Skocz do zawartości
Gość Pacific

Coś Nie Tak Z Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat jest do problemów związanych z naszym forum.

 

Trzeba było zapytać na tamtym forum. Obstawiam, że mają błąd w kodzie forum lub silnik forum nie obsługuje zagnieżdżenia BBCode poprawnie. U nas na forum powyższy kod działa, o czym możesz przekonać się tutaj:

test - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź.

 

Wiem, że to dział o problemach tego forum ale niestety w sieci nie znalazłem forum które byłoby poświęcone problemom w działaniu for internetowych.

Sądząc, że uzyskam odpowiedź od kogoś znającego się na rzeczy umieściłem posta w tym miejscu.

 

Forum jest małe, a osoba je prowadząca nie za bardzo się na tym zna :P

Poszukam odpowiedzi gdzie indziej, bo google w tym wypadku nie pomógł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy którzy uwielbiają dreszczyk emocji przy instalacji nowości i zdecydowali się na IE9 powinni odetchnąć z ulgą - forum nie powinno już generować błędów JS w tym cudownym produkcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tylko mnie forum muli od paru dni? Często nawet minute potrafi myśleć nad wczytaniem działu/tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parokrotnie natrafiłem na dziwny błąd - po wklejeniu z Worda tekstu w okienko "treść wiadomości" i kliknięciu "dodaj odpowiedź" zjadane są niektóre spacje :blink:

 

Z leksza to męczące, bo aby nie wyglądać na analfabetę trzeba przeglądać dokładnie cały post i w trybie edycji dodawać wszystkie brakujące spacje.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To kopiuj najpierw do notatnika. Tam nie ma formatowania więc jest ok kopiując z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kopiuj najpierw do notatnika. Tam nie ma formatowania więc jest ok kopiując z niego.

 

Może to jest jakaś myśl.

Tylko czemu wcześniej takie rzeczy się nie zdażały (cały worklog piszę w ten sposób).

W dodatku te spacje po wklejeniu do okienka są, znikają dopiero w momencie upubliczenienia postu.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy rozgarnięty CMS kasuję spacje jeśli są więcej niż 2 obok siebie. Powód jest taki, że każda przeglądarka ignoruje spację w ten sam sposób. Nie ma więc sensu ich przechowywanie w bazie.

 

Wcięcie tekstu spacjami działa tylko wewnątrz znacznika CODE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się z niektórymi emotkami psuje: z tematu "codzienność za kierownicą"...

 

post-9496-0-09421000-1300917485_thumb.jpg

 

(Opera 11.01, build 1190, Win7x64)

 

...bym zapomniał, skórka PureRed.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy rozgarnięty CMS kasuję spacje jeśli są więcej niż 2 obok siebie. Powód jest taki, że każda przeglądarka ignoruje spację w ten sam sposób. Nie ma więc sensu ich przechowywanie w bazie.

 

Wcięcie tekstu spacjami działa tylko wewnątrz znacznika CODE.

 

Ok, tyle że znam podstawowe zasady edycji i nigdy nie daje dwóch (i więcej) spacji obok siebie.

Problem dotyczy normalnie pisanego tekstu z pojedyńczymi spacjami. Po prostu spacje pomiędzy niektórymi wyrazami magicznie wyparowują i słowasązlepione.

Wiem, że brzmi to dziwnie, ale nic na to nie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tyle że znam podstawowe zasady edycji i nigdy nie daje dwóch (i więcej) spacji obok siebie.

Problem dotyczy normalnie pisanego tekstu z pojedyńczymi spacjami. Po prostu spacje pomiędzy niektórymi wyrazami magicznie wyparowują i słowasązlepione.

Wiem, że brzmi to dziwnie, ale nic na to nie poradzę.

 

Aha - takie buty.Jeśli na innej przeglądarce jest tak samo, to pisz do Marka.

Może to jakaś grubsza sprawa, która może na dłuższą metę wysypać całe forum.

Chociaż wina złośliwego robaczka (u Ciebie w kompie) też nie jest wykluczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha - takie buty.Jeśli na innej przeglądarce jest tak samo, to pisz do Marka.

Może to jakaś grubsza sprawa, która może na dłuższą metę wysypać całe forum.

Chociaż wina złośliwego robaczka (u Ciebie w kompie) też nie jest wykluczona.

 

Na kompie, na którym zauważyłem sprawę mam IE9, sprawdzę co z FF 4.0 i zobaczę jeszcze na drugim kompie, na którym mam IE8 oraz FF 3.6.

Ale to dopiero jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się z niektórymi emotkami psuje: z tematu "codzienność za kierownicą"...

 

post-9496-0-09421000-1300917485_thumb.jpg

 

(Opera 11.01, build 1190, Win7x64)

 

Na Deflection jest ok (O 11.10 build 2053).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum cały czas strasznie muli. Czy to z kompra w pracy czy w domu. Opera 11 na XP.

 

 

 

 

Aha i ten edytor postów jest do bani, wstawia entery jak chce i kiedy chce, jak chcialem wkleić link to mi uciął opis. Ogólnie to najgorszy element forum, już od dawna mnie denerwuje, ale dopiero teraz zdecydowałem się napisać. Kiedyś był lepszy, prosty, bez jakiegoś wymyślnego denerwującego formatowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Wczoraj po interwencji sił wyższych dostało kopa i nawet obecnie chodzi przyzwoicie. Przyznam jednak, że zdarzają się kilkusekundowe przestoje.

 

Kopa to powinny dostac siły wyzsze ;)

Wczesniej było mniej przestoi niz teraz.

 

Aha i ten edytor postów jest do bani, wstawia entery jak chce i kiedy chce, jak chcialem wkleić link to mi uciął opis. Ogólnie to najgorszy element forum, już od dawna mnie denerwuje, ale dopiero teraz zdecydowałem się napisać. Kiedyś był lepszy, prosty, bez jakiegoś wymyślnego denerwującego formatowania.

 

To go wyłącz....

Najlepszym edytorem jest jego brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To go wyłącz....

Najlepszym edytorem jest jego brak.

 

Jak to brak? Posty jakoś pisać trzeba. Chyba, że da się tu włączyć jakiś podstawowy edytor. Jeśli tak to jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Jak to brak? Posty jakoś pisać trzeba. Chyba, że da się tu włączyć jakiś podstawowy edytor. Jeśli tak to jak?

 

Jak ostatnim razem sprawdzałem to pola tekstowe w htmlu nie były edytorami...

 

Wydawało mi się tez, ze wszyscy uzytkownicy mają dostęp do ustawien własnego konta na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Faktycznie można ten rozbudowany edytor wyłączyć.

 

 

A forum u mnie niestety dalej muli strasznie. Wszystko inne działa ok, więc nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył może jakieś konkretne miejsce w którym następują spowolnienia? Monitoruje czas ładowania tylko dla strony głównej i tutaj naprawdę żadnych problemów nie ma. Obciążenie serwera w normie, ilość slow-queries też więc chwilowo nie wiem za co się zabrać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Strona główna sie zawsze normalnie ładuje. Problemem są tematy i działy.

 

A teraz dwa razy po kliknięciu "Napisz" w temacie o Crysis 2 przeniosło mnie na stronę główną, a myślało nad tym minute.

 

 

O, pierwszego posta nie pokazywało. Jak napisałem drugi, to też przeniosło, ale pojawił się poprzedni post. Drugiego za to nie ma.

 

EDIT.

 

A teraz drugi sie pojawił, doklejony to pierwszego. Ładne lagi.

 

Po kliknięciu Edytuj też nie raz myśli z pół minuty.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak ostatnio wolno dzialalo to wtedy jak forum stwierdzilo ze jestem niezalogowany i strasznie strona glowna forum mulila, postrona z logowaniem i caly proces logowania mulil. Po zalogowaniu sie wszystko potem juz bylo w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie głównie widać to po wejściu w temat. Czasem kilka minut ładuje się strona, ikonki, obrazki, avatary ładują się koszmarnie długo.

 

EDIT:

Zapostowanie tego trwało chyba z 30s.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ani tutaj, ani tutaj, ani w IE, ani w Chrome.

 

Jedyne, co daje mi się we znaki (w pracy, bo w domu nie uświadczyłem) to dłuższe czekanie na odpowiedź z 'ad.purepc.pl', czy jak się ten serwer zwie.

O ile top ładuje się praktycznie natychmiast, tak banner z tej subdomeny potrafi zatrzymać resztę strony na parę(naście) sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...