Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękie wielkie (chłodzenie czarne duże - dosyć ciche). Niestety przy 700mhz (rdzeń) artefakty, zostane przy tym 650. Niestety nalepka na chłodzenie nie można zmienić teraz pasty, to kompletna kiszka.

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak udalo sie uruchomic. Juz jest wszystko w porzadku. Jedyne co zrobilem, to odlaczylem swoje dwa napedy. Wtedy juz komputer wstal. Wylaczylem go, podlaczylem znowu napedy i wszystko dziala :D

Wydaje sie, ze w komputerze wszystko jest logiczne, ale czasami to jest po prostu magia :)

No bo wszystko jest logiczne.

Masz za słaby zasilacz [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz padake bracie =( jakie masz temperatury przy 1.68v ? o.O

ps. swoją drogą niezły przyrost podniosłeś napięcie o 0.10v i 127mhz ;)

temperatura 54-55st w stresie, a co do tego przyrostu 127mhz to jeszcze sie nie jest dokladnie przetestowane, poki co atitool przez godzine bez artow, sanctuary jakies 1,5h chodzil i tez ok, teraz pora jakies gry zainstalowac :-] ciekawi mnie fakt, ze taktowanie pamieci nie ma w tym przypadku zadnego wplywu na oc rdzenia w przeciwienstwie do tego co wiekszosc ludzi w tym topicu pisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura 54-55st w stresie, a co do tego przyrostu 127mhz to jeszcze sie nie jest dokladnie przetestowane, poki co atitool przez godzine bez artow, sanctuary jakies 1,5h chodzil i tez ok, teraz pora jakies gry zainstalowac :-] ciekawi mnie fakt, ze taktowanie pamieci nie ma w tym przypadku zadnego wplywu na oc rdzenia w przeciwienstwie do tego co wiekszosc ludzi w tym topicu pisze...

No nie wierze;) Przy 1,68V masz w stresie 55st?????? To ja chyba wracam do standardowego chłodziwa, chyba że masz WC zamontowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko zmieniłem sobie standardowe chłodzenie na Galaxy 8600 GT (jak na obrazku) na Arctic Cooling S2, temperatura spadła mi o OK 18 stopni w stresie - czyli b. ładnie, nawiewa na niego dodatkowo Arctic-Cooling Fan 3 TC, przykleiłem tez radiatorki w miejscach jak na obrazku plus na kostkach pamięci. Teraz najdziwniejsze spadło mi OC! karta po bios-modzie chodziła jak w opisie, a teraz pomimo tego, że mniej się grzeje słabiej sie kręci, dlaczego? Podejrzewam pamięci bo po podniesieniu ich częstotliwości nawet o drobinkę sypią artefaktami, ale jak to możliwe (wcześniej śmigały na 900 ale się grzały strasznie więc założyłem radiatory)? po przyklejeniu kostki radiatorów bardziej sie grzeją, czy muszę odczekać jakiś czas aż się dobrze przykleją??!

Z góry dzięki za pomoc

 

Dołączona grafika

Edytowane przez rops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do wszystkich posiadaczy galaxy 8600ge - czy ta karta ma 2 wersje chłodzenia? Dziś byłem u kumpla i on ma inną niż ja

tak, sa dwie wersje. Ta z Heat-pipe jest nowsza, wydajniejsza, a wentylator pracuje ciszej

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k.... jak dziś kumpelodpalił kompa z tym chłodzeniem na heat-pipe'ach to stwierdziłem, że mam u siebie odkurzacz ;/

no to sie ciesze bo wlasnie kupilem dwie sztuki tego chlodzonka dla moich XFX'ow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie ciesze bo wlasnie kupilem dwie sztuki tego chlodzonka dla moich XFX'ow :D

Gdzie takowe chłodzonka wywęszyłeś??? Bo ja nigdzie ich nie moglem znaleźć. U siebie mam takie, ale mój kolega ma te gorsze i chciał mieć ciszej i wydajniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro Panowie :)

 

choc cenka nie byla niska (50zl /szt.) ...aczkolwiek przy kartach w SLI nie bardzo mozna wsadzic cos wiekszego. Standardowe chlodzenie na XFX to smiech na sali ( referencyjny coolerek nV )

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wierze;) Przy 1,68V masz w stresie 55st?????? To ja chyba wracam do standardowego chłodziwa, chyba że masz WC zamontowane ;)

ze starego radeona x800gto przelozylem radiator evercool vc-rhc turbo2 i dalem na niego nawiew 2 x 92mm :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo wszystko jest logiczne.

Masz za słaby zasilacz [;

A to ciekawe, bo wedlug tego kalkulatora mam jeszcze ponad 100W zapasu. Poza tym w koncu podlaczylem wszystko co mam w kompie i teraz dziala bez najmniejszych oznak niestabilnosci. Wiec nadal uwazam, ze to byla magia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ChrisG a co teraz bierzesz w łapki ? ;-)

Jeszcze sie niezdycydowałem,jeszcze 2 tygodnie na 1950xt posiedze a pożniej kto wie,to co wpadnie w lapy <_<

Narazie zabardzo niemam czsu myslec o grafice bo to bede testował:

COOLER MASTER RR-CCX-W9U1-GP 90mm Sleeve CPU Cooler

COOLER MASTER RR-CCH-L9U1-GP 92mm Hyper TX2 CPU Cooler

COOLER MASTER RR-CCB-WLU1-GP Eclipse CPU Cooler

i chlodzenie grafy zrobie na tym radku

Thermalright V1 Ultra 2 Ball VGA Cooler

wiec najblizszy czas bardzo zajety i na grafe czasu niestarczy a pomiedzy tym jeszcze praca i rozwijanie TuneUPC szkoda tylko ze dzien niema 48H :mur:

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo wszystko jest logiczne.

Masz za słaby zasilacz [;

O rly ?

A to ciekawe, bo wedlug tego 2742272[/snapback]

tylko sie nie przestrasz ;p 2742300[/snapback]
Jeszcze sie niezdycydowałem,jeszcze 2 tygodnie na 1950xt posiedze a pożniej kto wie,to co wpadnie w lapy <_<

Narazie zabardzo niemam czsu myslec o grafice bo to bede testował:

COOLER MASTER RR-CCX-W9U1-GP 90mm Sleeve CPU Cooler

COOLER MASTER RR-CCH-L9U1-GP 92mm Hyper TX2 CPU Cooler

COOLER MASTER RR-CCB-WLU1-GP Eclipse CPU Cooler

i chlodzenie grafy zrobie na tym radku

Thermalright V1 Ultra 2 Ball VGA Cooler

wiec najblizszy czas bardzo zajety i na grafe czasu niestarczy a pomiedzy tym jeszcze praca i rozwijanie TuneUPC szkoda tylko ze dzien niema 48H :mur:

 

no to dużo pracy ;) powodzenia i jak zwykle czekamy na linki =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu palenia się Palita 8600 GT po podłączeniu przez TVOUT. Może podłączyć tą kartę przed przejściówkę DVI-HDMI do gniazda HDMI, jesli ktoś ma telewizor LCD. Czy ktoś próbował tego rozwiązania? Może wtedy karta się nie spali?

Edytowane przez rokatanski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, bede bral od kumpla ze sklepu sonica+ 8600gt. mam mozliwosc wymiany jak bedzie slabe oc. nie sledze tematu wiec czy mozecie mi powiedziec przy jakim poziomie oc karty nie warto wymieniac :) ile na rdzeniu i mem :) oczywiscie bez przesady;] pozdro

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, sa dwie wersje. Ta z Heat-pipe jest nowsza, wydajniejsza, a wentylator pracuje ciszej

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3000

Różnica pomiędzy tymi kartami to oczywiście zastosowane chłodzenie. Choć byliśmy bardzo zadowoleni z pierwszego

...

 

aby na pewno wydajniejsza ?

 

Bawił się ktoś z was z kartami fizyki + 8600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

why ? konkrety :)

a wiesz na jakiej zasadzie działa gorąca pipa ? ..znaczy sie heat-pipe ?

 

jakbyś chociaż dokladniej poczytał test na egieldzie to byś sie nie pieklil :)

 

"Różnica pomiędzy tymi kartami to oczywiście zastosowane chłodzenie. Choć byliśmy bardzo zadowoleni z pierwszego, które to po raz pierwszy zagościło na kartach Galaxy właśnie z GF’em 7900 GS, to druga edycja tego radiatora jest naszym zdaniem zdecydowanie lepsza. Wentylator pracuje ciszej i schładza kartę nieco bardziej – około 2 stopnie mniej. Wadą jego jest fakt, iż zajmuje dwa sloty, ale to ma znaczenie dla małej ilości użytkowników."

 

 

przed chwilka je odpaliłem na sucho i powiem ze jestem w szoku ...tego wentyla przy 12V praktycznie nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz na jakiej zasadzie działa gorąca pipa ? ..znaczy sie heat-pipe ?

 

jakbyś chociaż dokladniej poczytał test na egieldzie to byś sie nie pieklil :)

 

"Różnica pomiędzy tymi kartami to oczywiście zastosowane chłodzenie. Choć byliśmy bardzo zadowoleni z pierwszego, które to po raz pierwszy zagościło na kartach Galaxy właśnie z GF’em 7900 GS, to druga edycja tego radiatora jest naszym zdaniem zdecydowanie lepsza. Wentylator pracuje ciszej i schładza kartę nieco bardziej – około 2 stopnie mniej. Wadą jego jest fakt, iż zajmuje dwa sloty, ale to ma znaczenie dla małej ilości użytkowników."

przed chwilka je odpaliłem na sucho i powiem ze jestem w szoku ...tego wentyla przy 12V praktycznie nie słychać

no właśnie tylko gorąca pipa się różni interpretując ten cytat czyli tylko parę stopni mniej co pozwala większe oc ... Ja się więcej nie doczytałem ....

Mi o " wydajniejsza " chodzi nie o chłodzenie tylko o budowę karty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty sa identyczne, to jest chyba jasne :) ...roznia sie tylko chlodzeniem i te z heat-pipe jest znacznie lepsze

Czyli jednak karty są takie same i tak samo wydajne( twoja wypowiedz wprowadziła mnie w błąd ) . A że chłodzenia są inne to już jest inna kwestia ale na pewno nie wydajność. Bo 2 stopnie różnicy nie wpływają na prace karty.... Mniejsza o to Chodziło mi po prostu o to czy katy są identyko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest dwa stopnie różnicy, chyba że na starcie. :) Ta różnica może się wahać (w zależności od OC karty) i sięgać nawet 10 stopni. Wiadomo, że przy niższej temperaturze można pozwolić sobie na większe OC. Do tego ta cisza.......

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu palenia się Palita 8600 GT po podłączeniu przez TVOUT. Może podłączyć tą kartę przed przejściówkę DVI-HDMI do gniazda HDMI, jesli ktoś ma telewizor LCD. Czy ktoś próbował tego rozwiązania? Może wtedy karta się nie spali?

Ja juz tak probowalem z tym ze mam w TV LCD 32' : DVI i D-sub(VGA) poprzez DVI zero problemow i obraz jak zyleta. Wtedy to dopiero zajefajnie wygladaja gierki w rozdz.1360x768 naprawde ekstra. Tv-out w sumie nawet nie zamierzam uzywac bo tez i po co. skoro mam w TV DVI i D-sub

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...