Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę moje dziewcze zakupiło (ja byłem temu przeciwny, ale wygrały względy finansowe) pena Kingston DT G2 4GB (yellow). Brałem pod uwagę, że może być wolniejszy od mojego starego Kinga DTII 2GB, ale to co zobaczyłem, to była jakaś porażka - szybki test z poziomu Windows XP - 2.5MB/s zapis, 10-11Mb/s odczyt (mój DTII: zapis 12, odczyt 19). O ile odczyt jest do przyjęcia, o tyle zapis to nieporozumienie. Zrozumiałem, dlaczego mój kosztował 2-3 lata temu ponad 200 PLN.

 

Poszedłem dzisiaj do sklepu w celu reklamacji sprzętu - nie spełnia moich oczekiwań. Oczywiście nie przyjęli i po paru minutach testów uznali, że tak ma być. Żeby poprawić humor dziewczynie i przy okazji sobie, to postanowiłem oddać dziewczynie mojego DTII (jest jej potrzebny w pracy) i zakupić sobie Patriot XT Boost 4GB. Pomijając negocjowanie ceny z 70 (sic!) do 58 PLN wyszedłem ze sklepu w miarę zadowolony. A teraz wyniki:

 

Kingston G2 4GB yellow:

Dołączona grafika

 

Patriot XT Boost 4GB:

Dołączona grafika

 

Podsumowanie:

Stanowczo odradzam kupowanie tanich pendrive-ów, chyba że szybkość zapisu nie ma dla Was znaczenia.

Stanowczo polecam Patriota XT. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam:

a jaka jednostka alokacji i system plików? bo to ma ogromne znaczenie

exFAT/NTFS, 64kB i bedzie duzo szybciej

FAT32 lub 4kB i jest wolniej

tak się zastanawiam - mam Windows XP i żeby obsłużył on exFAT muszę zaaplikować łatkę od Microsoftu (3,5MB). No dobra, nie ma tu żadnego problemu. Ale jak sprawa wygląda, gdy idę z tym penem do jakiegoś znajomego, który ma np Windows XP i nie ma tej łatki (nie odczyta mu pendrive'a)? Formatować na FAT nie będę bo przecież skasuję dane :P. I z tego co mi się wydaje Visty i 7 ma już obsługę exFAT fabrycznie? A i jeszcze czy mi obsłuży wieża/kino/radio samochodowe takiego pena z exFAT? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zastanawiałem się pomiędzy patriot exporterxt boost x200 a kingston dt 410 oba 16gb

chwalą się że przyspieszyli tego kingstona i teraz podobno wymiata ale nie ma nigdzie testów tego shitu w necie przynajmniej nie znalazłem testu atto tego nowego

 

Jeszcze myśle nad sandisk cruzerem

http://images42.fotosik.pl/47/c9c0cfd8c8f8d097.jpg

hehe jak na 16gb to chyba jest najszybszy ciekawe jak ma sie do niego nowy DT 410 :D

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwalą się że przyspieszyli tego kingstona i teraz podobno wymiata

 

Jeszcze myśle nad sandisk cruzerem

http://images42.fotosik.pl/47/c9c0cfd8c8f8d097.jpg

hehe jak na 16gb to chyba jest najszybszy ciekawe jak ma sie do niego nowy DT 410 :D

Kingston na pewno wymiata kasę z portfela, a co do prędkości .......

 

Sandisk cruzer contour to dobry sprzęt, ale ma swoje wady - dość duży, mechanizm otwierania to plus i jednocześnie minus (subiektywnie), nie ma zaczepu na smycz - trzeba go nosić w futerale. Jest niewątpliwie szybki i drogi.

ALE tu trzeba uważać - najważniejsza część nazwy to CONTOUR -> wcześniej były już nieścisłości i pomyłki w zakupach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednak trochę kusi ten DT410 ale póki testu w atto nie zobacze to nie kupie. Super by było jakby Cruzer Contour był w obudowie Cruzer Titanium przecież to o wiele lepsze rozwiązanie i ma mozliwość zaczepienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednak trochę kusi ten DT410 ale póki testu w atto nie zobacze to nie kupie. Super by było jakby Cruzer Contour był w obudowie Cruzer Titanium przecież to o wiele lepsze rozwiązanie i ma mozliwość zaczepienia.

Dlatego warto rozważyć Verbaima Executive. Ciężko go dorwać, troszkę wolniejszy od Countura ale tańszy, mniejszy, z zaczepem i dobrze rozwiązanych chowaniem wtyczki usb. W zasadzie jedyna wada to ograniczona dostępność. Wydajnościowo jest na poziomie patriota XT booster'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się swoim nowym nabytkiem xD

 

Dołączona grafika

 

Jak dla mnie rakieta

wykonanie wzorowe dużo ładnej się prezentuje na żywo

 

Jeszcze dodam mimo że jest zatyczka to nie sprawia żadnych problemów nie ma możliwości że zacznie spadać czy odpadnie sama bo jest tak wykonana że nasuwa się na stalowy koniec 6 wypustkami w środku.

Wersja 32GB jest tak samo zajebiście szybka tak jak 16GB przy tej wielkości to duże osiągnięcie. Na końcu jest niebieska dioda i dziurka do zaczepienia smyczy.

Ten pendrive jak dla mnie to złoty środek obecnie z tych dostępnych na rynku. Kolejny mój pendrive to będzie już na USB 3.0 no chyba że mi nagle zabraknie miejsca i zapodam sobie LuxMini 32GB.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sieci można poszukać:

http://www.blog.noel.dk/anmeldelse-kingsto...veler-200-64gb/

http://mst.zol.com.cn/142/1428445.html

http://www.proline.pl/forum_pic/king-dt200-32gb_15eupse.jpg

 

Wygląda całkiem przyzwoicie jak na 32 GB za tą cenę

 

P.S.

Jednak po przeczytaniu komentarzy o sprzedawcy ja bym tego nawet dłuuugim kijem nie ......

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, teraz na powaznie, 16GB, jaki?

Priorytet to szybki zapis (15-20MB/s), odczyt byloby milo 25-30MB/s minimum.

Biorac pod uwage ile jestem w stanie dac kasy za 16GB, mysle o

- Kingston G2 (w sieci podobno zapis przekracza 15MB/s)

- Patriot Xporter (podobno zatyczki to niezbyt udana w nim rzecz)

 

A moze cos innego? Jakis Transcend? Gooddrive? A-Data? PQI? Warto? Zalezy mi jednak takze na trwalosci. Kingstony mam od ladnych paru lat i nigdy mnie nie zawiodly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się natknąłem na ten temat więc też zamieszczę wykres swojego OCZ Rally2 4GB

 

Dołączona grafika

 

Mam go już prawie 2 lata a nadal daje rade ;)

 

Ciekawe tylko że siostra kupiła taki sam rok później ale na jej pendrivie transfery są słabsze - zwłaszcza zapis.

Niech go siora potraktuje Panasonic SD Formatter z opcją Format Size Adjustment na ON. i bedzie zapis odpowiedni, bo format systemowy to kupa jednym słowem.

 

A tu mój OCZ Rally 2 8GB

post-115019-1258662570_thumb.png

 

====

razor1 - fajny ten pen i świetnie widać radzi sobie z małymi pliczkami przy zapisie, mogli go zrobic metalowego :/

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech go siora potraktuje Panasonic SD Formatter z opcją Format Size Adjustment na ON. i bedzie zapis odpowiedni, bo format systemowy to kupa jednym słowem.

Przetestowałem ten program na obydwu pendriveach i ciekawa rzecz bo penvdrive siostry po sformatowaniu tym programem przyspieszył o ok 3MB natomiast mój przeciwnie, zwolnił o blisko 2MB więc w jego przypadku wróciłem z powrotem do NTFS sformatowanego z pomocą HP USB.

Co do funkcji "Format Size Adjustment" to nie zauważyłem różnicy w prędkości niezależnie od włączenia lub wyłączenia jej.

Ale co jeszcze dziwne, to rzeczywista prędkość (podczas kopiowania filmu w total commander) mojego pendrivea jest prawie taka sama jak w teście ATTO (kilkaset KB różnicy), natomiast pendrive siostry pod względem zapisu w ATTO wypada nawet nieco lepiej od mojego ale już podczas kopiowania w filmu prędkość jest już o ~7MB niższa niż w ATTO (w ATTO do 15,5MB a w TC do 8,5MB). Skąd taka różnica?

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam jakiegoś rozsądnego 4/8GB pendrive'a ale myślę, że chciałbym kupić coś niedużego akurat do kluczy.

Patrzyłem to widzę tak:

corsair voyager mini 4/8gb - ale tutaj predkosc zapisu rzędu 7MB/s

pqi i-stick mini 8gb - j/w

kingston dt101 ??

ocz zee ??

Jest może coś wartego polecenia?

Chyba, że przy każdym urządzeniu 'mini' należy się spodziewać takich prędkości, to może jakaś alternatywa z tych większych ale w miarę niewielki?

Patrzyłem to Patriot XT 8gb jest w dobrej cenie ale boje się jego wielkości i tego, że w kieszeni zgubię kapturek.

Dzięki

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad kupnem pendriva 16 Gb, na oku mam w tej chwili 3 modele:

 

Corsair Voyager GT

Patriot Explorer XT

 

Z tych dwóch wziął bym pewnie Patriota ze względu na cenę.

 

A ostatni to Kingston DTM10 ze względu na kompaktowe rozmiary.

 

Zależy mi przede wszystkim na tym żeby był szybki, wytrzymały i jak by się dało nieduży ;)

Ale nie znalazłem informacji o prędkości tego Kingstona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wątek dotyczy głównie pendrive'ów albo raczej tylko pendrive'ów. Jednak co niektorzy, tak jak np. ja zamiast "pena" używają kart pamięci plus jakiego małego poręcznego czytnika pamięci, ktory kosztuje z 5 zł.

Dlatego przedstawie malutkie porównanie kart pamięci plus mojego świeżego nabytku Sandiska Cruzer Contour 8GB.

 

W szranki stają wymieniony wyżej Sandisk Cruzer Contour 8GB oraz karty z Sandiska:

Sandisk Extreme III SDHC 4GB

Sandisk Premiere MicroSD 2GB

Sandisk SD 2GB

 

Zaczynamy:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Sandisk Cruzer Contour 8GB

 

-----------------------

Dołączona grafikaDołączona grafika

Sandisk Extreme III SDHC 4GB

 

-----------------------

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Sandisk Premiere MicroSD 2GB

 

-----------------------

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Sandisk SD 2GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to teraz przygotujcie się na wstrząs :>

 

Ja jestem w szoku. I teraz najciekawsze - ten pendrive kosztuje 40zł :D Kraków - Bonarka - Auchan (promocja) xD

 

Ale kuźwa zapis 30mb???? :lol:

 

post-126866-1259786942_thumb.png

 

EDIT Pojemność 8gb ;)

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8gb :D

 

Podskocz póki mają ;) Przed nim mieli 4gb tej samej serii po 20zł, ale że rozeszły się jak świeże bułeczki to wrzucili te 8gb :P

 

Hahaha po zapełnieniu pena do połowy takie coś dostałem:

 

Dołączona grafika

 

Heheh :D Czyli chyba jakiś bug ;P

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QrVicH ale to są tranfery dysku C czyli HDD, a nie pendrive'a. Wiec czym sie tu zachwycać?

To żaden bład programu tylko nieznajomość obsługi. Zmien litere dysku i pochwal się wynikami. Nastaw sie na wstrząs :)

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QrVicH ale to są tranfery dysku C czyli HDD, a nie pendrive'a. Wiec czym sie tu zachwycać?

To żaden bład programu tylko nieznajomość obsługi. Zmien litere dysku i pochwal się wynikami. Nastaw sie na wstrząs :)

Faktycznie na drugim screenie jest transfer HDD :damage_wall: :D

 

Ale na poprzednich jest O czyli właśnie ten pen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czu to jest taki Pen ? W aukcji na allegro "chwalą" się parametrami:

 

Maks. prędkość odczytu 6 MB/s

Maks. prędkość zapisu 3 MB/s

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...