Skocz do zawartości
badboy88

Karta Muzyczna Prodigy 7.1 Hi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo powinienem mieć już HD2, obecnie mam już Prodigy Hi-Fi z BB 2134PA x5 na pokładzie. O wyniku konfrontacji HD2 vs Hi-Fi w niedalekiej przyszłości pewnie tu napisze.

Czekam z niecierpliwością - chcę zamienić swojego Creative'a Xi-fi na Prodigy HD2 + KLOTZ LA GRANGE GY107 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością - chcę zamienić swojego Creative'a Xi-fi na Prodigy HD2 + KLOTZ LA GRANGE GY107 :)

 

Niestety, rozmawiałem z SoundImport i kartę przyślą mi do testów dopiero w połowie września, sami na razie nie mają (jest tylko na www jako "nowość") a jak dostaną (początek września) to będą chcieli także przetestować i zobaczyć czy Audiotrak się słusznie chwali ;)

 

Także raczej powinieneś czekać "z cierpliwością" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, rozmawiałem z SoundImport i kartę przyślą mi do testów dopiero w połowie września, sami na razie nie mają (jest tylko na www jako "nowość") a jak dostaną (początek września) to będą chcieli także przetestować i zobaczyć czy Audiotrak się słusznie chwali ;)

 

Także raczej powinieneś czekać "z cierpliwością" :lol:

A miała być w połowie sierpnia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością - chcę zamienić swojego Creative'a Xi-fi na Prodigy HD2 + KLOTZ LA GRANGE GY107 :)

Dzisiaj doszedł do mnie kabel KLOTZ LA GRANGE GY107. Rewelacja!!. Dźwięk zyskał niesamowitej szczegółowości i po raz pierwszy pojawił się prawdziwy bas. Słychać każdy szczegół i dźwięki które wcześniej nie były słyszane. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz pytanie,jakie najlepiej kupić wzmacniacze(opampy) do prodigy ??? czy może lepiej kupić HD2 ???

Moim zdaniem nie warto kupować HD2 jeśli masz prodigy. Boję się, że nie zauważysz dużej różnicy. Co do opampów to dobre opinie zbierają właśnie OPA2107. Poszukaj w tym temacie post forumowicza fastpinio, bo on wymienił opki w tej karcie na OPA2107. W sklepie www.tme.pl kosztują 53zł, ale gdzieś na allegro widziałem je za 35zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słuchałem HD2 ale sądząć po przetwornikach użytych w obu kartach oraz opierając się na opiniach z zagraniczych for, wybór jest tylko jeden.

 

Prodigy HD2 GOLD

 

,który podobno tylko nieznacznie ustępuje Esi@Juli.

 

Prodigy 7.1 HiFi posiadałem przez jakieś 3 miesiące i osobiście średnio mi się podobała. Dużo bardziej wolałem dźwięk z Audiophile 24/96.

O obecnej Esi@Juli nawet nie wspominam, bo w porównaniu z P 7.1 HiFi, to różnica dwóch klas. Na korzyść Esi@Juli oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i oco chodziło z postem razor1 jak napisał jeden ciemny a drugi jasny ??

Chodzi o barwę dźwięku. Ciemny zagra cieplej będzie więcej basów jasny zagra chłodniej bardziej otwarcie. W sumie to nawet 3 by się przydały jasny neutralny i ciemny :P Ale chodzi mi tylko o jednego ampa słuchawkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłbym wdzięczny jakby ktoś napisał WYRAŹNIE, który OPAMP w Prodigy 7,1 Hi-Fi odpowiada za które kanały. Będę porównywał opampy na dniach. Mamy:

 

Front L i R na rca

Front L i R na mini-jacku

Surround L i R na mini-jacku

Back Surround L i R na mini-jacku

oraz Center/Subwoofer na mini-jacku

 

Razem 5 wyjść po 2 kanały = 5 opampów, czyli tyle ile fabryka dała, z gruba się zgadza ;)

 

Teraz, jeśli komuś nie chce się opisywać lub rysować, niech przypisze po prostu OPAmpy na Prodigy 7,1 Hi-Fi do tego co wyżej podałem, numerując je od góry, np.:

 

Front L i R na rca - OPamp nr X

Front L i R na mini-jacku - OPamp nr Y

Surround L i R na mini-jacku - OPamp nr Z

Back Surround L i R na mini-jacku - OPamp nr W

oraz Center/Subwoofer na mini-jacku - OPamp nr V

 

WIELKIE dzięki :)

 

 

NA PEWNO innym też to się przyda.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam

Na sterach 1.03 nie dzialal mi mikrofon (czyt. teamspeak, cs1.6...) teraz zainstalowalem stery o oznaczeniu x2v 0.978 i wszystko dziala jak powinno ;)

Polecam

 

P.S. Stery sciagnalem ze stronki producenta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ten na prawo odpowiada za wzmacniacz słuchawkowy powiadasz... No to trzeba przebudować moją teorię ;)

 

 

Z instrukcji mamy:

 

 

Analog Output 7/8 (stereo 1/8", yellow), provides typically the Backgr. Surround signal

Analog Output 5/6 (stereo 1/8", black), provides typically the Center/Woofer signal

Analog Output 3/4 (stereo 1/8", orange), provides typically the Rear left/right signal

Analog Output 1/2 (stereo 1/8", green), provides the main Front left/right signal

 

 

Reszta nas nie interesuje ;) Teraz tak wpatrując się w tą twoją miniaturkę i na stronie z której pochodzi zauważyłem, że obok OPampów na prawo są dziury, prawdopodobnie właśnie też na OPampy ;) a na dziurach jak wuł:

 

CH1

CH2

 

itd.

 

Czyli channel 1, channel 2 itd. Stąd można by przypisać to w ten sposób (numerując jak na obrazku od góry):

 

Front L i R (rca + mini-jack) - OPAMP nr 1

Rear L i R (mini-jack) - OPAMP nr 2

Center/Woofer (mini-jack) - OPAMP nr 3

Backgr. Surround L i R (mini-jack) - OPAMP nr 4

 

 

i + ten na prawo od wyjścia stereo - słuchawki.

 

 

Ktoś potwierdza ? ;)

 

 

Zdziwiło mnie przy okazji jedno. Na head-fi.org znalazłem schemat podłączenia pod kabelki. I tam pakują słuchawki w żółty kabel, który jest wg instrukcji przypisany do Backgr. Surround L i R (mini-jack) czyli OPAMP nr 4. Jest chyba inaczej niż myślałem. Włączenie ikony słuchawek w panelu Prodigy nie powoduje po prostu "skopiowania" sygnału stereo do tylnych kanałów ale ODCIĘCIE OPAMPA nr 4 i załączenie wzmacniacza słuchawkowego (OPAMP po prawej od nr 1) dla wyjścia Backgr Surround L i R (zółty mini-jack). Am I right ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się instrukcją. Tam jest błąd.

 

Niby gdzie ? Wszystko się zgadza w tym przypadku.

 

http://i10.photobucket.com/albums/a138/Noi...C00430Setup.png

 

 

Tylko w tym co wyteoryzowałem na podstawie tego co mi podałeś niepokojące byłoby, że 1 (słownie: jeden) OPAMP odpowiada za rca i mini-jack front out.

 

 

Czy napewno ten pojedyńczy opamp na prawo odpowiada za słuchawki ?

 

I co dokładnie powoduje włączenie ikony słuchawek w panelu Prodigy ?

 

Anyone ? :D

Edytowane przez kb1014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówiłem lewy górny to wyjście 1/2 (stereo). Opamp na prawo od niego to wyjście słuchawkowe 7/8. W instrukcji jest błąd z kolorami. Wyjście 5/6 jest zamienione z 7/8. Tyle ode mnie. Nie chcesz, nie wierz i sprawdź sobie empirycznie podłączając opampy po kolei do różnych gniazd. Tylko trochę czasu ci to zajmie. :wink:

Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówiłem lewy górny to wyjście 1/2 (stereo). Opamp na prawo od niego to wyjście słuchawkowe 7/8. W instrukcji jest błąd z kolorami. Wyjście 5/6 jest zamienione z 7/8. Tyle ode mnie.

 

Może jest może nie jest, u mnie się zgadza. Olać :D Skoro to co prawisz to pewne na 100% to tylko dopytam: "Jest tak jak mówiłem lewy górny to wyjście 1/2 (stereo)." To się tyczy TYLKO rca, TYLKO mini-jack (green cable) czy OBU, bo to mnie ciekawi z deka ;)

 

Nie chcesz, nie wierz i sprawdź sobie empirycznie podłączając opampy po kolei do różnych gniazd. Tylko trochę czasu ci to zajmie. :wink:

Właśnie dlatego póki w robocie się nudzę to zamęczam Was bo rozkręcać, przekładać, wkładać, wyjmować to mi się nie chce :)

Edytowane przez kb1014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się tyczy TYLKO rca, TYLKO mini-jack (green cable) czy OBU, bo to mnie ciekawi z deka ;)

Na pewno to się tyczy mini-jacka, bo sam sprawdzałem. Wyciągnąłem te dwa górne opampy i nie było dźwięku ani w wyjściu stereo 1/2, ani w słuchawkowym 7/8 (wcześniej był w obu). Co do RCA to nie wiem, nie sprawdzałem. Musisz chyba samemu do tego dojść. Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji mamy:

Analog Output 7/8 (stereo 1/8", yellow), provides typically the Backgr. Surround signal

Analog Output 5/6 (stereo 1/8", black), provides typically the Center/Woofer signal

Analog Output 3/4 (stereo 1/8", orange), provides typically the Rear left/right signal

Analog Output 1/2 (stereo 1/8", green), provides the main Front left/right signal

Reszta nas nie interesuje ;) Teraz tak wpatrując się w tą twoją miniaturkę i na stronie z której pochodzi zauważyłem, że obok

- u mnie, w instrukcji ździebko inaczej to wygląda, tj.:

post-119024-1187805147_thumb.jpg

 

Zdziwiło mnie przy okazji jedno. Na head-fi.org znalazłem schemat podłączenia pod kabelki. I tam pakują słuchawki w żółty kabel, który jest wg instrukcji przypisany do Backgr. Surround L i R (mini-jack)...

- biorąc pod uwagę mój powyższy skan oraz to, co prawi freaker wpinanie słuchawek do jack'a koloru żółtego jest jak najbardziej zasadne.

 

P.S. freaker – dzięki za fotkę, przyda mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodowałem kartę z BB 2134PA na BB 2107AP (wg ludzi z head-fi najlepszy opamp do tej karty).

 

http://saints.pl/~scor/?q=prodigy

 

 

Co do przyporządkowania opampów do kanałów a o czym dyskutowaliśmy parę postów wcześniej - sprawdziłem. Jest tak jak napisałem, ale nie do końca.

 

Za Front L i R ZARÓWNO na złączu RCA jak i mini-jack odpowiada opamp nr 1 tak jak podpowiadał kolega,

ten opamp od niego na prawo odpowiada za słuchawki, czyli żółty mini-jack i ikona słuchawek WŁĄCZONA w panelu Prodigy.

jeśli ikona słuchawek jest WYŁĄCZONA żółty mini-jack staję się kanałam back surround i odpowiada za nie opamp z samego dołu,

drugi od góry to kanały boczne surround, trzeci - center/subwoofer. Amen.

 

 

Co do zmian w brzmieniu między 2134PA a 2107AP to muszę się jeszcze trochę "osłuchać" na pewno pierwsze co się rzuca w uszy to lepsza przestrzeń, większa otwartość dźwięku i jakby bardziej miękki dźwięk z melodyjniejszym, pełniejszym basem. Przyjemniejszy, lżejszy ale nie aż tak szybki jak z 2134PA. Jednak na tym polu dużo nie ustępuje. Ogólnie - lepiej. Między "firmowymi" JRC w ogóle nie ma co porównywać.

 

 

EDITED:

 

 

Ok. Przesłuchałem kilka bardzo dobrze znanych mi nagrań i cóż podpowiedziało mi moje doświadczenie audiofilskie ? Krótko: strzał, może nie w 10 ale w 9 na pewno. Prodigy Hi-Fi 7,1 z OPAMPEM BB 2107AP jest bardzo dobrym źródłem do wszelkich systemów, w których narzekacie na zbyt jasny dźwięk lub tam gdzie po prostu lubicie trochę ciepła i słodyczy lamp. 2107AP daje karcie niesamowitą miękkość i płynność dźwięku. Bas w końcu sięga nisko, wreszcie się obejrzałem bo żaluzje zaczęły drżeć w oknie czego nie uświadczyłem z 2134PA przy tej samej głośności, nagraniach i sprzęcie towarzyszącym. Zniknęła agresywność i jakby szybkość dźwięku ale to nie do końca tak. Teraz jest po prostu wyczucie rytmu. Pędzi tam gdzie trzeba, tam gdzie dźwięk się snuje to po prostu się snuje... To co mnie jednak urzekło najbardziej to scena. Jest szersza i głębsza, lepiej wszystko jest pokazane i zawieszone w powietrzu. Dodatkowo bardzo dobra separacja. Tam gdzie wcześniej odczuwałem "ścianę dźwięku" teraz nagle słyszę co na nią się składa i spokojnie przechodzę uwagą od tła z tyłu do przodu skacząc po instrumentach i miejscach. W końcu wokalista wyszedł odważnie na środek a nie tylko nieśmiało stał ciut za linią kolumn. W skrócie: świetna kombinacja ale dla tych, którzy przyzwyczaili się tupać nogą i trzepać głową w większości nagraniach może okazać się z początku dziwna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Juli@. Karta ma świetne przetworniki i jest na rynku już trochę czasu. Zdobyła uznanie wśród melomanów. Można też ją wykorzystywać do home-recordingu. Z tym hd2 to nie wiadomo jak to jest. Niby lepsza od Prodigy HiFi ale to takie kupowanie kota w worku. W dodatku ktoś na forum pisał, że dźwięk jest z niej dry czyli suchy beznamiętny. Ja obstawiam ESI Juli@.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...