Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

A dotykałeś palcem?Bo odczyty Everesta(było już o tym) to psu na budę....Przykład?U mnie oba rdzenie w idle chłodniejsze od otoczenia ponad 10 stopni :rolleyes: .Nieistotne ,że płyta inna.Everest i ogólnie soft bzdety opowiada.Podejrzewam ,że te 100 stopni to wirtualne tylko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do kogo ty to piszesz bo chyba nie do mnie?

 

Temp mosfetów przekraczające nawet 100st nie są niczym niezwykłym!

 

A wskazania Twojego procka to źle skalibrowany bios albo walnięte czujniki - w Brisbane często tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze -to był tylko przykład z moim CPU.BIOS co źle zrobiony?!Everesta używam jeszcze od czasów Aidy i widziałem już nie jedno cacko w jego wykonaniu.Co do Bri i wskazań to jasne(z tym ,ze w stress ma już prawdopodobne wskazania ale nieważne) -przerabiałem to już x czasu temu.Niemniej odczyty czujników przez soft jeżeli są na jakiejś płycie prawidłowe to chyba przypadkiem :D .Everest(powtarzam się) pokazuje przybliżone(a czasem i to nie) wartości.Mosfety -niektóre typy wytrzymują 125 stopni ale w komputerze jeżeli chodzi o stabilność raczej bym zadbał o niższe temperatury.Powtórzę sedno o które mi chodzi -nieistotne jest czy wytrzymują 100 stopni jeżeli mają max 80 ,bo odczyty oszukują -dotknąć palcem(suchym, przez cienką folie nawet czy coś) i coś się może wyjaśni.Oczywiście nieco wprawy trzeba mieć czy wyczucia raczej.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że temperatura na bri jest cholernie oszukana ale powiedzcie co o tym sądzicie:

 

Mój Bri 3600 puszczony na 9.0x324 podczas hardcorowej kompilacji wielowątkowej jak mówił sensor, miał 72'C i się zawiesił komputer.

 

Natomiast na domyślnym 1900Mhz gdy odpalilem mu 4x burntesty sensory pokazywały 50'C i 46'C (w idle pokazuje 13 i 15) na rdzeniach. Cały procesor ponoć miał 80'C płyta zaczeła pikać (Abit KN9) wentylator na freezerze 64 pro jak zawsze pracował na 1200 obrotów zaczoł się kreęcić 2300 obrotów a temperatura dalej taka sama. Mam posmarowany procesor ZALMANem STG-1. Jak podczas tego 'grzania' dotykam freezera to ma mniej wiecej temperature pokojową, ledwo ciepły, wciskam palca do procesora, kawałkiem dotykam procesora i znaczną cześcią palca dodykam miedzianej płytki z freezera i czuje, ze ma mniej wiecej temperature mojej reki, ledwo ciepła.

 

Co jeszcze widze, to to, iż gdy podkręcilem tego proca do 2917MHz temperatury w idle były o 2-3 stopnie większe od normalnego taktowania, ok 38-45 gdy mam 36-42'C bez podkrecania. W loadzie mam najczesciej ok 55'C na stocku, i 59'C po podkreceniu - coś tutaj kłamie.

 

Co o tym sądzić? Olać to i zmienić w biosie by nie pikało do np. 90'C czy może coś wlaczyć ?

 

Jutro będe miał miernik temperatury i sprawdze jak to jest naprawde.

 

Swoją drogą pare dni temu widziałem u kolegi jak pracuje Windsor 5600 - miał w idle 28'C na boxie, w stresie do 40'C.

Edytowane przez SlashBeast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie zajebiscie wazna misja i musicie ja wykonac :D

czytajcie uwaznie:

 

10.5 x 285 = 3000mhz - proc stabilny przy 1.475v

mysle sobie zajebiscie ale nie.

 

10.5 x 260 = 2730mhz + pamiec na 780mhz ( ustawienie 667 ) - komp stabilny

 

10.5 x 261 = 2740mhz + pamiec na 784mhz ( ustawienie 667 ) - zgon

 

10.5 x 260 = 2730mhz + pamiec na 6xx0mhz ( ustawienie 533 ) - komp stabilny

 

10.5 x 261 = 2740mhz + pamiec na 6xxmhz ( ustawienie 533 ) - zgon

 

mysle fajnie poc sie skonczyl ale nie.

 

10.5 x 285 = 3000mhz + pamiec na 5xx mhz ( ustawienie 400 ) - komp stabilny

 

10.5 x 285 = 3000mhz + pamiec na < 780mhz ( ustawienie 533 ) - zgon

 

i tu rodzi sie pytanie, gdzie robie bląd,

że pamieci przy taktowaniu proca do 2730mhz robia spokojnie z placem w pupie 780mhz

a powyżej tej wartosci nie chcą nawet zrobic 600mhz?

aby osiagnac proca powyzej 2730mhz musze dac pamieci na ustawienie 400 co

jest zalosnie smieszne gdyz bez problemu robia to 780mhz !

Pewnie trzeba zaznaczyc jakas magiczna opcje w biosie, ktora Wy jako mistrze oc bedziecie znac :D

Licze na pomoc bo 3000mhz jednak > 2730 mhz :D

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie zajebiscie wazna misja i musicie ja wykonac :D

czytajcie uwaznie:

 

10.5 x 285 = 3000mhz - proc stabilny przy 1.475v

mysle sobie zajebiscie ale nie.

 

10.5 x 260 = 2730mhz + pamiec na 780mhz ( ustawienie 667 ) - komp stabilny

 

10.5 x 261 = 2740mhz + pamiec na 784mhz ( ustawienie 667 ) - zgon

 

10.5 x 260 = 2730mhz + pamiec na 6xx0mhz ( ustawienie 533 ) - komp stabilny

 

10.5 x 261 = 2740mhz + pamiec na 6xxmhz ( ustawienie 533 ) - zgon

 

mysle fajnie poc sie skonczyl ale nie.

 

10.5 x 285 = 3000mhz + pamiec na 5xx mhz ( ustawienie 400 ) - komp stabilny

 

10.5 x 285 = 3000mhz + pamiec na < 780mhz ( ustawienie 533 ) - zgon

 

i tu rodzi sie pytanie, gdzie robie bląd,

że pamieci przy taktowaniu proca do 2730mhz robia spokojnie z placem w pupie 780mhz

a powyżej tej wartosci nie chcą nawet zrobic 600mhz?

aby osiagnac proca powyzej 2730mhz musze dac pamieci na ustawienie 400 co

jest zalosnie smieszne gdyz bez problemu robia to 780mhz !

Pewnie trzeba zaznaczyc jakas magiczna opcje w biosie, ktora Wy jako mistrze oc bedziecie znac :D

Licze na pomoc bo 3000mhz jednak > 2730 mhz :D

 

pozdrawiam

 

Widze masz ten sam problem co ja, chociaż rożnie to bywa , narazie jadę 2,8ghz. nie wiem od czego to zależy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem na Foxconnie, pomogło ręczne "zluzowanie" tWRRD/tWRW/tRDRD na 2/2/3. Jak płyta nie ma tego w BIOS, to spróbuj w memset 3.4. Ewentualnie może pomoże użycie mnożnika 10x.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na nic nie zwalam ale nie mam juz sily na to:

- na niebieskich bankach pamieci max htt 250

- na czarnych przy htt >295 po odpaleniu windowsa trzeba robic formata

- no i teraz ten problem

 

wydaje mi sie, ze rozwiazaniem moga byc nowe pamieci 1000mhz :D bo na ustawieniu 667 udalo mi sie puscic proca na 2900mhz ale juz kingstony wala bledami ;/ szkoda ze ten 533 nie smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś wiarygodna metoda na sprawdzenie temp CPU w przypadku "źle skalibrowany bios albo walnięte czujniki - w Brisbane często tak jest"

 

otóż u mnie mam ciekawe :) wyniki.

Idle, proc kręcony lajtowo jak widać, Vdef. W pokoju 22stopnie.

 

Speedfan 4.33

...procesor -25

...core -9

 

Core Temp 0.95

...core #0 -5

...core #1 -8

 

Everest

...procesor 25

 

W stresie przybywa około 12-14 na każdym odczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 10 dni temu wstawiłem na Andrzeja wentylator Delty o obrotach 3,400. Maks co mogę wycisnąć to 3120 lub 3140MHz na 1,45V, leciał Orthos już 3 godziny, ale diabli prąd wzięli i nie chciałem/mogłem już doswiadczenia powtórzyć, bo musiałem zasnąć, czemu Delta o takich obrotach nie służy :D Jak sie nie znajdzie nikt lepszy od tego wyniku to powtórzę test w celu zrobienia screena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupilem x2 be-2350 i plnauje wymiane plyty z asusa m2npv-vm na plyte na chipsecie rd580(xpress3200)

 

ASUS M2R32-MVP

 

DFI Infinity CFX3200-M2/G

 

i jest maly problem plyty te nie maja oficjalnego sparcia dla x2 45wattowych czy ktos z was orientuje sie czy taki proc ruszy na tych plytach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe brisbane ze zmieniona nazwa maja poprawione juz te czujniki temp. ?

Btw jak ktos chce sie pozbyc x2 to w sigu mam info. ;]

no moj to na boxowym chlodniku trzyma 29-32 stopnie jak gierke odpalam to gdzies skacze do 37 pomiar z asus pc probe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mamie zmodyfikowalam kompa i kupilam jej owego Brisba i DFI Infinity.

Generalnie bylam troche zaskoczona temp. ale to przez wlaczonego Cool'Quiet.

Temp. oscyluje w idle 15-17 C.

Matka nie chce miec kreconego procka wiec jej poki co nie ruszam :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...