Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie, że ręka ci nie odpadnie od zmiany płyt, ale jeszcze lepszy jest brak zmiany płyt. Jakby isc twoim tokiem rozumowania, to nadal bys zmieniał te swoje dyskietki 5.25", bo po co wieksze. Zarazem koncze ta dyskusje, gdyz jak widze jest ona bezcelowa.

 

acha zapomnialem-pisales ze pc maja hdd wiec dvd wystarczy do gier,no widzisz a na xboxie odpale "Bioshocka" bez hdd,wystarczy zwykle stare dobre dvd a grafa i jakosc gry taka sama jak na pc

Widze, że nie załapałes o co mi chodziło, cóż zdarza się. Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co sie sprzeczacie. Bluray ma wolny odczyt i sa z tym problemy w grach. Loadingi sa niesamowcie dlugie. Dla mnie srednio akceptowalne ale coz.. jak to bylo w filmiku Zeratula, bardzo pozytywnie jest sie przebrac podczas ladawania poziomu.

DVD ma szybki odczyt, technologia sprawdzona, nie sadze ze gry beda miec wiele plytek. Pamietam jak swego czasu dreamcast mial gd-rom a ps2 dvd. Na dreamcasta chyba tylko shenmue bylo na 4 plytach i zmienialo sie je po dojsciu do jakiegos momentu. Kompletnie nie przeszkadalo to w zabawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluray ma wolny odczyt i sa z tym problemy w grach. Loadingi sa niesamowcie dlugie. Dla mnie srednio akceptowalne ale coz.. jak to bylo w filmiku Zeratula, bardzo pozytywnie jest sie przebrac podczas ladawania poziomu.

DVD ma szybki odczyt, technologia sprawdzona

no nie do końca... blu-ray ma minimalnie wolniejszy odczyt co nie wpływa AŻ tak na czas loadingów - są one tak długie paradoksalnie przez to, że więcej danych z BD trzeba odczytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... (choć i tak podtrzymuje swoje zdanie, ze wygra wojnę konsol)...

lata mi to kto wygra, ale mam calkiem inne zdanie, chocby z tego powodu, ze pol-metek zywotnosci x360 mamy juz za soba? i jak tylko zdarzy sie sytuacja (o ile w ogole sie zdarzy), ze ps3 zacznie odbierac rynek ms, to bill wyjedzie z nowym klockiem, jestem tego bardziej niz pewien B-) obstawiam 2009-2010r... Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego całego gadania jest jeszcze jeden powód dla którego Sony postawiło na BR. Piractwo, a raczej jego brak spowodowany ogromnymi kosztami nagrywarek BR i czystych nośników. Nie ukrywajmy faktu że sprzedaż konsoli X360 jest tak duża gdyż pozwala na zabawę piratami. Wiem że w niektórych krajach piractwo się nie opłaca bo cena gry to 4h pracy ale ZAWSZE znajdzie się ktoś, kto sobie ściągnie gierkę i gra gitara. Puki co PS3 na to nie pozwala dlatego konsole kupują ci, których stać na gry lub wierzą że przyjdzie taki dzień że pojawi się magiczny chip który rozwiąże sprawy gier.

 

Co do okrojonej wersji PS3. Nic to nie da jeśli na rynku nie będzie gier wartych wydania kasy na tą konsolą. Puki co wychodzą gierki mulitiplatformowe. Mało tego! Tytuły na PS3 zaliczają poślizgi a ludzie nie lubią czekać.

 

WK. Głupota że jest to zabierane. Ale może kiedyś cena PS2 spadnie i będzie można kupić PSke za 300 zł (tak jak GameCuba ale tutaj jest jeszcze inna sytuacja).

 

Polityka M$ jest prawdopodobnie taka jaką podał kucyk. Bill jak wyczuje gdzie można dobrze zarobić to wyciąga najcięższe działa. Nie odpuści za chiny ludowe!

 

Jeśli Sony naprawdę chce zawojować rynkiem konsol niech choć raz spojrzy oczami klienta. Dla niego nie ważne jak wygląda konsola i czy ma 2 czy 4 porty USB to można sobie dowolnie rozbudować. On chce konsoli za "normalne" pieniądze i chce grać a nie wyczekiwać czwartku by ucieszyć swoje oczy JEDNYM GÓRA DWOMA demkami.

 

Rozwiązaniem tego problemu jest zakup zarówno X360 jak i PS3 chociażby w najbardziej ubogich wersjach :]

Edytowane przez PICCOLOOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

gram.pl:

PS3 nie jest ulubioną platformą Gabe'a Newella

 

 

Współtwórca takich gier jak Half-Life 2 czy niedawno wydanego pakietu Orange Box, Gabe Newell ponownie okazał swoją awersję do PlayStation 3. Tym razem określił konsolę jako "stratę czasu".

 

Orange Box pojawił się nie tylko na Xboksie 360 i PC, ale także na PS3. Najwidoczniej proces tworzenia tej ostatniej wersji mocno dał się w kość studiu jak i samemu Newellowi. Do tego stopnia, że Gabe znowu wylewa pomyje na maszynkę Sony.

 

 

 

"...to strata czasu dla wszystkich (...) Inwestowanie w Cella, inwestowanie w SPE nie daje ci żadnych korzyści. Nie masz do czego się odnieść. Nie zyskasz nic oprócz nienawiści do architeORT: ORT: ORT: ktury, którą stworzyli (...) Nie sądzę, aby zrobili jakieś pieniądze na tym pudełku. Nie uważam, aby to było dobre rozwiązanie". Auć.

 

To nie pierwsza porcja żółci wylana przez Newella na PS3. Na początku tego roku powiedział: "Totalna pomyłka na wielu poziomach... Myślę, że Sony odeszło od tego, co chcą gracze i developerzy". W swoim zapale sugerował wtedy nawet wycofanie konsol ze sklepu i zrobienie ich od nowa.

;)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, programistą nie jest ale podejrzewam że programowanie dla Cella może być faktycznie męczące. Gdyby jednak sprzedaż PS3 była na poziomie X360 nikt by raczej nie zwracał na to uwagi :)

 

Mnie to wisi że Ich boli pisanie gier na konsole Sony. Kupiłem więc chce grać i tyle na ten temat :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech Ci nie "wisi", bo jak popyt na ps3 się nie zwiększy, ilość czasu zainwestowana przez developerów w wersję gier na konsolę Sony może zwyczajnie się nie zwrócić w momencie debiutu danej gry na półkach sklepowych.

 

A wypowiedzi podobne w tonie do powyższej Newella z pewnością nie wróżą świetlanej przyszłości (przynajmniej, jeśli mówimy o grach na source engine).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde dobre gry na ps3 beda tylko te pisane specjalnie pod ps3 i to dopiero za jakis czas. Procesory z symetrycznymi wieloma rdzeniami i jak procesory jednordzeniowe (czyli Pcty oraz x360) moga bardzo latwo dzielic te same linijki kodu jedne beda go robili roche lepiej drugie troche gorzej. niestety mutiplatformowa gra trafiajac na taki wynalazek ja Cell tra na cos zupelnie dziwacznego jeden rdzen glowny i kilka cooprocesorow, i zawyczaj nikt nie bedzie pisal tego samogo od nowa by to chcialo extra chulac na ps3. Cowiecej nawet niezy HS i Lair mimo ze specjalnie pisane pod ps3 sa conajwyzej srednie (oczywiscie HS lepsze) ale obydwie gry mnie straszne denerwuja naglymi frame dropami widac ze nad kodem dla cella trzeba dlugo dlubac wiec gra musi byc pisana specjalnie dla PS3, mam tylko nadzieje ze killzone, mgs4, final fantasy niezawioda i wycisna z ps3 (oprucz miodu grywalnosci) jakis oczoplas graficzny z plynnym framrate chiciaz w 720p (1080p juz niewymagam ta rozdzielczosc zrobila LAIRowi duza krzywde)

 

pozdro 4@ll

Edytowane przez Syrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech Ci nie "wisi", bo jak popyt na ps3 się nie zwiększy, ilość czasu zainwestowana przez developerów w wersję gier na konsolę Sony może zwyczajnie się nie zwrócić w momencie debiutu danej gry na półkach sklepowych.

 

A wypowiedzi podobne w tonie do powyższej Newella z pewnością nie wróżą świetlanej przyszłości (przynajmniej, jeśli mówimy o grach na source engine).

Jak PS3 będzie całkowitą padaczką to konsole sprzedam i tyle. Przecież to logiczne. A gry w większości przypadków multiplatformowe więc w czym problem :P

 

Niech surowe prawa rynku wyeliminują najsłabsze ogniwo :)

 

 

EDIT:

Napisało się 2x :)

Edytowane przez PICCOLOOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyslec, iz ja sie ciesze z mozliwosci odpalenia demek z PSX'a (jako audio), pogrania w Tekken5'ke, mozliwosc odpalenia calej serii MGS (bez "odnog") pogrania w Obliviona (leci powoli) na jednej maszynie.

Co do gier i BD, to goscie od Motor Storma imo zrobili jedna glupote: dali za malo utworow. Ogolnie mam nadzieje, iz tworcy sie ockna i zaczna klasc wiekszy nacisk na urozmaicenie dzwiekow i dodawanie tzw. [ciach!]lek. Tutaj BD moze sie przydac. Lecz, jak bylo zauwazone, mozemy na to liczyc tylko przy ex'ach i to zapewne tylko z studiow first-party.

 

P.S. Co do loadingow, zgadzam sie, porazka. Naszczescie dla mnie znosne (i tak zwykle sie wtedy gada z kumplami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

dla tych co nie wiedza-na usastore jest juz demko "Ratcheta",tak wiec pobierac bo gra wciaga razem z jajkami..czy co tam kto ma :lol2:

 

acha i "Jericho" tez jest,choc nie wiem czy bylo juz dostepne wczesniej na eurostore,niestety w porownaniu do wersji z X'a "Jericho"ma marne tekstury otoczenia-co niestety przeklada sie na odbior gry,poniewaz brud i wilgoc otoczenia lepiej sie oddczuwa u konkurencji, same postacie chyba porownywalne do tych z X'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych co nie wiedza-na usastore jest juz demko "Ratcheta",tak wiec pobierac bo gra wciaga razem z jajkami..czy co tam kto ma :lol2:

 

acha i "Jericho" tez jest,choc nie wiem czy bylo juz dostepne wczesniej na eurostore,niestety w porownaniu do wersji z X'a "Jericho"ma marne tekstury otoczenia-co niestety przeklada sie na odbior gry,poniewaz brud i wilgoc otoczenia lepiej sie oddczuwa u konkurencji, same postacie chyba porownywalne do tych z X'a.

------------ i to wlasnie mnie denerwuje w ps3 :(

 

pozdro 4@ll

 

EDIT

http://www.gametrailers.com/player/usermov...aylist=featured

 

warto looknac :)

Edytowane przez Syrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

chle chle chle :lol2:

 

gameonly :

 

Chcecie płynniejszych gier na Playstation 3? Wyłączcie konsolę

 

PS3

 

Przyznam, że ta informacja mnie mocno rozbawiła (zakładając, że jest prawdziwa). Nasze ukochane konsole zamieniły się w PC'ty i rządzą się podobnymi prawami. Chcecie, żeby Wasze gry na Playstation 3 działały płynniej? Wyłączcie, co się da.

 

Aby uzyskać efekt należy:

 

Wyłączyć upscaler DB/DVD

Wyłączyć Mediaserver

Wyłączyć Automatic Setting

Wyłączyć połączenie z Internetem

Ustawić HDMI Audio na Bitstream

Wyłączyć upscaler PS2

 

I jak? Gry działają szybciej, płynniej i lepiej? Czekam na Wasze komentarze i testy. Prowokacja, czy techniczny trik?

 

Źródło: Oficjalne forum Playstation 3

Edit:odnosnie filmiku:zawsze chcialem aby Yuma dostala po tym glupim pysku :lol2: :lol2:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragonlore. Bez urazy ale zastanawiasz się czasem nad tym co chcesz przekazać? :)

 

Nie będę się wdawał w tą bezsensowną dyskusję ale pamiętam głosy: po co DVD w PS2? Czy teraz po tych 8 latach nadal uważacie, że napęd DVD w PS2 był zbędny? :)

 

PS. Przedwczoraj byłem w Rzymie i pomodliłem się za Was konsolowców o większy spokój. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

dragonlore. Bez urazy ale zastanawiasz się czasem nad tym co chcesz przekazać? :)

 

Nie będę się wdawał w tą bezsensowną dyskusję ale pamiętam głosy: po co DVD w PS2? Czy teraz po tych 8 latach nadal uważacie, że napęd DVD w PS2 był zbędny? :)

 

PS. Przedwczoraj byłem w Rzymie i pomodliłem się za Was konsolowców o większy spokój. ;)

do czego ty pijesz znowu :lol2:

 

ps.acha ja widzialem sie przed chwila ze Sw Janem i powiedzial ze Bog twoje modly odrzucil :lol2:

 

i jeszcze na koniec.;nie bylo cie..byl spokoj,jestes z powrotem ..chmmm.....

 

Syrob

 

naprawde probowales? ;) ,a zreszta jak bede mial chwile to tez sprobuje :lol2: :wink:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy da sie przyspieszyc, lecz zwolnic chyba tak. Mialem momenty, gdy MS i pare demek chrupalo dosc mocno (nie przez cala gre, lecz w momentami).

Byleby Oblivion nie chrupal (wlasnie leci, lecz bedzie dopiero na poczatku listopada :/ ) oraz gry, ktore mam na celowniku (wiekszosc z PS2, ale kij).

 

BTW, co obciecia wstecznej kompatybilnosci. U nas w BB w media sa juz tylko wersje 40GB (cena wyglada w miare przyjemnie :P ) i przez to kumpel ma w planach PS2, a zastanawial sie nad PS3...

Zastanawial sie jeszcze nad Wii, lecz niechce ryzykowac i namawiac go na ta konsole, choc sam ja bardzo chcialem.

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dragonlore

Bo wklejasz bez zastanowienia coś, co gdzieś przeczytasz. Sprawdzałeś? Jeśli tak to podziel się własnymi spostrzeżeniami bo masz PS3 a nie tym co gdzieś wyczytasz z sieci. Skoro dalej masz zamiar trolować to znaczy, że w twoją stronę moje modły nie poskutkowały. :( A nie było mnie tylko 3 dni. ;)

 

I odpowiesz na pytanie o DVD w PS2?

 

@Syrob

A spodziewałeś się czegoś innego? Sądzę, że tylko z ciekawości sprawdziłeś. :P Normalka, że nic to nie da. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

@kojak_ct sprawdzile w nadzieji !!!! ze nic to nieda bo gdyby dalo to bym byl w szoku iswiadczylo by to tylko o marnej jakosci i wydolnosci calosci systemu. a takto w przypadku LAIR cala wine zwalam na Factor5 i nieszczesne 1080p :))

 

pozdro 4@ll

po co sie komus tlumaczysz ;), a co do Factor5 masz 100% racji,schrzanili i tyle,dobrze ze do gry nie dawali porad :"jak nalezy definiowac przycinki i problemy w grze aby gracz nie myslal ze to wina developera" :lol2:

 

jedyna gra ktora wyglada na niespartolona i next-genowo to na razie chyba "Ratchet"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wdawał w tą bezsensowną dyskusję ale pamiętam głosy: po co DVD w PS2? Czy teraz po tych 8 latach nadal uważacie, że napęd DVD w PS2 był zbędny? :)

już to kiedyś pisałem - gdy PS2 wychodziło DVD było już dość mocno rozpowszechnione

pierwsze napędy dvd pojawiły się w 1996, a PS2 dopiero 4 lata później!

 

w przypadku PS3 jest nieco inaczej :) jest to jedno z pierwszych urządzeń z BD

jest to niewątpliwie zaleta, większa pojemność, itd ALE czy aby napewno niezbędna?

nie oszukujmy się, Sony chciało głównie wypromować swój standard, a większa pojemność przeznaczona dla gier była sprawą drugorzędną

 

spójrzcie analogicznie: dlaczego X360/PS3 nie mają np. 1GB RAMu? przecież pamięć nie jest tak droga, a gdy konsole wychodziły to w PC-tach 1GB było już standardem

czemu więc w konsolach tyle nie zamontowano? może dlatego, że nie było to AŻ tak potrzebne?

 

skoro MS zdecydował wypuścić konsolę z napędem DVD widocznie większa pojemność nie był AŻ tak potrzebna (konsola jest 2 lata na rynku a ile mamy gier na kilku DVD? 1? Blue Dragon? no i Lost Odyssey w planach - to mamy AŻ dwie gry!)

MS to nie jest jakaś firemka składająca się z 2 studenciaków - oni mają cały sztab fachowców i napewno brali pod uwagę różne warianty, a wybrali ten najbardziej korzystny

 

kontynuowanie dyskusji nt celowosci stosowania BD/HD DVD jest imho bez sensu

z mojej strony EOT

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko weź pod uwagę to, że po wyjściu PS2 piraci ripowali gry z DVD na CD bo ta pojemność w zupełności wystarczała +było tanio w dystrybucji kopii zapasowych. Co to oznacza? Że na początku programiści nie umieli wykorzystać takiej przestrzeni ale z czasem pojemność ta zaczęła się przydawać. Jak wiemy historia lubi się powtarzać. ;) I patrząc po grach na PC np. Strangehold, który zajmuje 3DVD sądzę, że Sony bardzo dobrze zrobiło wsadzając BR. Tylko, że mogli wsadzić napęd 4x i wszystko było by si. I nie ważne co programiści wepchają na płytę. Ważne, że nie mają ograniczenia. A na miejsce w iksie zaczyna narzekać też Ubi więc BD wcale nie jest takie nie potrzebne. :)

 

A kończąc tą dyskusję odpowiem na jeszcze jedno pytanko. Dla czego do konsoli nie wsadzono 1GB? Ograniczenie kosztów. Ani w MS ani w Sony nie pracują głupki. Masz rację. Ale projektując konsolę nie stwierdzono potrzeby wsadzania większej pojemności bo trzeba by było wsadzić pozostałe komponenty mocniejsze. Jedno z drugim ma współgrać jak najwydajniej, stąd mamy podobne konsole X360 i PS3. A to, że Sony robi trudne i drogie konsole wiemy nie od dziś. ;) Mam nadzieję, że napisałem zrozumiale. :P

 

Więc zakończmy już tą dyskusję co jest potrzebne a co nie bo najważniejsze są chyba gry nieprawdaż? :) A te są tuż za rogiem. Rachet i Drake. ;)

 

Octan Engine

 

PS. Muszę zawieść swoją konsolę na gwarancję bo mam ten problem z wentylatorem. Jak już się rozkręci to nie chce się zatrzymać. :/

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będę miał ten kabel http://allegro.pl/item251778440_kabel_hdmi...ideo_play_.html to mogę podłączyć PS3 do monitora LCD(Acer 17' z DVI) Obraz będzie na całym monitorze czy będzie ucięty? Zastanawiam się nad kupnem PS3, ale nie mam TV z HD, a jak powszechnie wiadomo na SD nie ma takich efektów graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Wiesz, podłączyć można ;), ale jeśli ten Acer nie jest zgodny z HDCP to na ekranie będziesz widział tylko "czarną plamę" :]

i tu sie mylisz,bo gry beda normalnie hasac,tylko filmy w B-R beda czarna plama ;)

moj tv nie obsluguje hdcp ale mam to gdzies,bo hd jest mi potrzebne tylko do grania,a filmy jak ktos ma potrzebe to przekonwertuje i juz ma hd na tv bez hdcp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...