Skocz do zawartości
niko2003

Historia Windows - 23 Lata Zmian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Zastanawiałem się gdzie założyć ten temat. Znalazłem ciekawy temat w pewnym BLOGU (znanej mi osoby) i aż mi łezka potoczyła sie z oka, ponieważ pracowałem od początku instalując system z dyskietek pod mega pojemny dysk 2 GB z 8Mb pamięci na pokładzie, chociaż pierwszy był MS-DOS z Norton Commanderem i QUEMM (do optymalizacji pamięci konwencjonalnej)!

 

Historia Windows - 23 lata zmian

 

 

Wielu użytkowników, a śmiem przypuszczać, że 95 procent ludzi nigdy nie widziało na własne oczy Windowsa 3.11, a co dopiero słyszec o wersji 1.0 lub super doładowanej 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od 486DX33MHz + 4MB RAM + HDD 340MB i DOSa 6.0. Pamiętam, że w pracowni technikum szczytem marzeń było wtedy 80286 :lol:.

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja też pamiętam jak karierę zaczynałem od 486 SX z 4MB RAM oraz dyskiem 200MB (który leży jeszcze gdzieś zajechany w szafie :) ) Windows 3.11 oraz DOS (nie pamiętam teraz wersji) Ale to były czasy, aż się łezka w oku kręci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze pamiętam jak sobie poraz pierwszy w autoexec.bat i config.sys namieszałem próbując zrobić menu z wyborem systemu (DOS+NC i Win 3.11). A potem cały weekend pracy zakończony reinstalką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh sam mimo że jestem rocznik 90' to miałem okazję jako smark zakosztować grania na 286dx , 386dx potem 486dx pmmx 233 p2 450 itd aż do vi c3 się dorobiłem , dopiero w zeszłym roku coś nowego nabyłem :P

pracowałem na tych gratach na dos(NC) potem win 1.0 potem jakies 1.2 czy cuś takiego nie pamiętam 2.0 3.11 (ach..wypasik system wieszał się z rzatka z tego co pamiętam , chyba był lepsiejszy nawet od win 95) potem 95 potem 98(se) następnie tylko na testy win ME , 2K , i ostatecznie wylądowałem na xp sp2 (bez sp nawet nie ruszałem) i teraz siedzę na lapidle biedny zgarbiony pod jakimś mini widowsem xp...:P pinkna sprawa...linuxy kiedy indziej opowiem ich historię u mnie...ehh...gdyby nie ten bill gey...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam

Ja zaczynalem na atarynce 800, potem szalenstwa u kumpla na 286 z grafika hercules (czarno biala dosyc duza rozdzialka) i moj pierwszy PC 386 z 4b ramu i 120 mb dyskiem.

 

Jak ktos zaczynal na 486 to juz nie przezyl tego co ja :P 486 to juz cywilizowana maszyna byla - windows 95 "smiglal" jak szalony ;).

 

Zreszta u mnie 95 biegala i na 386, ale mialem pozniej 20 mb ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem takie maszyny:

 

Pierwsze to poczciwe Atari 800XL z magnetofonem, gry wczytywaly sie bardzo dlugo ale dalo sie zyc, Montezuma niezapomniana czy Starfighter...

 

Pozniej mialem 386SX 40MHz, padl podczas prob uruchomienia The Settlers, pierwszy raz gralem na nim w moja milosc Doom2. System to oczywiscie DOS 6.22.

 

Kolejny komputer to 486DX 100MHz, prezent od brata, fajna maszynka, dalo sie lepiej w dooma pograc... ;) DOSik

 

Zamiana byla radykalna Amiga500, piekne czasy i komputer, ta grafika i dzwiek, gralem w Settlersow i inne glownie strategie, niezapomniane czasy.

 

Sprzedaz Amigi i wyjazd do niemiec, zakonczyl sie zakupem rakiety AMD K6 200MHz no to byl sprzet jak na tamte czasy super, naped CDx8 Mitsumi jeszcze jest i dziala! Wtedy tez pierwszy raz testowalem nagrywarke CD, w polsce baaaardzo drogie urzadzenie :) Zaczela sie era Windows95.

 

Podroz na zasluzony urlop 12 miesieczy w Polskiej Armii, brat kupil AMDka, a ja po wyjsciu za wyprawke kupilem wymarzony sprzet, Celerona 366@458 na Abicie BH6, cud plytka, podkrecanie w bios, no i akcelerator Voodoo3 2000 AGP 143@166MHz, do tego karta dzwoekowa Aureal1 ktora do dzis mam w kompie, gra fantastycznie, raz padla ale odratowalem, tej karty raczej szybko nie wymienie... Windows 98 :)

 

Wysluzony sprzet zamienilem na Durona 1000MHz na plycie NMC-PE 8TTX+ piekna plyta z Raidem sprzet fruwal, ta moc, do tego Geforce2Ti z kotrego nigdy nie bylem do konca zadowolony, jednak to 3DFx wywarlo lepsze wrazenie... Dalej Win98 :)

 

Po pewnym czasie wymiana proca na AthlonaXP 2000+ i moja jak do tej pory jedyna zniszczona czesc, spalilem go sam, ale udalo sie wymienic na szczescie, pozniej za jakis czas przesiadka na nForce2 z tym samym procem i w koncu zamiana Gf2Ti na Radeona9550 z ktorego jestem bardzo zadowolony, jak z 3DFxa... Tu juz XP wkroczylo i tak zostalo do dzis...

 

Nastapny krok moj to sygnaturka, piekny komp, pewnie kazdy powie nic nadzwyczajnego ale mi wystarcza, pozostalem wierny AMD i chyba nawet Core2 mnie w przyszlosci nie zmusi do zmiany strony AMD + ATI :)

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gdzie takie rarytasy? :>

W podstawówce na osiedlu Bocianek w Kielcach. Nie wiem jak jest teraz, ale jak ja chodziłem do szkoły to mieliśmy na zmianę w 2 pracowniach - 1 z kompami z Win 2000, i w 2 z Win 3.1.

 

Art spoko ale jak dla mnie trochę za mało konkretniejszych informacji, wszystko spisane z Wikipedi chyba.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare systemy były fajne, i te niebieskie komunikaty :)

zwłaszcza bluskriny przy czytaniu płyty w win98... i'm lovin it :D

 

windows 1.0 miażdzy grafiką... na komodore miałem lepszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu użytkowników, a śmiem przypuszczać, że 95 procent ludzi nigdy nie widziało na własne oczy Windowsa 3.11, a co dopiero słyszec o wersji 1.0 lub super doładowanej 2.0

To ja jestem tym jednym który ma oryginlanego windowsa 3.11 na dyskietkach :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahhh aż łezka poleciała

 

Mój pierwszy komp to 386 SX 33Mhz

i kochany dos'ik

 

Zreszta komp do dzis jest w rodzinie :P

 

A propo win 95 instalowałem z dyskietek

było ich z 30-40 już nie pamiętam dokładnie, bo nie miałem CD a znajomy skądś go przytachał na FDD

 

Oj to była męczarnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo win 95 instalowałem z dyskietek

było ich z 30-40 już nie pamiętam dokładnie, bo nie miałem CD a znajomy skądś go przytachał na FDD

 

Oj to była męczarnia

Początki podziemia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moj pierwszy komp kupilem w 98 roku, mmx 200 MHz, 64 RAM, S3 GX2 2MB no i kultowe VooDoo 4 MB. Kumple przychodzili do mnie zobaczyc jak Tomb Rider 2 bez pikselozy wyglada, bo jako pierwszy na osiedlu akcelerator mialem :) Stare dobre czasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś jeszcze ZX Spectrum? Ja miałem w wersji + z "ulepszoną" klawiaturą. Do tego magmetofon, telewizor, kasety z grami i jazda! Wczytywanie gry przez pięć minut, a na koniec nieraz komunikat "tape loading error". I od początku. Pisanie programów w basicu i pascalu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo, że 92 rocznik, to wychowałem się na procku 133MhZ 8MB ram i grafie wielkiej jak nie wiem co (nie pamiętam nazwy ale ledwo co się w obudowe mieściła) a i kiedyś to dos' owy głośniczek był rarytasem:D

To tak samo jak ja :] Pamiętam, kuzyn włączył NFS3 i wszyscy gały o_O takie :) Edytowane przez suslik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przygodę z Windowsem zacząłem od "win 98" po kupnie kompa w 99r. Niby miałem od 92 do 97 Della 486DX, 8mb ramu, 780hdd, lecz na nim śmigał Norton Commander. Potem go sprzedałem, a dzisiaj żałuję bo byłby to rarytas. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Windowsa 95 na 98 przeszedłem w kilka chwil lecz z Windowsa 98Se na Xp (kilka miesięcy). Zawsze miałem dwa systemy, w Xp zabawy, w 98 wszystkie gry (bo szybciej chodziły), czy to wam czegoś nie przypomina ha! Dzisiaj Xp i Vista..

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...