Skocz do zawartości
Tocki

Audigy 2zs Czy Sound Blaster X-fi Xtreme Audio

Rekomendowane odpowiedzi

ogolnie to jest zaprzeczany sens kupowania jakiego koliwek drozszego sprzetu audio - wzmiacnacz 200zl max? oj chyba to takie proste nie jest. i to ze cos jest tansze to nie dlatego ze producent nie dodaje dodatkow.

roznica jest ale moze po prostu nie warta 100% ceny ale 40, 50%? logicznejsze by było.

przyjrzyj się płytkom np a2 i a2zs, podobnie xfi em i tego nowego kastracika ;] a różnice cen u creafa nie są gigantyczne, jak kupowałem 100 lat temu 2zs - był droższy od a2 o ~70zł (200 vs 2x0), trzymając karty w reku było na oko widać jak ubogo skonstruowana jest a2

 

co dyskusji o subiektywnej ocenie jakości i wkręcaniu się w droższe = lepsze - błogosławieni ludzie o gumowych uszach. 3030 + live i masz głośno w pokoju. Fantastycznie!, chciał bym czuć satysfakcje ze słuchania muzyki na tym co mam a tymczasem marzą mi się już kolejne inwestycje na kilka stówek.

 

Co do samych kart - 1. Między lajwami były DUŻE różnice w jakości. Wspomnijmy tylko 24 który był nieźle przebudowany (i wykastrowany z eaxa:P) i brzmiał (ponoć) bliżej a2. a pierwsze lajwy z ich rozjechanym basem i cieniutką górą (mało powietrza, szczegóły ? nie bardzo:P) do a2 się mają jak powiedzmy maluch do poloneza ;) 2. 2zs ot karta o cały poziom lepsza i robi robotę jak należy, imo ogólnie dużo lepsza niż marketingowy syf xfi z jego poronionymi driverami i jak wspomniałem brzmieniem zależnym od sterowników.

Wspominane esi czy 24/96 czy prodigy to zupełnie inny sprzęt! inne priorytety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjrzyj się płytkom np a2 i a2zs, podobnie xfi em i tego nowego kastracika ;] a różnice cen u creafa nie są gigantyczne, jak kupowałem 100 lat temu 2zs - był droższy od a2 o ~70zł (200 vs 2x0), trzymając karty w reku było na oko widać jak ubogo skonstruowana jest a2

 

co dyskusji o subiektywnej ocenie jakości i wkręcaniu się w droższe = lepsze - błogosławieni ludzie o gumowych uszach. 3030 + live i masz głośno w pokoju. Fantastycznie!, chciał bym czuć satysfakcje ze słuchania muzyki na tym co mam a tymczasem marzą mi się już kolejne inwestycje na kilka stówek.

 

Co do samych kart - 1. Między lajwami były DUŻE różnice w jakości. Wspomnijmy tylko 24 który był nieźle przebudowany (i wykastrowany z eaxa:P) i brzmiał (ponoć) bliżej a2. a pierwsze lajwy z ich rozjechanym basem i cieniutką górą (mało powietrza, szczegóły ? nie bardzo:P) do a2 się mają jak powiedzmy maluch do poloneza ;) 2. 2zs ot karta o cały poziom lepsza i robi robotę jak należy, imo ogólnie dużo lepsza niż marketingowy syf xfi z jego poronionymi driverami i jak wspomniałem brzmieniem zależnym od sterowników.

Wspominane esi czy 24/96 czy prodigy to zupełnie inny sprzęt! inne priorytety.

ma racje roznice sa spore miedzy opisanymi przez ciebie kartami.

nie potrzeba super sprzetu do oceny jakosci. wystarcza srednie sluchawki aby dostrzec roznice.

ja w okresie fascynacji soundstormem kupilem z ciekawosci

a1 i bardzo zalowalem poniewaz ta karta nie roznila sie mocno od ss.

po zmianie platformy bylem skazany na dzwiek z plyty glownej i wiedzialem ze musze kupic cos

bo realtek dawal mi po uszach i srednio ujmowal 10% fps przy wymagajacych grach.

Z musu kupilem karte ktora posiadam do dzisiaj - a2zs. Po jej pierwszym odpaleniu

szczegolnie w sluchawkach (na codzien graja z z-5500) wiedzialem ze to zupelnie cos innego niz

a1. Nie chodzi o efekty 3d ale o zwykla jakosc muzy. Trzeba byc gluchym aby nie dostrzec roznicy.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat się fajnie rozwinął a ja mam kolejny kłeszczyn.

Zaposiadowywuję Live! SB0060 opartego o kXy i powraca stary problem. Co lepsze? SS(przez ALC650) czy Live!

i większość odpowie Live! ! Bo jakze by inaczej, zwłaszcza przez te wyjścia czarne, rzekomo na tylne głosniki.

No to postanowiłęm sprawdzić organoleptycznie - właściwe pytanie: Dlaczego bas jest taki rozlazły, płytki i maksymalnie nienaturalny? Góra jest spoko, chociaż bardzo ostra, ale dół pfffff.

 

Kumpel rzekł - to przez kXy - namoim 2ZS też nie mam basu...

Prawda to?

 

EDIT: Tak mnie naszła wena i w sumie pytanie, które przebijało się masakrycznie długo i często.

Jak, czym i daje cokolwiek przeróbka Live 5.1 na Audigy? Jest sens, poprawa dźwięku jest? Bo jeśli tak to chciałbym to usłyszeć(czyli zrobić)

I nie każcie mi szukać - spędziłem na tym dwa dni i jedyne co wiem, to to, że linki nie działają :)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam 2 kompy i na jednym mam audigy 4 a na 2 kompie mam Sound Blaster X-Fi SB0460 obie te karty maja dodatkowe zasilanie (tak jak na zalaczniku , 4pin) .

 

Czy dodatkowe zasilanie trzeba podpinac ?

post-25466-1170778671_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, kupiłem audigy 2zs na allegro oem, czy sciagajac soft ze strony creativa da rade sciagnac to co na CD ze sterami, ewentualnie skąd ściagnac iso krążka ? - nie piszcie mi o Youp, KX

 

od razu mówie ze szukałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bas jest taki rozlazły, płytki i maksymalnie nienaturalny? Góra jest spoko, chociaż bardzo ostra, ale dół pfffff.

Kumpel rzekł - to przez kXy - namoim 2ZS też nie mam basu...

Prawda to?

Tak, a dlaczego? Bo tak jest, przecież to creative. Na kx to jakoś brzmi jeszcze ale nie zmienia to faktu, że jest to "sprzęt" przeznaczony do windowsa i do gier, gdzie najważniejsze jest kompatybilność i efekty. Jakość dzwięku to w tym wypadku sprawa 2-rzędna.

Co do basu to miałem kilka pseudo dźwiękowych kart tej firmy i na każdej z nich bas był fatalny jakby walić w metalową beczke, dudnienie i nic ponadto. To w zasadzie były mocno podbite średnie częstotliwości. :-P Niestety większość ludzi myśli że creative to super jakość mega technologia. Podczas gdy te pseudo karty nie mają nic do zaproponowania poza kolejnymi wersjami EAX i głównie dla tego ludzie to biorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Bo tak jest, przecież to creative. Na kx to jakoś brzmi jeszcze ale nie zmienia to faktu, że jest to "sprzęt" przeznaczony do windowsa i do gier, gdzie najważniejsze jest kompatybilność i efekty. Jakość dzwięku to w tym wypadku sprawa 2-rzędna.

Witam, mam pytanie, bo przesiadam się ze zintegrowanego szajsu i nie mogę uwierzyć w to co piszesz, że Creative 2 ZS jest taaakie złe, wydawało mi się że jak wydam blisko 200 zł na coś co jest dedykowane tylko do dzwieku to nie będzie żadnego buczenia, szumu itp Nie mam słuchu może jakiegoś wybitnego, ale słuchałem kiedyś na wzmacniaczu technics i dość dobrych kolumnach porównanie zintegrowanej muzy i zwykłego SB Live 5.1 i różnica była kolosalna, więc stąd wysnułem wniosek że jak kupie Audigy 2 ZS, to mnie zadowoli, myślisz że jednak nie? Mój sprzęt to wzmacniacz Denon, kolumny Magnat troche większe podstawkowe i słuchawki Sennheiser HD 600, do tego mam CD Onkyo.

Co do basu to miałem kilka pseudo dźwiękowych kart tej firmy i na każdej z nich bas był fatalny jakby walić w metalową beczke, dudnienie i nic ponadto.

Naprawdę karty Creative te nowe tak reagują? Live 5.1 grało dobrze więc Audigy 2 ZS powinno jeszcze lepiej, bo to jedna z najbardziej udanych kart tej firmy, tak wynika z roznych rozmow z forów itp

w zasadzie były mocno podbite średnie częstotliwości. :-P Niestety większość ludzi myśli że creative to super jakość mega technologia. Podczas gdy te pseudo karty nie mają nic do zaproponowania poza kolejnymi wersjami EAX i głównie dla tego ludzie to biorą.

Czyli że występują na nich zniekształcenia i karty jednak szumią? Bo nie rozumiem... Karty chcę używać do wszystkiego, a jak ma mi "buczeć" (moja obecna zintegroana może nie buczy, ale szumi, i ma fatalny dzwiek) to nie wiem czy kupować ją B-)

 

Ja w jakości muzyki robie nastepujący test, odtwarzam zwykłe mp3 w foobar oraz nagrywam to mp3 pozniej na CD-R jako CD-AUDIO przy użyciu NERO (ma gotowe opcje do tego). Można powiedzieć że nagrane mp3 na cd-audio i odtworzone w tanim playerze CD będzie miało jakość maksymalną jaką może mieć to mp3, i jezeli porownamy taki wrzozec z tym samym mp3 odpalonym z kompa, to bedzie to porownanie miarodajne. Moja zintegrowana karta zostaje zmiażdzona żywcem przez taki test. Więc pytanie, czy Audigy 2 ZS jest na tyle dobre, by zbliżyć się do dzwieku, jaki oferuje mp3 nagrane na cd-audio i odtworzone w tanim playerze CD, nie mowie zeby grały tak samo dobrze, tylko by różnica nie była taka gigantyczna jak teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci moge jedynie powiedzieć że MP3 nagrane jako data CD brzmiały lepiej czytane przez DVD Manta niż SB live 5.1 Bass lepszy (znacznie głebszy, bardziej basowaty :D nie jak to razor1 chyba nazwał walenie metalem o metal :) ) i dynamika większa, coś w tym musi być, co do audigy 2 zs niedługo do mnei dojdzie to powiem co i jak :P

 

ale ponawiam pytanie z 2 postów wczesniej :

 

kupiłem audigy 2zs na allegro oem, czy sciagajac soft ze strony creativa da rade sciagnac to co na CD ze sterami, ewentualnie skąd ściagnac iso krążka ? - nie piszcie mi o Youp, KX

 

od razu mówie ze szukałem

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z SB Live 5.1 na Audigy 2ZS i słysze różnice między tymi kartami - oczywiście na korzyść ZS.

Jeśli karta ma być do wszystkiego to wg mnie ZS będzie najlepszym wyborem.

Natomiast gdybyś chciał sprzętu audio do słuchania muzyki to poleciłbym Prodigy 7.1 - coprawda ok 150zł drozej ale wg mnie warto.

Jeśli o mnie chodzi to karta musiała mieć EAX (gry) i dobrze sprawdzać sie podczas oglądania filmów z dźwiękiem w 5.1 to wszystko na równi z jakością dźwięku.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowy blad w twoim rozumowaniu to to ze uwazasz ze creative zostal stworzony dla dzwieku, wcale tak nie jest, zostal stworzony dla wielkiej ilosci wodotryskow dzialajacych innaczej, ma to dobrze wygladac, dobre sie sprzedawac, klient ma myslec ze dostal to co najlepsze a z wysoka jakoscia dzwieku to wiele wspolnego nie ma

 

dlatego tez creative ma tak rozwiniety marketing, magiczne crystalizery i inne

ich nowe x-fi wcale nie brzmi wiele lepiej od 2zs dlatego creative jesli chodzi o jakosc dzwieku musial wymyslec miedzy innymi takie plansze:

 

Dołączona grafika

 

creative stworzyl swoja karte stricte do grania, moze ewentualnie do filmow

prawda jest taka ze kiedy istnial jeszcze Aureal ze swoimi kartami Vortex 2 to ich system dzwieku 3D 2.0 posiadal zaawansowanie pozycjonowanie nie w pelnym 3D i symulacje odbic podczas gdy EAX2.0 posiadal tylko pozycjonowanie lewo prawo przod tyl itp. w plaskim planie

 

mialem x-fi i 2zs, wazam ze 2zs powinno kosztowac gora 150zl a x-fo 200-250 +50zł za kazdy wyzszy model

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowy blad w twoim rozumowaniu to to ze uwazasz ze creative zostal stworzony dla dzwieku,

O mnie chodzi?? :]

Bo jeśli tak to uwierz mi, że gdyby np prodigy 7.1 miała te rzeczy których używam na ZS to dopłaciłbym różnice.

Niestety na rynku jest tak, ze jak grasz w gry masz zestaw 5.1 i chcesz mieć wszystkie efekty z gry bez problematyki to wybierasz creative bo innego wyjścia nie masz.

Pozdrawiam

 

PS na temat marketingu Creativa się nie wypowiem bo nie warto :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ironia? :)

Może słowo "używam" nie było zbyt trafne ale chodziło mi m.in o:

- Eax powyżej numerku 2.

- bezproblemowość i kompatybilność ze wszystkimi grami

-150zł różnicy mogłem zaoszczędzić i zainwestować w 5.1

-na zestawie który mam zamiar kupić i tak nie odczułbym wielkiej różnicy w jakości

to chyba wszystko. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten drugi znaczek mozesz sobie wykreslic bo karty creativa sa najbardziej problematycznymi kartami jakie istnieja

supreme commander - nie da sie grac

bf1942/bf2 itp zwiechy i trzaski

mozna tak wymieniac

 

na mojej pcm2702 mam mniej problemow (wlasciwie to raczej nie mam) niz na kartach creativa

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mialem zadnych problemow z karta creative, uwazam ze to dobry wybor tylko nie kupuj tych okrojonych wersji X-FI audio czy gamer lepiej na allegro rozgladnij sie za x-fi extreme music puki jeszcze sa, polecam ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ale, czy Audigy 2 ZS naprawdę szumi itp, jakiś właściciel niech się wypowie, jak odczuł przejście ze zintegrowanej lub Live 5.1 na Audigy 2 ZS. Osoby które posiadają jakiś ludzki sprzęt (dobre głośniki 2.1 / 5.1 lub wzmacniacz / kolumny / dobre słuchawki) może by napisały swoje odczucia co do Audigy 2 ZS i odniosły jakość do nagranych na audio - cd mp3 według testu zaproponowanego przeze mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem 2ZS i oprocz paru problemow z ktorymi sobie poradzilem byl jeden ktory mnie strasznie denerwowal i doprowadzal wrecz do szalu

 

mianowicie pykanie

karta podczas odtwarzania muzyki "pykała" co pare sekund

jest to znany problem i chyba do dzisiaj nie zostal rozwiazany

w niektorych set-upach wszystko gra w innych "pyka"

 

co do jakosci dzwieku

rozlazly bas, dziwna zmulona gora i cofniety troche srodek

takie sa moje wspomnienia, kx`y poprawialy glownie ta cofnieta gore

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się jeszcze zapytam, co by później nie żałować. Mianowicie chodzi o Viste, creative wydał soft odpowiedni, żeby wszystko ładnie chodziło, a nie wiem jak Prodigy, ktoś wie jak się sprawuje pod Vistą? Bo kiedyś będzie trzeba migrować na Viste (oby jak najpóźniej), więc chcę, by kupiona za kilka stów karta działała ładnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem karty creativa nie maja zadnych swoich funkcji pod vista narazie

podobno zrobili jakis prosty emulator

 

sterowniki do prodigy robi ta sama firma co do JULI@ - ESI

sterowniki do JULI@ i do Prodigy sa praktycznie identyczne, wedlug mnie nie byloby problemu zaadaptowac sterowniki od JULI@ do Prodigy, wiec jesli dla JULI@ beda stery pod Vista to dla prodigy _prawdopodobnie_ tez da sie zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)stery pod Vista to dla prodigy _prawdopodobnie_ tez da sie zrobic

Czyli narazie Prodigy pod Vistą jest martwe?

 

A w XP jak to wygląda? Ładuje Prodigy do PCI, wgrywam stery z płytki i już wszystko chula łatwo szybko i przyjemnie i mp3 z Foobara zaczynają w końcu grać tak jak powinny (czyt. ładnie)?

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę - EAX'a nie mam bo mam kXy. Nie próbowałem jescze wrzucić YoupPAXów, które go posiadają i podobno mają lepsza jakośc dźwięku.

 

Wniosek z tego taki, ze lepiej wziąć jest Prodigy. Teraz tylko pytanie - czy sterowniki do Prodigy są bezproblemowe i umozliwiają taki konfiig jak kXy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem mini - recenzje Prodigy http://www.cdmods.prv.pl/index.php?show=re...akprodigy71hifi po Polsku, ktoś mógłby przetmaczyć tę http://www.mp3car.com/vbulletin/showthread.php?t=91730 recezje (nie jest długa) na Polski? W ogóle to testów w jakiś czasopismach i serwisach jeszcze nie było?

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...