Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie, po przejrzeniu wielu recenzji itd. tego Benq-a umieściłem na szczycie mojej top listy ;p oczywiście muszę go jeszcze zobaczyć w realu, no i nie pogardzę waszymi opiniami...

Edytowane przez rambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, po przejrzeniu wielu recenzji itd. tego Benq-a umieściłem na szczycie mojej top listy ;p oczywiście muszę go jeszcze zobaczyć w realu, no i nie pogardzę waszymi opiniami...

Nigdy nie widziałem tego benq w realu, jednak na zagranicznych forach bardzo go chwalą i podają jako alternatywe dla droższego della 2407wfp w których to ponoć występuje loteria matryc.

U mnie również jest na celowniku ów benek, a zaraz za nim HP LP2465 którego można dostać już za 2,2k. Miałem okazję go porównać z prawie 2x droższym Samsungiem 244T i muszę przyznać że w jakości obrazu mu wcale nie ustępuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chcialbym dorwac tego benq'a ale trzeba uwazac, zeby monitor byl wyprodukowany w czerwcu lub pozniej. Od tego momentu zaczeli wgrywac normalny firmware. Wczesniej nie bylo opcji overscan on\off co powodowalo, ze po podlaczeniu odtwarzacza blue-ray, hd dvd czy np konsolki natywny obraz 1920x1080 byl rozciagany do 1920x1200 :/ Wersje ogolno dostepne full hd to maja tylko w nazwie... poki co wyslalem maila do kilku sklepow ale [gluteus maximus]

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie rzucic jakims dobrym testem tego monitora, znalazlem tylko ten z behardware.com. I jeszcze jedno, jak mozna sprawdzic date produkcji tego Benq?

 

PS. Tak dla pewnosci, to piszecie o 241WZ czy 241W? :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam duzy temat na HardOCP na kilkadziesiat stron poswiecony temu monitorowi.

 

A tutaj info na temat nowych acerkow:

 

http://www.prad.de/en/news/shownews_tft1170.html

 

P243 to wersja z szybka DVI i HDMI za 450 euro

X243Wd z normalnym ekranem i DVI za 400

X243W tylko z d-subem za 380

 

Wyglada na to , ze beda to najtansze TN w z wyjsciami DVI oraz DVI+HDMI jakie mozna kupic na rynku.

 

Za to ostatnio jestem chory na Belinea 2485

 

http://www.prad.de/en/monitore/review/2007...s1w-part14.html

 

ehh zeby tylko miala HDMI to bym nawet te 2650 w kompuszrocie za nia przelknal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie rzucic jakims dobrym testem tego monitora, znalazlem tylko ten z behardware.com. I jeszcze jedno, jak mozna sprawdzic date produkcji tego Benq?

 

PS. Tak dla pewnosci, to piszecie o 241WZ czy 241W? :)

data produkcji powinna byc na naklejce zbiorczej na opakowaniu monitorka, ale ciezko trafic nowszy model (o ile to w ogole mozliwe, ja probuje od 2 tygodni ;d). Co do ocen to w wiekszosci maksymalne mozliwe xD, sporo lepiej oceniaja od drozszego dell'a.

 

btw tutaj masz topic poswiecony temu monitorkowi - ponad 200 stron xD ale ludzie ktorzy maja z nim do czynienia wiecej powiedza niz jakas recka ;)

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Przeglądam ten temat od samego początku. Sam zastanawiam się nad kupnem monita 24".

W tej chwili, po przejrzeniu stosów artykułów w grę wchodzą:

 

BenQ FW 241 W lub WZ :unsure:

Dell 2407 ( nie HC )

 

Pytanie do posiadaczy tych modeli.

 

1. Czy ten Dell 2407 ma problemy z ghostingiem tak jak jest to w wersji HC? Z tego co przeglądałem zagraniczne fora, to jest to dosyć problematyczna kwestia.

 

2. BenQ jest na matrycy S-PVA, czy MVA? W niektórych sklepach napisali że jest MVA. :unsure:

 

3. Jak wygląda sprawa z Input Lag w w/w monitorach? Czy jest ona dostrzegalny dla osoby która nie jest pro graczem?

 

4. W tej chwili jestem posiadaczem NEC 1970NX S-IPS z czasem reakcji 25 ms ( ta pierwsza wersja ). Wydaje mi się, że w tej kwestii ( czas reakcji ) przy tych monitorach nie będzie problemu? Matryce w tych w/w monitach są chyba szybsze od tej w NEC?

 

5. Czy BenQ wersja W różni się od WZ tylko brakiem technologii Perfect Motion, czy jeszcze jakimiś innymi parametrami? Warto dopłacić tych kilka stówek?

 

6. Ogólne wrażenie z użytkowania tych monitów mile widziane. :rolleyes:

 

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benq jest na spva. Czy warto doplacac, musisz sam zdecydowac do czego bedziesz uzywal tego monitra. Poczytaj http://www.behardware.com/articles/646-1/b...-screening.html W moim przypadku byloby to nie oplacalne, bo i tak do pracy 'biurowej' zalecaja wylaczenie BFI.

 

Ja juz mam dosc czytania, jutro zamawiam HPka. Jesli nie spelni moich oczekiwan to oddam i wezme cos mniejszego (Eizo/NEC). Prawda jest taka ze zaden z tych 24 calowych monitorow, nie wyroznia sie jakos szczegolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam dosyć przeglądania testów i czytania opinii. :mur:

 

A jakiego HP zamawiasz, LP 2465? Początkowo miałem go na liście, ale ciężko było znaleźć jakieś recenzje.

Jak już będziesz miał, to podziel się opinią.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego HP od ok 3 tygodni, poprzednio mialem samsunga 19" CRT i jak dla mnie jakość obrazu jest świetna:) nie mam jakichś przesadnych wymagań co do grafiki ale gry (doom3, dungeon siege2, i pare innych) w wysokiej rozdzielczosci 1600... wygladaja super:) jak kupowalem za 2340 wiec i cene mialem dobrą, w porównaniu do ponad 2500 w sklepie HP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym buszowaniu w poszukiwaniu info o monitach na mojej liście zostały 2 modele:

 

- ten HP LP2465;

- BenQ FW241;

 

Już sam nie wiem który wybrać, oba podobno na tej samej matrycy, dobre do filmów, gier.

 

Tak samo było jak kupowałem swój pierwszy LCD NEC 1970NX. Kupa czytania a wybrać nie idzie. :damage_wall:

 

Czy te 2 monity różnią się między sobą jakoś diametralnie, tzn. czy np jeden jest zauważalnie lepszy od drugiego? W tym wypadku, to chyba najwięcej zależy od elektroniki danego sprzętu, bo matryce te same?

 

Pozdro

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym buszowaniu w poszukiwaniu info o monitach na mojej liście zostały 2 modele:

 

- ten HP LP2465;

- BenQ FW241;

 

Już sam nie wiem który wybrać, oba podobno na tej samej matrycy, dobre do filmów, gier.

 

Tak samo było jak kupowałem swój pierwszy LCD NEC 1970NX. Kupa czytania a wybrać nie idzie. :damage_wall:

 

Czy te 2 monity różnią się między sobą jakoś diametralnie, tzn. czy np jeden jest zauważalnie lepszy od drugiego? W tym wypadku, to chyba najwięcej zależy od elektroniki danego sprzętu, bo matryce te same?

 

Pozdro

hp ma tylko wejscia dvi, benq chyba wszystkie dostepne... jednak we wczesniejszych jego wersjach pelni mozliwosci nie da sie wykorzystac, a nowsze sa praktycznie nie do dostania;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się Was o monitor z linku powyżej. Oto co znalazłem: dane techniczne DAEWOO 24KAL czyli:

- 24" Samsung S-PVA 6ms

- DVI

- PIVOT

- hub USB

za jedyne 1900 zł :D Ja już zamówiłem :P

Zapomniałem podzielić się z Wami wrażeniami z tego monitorka. Otóż jest po prostu zapupisty :D W porównaniu do Acera na nędznej TNce obraz jest kolorowy :) A kąty? Jakie kąty! Nieważne jak popatrzysz jest dobrze. Matryca równo podświetlona, bez jasnych plam, pixele i subpixele wszystkie OK, po prostu piękna S-PVA Samsunga.

Co do PIXmanii. Jedynie księgowanie przelewy trwało 4 dni, przesyłka była szybka i bezproblemowa. Monitor szedł gdzieś z magazynu u naszych zachodnich sąsiadów.

Co prawda nie zgłębiłem jeszcze wiedzy z zakresu kalibrowania itd ale jako zwykły zjadacz godzin przy kompie zdecydowanie polecam :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wk***em sie i zamowilem benq'a 241vw :] przynajmniej ma bajery ktorych brakuje tanszym braciom - nie bedzie problemu w przyszlosci z podlaczeniem konsolki w full hd czy odtwarzacza hd dvd/blue ray. Dodatkowo nie bede skazany na granie w panoramie jezeli grafa przestanie wyrabiac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechal do mnie popoludniu HPek 2465. Nie bede mial dzisiaj specialnie okazji, zeby mu sie przyjrzec bardzo dokladnie, ale jak na razie wszystko wydaje sie ok. Choc po pierwszym uruchomieniu, jak zobaczylem pelne przejscie czarny-bialy to chcialem go pakowac :) Na szczescie zmiana ustawien pomogla.

 

W tej chwili moge powiedziec, ze jestem mile zaskoczony wykonaniem. Ladne spasowanie, plastik nie wyglada tak tandetnie jak w niektorych nawet drozszych modelach. Input Lag - ktorym dosc mocno straszyli - narazie nie wyczuwalny (kilka minut w photoshopie). Wiecej postaram sie napisac na dniach, bo z pewnoscia jakies wady wyjda w praniu :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem ten monitorek - http://www.lcd4you.pl/monitor/acer_2423_WB.php?podzial=2 ( ciekawe czy przyjdzie model 2423W czy Wb ) zakladam ze jednak bedzie TN na co wiekszosc psioczy , tak czy owak na tyle budzet pozwalal , no i fakt ze pracujac w cadzie i w renderowaniu 19" TN sprawowala sie dobrze zakladam ze 24" bedzie podobnie a DVI nieco poprawi jakos obrazu ( chociaz na d-subie i 19 bylo w porzasiu ). Mam nadzieje ze jutro go odbiore , potestuje przez weekend i dam odpowiedz. Niestety P243 nie ma w sprzedazy bo pewnie tego bym wzial , zawsze to HD do przodu , chociaz dla mnie zbyteczne i nie mialem czasu czekac.

 

PS Czy ktos wiec jak tojest z tym 10 dniowym zwrotem , w sensie moge odpakowac kable , sprawdzic i oddac czy lepiej kupic osobno kable i sprawdzic na nich i w razie jakies nie wiem fatalnej jakosi oddac go ? Wolal bym kabli nie kupowac ale ponoc lepiej tak zrobic niz odpakowac oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem ten monitorek - http://www.lcd4you.pl/monitor/acer_2423_WB.php?podzial=2 ( ciekawe czy przyjdzie model 2423W czy Wb ) zakladam ze jednak bedzie TN na co wiekszosc psioczy , tak czy owak na tyle budzet pozwalal , no i fakt ze pracujac w cadzie i w renderowaniu 19" TN sprawowala sie dobrze zakladam ze 24" bedzie podobnie a DVI nieco poprawi jakos obrazu ( chociaz na d-subie i 19 bylo w porzasiu ). Mam nadzieje ze jutro go odbiore , potestuje przez weekend i dam odpowiedz. Niestety P243 nie ma w sprzedazy bo pewnie tego bym wzial , zawsze to HD do przodu , chociaz dla mnie zbyteczne i nie mialem czasu czekac.

 

PS Czy ktos wiec jak tojest z tym 10 dniowym zwrotem , w sensie moge odpakowac kable , sprawdzic i oddac czy lepiej kupic osobno kable i sprawdzic na nich i w razie jakies nie wiem fatalnej jakosi oddac go ? Wolal bym kabli nie kupowac ale ponoc lepiej tak zrobic niz odpakowac oryginalne.

Miałem, widziałem, bleeeee.. oddałem :/

A co do samego oddawania. Delikatnie rozpakowałem, testowałem 4 dni, zapakowałem i nie było problemu. Folii nie gnieć, woreczki odklejaj delikatnie, żeby się nie porwały, wytrzyj wszystkie odciski palców. Więcej pomysłów nie mam.

Aha, w tej chwili mam S-PVA za 200 zł więcej, a obraz o niebo lepszy, o kątach nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od wczoraj sie bawie benq'iem 241 vw i musze powiedziec, ze bardzo fajny :) poki co jedynie w 1600x1200 bo integra z laptopa wiecej nie wydoli, ale na dniach zloze stacjonarke :D co mnie zdziwilo, ze jest sporo lepszy od samsunga 173p+ na s-pva, ktory 2 lata temu tez byl wyznacznikiem jakosci ;]

 

@tomsx4 wez jeszcze pod uwage hyundaia w241d i benq'a 241w (btw belinea z dnia na dzien spadla na cenie o 300 zl ;o)

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tego w koncu http://www.lcd4you.pl/monitor/HYUNDAI_W240D_wide_DVI.php ( nie dotarl acer ) poki co moje oczekiwania w 80% sa spelnione , swietny obraz na DVI ( lepsze katy niz na 19 przy vga ) ladnie rowno swiec , ja jestem zadowolony z tego monitorka :) dzis sprawdze jak sie sprawuje w graniu i filmach

 

mam pytanie jak dokladnie sprawdzic ilosc martwych pixeli ? bo 2 widze na bank , jeden niebieski drugi jaby fiolet , a poza tym kilka jakby pixeli ktore raz sa a ra ich nie ma :|

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wypowiedziałby sie n/t samych firm produkujących sprzet - które są godne polecenia, a których warto unikać.

 

Szukając modelu 24'' najbardziej wpadają mi w oko te dwa: http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Hyu...pelny,id,48087/ oraz http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Bel...pelny,id,44992/

 

Nie wiem tylko co z tymi firmami - tzn. większym zaufaniem mógłbym obdarzyć na pewno takie marki jak Dell czy HP, ale ich modele o podobnych parametrach są znacznie droższe.

 

Czy ktoś miał do czynienia z monitorami Hyundaii - chciałbym wiedzieć czy często się tam zdarzają bad-pixele? Czytałem też gdzieś, że bad-pixele na matrycach VA nie są takie widoczne jak na matrycach TN - czy to prawda?

 

I ostatnie: czy matryca VA będzie gorsza pod względem smużenia od matrycy TN? Czytam o smużeniach itp. ale w domu mam tej chwili starego Samsunga na matrycy TN z czasem reakcji 8ms. Czy pod względem smużenia matryca VA o czasie reakcji 6ms (jak w ww. modelach) będzie gorsza?

 

A i ostatnia sprawa: czy ktoś wie jakie firmy produkują matryce do ww. modelów?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez Telekom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie , widze ze mam na 100% 2 martw pixele , niebieskie i chyba czarny , natomiast obserwuje tez ze kilka pojawia sie po jakims czasie , jak przesune okno to np znikaja , jakby ktos mogl wyjasnic co to niby jest , czego to wina badz czy to normalne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie , widze ze mam na 100% 2 martw pixele , niebieskie i chyba czarny , natomiast obserwuje tez ze kilka pojawia sie po jakims czasie , jak przesune okno to np znikaja , jakby ktos mogl wyjasnic co to niby jest , czego to wina badz czy to normalne ;]

Jesli pixel jest czarny na bialym tle lub jasny na czarnym to jest to walniety pixel, a jesli na bialym tle swieci na czerwono/niebiesko/zielono to sub-pixel (na innych kolorach nie bedzie prawie w ogole widoczny w przeciwienstwie do martwego pixela, ktory bedzie widoczny na kazdym jasnym/ciemnym tle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak takie zjawisko mozna wyjasnic tych znikajacych i pojawiajacych sie pixeli ?

 

PS Wedlug tego na czarnym tle mam 1 niebieskie a na bialym hmm 1 badz 3 jesli dobrze widze ale maja kolor fioletu :/

 

 

EDIT

 

w zalacznik fragment ekranu ,dziekie sie tak jak ruszam oknem , nie zawsze (jakos slaba bo w tiffie nie moglem wrzucic )

post-147300-1194630110_thumb.jpg

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomsx4 wez jeszcze pod uwage hyundaia w241d i benq'a 241w (btw belinea z dnia na dzien spadla na cenie o 300 zl ;o)

Czy ten benq będzie się nadawal do grania bo ma dość duży czas reakcji a to wlaśnie gry są dla mnie priorytetem. Zaciekawil mnie jeszcze Acer AL2416WAs za przyzwoite pieniądze prezętuje przyzwoite parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten benq będzie się nadawal do grania bo ma dość duży czas reakcji a to wlaśnie gry są dla mnie priorytetem. Zaciekawil mnie jeszcze Acer AL2416WAs za przyzwoite pieniądze prezętuje przyzwoite parametry.

Moze jeszcze dzisiaj dam znac czy czuc input laga w cs 1.6. Jezeli tam nie bedzie to raczej we wszystko komfortowo pograsz ;) Bo pod wzgledem smuzenia na bank jest lepszy od 173p+ na ktorym gralo sie bardzo dobrze ;)

 

update: smuzenia brak, input lag w szybkich multiplayach po dsubie jest wyczuwalny (nie wiem jak na dvi i hdmi, ale 1920x1200 nie jest dobra rozdzialka pod dsub'a). Ogolnie jezeli nie czujesz sie pr0 w jakichs quake, ut czy wlasnie cs to bedzie super;)

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktos kupil ta Iiyame 2403 ?

 

W sumie w czwartek jestem umowiony z kumplem na rekonesans w sklepie jak wyglada w rzeczywistosci (on tez juz sie zalamal szukajac 24" monitora bez wad)

 

Najbardziej kusi mnie 30 dni gwarancji na piksele , pivot, hdmi , niski input lag i smuzenie a cena zrobila sie znosna bo mozna ja juz za 1850-1900 wyrwac jak sie dobrze poszuka (i opchnac promocyjnego wiedzmina na allegro ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...