Skocz do zawartości
Dziuby

Ile Trzeba Zainwestować żeby żyć Z Internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio rozmawiałem z przyjacielem, który zadał mi pytanie?

ile potrzeba zainwestować żeby żyć z internetu (mam namyśli jakiś serwer lub coś podobnego.).

Przyznam, że bardzo mnie to zainteresowało i dlatego napisałem ten temat.

Czekam z niecierpliwością na wasze opinie nawet propozycje.

 

PS

Propozycje poważne oczywiście

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bym duzo zaplacil za pewny patent na kapiace zlotowy z siedzenia przed monitorem.

 

Moze grupowo cos wymyslimy, potem kazdy z nas otworzy to samo, pozabijamy sie o zlotowki i nie będzie NIC :D

 

No ale jak sie nie zaryzykuje to sie nic nie bedzie miało. Ja nie wiem co mozna takiego robic... niech sprzedaje dzwonki i tapety do tel. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Chodzi oto żeby siedział przed komputerem i mu kapały złotówki. (w przenośni)

UUU. Tak to nie ma nigdzie. Chyba że sie jest fachowcem np. w tworzeniu stron, programowaniu, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUU. Tak to nie ma nigdzie. Chyba że sie jest fachowcem np. w tworzeniu stron, programowaniu, etc.

No właśnie ktoś jest fachowcem i potrzebuje na rozruch trochę kasy. Oto mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest fachowcem w samochodach (kumpel) ale jak wiadomo samochody teraz słabo idą, ale ma kasę i chce zainwestować. I dlatego pytam ile kasy i w co można włożyć żeby żyć z Internetu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi oto żeby siedział przed komputerem i mu kapały złotówki. (w przenośni)

Hmmm no to ja widze dwie opcje. Mozna zrobic portal, wypromowac go i łykac kase z reklam. Oczywiscie nie ma zadnej gwarancji, ze strona jakiej poswiecilismy mase czasu kiedykolwiek stanie się na tyle popularna, zeby kasa z reklam byla znacząca;] Ale jak bedziemy mieli farta, to google odkupi nam portal za 1 000 000 000 $ :lol: Druga opcja to zalozenie sklepu internetowego, ale do tego potrzeba po pierwsze wiekszej kasy na start, po drugie odpowiedniej niszy (bo na skuteczną konkurencje cenową w branzy komputerowej nie mamy co liczyc, o ile nie mozemy sobie pozwolic na zamrozenie sumki z paroma zerami na czas nieokreslony ;) ), a po trzecie wiecej czasu. No i tez nie mamy zadnej gwarancji, ze cos z tego wyjdzie:> Prawda taka, ze najwazniejszy jest pomysł - jak pomysł jest dobry to dalej mamy z gorki. Wielkosc kapitału potrzebnego na wejscie jest zalezna od charakteru portalu - moze to byc rownie dobrze 200 zł (domena + serwer) albo 20k. Wlasciwie zarabiac mozna juz na samej domenie, o ile znajdzie sie chetny na jej wynajem (oczywiscie musi to byc atrakcyjna domena).

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Jakby ktos miał np. czas na zrobienie portalu dotyczącego wyjazdow za granice (czy to do pracy, czy turystycznych) to ja mogę w to wejść z moją domeną granice.eu;] Mam tez m.in. takie domeny jak mp3shop.pl, mp3center.pl itd, wiec jakby ktos decydowal sie na sklep to tez jestem otwarty na propozycje :lol:

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio czytalem ze dwoch kolesi napisalo scenariusz, zatrudnili aktorke i krecili pamiętnik 15 latki na youtube (aktorka miala 19). Umeblowali pokoj itp. Problemy wymyslali, wszystko to byl jeden wielki fake, ale zarabiali na reklamach 10 tys dolarow miesiecznie, a jak sie to wydalo to ona dostala role w jakims serialu a oni piszą scenariusz dla innego serialu ;-)

 

Grunt to mieć pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, który zarabia pare tysięcy/miesiąc dzieki jednej witrynie

Głównie - reklamy. Po prostu ma się powiedzmy 20 tys. wejśc dziennie, z tego 10% kliknie w banerki, tudzież reklamy google i kasa się zbiera...

ALE - co miesiąc trzeba mieć na serwer, na pozycjonowanie - bardzo duża kasa, szczególnie to pozycjonowanie (np. winamp 1 miejsce w google ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio czytalem ze dwoch kolesi napisalo scenariusz, zatrudnili aktorke i krecili pamiętnik 15 latki na youtube (aktorka miala 19). Umeblowali pokoj itp. Problemy wymyslali, wszystko to byl jeden wielki fake, ale zarabiali na reklamach 10 tys dolarow miesiecznie, a jak sie to wydalo to ona dostala role w jakims serialu a oni piszą scenariusz dla innego serialu ;-)

 

Grunt to mieć pomysł.

Mowa o lonelygirl15 oczywiscie:) Niestety w brutalny sposob zostala zdemaskowana i wysmiana.

Wlamali sie jej na laptopa :) i wykradli mase fot itp :)

http://www.youtube.com/watch?v=50tywuCcyu0

 

Ostatnio nawet stworzyli druga aktorke ktora rzekomo jest jej kolezanka i zaczela twierdzic ze ktos ją sledzi i takie tam.

Fake :) Ale ostatecznie chodzi o show, a youtube ma w planach dzielenie sie zyskami z reklam z tymi userami ktorzy generuja setki tysiecy+ odslon. Bedzie ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona/serwis zrobiona z pomysłem zaczyna się sama utrzymywać (koszty serwera) po 2-6 miesiącach. Tak więc jak się ma dobry pomysł i umie go zrealizować (czyt. zaimplementować) to na rozruch potrzeba tyle kasy ile wynoszą koszty serwera za 2-6 miechów ;). Domenę można kupić od 0.6$ za pierwszy rok.

 

Można też spróbować zainwestować w kupowanie domen o ciekawych nazwach i liczyć na to że ktoś je kupi za niezłą sumkę (kumpel miał farta i po paru tyg. od kupienia ktoś mu zaoferował ładnych parę kafli). Istnieje wiele serwisów w których za free można parkować domeny i zarabiać z wyświetlanych na nich reklam, tudzież wystawiać domeny na sprzedaż.

 

Jeśli chodzi o sklepy internetowe to się nie wypowiem bo nie mam własnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma trochę kasy to np. niech założy działalność gospodarczą i zarejestruje się w jakieś firmie handlujacej domenami jako ich partner np .

 

http://hrd.pl/ czy http://domeny.opalnet.pl/reseller.html .

 

W tym pierwszym miałby zniżki do 70% , a w drugim domeny już od ~ 40 zł ( przy cenach domen pl ,com.pl , com itp zaczynających się od 50 zł ) .

 

Może też spróbować jako reseller serwerów wirtualnych - kupuje serwer za xxx zł i odsprzedaje miejsce na nim za swoją własną cenę .

 

@ und3r

 

Do założenia sklepu internetowego wcale nie trzeba dużej kasy , istnieje kilka serwisów w których takie sklepy można za darmo stworzyć ( np. bazarek.pl ) .

Co do asortymentu - może handlować serwerami wirtualnymi , domenami , certyfikatami SSL itp.

 

Wystarczy że się zarejstruje w firmach hostingowych jako ich partner , niektóre firmy pozwalają na bezpośrednią sprzedaż , nie tylko w oparciui o bannery .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ und3r

Do założenia sklepu internetowego wcale nie trzeba dużej kasy , istnieje kilka serwisów w których takie sklepy można za darmo stworzyć ( np. bazarek.pl ) .

Ale jednak wiekszej niz na jakis portal tematyczny. Mysle ze przy mocno ograniczonych funduszach nie ma sensu zabierac sie za sklep. Zauwaz, ze nawet jak chcesz sprzedawac glupie domeny to wypadałoby wyslac klientowi jakąs fakturke itd. - to wszystko są koszta. Nie mowie, ze na sklep trzeba miec od razu 20k, ale z drugiej strony 200 zł to za mało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt ciut kasy jest na początek. Aby stworzyć powiedzmy coś takiego jak PPC to nie kasa tylko sam czas jest ważny. PPC jednak kasy dużo pożera miesięcznie dlatego nieraz możecie zobaczyć reklamy firm by serwery jakie są używane do obsługi portalu i forum opłacały się po części. Oczywiście jeśli byśmy posiadali przypływ nie oprocentowanej gotówki (40-50 tyś.) to byście od razu zobaczyli wzrost samego portalu bo forum żyje samo z siebie i jemu, aż tak bardzo nie potrzeba reklamy.

 

Jak widzicie moje słowa co do padu Tweaka były prawdziwe. Ciężko coś prowadzić jak się nie posiada wystarczająco dużo czasu i sztabu ludzi. Może wstanie może i nie lecz zagrożeniem dla PPC już nie będzie nigdy bo wszyscy zaakceptowali nas natomiast Tweak umarł w oczach producentów/firm/portali. Szkoda bo tyle był tworzony lecz dzisiaj kasa jest, jutro jej nie ma i to trzeba przeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt ciut kasy jest na początek. Aby stworzyć powiedzmy coś takiego jak PPC to nie kasa tylko sam czas jest ważny. PPC jednak kasy dużo pożera miesięcznie dlatego nieraz możecie zobaczyć reklamy firm by serwery jakie są używane do obsługi portalu i forum opłacały się po części. Oczywiście jeśli byśmy posiadali przypływ nie oprocentowanej gotówki (40-50 tyś.) to byście od razu zobaczyli wzrost samego portalu bo forum żyje samo z siebie i jemu, aż tak bardzo nie potrzeba reklamy.

 

Jak widzicie moje słowa co do padu Tweaka były prawdziwe. Ciężko coś prowadzić jak się nie posiada wystarczająco dużo czasu i sztabu ludzi. Może wstanie może i nie lecz zagrożeniem dla PPC już nie będzie nigdy bo wszyscy zaakceptowali nas natomiast Tweak umarł w oczach producentów/firm/portali. Szkoda bo tyle był tworzony lecz dzisiaj kasa jest, jutro jej nie ma i to trzeba przeżyć.

No tak, kasa to nie wszystko trzeba się znać.

Mechanik samochodowy powinien robić autka, a piekarz chlebek :D

 

Teoretycznie.

Zakładamy, że Pure potrzebowałby dofinansowania - 150000zł, oczywiście sprawy prawne zostały by załatwione.

To, na jaki miesięczny zysk bym liczył +/-(wypłata).

Teoretycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie.

Zakładamy, że Pure potrzebowałby dofinansowania - 150000zł, oczywiście sprawy prawne zostały by załatwione.

To, na jaki miesięczny zysk bym liczył +/-(wypłata).

Teoretycznie

Inwestując w serwis nie- komercyjny trudno liczyć na zyski. Zyski z reklam to za mało, bo jak ktoś pompuje taką kasę w jakiś serwis to oczekuje znacznie więcej niż tylko kasa z reklam.

 

 

Moim zdaniem Twój znajomy nie powinen się w to pchać, ponieważ kwota jaką dysponuje nie załatwi wszystkiego za niego. W tym trzeba raczej siedzieć, a nie być "kimś z zewnątrz" kto wykłada tylko pieniądze.

A jeśli chciałby coś kupować, to lepiej coś co dopiero w Polsce raczkuje. Zawsze oprócz prawa własności można zatrudnić byłego właściciela jako "obsługę".

Prosty przykład. Kumpel stworzył dość znany już serwis Wykop.pl, nie koszotwało go to więcej niż 150zł, a po jakimś czasie, gdy już stawało się to coraz bardziej dopracowane wyciągnął z tego całkiem konkretną kasę, a wciąż tam pracuje, jako osoba która sie tym wszystkim zajmuje.

 

Ewentualnie przy takiej kwocie można by pomyśleć o kupieniu 2-3 startujących (dobrze się zapowiadających) serwisów, tylko po to żeby złapać jakiś kontakt z ludźmi z branży, a dopiero potem inwestować grubą kasę w coś co by na prawdę mogło przynosić zyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inwestując nawet sumę 1000zł zwrot może być X tyś. %. A z 100000 tyś., możesz wpaść w g...

 

Wszystko zależy od pomysłu i jego realizacji. Jeżeli masz dobry pomysł, wstępnie opracowany, biznes plan, inwestora znajdziesz bez większego wysiłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Twoj kumpel ma na zbyciu 150k i chce to wladowac "w internet" przy braku jakiegokolwiek wlasnego pomyslu czy rozeznania (bo gdyby mial rozeznanie to nie było by tego wątku) to powiedz mu, zeby dał tą kase mi ;) . Bo jesli Twoj kumpel mysli sobie, ze dofinansuje jakis portal i to mu sie zwroci, to najprawdopodobniej straci cała kase. Ja na jego miejscu wpłaciłbym całosc na fundusz inwestycyjny (albo na dwa rozne - dla bezpieczenstwa) - łatwy i bezpieczny sposob pomanazania kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dofinansowanie portalu to nie jest taki głupi pomysł, tylko, że musiałby być to serwis młody, raczkujący, ulokowany w tematyce, która posiada duży potencjał wzrostu i szybko się rozwija.

 

Rynek komputerowy to nie to samo co kilka lat temu.

 

 

Jeżeli chodzi o akcje , od razu mogę polecić Arkę FIO Akcji :P

Edytowane przez Allen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja.

Robisz coś dobrze to rób to jeszcze lepiej i zarobisz więcej

 

Pisząc ten temat odpowiedz miałem już gotową.

Murarz buduje domy a lekarz leczy ludzi.

 

 

PS

W moim przypadku też by taka kasa nie pomogła, prowadzimy taki biznes (z moją Panią), że liczy się wiedza i doświadczenie i żadne pieniądze tego nie zmienią, no chyba, że byśmy pootwierali filie biur prowadzonej przez nas działalności.

 

I wszystko jasne.

:D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo nikt mu nie podsunie pomyslu bo kazdy chce zarobic a pomysl to podstawa a zsotanie sponsorem to ogromne ryzyko nigdy nie masz pewnosci czy cos zlego sie nie stanie

 

Ja osobiscie mysle nad roznymi rzeczami ale jak widac narazie nic x] zreszta moj wiek w tym nie pomga

 

Teraz zainwestowalem w BUKMACHERKE ;) hre hre jestem okolo 10zl na + jak na razie :) Tak zainwestowalem bo masz 3 wyboru w co zainwestowac kase i wiecej wiesz + fart = kasa

 

 

Pzdr

niech kumpel lepiej sam zacznie rozkimniac co cche robic bo z taka kasa to jest tyle wyjsc gdybym tylko mial.... bo juz mam dwa pomysly co zrobic z ta kasa i w obu przypadkach kasa gwarantowana ale najpierw trzeba zainswestowac w pierwszym przyapdko okolo 30-40k zl a w drugim wiecej tylko ze drugi wiecej kasy ale mniej pewny jakies 80%szans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech pomysli czego mu brakuje, z czego jest nie zadowolony i pomysli jak to zmienic. W branzy IT, a szczegolnie w necie czesto najprostsze pomysly przynosza ogromne zyski. Patrz google, youtube i inni. Najwazniejszy jest pomysl, jesli jest genialny znajdziesz sponsorow i pomoc, zeby go zrealizowac.

 

 

btw. ja gdybym dostal teraz 15k, to w trybie natychmiastowym zakladam konto na http://www.xtb.pl/ i bym probowal ta kaske pomnozyc. Nie jest to moim zdaniem jakas ogromna suma, wiec jezeli zaliczylbym wtopke nie dostalbym zawalu, a jedynie zebral dodatkowe doswiadczenia. Na rynku finansowym mozna w ciagu paru godzin zarobic pokazna sumke, ale tak samo latwo mozna ja stracic.

 

Tak czy inaczej good luck zarowno wam, jak i sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...