Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Jakby ktoś był zainteresowany, to od jutra jest promocja 2 za 1 na kilka gier w Saturnie.

 

 

Ja biorę Skate 3 dla siebie i Bad Company 2 do sprzedania.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Chcę kupić Xboxa360 elite, mam monitor LG flatron W2361V z hdmi ale nie posiada on wbudowanych glosnikow- chcialbym podlaczyc moje glosniki od kompa 2.0 Geniusa SP-HF1250X - Jak to zrobić ? Jakich kabelków potrzebuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A to już sie da oba kable na raz podłączyć? Bo chyba do dźwięku jest przejściówka, której z kolei chyba już do Elite nie dodają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas można było, trzeba tylko zdjąć kawałek plastykowej obudowy z kabla component :> Pewnie, że do tego jest przejściówka tylko ona kosztuje, a kabel w zestawie już jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ta promocja w Saturnie. Byłem wczoraj o 18 z lekkim niedowieżaniem. Zakupiłem World Cup 2010 i Battlefield: Bad Comapany 2 Limited Edition za 169 zł :D Szkoda, że w promocji nie było Alana Wake to bym sie skupił na drugu dwupak. Gdyby nowe gry były zawsze w takich cenach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg jak już to Composite podłączyć głośniki. Trzeba rozłupać obudowę, gdyż nie wsadzisz jednocześnie kabla HDMI i tego kabla Composite. Ale po rozłupaniu wchodzi idealnie i wszystko działa jak należy. Przez jakiś czas też tak miałem, ale w końcu kupiłem BigBena i podłączyłem normalnie po przez VGA, a do DVI-D kompa. Dzięki temu podczas grania mogę swobodnie się przełączać między kompem, a X360. Ale jak ktoś ma wolne HDMI w monitorze to sposób z rozłupaniem końcówki kabla Composite to najlepszy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Microsoft wysyła nr. listu przewozowego do klienta w momencie wysłania konsoli z serwisu? Chyba nie jest normalnym, że moja konsola do serwisu jechała trzy dni, a wraca z niego już drugi tydzień?

Edytowane przez grzegrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Microsoft wysyła nr. listu przewozowego do klienta w momencie wysłania konsoli z serwisu? Chyba nie jest normalnym, że moja konsola do serwisu jechała trzy dni, a wraca z niego już drugi tydzień?

 

W moim przypadku jeżeli dobrze pamiętam to tak. Widziałem dokładnie ile i gdzie moja konsola przebywała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falcon na rocznej gwarze? Jak pójdzie za takie grosze, to oczywiście że warto. Pozostaje tylko skombinować jakiś dysk/pendrive i można się bezstresowo pobawić, a potem najwyżej odsprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja już nie mam sily...

Łażę od tygodnia po różnych sklepach i ni ch**a nie da rady sie nic dowiedziec co i jak z tym xboxem...

Koleś w MM powiedzial mi w ze w tym elite nie ma kabla hdmi-hdmi, nie ma kabla do podlaczenia audio i że glosnikow 2.0 nie da sie podlączyc tylko 5.1 mogą byc... Normalnie ja pier***e

 

Czy może mi ktoś wytłumaczyc jak to w koncu jest??? Jaki kabelek trzeba kupic? Czy glosniki 2.0 gienka da sie podlaczyc tym sposobem z rozwalaniem wtyczki?

 

A przy okazji gdzie najlepiej brac na raty xboxa ? w mm oferta jest taka sobie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie wejścia są na sub'ie od tych głośników. Muszą być takie Kabel Component HDTV AV X360 NÓWKA Sklep =R2pol= (1030057827) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

 

Te z białą i czerwoną końcówką to właśnie są chinche (RCA), które można podpiąć np do TV, albo do wieży czy amplitunera. Upewnij się, że masz takie wejścia z tyłu subwoofera swoich głośników. Ale najprostszy sposób to podłączenie karty graficznej (masz Geforca, więc trzeba się troszkę pomęczyć) z dźwiękową za pomocą specjalnego kabelka. Dzięki temu dźwięk z konsoli idzie po HDMI i do monitora jest wysyłana obraz, a do karty graficznej dźwięk i po przez ten kabel do karty dźwiękowej i w rezultacie do głośników. Ludzie to opisywali na tym forum i ponoć to działa.

 

Musisz jedynie zaopatrzyć się w taki oto kabelek:

 

http://benchmarkreviews.com/images/reviews/video_cards/ZOTAC_ZT-88TES3P-FCP/ZT-88TES3P-FCP_Digital_Audio.jpg

 

Znaleźć na płycie głównej (w przypadku jak masz zintegrowaną kartę dźwiękową) i podłączyć tym kabelkiem kartę graficzną z płytą główną /kartą dźwiękową. Potem wystarczy podłączyć konsole do monitora z wejściem HDMI (ew przejściówką DVI-HDMI) i powinien być normalnie puszczany dźwięk z konsoli, po przez kartę graficzną, do dźwiękowej i na końcu na głośniki. Sam poluje na ten kabel, ale ciężko go dostać. Wiem, że Asus dodaje do swoich kart graficznych. Także jak ktoś ma namiary gdzie mogę kupić taki kabelek to niech pomoże.

 

p.s sprawa jest dużo łatwiejsza w przypadku kart graficznych ATI, gdyż te posiadają specjalny chip audio. Nie trzeba, więc łączyć grafiki z dźwiękówką. Wystarczy podłączyć i ustawić odpowiednio i dźwięk leci z głośników komputera.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A grafika to nie ma przypadkiem tylko wyjscia? ;) O tym, ze do gniazdka w karcie graficznej podlacza sie zazwyczaj wyjscie cyfrowe z karty dzwiekowej (a nie wejscie) juz nawet nie wspominam...

 

Glosniki moga miec rowniez wejscie minijack, wystarczy wtedy przejsciowka 2xRCA-> minijack stereo, do dostania za grosze na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś w MM powiedzial mi w ze w tym elite nie ma kabla hdmi-hdmi, nie ma kabla do podlaczenia audio i że glosnikow 2.0 nie da sie podlączyc tylko 5.1 mogą byc... Normalnie ja pier***e

 

W elite teraz rzeczywiście nie ma kabla hdmi, jest tylko component. 2.0 spokojnie zagrają, bo sam mam podpięte gienki 1250x właśnie do xboxa.

 

Czy może mi ktoś wytłumaczyc jak to w koncu jest??? Jaki kabelek trzeba kupic? Czy glosniki 2.0 gienka da sie podlaczyc tym sposobem z rozwalaniem wtyczki?

 

Kupujesz elita i masz w środku component. Potrzebujesz dokupić hdmi, żeby się podpiąć do monitora. Zdejmujesz obudowę z wtyczki kabla component i wpinasz do xboxa razem z kablem hdmi, a z drugiej strony bezpośrednio do głośników z tyłu (masz dwa wejścia czerwone i białe i tego koloru przewody z kabla wpinasz). Ot cała filozofia. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzieki Grobel za wyłożenie tego na "chłopski rozum"

 

czy wystarczy taki kabel hdmi za 2 dychy czy musi byc jakis mega wypas microsoftu?

 

KABEL HDMI-HDMI v1.3b 1,8m GOLD XBOX 360 FULL HD (1035120826) - Aukcje internetowe Allegro

 

X360 Kabel HDMI - HDMI 2m GOLD 1.3b !! PROMOCJA !! (1032497196) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę różnicy między kablem za 100zł (pozdro Kas :>), a takim który kupiłem za 15zł w realu.

Bierz najtańszy, bo to połączenie cyfrowe. Tam sygnał albo jest, albo go nie ma.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale na stany masz sensowne wartości. 1600 w większości przypadków jest podzielne przez ceny gier/dodatków, a 2100 to tak ni w zipde ni w oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A grafika to nie ma przypadkiem tylko wyjscia? ;) O tym, ze do gniazdka w karcie graficznej podlacza sie zazwyczaj wyjscie cyfrowe z karty dzwiekowej (a nie wejscie) juz nawet nie wspominam...

 

Glosniki moga miec rowniez wejscie minijack, wystarczy wtedy przejsciowka 2xRCA-> minijack stereo, do dostania za grosze na Allegro.

 

W jego przypadku oczywiście najprościej jest podłączyć bezpośrednio do głośników przez RCA. Dlatego o tym wspomniałem. Jedyny minus to, że musi rozłupać tą końcówkę, bo zawadza o HDMI. Mnie za to zależy na dźwięku 5.1 zarówno z X360 i PS3. I niestety będę musiał się zastanowić nad jakimś dobrym ampli do którego podłączę więcej niż jedno urządzenie HDMI. X360 niestety nie ma wyjścia optycznego.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Devil - możesz kupić przejściówke z wyjściem optycznym. Najlepiej na eBayu w Hong-Hongu za grosze, potem tylko przelutować dwa kabelki i będzie działać jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry myślę, że lepszym (fakt drogim) rozwiązaniem będzie takie właśnie ampli jak ma Mastha. Czytałem o tym Onkyo już jakiś czas temu i to jest to czego potrzebuje do mojego Xboxa 360. Będę składał porządne kino domowe oparte na projektorze dla obu konsol. Ale wszystko z czasem i po kolei. Najpierw składam porządny sprzęt audio, będzie podpięty do obecnej plazmy.

 

Mastha zakup planuje dopiero w Lipcu/sierpniu także nie wiem. Ale jak oferta będzie wciąż aktualna to oczywiście się odezwę. Ceny nówek na Allegro są dość przystępne, a sprzęt pierwsza klasa. Nie ma to jak bezstratne DTS-HD. Żadne głośniki komputerowe nie dadzą takiej jakości dźwięku. Pod sprzęt podłącze oczywiście PS3, X360 i jakby się dało cyfrowy dekoder UPC. Mam parę kanałów HD z dźwiękiem DD 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...