Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

:) :) :)

 

Witam otóż od dziś zostałem posiadaczem PS3 80 GB. Nie napisze, że szczęśliwym, bo na to za wcześnie. Konsola niestety używana, ale jej stan wizualny oceniam na co najmniej bardzo dobry. Tyle, że chyba już nie mam na nią gwarancji. Gość twierdzi, że jest na 2 lata i został jeszcze rok.

 

Konsola kupiona została w Niemczech w sklepie Selgros. Mam na to fakturę i widnieje tam data styczeń 2009. Z tego co się orientuję Sony daje tylko 12 m gwarancji na PS3. Jest ponoć możliwość jej wydłużenia w danym sklepie. Ja czegoś takie na fakturze nie widzę. Nie widzę też żadnej karty gwarancyjnej. Jedynie 2 grube książeczki z instrukcją + jakaś składana kolorowa ulotka o PS3 i dokument o Wi-Fi (czy czym tam) w kilkunastu językach (w tym PL) Nic po za tym nie znalazłem w kartonie. Numer seryjny zgadza sie z tym co jest na kartonie. Mam parę wątpliwości, bo gość opchnął ją wyjątkowo tanio. Za 700 PLN (tak, tak). Ponoć na gwałt potrzebował pieniędzy. Cuda są możliwe, ale na takich "cudach" to się nie raz przejechałem.

 

Cóż mogę napisać. Konsola działa. Grałem troszkę w Fife09 , Colin Dirt 1 i konsola co najmniej przez 15 minut chodziła bez problemu. Jutro jak będę miał czas to po testuję dłużej dla pewności (min 5 h morderczej gry). W zasadzie konsola już po paru minutach z tyłu jest dość ciepła.

 

Jak to z nowymi bywa to zaczynają od banalnych pytań:

 

Po 1 jak to jest z tą gwarancją ? Jest na 1 rok czy na 2 lata ? I czy potrzebna jest karta gwarancyjna

Po 2 oryginalny dysk Sony jest produkowany przez Toshibe ? Taki dysk mam w konsoli (80GB)

Po 3 niestety w pudełku z konsolą zabrakło bardzo istotnej rzeczy moim zdaniem. Kabelka USB do ładowania padów DualShock 3... Gość twierdzi, że zgubił, ale ma poszukać. Ja tam czekać nie zamierzam i znalazłem jakiś kabel do MP3 Sandiska. Krótki mały z Sandiska M240. Końcówka jest podobna. Po włożeniu jednak od razu nie działa. Musze poruszać tym kablem i pod pewnym kątem dopiero zaczyna migać 1 czerwona dioda z tyłu pada pod numerkiem "1" Po odłączeniu kabla przestaje migać. Także coś się dzieje. Czy to miganie oznacza ładowanie akumulatorów?

 

Po 4 jak sprawdzić poziom naładowania aku ?

Po 5 interesuje mnie bezpośrednio oglądanie MKV lub innego formatu z materiałem HD z napisami z konsoli. Jest to możliwe. Nie interesuję mnie żaden streaming. Tylko bezpośrednio z konsoli.

 

Po 6 co najczęściej się psuje w PS3 i z jakimi kosztami ew. naprawy muszę się liczyć (odpukać)

 

No i po 7 jakie gry na pierwszy ogień ? Oczywiście nawet nie podawajcie mi U2, bo ja tą grę siłą zabiorę kumplowi jak nie pożyczy (joke ;) ). Ale co opróćz wyżej wymienionej gry i nadchodzącego God Of War 3, którego z pewnością kupię ?

 

Po 8 to troszkę banalne pytanie ? Ale gdzie jest plomba ? Jak sprawdzić czy konsola nie była czasem otwierana ?

 

Jak na pierwszy rzut oka wydaję się to być super okazją. Konsola PS3 80 GB 2 pady (mam fakture z Saturna na drugi pad) i 3 gry: Fifa 09, Colin Dirt i Civilization: Revolution. Mam nadzieję, że nie dałem się naciąć. Czas pokaże. Jeszcze raz witam i cieszę się, że mogę być w waszym gronie i oby jak najdłużej. Niedługo podam swój nick na PSN. Teraz muszę odwiedzić mojego ;) ulubionego kolegę co ma U2 na chacie i jeszcze parę gierek na PS3 ;P

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Okres gwarancyjny od Sony to 12 miesiecy, nie ma zadnej ksiazeczki gwarancyjnej.

2. Nie wiem

3. migajaca dioda wskazuje iz bateria sie laduje :)

4. w menu xmb wcisnij home na padzie, w tedy w gornym prawym rogu zobaczysz poziom naladowania aku

5. mkv niemozliwe, m2ts,ts,mp4 jak najbardziej z napisami juz trudniej (musze byc dograne do sciezki filmu) albo wtopione na stale (mk2vob itp), nie ma mozliosci odtworzenia filmu z napisami z zewnetrznego pliku.

6 Ylod (poczytaj troszke) neka glownie wersje 60GB, oraz naped blu-ray, niestety nie znam kosztow wymiany napedu czy tez naprawy, poniewaz mi wymienili konsole na gwarancji (pierwsza 80GB)

7. Killzone 2, Infamous, Resisstance 2 oraz FoM, MGS 4, Uncharted, Little Big Planet, Heveanly Sword, Mag, Heavy Rain.

8. nie wiem nie sprawdzalem ^^

 

no i na koniec witam w gronie posiadaczy ps3 ;) oby zywot miala dlugi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 7:

Demon's Souls

Heavy Rain

inFamous

Killzone 2

LittleBigPlanet

Metal Gear Solid 4

MotorStorm: Pacific Rift

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction

Ratchet & Clank Future: A Crack in Time

Resistance: Fall of Man

Resistance 2

Uncharted: Drake's Fortune

Uncharted 2: Among Thieves

Valkyria Chronicles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dziwi mnie tak krótki okres gwarancyjny. Ale no cóż poradzić. Pobawiłem się teraz konsolą i odrazu mogę napisać co mnie denerwuję. Napęd BD (EDIT , bo odruchowo napisałem DVD, a zapomniałem, że to inna epoka ;) ) i wsuwanie płytki. IMO średnie rozwiązanie. Do tego po wyjęciu płyty czasem pojawiają się na niej takie dość długu paski (smugi). Przetarcie szmatką pomaga na szczęście i znika. Podejrzewam, że napęd w środku może być troszkę zakurzony, albo co innego. Sprawdzę dokładnie jak będę miał czas i ochotę.

 

Ogólnie konsola wygląda nieźle. Ale nie tyko jeśli chodzi o wygląd, bo jestem bardzo zadowolony z darmowego grania przez sieć. Chociaż dzisiaj miałem problemy by zagrać w FIFE Online. Wyskakiwał błąd połączenia. W X360 i na PC nie mam problemów z obecnym providerem, więc nie wiem. Może potrzebna jakaś aktualizacja. Z PSN dopiero się zapoznaję. Ściągnąłem sobie demko MGS4. Pograłem i jestem raczej zadowolony jeśli chodzi o gameplay. Gra wciąga. Grafika... momentami niezła, a momentami średnia. Niektóre tekstury na ścianach IMO to w 2006 takie szukać. Ale modele postaci. Np ten mały robot z kamerką (demo) wygląda przyzwoicie. Nie mówiąc już o Snake'u. Obadam parę demek i zdecyduję na co przeznaczać siano. Na pewno w marcu to U2 i GOW 3, a raczej cała kolekcja GOW 1,2 HD + 3. I raczej na pewno Resistance ;)

 

Co od początku mnie zmartwiło to, że 80 GB nie czyta gier z PS2. Będę musiał i tak się pozbyć PS2, bo gram na mim coraz mniej. A nie lubię jak coś leży i się kurzy. Sumując: z konsoli jestem jak na pierwszy dzień zadowolony. Mimo tych paru uwag jest bardziej przyjazna w użytkowaniu niż się spodziewałem. Niewiele odbiega od XBL w zasadzie. Ale nie będę tu porównywał, bo nie chcę dostać od yuucOm'a po łapach ;) Każda z konsol ma swoje plusy i minusy. A do minusów to ja jeszcze z czasem dojdę. Raczej tu będzie chodziło o porównanie gier. Różnie to bywało.

 

I jeszcze odnośnie PS3 i podłączania go po przez HDMI-DVI w monitorze Dell 2209WA. Po podłączeniu nie wiem dokładnie jaką rozdzielczość wyświetla monitor. W ustawieniach PS3 (HDMI) mogę ustawić nawet i 1080p. I o dziwo to samo się wyświetla w OSD monitora. A jak wiadomo ten monitor nie wyświetla 1920x1080 tylko max 1680x1050. Obraz jest wyświetlany na pełnym ekranie i bez pasków (na X360 są). Obraz raczej nie jest zniekształcony ani rozmazany. Także się tym nie przejmuję na razie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

Co do napędu to dziwne, że jakieś smugi masz, u mnie nie ma czegoś takiego.

Co do gier, to przejdź sobie jeszcze U1 przed U2, naprawdę dobra gra, mimo że U2 ją przebił, ale IMO i tak warto, a na allegro można juz za 50zl wyrwać.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gier, to przejdź sobie jeszcze U1 przed U2, naprawdę dobra gra, mimo że U2 ją przebił, ale IMO i tak warto, a na allegro można juz za 50zl wyrwać.

Nie ruszenie Drake's Fortune przed U2 byłoby zbrodnią ;) No i zobaczysz ile znaczy oswojenie się z platformą przez programistów porównując U1 do U2 ;)

 

Co do monitora to mam tak samo (będąc w Warszawie, czyli przez większość czasu mam konsolę podpiętą pod Samsunga T220) - w konsoli 1080p i tylko monitor przy włączeniu podaje komunikat przez kilka sekund o nieprawidłowym trybie wyświetlania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił się niemały problem z PSN wśród posiadaczy starszych wersji PS3. Zakładam, że 40 i 60 GB.

 

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=50592

 

U mnie wszystko działa jak należy (wersja 80 GB FAT). Loguje się normalnie do PSN i pobieram dema.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nigdzie nie kupisz poniżej 1000 PLN. Szukałbym "grubej" na Allegro. Tyle, że większość jest po gwarancji, albo z tzw. rozruchową do 30 dni. Także na własne ryzyko. Tak poza tym to moim zdaniem Gruba wygląda lepiej. I jakbym miał brać nówkę ze sklepu to wziął bym zdecydowanie grubą. Fakt dysk mniejszy, ale to mi akurat nie przeszkadza. Zresztą chyba się da wsadzić tam większy ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie też. Ale nie rzuca się to tak bardzo w oczy, więc jakoś to przeboleje. W każdym razie prezentuje się to o wiele lepiej niż Slim. Slimka przypomina mi jakiś modem tudzież router, a nie konsolę czy dobry odtwarzacz BD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, a nawet nie powiem tylko pokaze:

 

Dołączona grafika

 

Przy takim porownaniu WISI mi czy jest slim, w macie albo czy robi przy okazji zapiekanki ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sobie tak to tłumaczyć i pewnie jest w tym sporo prawdy, ale nawet gdybym mial wybor, to przy takim porownaniu szukanie "fata" i kierujac sie wzgledami estetycznymi jest hmm malo rozsadne? Gdyby to bylo 10-15% to jeszcze ujdzie, ale to jest grubo powyzej połowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sobie tak to tłumaczyć i pewnie jest w tym sporo prawdy, ale nawet gdybym mial wybor, to przy takim porownaniu szukanie "fata" i kierujac sie wzgledami estetycznymi jest hmm malo rozsadne? Gdyby to bylo 10-15% to jeszcze ujdzie, ale to jest grubo powyzej połowy!

 

tylko, że w tym porównaniu jest fat "first gen" :) one też były ulepszane i te końcowe faty ciągnęły dużo mniej prądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro

Ktoś coś kupował u tego gościa? Ceny tak atrakcyjne, że aż podejrzane... I jak tylko ktoś coś kupi, na miejsce sprzedanej pozycji pojawia się druga taka sama :)

 

Kupiłem dwie pozycje, oczywiście wstrzymując się od wpłaty. Jak widać, słusznie, bo klient wisi.

Edytowane przez Namod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy to taka okazja? Tez się nad tym zastanawiałem, ale GoW 3 na allegro to niecałe 185zł już z przesyłką. Konsola 1180zł już z przesyłką. Wychodzi mniej więcej to samo.

Ja czekam dalej. Jest na razie w co grac na Xboxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...