Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Cooler Master Geminii

Rekomendowane odpowiedzi

Cooler Master GeminII

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Specyfikacja:

Wymiary: 175 x 124.6 x 81.5mm [tylko radiator]

Wentylator: opcjonalny 120 x 120 x 25mm

Ilość Heat-Pipe: 6

Materiał podstawy: Miedź

Materiał heat-pipe: Miedź

Materiał żeberek: Aluminium

Ilość żeberek: 52

Waga: 847g [tylko radiator]

Kompatybilność: Socket AM2/754/939/940/LGA775

Zawartość opakowania:

Dołączona grafika

 

Artykuły:

hi-techreviews

59hardware

xbitlabs

technic3d

cluboverclocker

mickaeln2006

hardwarelogic

tweakup

 

Strona producenta

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wydajny to on pewnie będzie, ale wieeelki.

Skoro najwydajniejsza jest Infinity, to w sumie na tym pewnie się skończy. Toto pierwsze - Infinity druga i koniec.

Reszte mogą z rynku wycofywać x]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromna powierzchnia odprowadzania ciepła, ale wątpie żeby się przyjęło - raz, że 2 wentylatory 120 mm to dodatkowy duży koszt a dwa, że ciężko będzie zamontować na dużej ilości płyt. Z drugiej strony jest niski, więc dla Infinty jakiś konkurent jest. Cieszy automatyczne chłodzenie pamięci w przypadku wentylatorów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, duze to, rozłożyste i wentyle od góry, będzie przeszkadzać w ewentualnym dobrym obiegu powietrza w obudowie, i paissive też nie pociągnie moim zdaniem ;]

 

@DaRoN

A infinity wcale nie jest najwydajniejszym chłodzeniem, wszystko zależy od tego jak szybko wnetyle będzie się kręcił, przy 1100-1200 rpm choćby Big Typhoon zje infinity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

Hmm, wydajny to on pewnie będzie, ale wieeelki.

Skoro najwydajniejsza jest Infinity, to w sumie na tym pewnie się skończy. Toto pierwsze - Infinity druga i koniec.

Reszte mogą z rynku wycofywać x]

polemizował bym z Tobą co do wydajności Infinty :D

ja to widzę trochę inaczej:

 

I miejsce - TuniqTower 120

II miejsce - Thermaltake Big Typ 120

III miejsce - może Infinity

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że wypadłem z obiegu znów :/

Myślałem, że to Infinity najlepszym jest... No cóż - przy zakupie AC na moje AM2 z pewnością się was zapyta, o radę, ale w/w CMasterk odpada w przedbiegach - za duży jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że wypadłem z obiegu znów :/

Myślałem, że to Infinity najlepszym jest... No cóż - przy zakupie AC na moje AM2 z pewnością się was zapyta, o radę, ale w/w CMasterk odpada w przedbiegach - za duży jest ;]

Infinity to ścisła czołówka. Może Tuniq Tower jest wydajniejszy, ale droższy i trudno dostępny. Big Typhoon jest porównywalny z tym że w większości testów jednak przegrywa. Infinity posiada jedną ogromną zaletę - przy montażu nie ma konieczności wyciągania płyty głównej.

 

A ten Coolermastah mi się podoba, bydle jak trza :D

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swojego faworyta jak widać z powyższego.

 

Moim jest Thermalright Ultra120, co nie znaczy, że resztę mają z rynku wycofywać ;)

 

Rankingi najlepszych (co przecież nie przekłada się tylko na wydajność - SIC!) chłodzeń pozostawmy jednak serwisom, które zajmują się tym profesjonalnie. A i do nich podchodźmy z pewnym dystansem :rolleyes:

 

Ad rem - chłodzenie efektowne, ale czy efektywne to nie wiem. Ważna jest też cena... ale nie widzi mi się, żeby był jakoś wiele, o ile w ogóle, wydajniejszy od Thermalrighta SI-128. :P

Kompletnie niepotrzebne jest to połączenie, choć ażurowe nawet, finów z podstawą. Wystarczą ciepłowody - ich sztywność jest wystarczająca... o ile zastosuje się je odpowiednio dobre jakościowo :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kur... :] Konkretny kawalek chlodzenia.

Mysle ze to moze prezentowac bardzo dobra wydajnosc, mamy tutaj czysty przedmuch przez 2x120stki, cos jak chlodnice w WC 2x120 (nie az tak wydajne oczywiscie), hp nie sa tak upakowane jak w klasycznych towerach, ale rozlozone rownomiernie na sporej powierzchni. To moze byc szczegolnie wydajne na bardzo niskich obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem i szczególnie zachwycony nie jestem. Wcześniej ktoś napisał, że chcłodzą go 2 wentylatory, jest to jednak w rzeczywistości 1,5 wentylatora, bo reszta wystaje. Finy będą cienkie ok 20mm, musi być więc ich dużo i gęsto. Odpada więc passiv. W zwiazku z tym powierzchnia oddawania ciepła będzie chyba mniejsza niż w infinity. Waga z kompletem wentylatorów to 1 kilogram z dużym hakiem. I do tego nietypowy przpływ powierdza tworzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masywne to strasznie...ale do chlodzenia: procesora, plyty, ramu (najlepiej bez obudowy) fajne :wink:

 

Okropne.Wielkie,brzydkie,przerost treści nad formą.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać, że cena mnie pozytywnie zaskoczyła :), spodziewałem się czegoś w granicach 250zł :blink:

dalem test jak to chlodzenie sobie radzi na 80W prockach

w wielkim skrocie - Rewelacji nie ma

taki test to se można w oko wsadzić B-) , trzeba poczekać na konkretniejsze recenzje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okropne.Wielkie,brzydkie,przerost treści nad formą.

Chyba odwrotnie :D

 

Nie wiem czy nie lepiej by było gdyby wentyle były wysysające, i wywalały ciepło bokiem puszki. Trzeba by czymś to połączyć.

 

Ale biorąc pod uwagę gabaryty i zakłócenie przepływu w puszce to jak dla mnie odpada na starcie.

 

Nie ma to jak Ninja czy Infinity ;] no jeszcze Big Typhoon, ale miałem kilka TT i jakoś mi się nie podobają :D A Tuniq Tower 120, hmm ciężko to dostać i strasznie to egzotyczne.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak Ninja czy Infinity ;] no jeszcze Big Typhoon, ale miałem kilka TT i jakoś mi się nie podobają :D A Tuniq Tower 120, hmm ciężko to dostać i strasznie to egzotyczne.

"Nie ma to jak Ninja czy Infinity ;]" - sztampowe do bolu :mur:

...a to nie wszystko :wink: ...jest jeszcze pare innych b.dobrych (niejednokrotnie lepszych) coolerow, jak:

 

- AeroCool HT-102

- Apack Zerotherm BTF90

- Asus Silent Knight

- Coolink U8-120-1600

- Noctua NH-U12F

- Thermalright Ultra-120

- Titan Amanda

- Zalman CNPS9700

Edytowane przez MS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba odwrotnie :D

Hehe. No tak-późno było :wink:

 

"Nie ma to jak Ninja czy Infinity ;]" - sztampowe do bolu :mur:

...a to nie wszystko :wink: ...jest jeszcze pare innych b.dobrych (niejednokrotnie lepszych) coolerow, jak:

 

- AeroCool HT-102

- Apack Zerotherm BTF90

- Asus Silent Knight

- Coolink U8-120-1600

- Noctua NH-U12F

- Thermalright Ultra-120

- Titan Amanda

- Zalman CNPS9700

Oczywiście ze są to bardzo dobre konstrukcje. Problem jest w tym, że nie stać nikogo na eksperymentowanie z nimi.Brak jest też wystarczającej liczby recenzji , które porównując je z osławionymi modelami pozwoliło by na obiektywną opinie.

 

 

Małe OT:

Co do tej listy:

Apack Zerotherm BTF90-to nie może być gorsze od Ninji czy Infiniti

 

Noctua- super sprawa i moim zdaniem sie opłaca-ze względu na wentylator :wink:

 

Thermalright- to Thermalright :wink: Ma wielu zwolennikow.W modzie jest "mam wszystko od thermalrighta"

 

Asus- moim zdaniem to Zalman z fikuśnym wyglądem. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze są to bardzo dobre konstrukcje. Problem jest w tym, że nie stać nikogo na eksperymentowanie z nimi.Brak jest też wystarczającej liczby recenzji , które porównując je z osławionymi modelami pozwoliło by na obiektywną opinie.
Jest ich wystarczająco - wystarczy poszukać.

Np. na SPCR są testy prawie wszystkich z listy MS3.

Na stronach producentów są też praktycznie zawsze zamieszczone linki do recenzji, które niejednokrotnie się pokrywają. To, że trzeba do nich podchodzić z daleko idącą ostrożnością to inna rzecz... ale to chyba do każdego testu i recenzji trzeba :)

 

Zatem, drogi JejoX, można całkiem swobodnie wyrobić sobie opinię i wybrać świadomie.

Noctua- super sprawa i moim zdaniem sie opłaca-ze względu na wentylator :wink:
Hehe... a ktoś wie co to za radiator sobie Noctua zafundowała do swoich coolerów? MS3 znalazł na 2526410[/snapback]
Thermalright- to Thermalright :wink: Ma wielu zwolennikow.W modzie jest "mam wszystko od thermalrighta"
Eee... tych wielu zwolenników to ja niestety nie widzę, co ze smutkiem muszę przyznać :cry:

Podobnie tej mody, choć z ogromną chęcią bym ją zaobserwował u kogoś poza mną i Slowem. Ale może sobie zrobię koszulkę ;) to i poza domem będę propagował ideę bycia Thermalright trendy :D

Asus- moim zdaniem to Zalman z fikuśnym wyglądem. :lol2:
Eeee to ja tak zawsze mogę powiedzieć i o niemal każdym wydajnym coolerku - "phi... Thermalright tylko nieco inaczej wygląda" ;)

 

Notabene widział ktoś testy czy recenzje tego cacuszka? Całkiem fajnie wyglądające chłodzonko. :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notabene widział ktoś testy czy recenzje tego cacuszka? Całkiem fajnie wyglądające chłodzonko. :)

pelna recenzja:

 

http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/d...ent-knight.html

 

testy:

 

http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/d...t-knight_8.html

 

chlodzenie pomimo mniejszych - wamiary i waga: http://www.asus.com/products4.aspx?modelme...;l2=65&l3=0

(zamontowane w obudowie) jest minimlanie wydajniejsze od Infinity (z zalozonym jednym wiatrakiem) :-P

 

Pozdr...

Edytowane przez MS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... a ktoś wie co to za radiator sobie Noctua zafundowała do swoich coolerów? MS3 znalazł na SPCR dość ciekawe zestawienie z coolerami od Coolinka... szkoda, że tak rzadkimi na polskim rynku.

Radiator jest zatem całkiem wydajny, a jak dodać do tego świetny wentylator... no to już prawie Thermalright :lol2: :lol2: :lol2:

MS3... żartowałem ;)

Tak jakbyś nie zauważył noctua nie ukrywa tego że współpracuje z kolink'em ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakbyś nie zauważył noctua nie ukrywa tego że współpracuje z kolink'em ;]

Jakos nie laczylem wczesniej nazw Kolink z Coolink :)...ale faktycznie na stronie Noctuy jest wzmianka:

 

"About Noctua

Noctua arises from a cooperation between the Austrian Rascom Computerdistribution Ges.m.b.H and the Taiwanese Kolink International Corporation and entertains a development partnership with the Austrian Institute of Heat Transmission and Fan Technology (Österreichisches Institut für Wärmeübertragung und Ventilatorentechnik, ÖIWV). These connections form the key to the development of sound-optimised premium components "Designed in Austria": The partnership with the ÖIWV permits the application of scientific measurement instrumentation, methods of calculation and simulation technology in the R&D process. Rascom's long, customer-oriented experience in developing and distributing sound-optimised high-end products ensures a clear focus on the users' needs. The use of Kolink's advanced manufacturing technology and ultra-modern production plants allows Noctua to efficiently implement its technical edge and provide solutions of the highest standard in quality and performance."

 

http://www.noctua.at/main.php?show=news_li...d=24&lng=en

Edytowane przez MS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie pomimo mniejszych - wamiary i waga: http://www.asus.com/products4.aspx?modelme...;l2=65&l3=0

(zamontowane w obudowie) jest minimlanie wydajniejsze od Infinity (z zalozonym jednym wiatrakiem) :-P

 

Pozdr...

i co warte podkreslenia ASUS Puszczony na 2200RPM(suszarka) gdzie Infinity na 55% z tego ;-) - (1200rpm)

 

poza tym testy z tego serwisu osobiscie nie traktuje powaznie wystarcy spojrzec TUTAJ

 

Harry tez Testowal na identycznych ustawieniach i temp Roznily sie ok 10 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry tez Testowal na identycznych ustawieniach i temp Roznily sie ok 10 stopni

hary, jedno 'r' :P

 

Ale jak tobie już zresztą mówiłem ja w tym momencie jestem w stanie uwierzyć we wszystko jak miałem w domu procka z uszkodzoną diodą termiczną która w idle pokazywała temp mniejszą niż temp ihs a w stresie jej się robiło w drugą strone i pokazywała nieprawdopodobne temperatury jeśli zważyć na typ chłodzenie i paste, przy 1,55V i 2700MHz miałem na nim na core 58stopni (sc ninja + clp + wnetylek na 1200RPM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...