrast Ratio: 1000 :1

Video Interface Type: Analog, Digital

Horizontal Viewing Angle (Degrees): 178

Vertical Viewing Angle (Degrees): 178

Platform: PC

Port Connectors: 1 x VGA 15-pin D-Sub

1 x 24-pin DVI-D

1 x S-Video

1 x Component Video

1 x Composite Video

1 x USB 2.0 4-port Powered Hub

User Controls: Power On/Off Button

On Screen Display Menu Control Buttons

Touch-Sensitive Control Buttons

Security Features: Kensington Security Slot

Regulatory Compliances: PSE, UL, cUL, FCC Class B, NOM, CE, TUV/GS, VCCI, TCO '99

Height: 17.5 in

Width: 22.3 in

Depth: 10.3 in

Weight: 20.0 lbs

Limited Warranty: 1 Year (12 Months)

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...