Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

:) Tylko, że Acer był w cenie do 1,7k zł

A to przepraszam ;)

 

... a co do tych ACER :

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/135373 - nie wiem czy już sprawdzałeś czy realnie mają

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/92793 - ten jeśli mnie pamięć nie myli był na xVA

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na stronie producenta jest poprzedni model, teraz wyszedł ten WB pojawił się w sklepach a sklepy jak to sklepy stare parametry w opisach :)

jedynym śladem jest kod ET:

 

ET.L680B.003 <-acer Al2423W PVA (MVA)

ET.L680B.071 <-acer Al2423WB TN

 

ten na PVA kosztował 2500zł :)

 

pytaj po sklepach, jak znajdziesz w sklepie ten ET.L680B.003 za 1700zł to bierz

wyslij zapytanie do sklepu niech Ci przepiszą wszystko co napisane jest na naklejce pudła takiego acera, tam są podane realne parametry, jesli będzie 5ms 160/160 to TN

 

taka jest moja teoria...

A to przepraszam ;)

 

... a co do tych ACER :

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/135373 - nie wiem czy już sprawdzałeś czy realnie mają

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/92793 - ten jeśli mnie pamięć nie myli był na xVA

Ten pierwszy już obdzwoniłem - nie mają :/

A ten drugi z opisu specyfikacji wygląda na *VA ale znowu .071 w numerze serii, zgodnie z tym, co napisał gmfriend, wskazuje raczej na TNa.

Czyli nadal lipa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy już obdzwoniłem - nie mają :/

A ten drugi z opisu specyfikacji wygląda na *VA ale znowu .071 w numerze serii, zgodnie z tym, co napisał gmfriend, wskazuje raczej na TNa.

Czyli nadal lipa :(

Czyli jednak lipa z tymi Acerami, no cóż trzeba będzie w takim razie celować w HP-ka, choć może warto przeczekać bo ruszył się rynek 24-calowców - ceny ostatnio lecą w dół i pojawiają się nowe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak lipa z tymi Acerami, no cóż trzeba będzie w takim razie celować w HP-ka, choć może warto przeczekać bo ruszył się rynek 24-calowców - ceny ostatnio lecą w dół i pojawiają się nowe modele.

dzisiaj naszła mnie lekka wątpliwość bo zauważyłem na stronie AUO matrycę 1000:1 6ms 400cd 178/178 AMVA więc jakiś cień nadziei jest :)

trzeba zobaczyć naklejkę na pudle z tego nowego acera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj naszła mnie lekka wątpliwość bo zauważyłem na stronie AUO matrycę 1000:1 6ms 400cd 178/178 AMVA więc jakiś cień nadziei jest :)

trzeba zobaczyć naklejkę na pudle z tego nowego acera...

No właśnie, z chęcią przeszedłbym się do jakiegoś sklepu i osobiście to sprawdził, ale we Wrocławiu mają go jedynie w Arest.pl, a ci "supersprzedawcy" raczej nawet z pokazaniem pudełka bedą robić problemy, nie wspominając już o samym monitorze.

 

--EDIT--

Pojawił się jakiś nowy model od Acera: P243W niestety na matrycy TN http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/14365/

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj naszła mnie lekka wątpliwość bo zauważyłem na stronie AUO matrycę 1000:1 6ms 400cd 178/178 AMVA więc jakiś cień nadziei jest :)

trzeba zobaczyć naklejkę na pudle z tego nowego acera...

Możesz podać jakiś link? Bo jakoś nic nie mogę wyszukać :/

 

No właśnie, z chęcią przeszedłbym się do jakiegoś sklepu i osobiście to sprawdził, ale we Wrocławiu mają go jedynie w Arest.pl, a ci "supersprzedawcy" raczej nawet z pokazaniem pudełka bedą robić problemy, nie wspominając już o samym monitorze.

Przecież w Arest nie mają WAS tylko WB. Mam kumpla w tym sklepie więc z oglądaniem nie ma problemu ;)

 

Pojawił się jakiś nowy model od Acera: P243W niestety na matrycy TN http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/14365/

Ma wstrętną szybę.. bleeee Edytowane przez ma3ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Arest nie mają WAS tylko WB. Mam kumpla w tym sklepie więc z oglądaniem nie ma problemu ;)

Miałem na myśli WB który to jest domniemaną TN-ką. Rozumiem że już to sprawdzałeś w tym sklepie i faktycznie to TN, swoją drogą sklep powinien bardziej sie starać podając specyfikacje na swojej stronie, bo to tak jakbyś zamawiał pizze z mięsem a dostał wegetariańską ;)

 

--EDIT--

Jeszcze apropos wspomnianego sklepu, kiedyś próbując rozmawiać z obsługą, na samo słowo 'LCD' uprzedzili mnie że monitorów nie pokazują ani po kupnie ani tym bardziej przed kupnem. Jak dla mnie chamstwo.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile sie orientuje w 24" acerkach to modele 2416 Ws czy WAS oraz 2423W uzywaly dobrych matryc natomiast nowe rewizje czyli 2416WB i 2423WB uzywaja TNow, wiec trzebaby znalezc jakis egzemplarz ktory x miesiecy lezal w magazynie. No i jesli w sklepie jest napisane w cenniku ze to 2423W to tez trzeba mocno sprawdzac czy przypadkiem nie jest to po prostu stare oznaczenie dla nowej rewizji.

Jak ktos chce acera na xVA to chyba juz tylko 2616 i 2623 zostaly ;)

 

Hmm a ma ktos jakies doswiadczenia z LG245WP albo 246WP ?

 

Wlasnie ktos zdaje sie zamawial tego nowego taniego 24" Benqa na TNie i mial sie podzielic wrazeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd nie błąd - raczej marketingowe nazewnictwo. W czym jest to takie zaawansowane PVA nie wiem, aczkolwiek PVA :)

 

A Acer'y - jedyną drogą jest P/N. W tej chwili AFAIR 24" na xVA w krajowej dystrybucji nie ma.

 

Ale ktoś tu z ppc może mieć do sprzedania moje ex-2416W na VA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd nie błąd - raczej marketingowe nazewnictwo. W czym jest to takie zaawansowane PVA nie wiem, aczkolwiek PVA :)

 

A Acer'y - jedyną drogą jest P/N. W tej chwili AFAIR 24" na xVA w krajowej dystrybucji nie ma.

 

Ale ktoś tu z ppc może mieć do sprzedania moje ex-2416W na VA :)

Akurat różnica jest dosyć znaczna. S-PVA to nie to samo co A-MVA ( efekt jaki widać na ekranie ) lub starsza P-MVA ... Tak czy inaczej to najprawdopodobniej matryca AUO ( A-MVA )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy w tym monitorku bedzie mozliwe ustawienie w grach rozdzielczosci 4:3 (z czarnymi pasami po bokach)? Jestem prawie zdecydowany, ale chcialbym sie obejsc bez sli ;d Jezeli ktos ma wersje W lub WZ bardzo bym prosil o sprawdzenie czy mapowanie pikseli wynosi 1:1 oraz czy jest dostepna opcja overscanu w menu monitorka.

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Arest pojawiły się VL2423W, czyli PVA za 1845 zł. Dzwoniłem, potwierdzili, że to PVA a nazwa w sklepie VL2423WB jest pomyłką. Mimo, że jestem z Wrocka, zamówiłem pocztą, zobaczymy co przyjdzie. Najwyżej zwrócę ;)

No i jak efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak efekty?

A właściwie to sam nie wiem. Jak ktoś mi powie jak odróżnić TN od PVA to powiem na 100%. Zgodnie z danymi producenta to jest Advanced PVA, czyli szybsze od PVA kosztem kątów. Arest podał na stronie i mi przez telefon błędne informacje co do kątów i czasu reakcji, po moich dociekliwych pytaniach już to poprawili. Tzn nawet nie do końca, bo piszą, że kontrast jest 500 cd/m2 a na monitorze jest 400 cd/m2. To co do mnie przyszło to dokładnie ten monitor: AL2423W B. W sumie to od modelu AL2416W B różni się tylko obecnością DVI a kosztuje 350 zł więcej :/ Opłaca się? Odpowiedzi chyba nie muszę Wam pisać.

 

To kto mi powie jak odróżnić PVA od TN mając przed sobą panel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TN jak patrzysz na wprost i masz wyświetlone na ekranie duże powierzchnie w jednolitym delikatnym kolorze to widać gradient pionowy zamiast jednolitego koloru. Takiego efektu nie ma na S-IPS , A-MVA , S-PVA ... jedynie występuje na TN ... przynajmniej na najnowszych dzisiejszych (nie wspominając o starszych oczywiście ) matrycach TN.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest może jakiś użytkownik LG L245WP? Jaką toto ma matrycę? (są sprzeczne dane, raz piszą o s-ips, raz o mva, tudzież o a-mva...).

Czy warto brać ten monitor?

Jeśli ktoś potrafiłby go odnieść do hpka 2465 lub iiyamek 511 (starych i nowych), bo takimi dysponuję i mogą robić za wzorzec, byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN tragicznie wyglada jezeli spojrzysz od dolu. Obraz powinien sie diametralnie zmienic.

Fakt, jak siądę poniżej biurka to obraz czernieje :/

 

Na TN jak patrzysz na wprost i masz wyświetlone na ekranie duże powierzchnie w jednolitym delikatnym kolorze to widać gradient pionowy zamiast jednolitego koloru. Takiego efektu nie ma na S-IPS , A-MVA , S-PVA ... jedynie występuje na TN ... przynajmniej na najnowszych dzisiejszych (nie wspominając o starszych oczywiście ) matrycach TN.

Można też dotknąć panel paluchem, jak pojawiają się przebarwienia pod palcem podczas dotykania to oznacza TN.

Sprawdzę, jak wrócę do domu.

A co myślicie o tym: DAEWOO Ekran TFT 24" wide LCD24KAL (5ms) - funkcja Pivot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN tragicznie wyglada jezeli spojrzysz od dolu. Obraz powinien sie diametralnie zmienic.

I to imho jest najlepszy sposob mo mowiac szczerze patrzac na prost do monitorow podpietych pod rozdzielacz sygnalu osobiscie mam powazne problemy by odroznic co siedzi w srodku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się Was o monitor z linku powyżej. Oto co znalazłem: dane techniczne DAEWOO 24KAL czyli:

- 24" Samsung S-PVA 6ms

- DVI

- PIVOT

- hub USB

za jedyne 1900 zł :D Ja już zamówiłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się Was o monitor z linku powyżej. Oto co znalazłem: dane techniczne DAEWOO 24KAL czyli:

- 24" Samsung S-PVA 6ms

- DVI

- PIVOT

- hub USB

za jedyne 1900 zł :D Ja już zamówiłem :P

cena jak za ta matryce faktycznie kuszaca. Szkoda ze gotowki brak. Max co moge przeznaczyc to 1500 zl za 24 cale wiec jeszcze poczekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ten daewoo nadaje sie do grania? zakup nowego monitora spadl na mnie dosyc nieoczekiwanie i teraz na szybko staram sie nadrobic zaleglosci w wiedzy z tego zakresu. mysle nad tym ACERem, ale ta szyba troche mnie przeraza. i moze faktycznie lepiej dolozyc 200 zl do tego daewoo.. tylko wtedy juz bede musial kombinowac z ratami:/ moze lepiej porozgladac sie za 22" na TNkach skoro ma sluzyc do grania/filmow? choc te 24 cale kusza kurcze.. i full hd tez.. pozdrawiam.

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...