Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

raven, zdecydowanie PGR4 i FM3, jeśli lubisz wyścigi. Ace Combat 6 jest również wart zakupu, szczególnie, po aktualnych cenach. Może Fable 2 i ME2 (jeśli nie grałeś na PC, a lubisz rpg). Z popierdółek pudełkowych to Ninja Blade jest bardzo przyjemny, a z xbl- np. Shadow Complex. Poczytaj, bo wbrew pozorom troszkę tych tytułów na wyłączność x360 też ma ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

Rozejrzę się pewnie za Ace Combat i Fable 2, które za mną od dłuższego czasu chodzi, nie jestem rpg'owcem, ale takie pseudo jak Fable powinno mi wystarczyć, zwłaszcza, że pierwsza część mi się spodobała ;)

Będę miał max 1,5 tygodnia tego klocka więc wielu pozycji raczej nie ogarnę, ale może wystarczy to do rozpatrzenia zakupu drugiej konsoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo się częściej sypie :lol:

 

Niby tak, ale:

-ps3 bezawaryjne też nie jest.

-wolę konsolę bardziej awaryjną, ale z 36miesięczną gwarancją, od konsoli której producent daje 12miesięcy gwarancji.

Post nie ma na celu wszczęcia kolejnej dziecinnej wojenki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 mcy to gwarancja producenta, 24 mce może dać Ci sklep, który będzie dochodził powołując się na dyrektywę KE, bezpośrednio u dystrybutora na dany kraj, wymiany na sprawną konsolę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Rumor: New Xbox 360 Model Slims Down [update] - Xbox 360 - Kotaku

 

 

Nie będę zgadywał czy fake czy nie, bo nie można tego wiedzieć.

 

 

Gdyby jednak prawda to raczej kolejny fail w kwestii chłodzenia. Wprawdzie jeden spory wentylator, no ale wielkość radiatorka jest śmieszna. Co za problem zrobić jeden wielki radiator przykrywający dużą część płyty? Aluminium kosztuje grosze. Jedyna nadzieja to że chipy będą w 45 nm, inaczej fail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...), 24 mce może dać Ci sklep (...)

 

Sklep nie może. Musi.

 

Podstawa prawna:

Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (DzU z 2002 r. Nr 141, poz. 1176)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wkleić linka nie przejmując się tym, że nie każdy zna na tyle angielski by doczytać się szczegółów :/ Napisz coś więcej. Jak to ma działać. Czy to jest oficjalny update. No i czy oprócz ściągania jakiś tam gier Arcade, DLC i save'ów będzie można zainstalować na tym grę ? Powiedzmy, że ktoś podłączy dysk zewnętrzny, albo dużą pamięć 16 GB. Jeśli ma być to tylko pamięć dla save'ów, dodatków, czy ściągniętych gier/demek Arcade, to dla mnie zbędny bajer. Ale dla tych co nie mają dysku, a chcą troszkę pościągać z XBL jest to dobra informacja. Czekam na więcej szczegółów odnośnie tej aktualizacji. Już czas najwyższy, by M$ wreszcie dał możliwość korzystania z innej pamięci masowej niż przesadnie drogie dyski i karty pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej. Jak to ma działać. Czy to jest oficjalny update.

 

ponoć tak, ale na razie to przecieki - MS oficjalnie nie potwierdził niczego

 

No i czy oprócz ściągania jakiś tam gier Arcade, DLC i save'ów będzie można zainstalować na tym grę ?

 

możesz tam nagrywać i instalować wszystko to co na zwykłym dysku Xboxa (czyli instalować gry też ~~)

 

Jedyna wada to te śmieszne ograniczenia:

- tylko 16GB na urządzenie

- tylko 2 urządzenia wpięte jednocześnie

 

No ale lepszy rydz niż nic ;-) dodatkowe GB się przydadzą, zwłaszcza osobom bez dysku lub z dyskiem 20GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ten news wsakzuje na to że ta płytka i Slim mogą być jak najbardziej prawdziwe. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

 

Dla mnie ogólnie nie specjalnie ma znaczenie obsługa pendrive jako że kupiłem kiedyś Memory Unit do backupów, no ale zawsze go można sprzedać.

 

 

Mam nadzieję że ten Slim się sprawdzi, jeśli tylko będzie cichy to zmieniam od razu.

 

 

Co do tej płytki to jakiś gość przeprowadził analizę, i kilka szczegółów to np. wyjście optyczne na płycie, brak slotów na memory unit, dwa porty SATA wskazujące na wewnętrzny dysk, oraz jakieś nowe I/O nie wiadomo do czego.

 

Ben Heck ponders Xbox 360 Slim: Motherboard, Memory Unit support, internal hard drive -- Joystiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po około 15 latach bez konsoli (ostatnio był NES :P) zakupiłem dziś X360 Elite :)

Pierwsze wrażenie - faajna zabawka, nareszcie ją mam :) W Forzę 3 pocina się miło, w kolejce czeka jeszcze GTA IV.

Mam jednak problem z zarejestrowaniem się na Xbox Live. Po podaniu maila i hasła wyskakuje mi coś w stylu "Logowanie do usługi Xbox Live jest obecnie niedostępne. Spróbuj ponownie później... i rejestracja się zamyka. Próbowałem już kilka razy w przeciągu ostatnich ~4 godzin.

W opcjach konsoli jest jakaś diagnostyka i wszystkie połączenia z Internetem i XLive są dostępne... Po włączeniu ściągnęły mi się też aktualizacje.

Jakieś rady na ten stan rzeczy?

 

Drugie moje pytanie jest takie:

Mam X'a podłączonego przez HDMI do monitora (iiyama B2409HDS), natomiast dźwięk wyprowadziłem przez wyjście słuchawkowe monitora na moje Solo 6c. Czy w taki sposób tracę na jakości dźwięku? (narazie negatywnych efektów nie zauważyłem) Wiem, że jest przejściówka, ale kosztuje ~50PLN i jeśli nie byłoby różnicy to nie widzę sensu za nią płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bo pewnie masz wszystko ustawione na Polskę i na nasz kraj próbuje cie zarejestrować. Zmień na UK, po rejestracji możesz dać z powrotem na PL.

 

 

Tracisz na jakości i to raczej znacząco. Monitory/TV mają naprostsze DAC-e, gorsze niż integry w PC, a do tego wyjście słuchawkowe ma wzmocnienie przystosowane do słuchawek. Xbox to też nie high-end, ale jest dużo lepiej. Rozumiem że dongla z wyjściami RCA i optycznym już do Elite-a nie dają?

 

 

Ja dongla kiedyś kupiłem (bo sprzedałem wcześniej swojego mysląc że sie nie przyda) na eBayu z Hong-Kongu, chyba 20-pare zł z wysyłką i do tego kabel HDMI. Trzeba było przelutować pare kabelków bo inaczej się konsola resetowała przy zmianie źrodła w TV, ale obecnie działa ok.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie masz wszystko ustawione na Polskę i na nasz kraj próbuje cie zarejestrować. Zmień na UK, po rejestracji możesz dać z powrotem na PL.

 

Heh, dokładnie... dzięki za pomoc, teraz śmiga :)

 

Tracisz na jakości i to raczej znacząco. Monitory/TV mają naprostsze DAC-e, gorsze niż integry w PC, a do tego wyjście słuchawkowe ma wzmocnienie przystosowane do słuchawek. Xbox to też nie high-end, ale jest dużo lepiej. Rozumiem że dongla z wyjściami RCA i optycznym już do Elite-a nie dają?

 

W takim razie w poniedziałek wybiorę się do sklepu i zakupię tą przejściówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało, to dzisiaj do sprzedaży oficjalnie trafiły dyski 250GB do kloca. Cena sugerowana w USA $129.99.

Przykład: Amazon.com: Xbox 360 250GB Hard Drive: Video Games

 

Znając życie jak dyski dojdą do Polski to będą kosztować jakieś 499zł :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Realnia nie realia, nawet 130 $ to kosmiczna cena za taki dysk. M$ zdziera jak może na akcesoriach, i pewnie się to nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakoscia wykonania moze i dobrze, ale po wczesniejszych doswiadczeniach z konwerterami pozwalajacymi na podpiecie klawiatury i myszki oraz filmiku pogladowym mozna stwierdzic, ze wciaz wiele temu brakuje do PCta, choc to glownie ze wzgledu na to, jak zrobione sa gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu wrócił do mnie iks. Wymienili na nowego (data produkcji: 2009-11-20), ale wszystkie znaki wskazują na to, że jest to dalej stary Xenon. Myślałem, że już ich nie produkują :rolleyes:

 

Na obudowie dalej jest napis "12V - 16.5A", gniazdo zasilania wygląda tak jak na poniższym obrazku po lewej stronie no i oczywiście dalej brak HDMI ;-)

Dołączona grafika

 

 

Powiedzcie mi jak to jest z gwarancją w przypadku wymiany konsoli na nową? Na service.xbox.com pojawiła się taka informacja:

Warranty Type: Repair

Warranty Expiration: 6/17/2010 12:00:00 AM

 

Dostałem więc 3 miesiące gwarancji, ale czy gwarancja po wymianie nie powinna się liczyć od nowa (tzn. znowu 2 lata)? Przynajmniej tak mówi Kodeks cywilny:

Art. 581. (181) § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.

edit:

napęd dvd jest na pewno inny niż w mojej starej konsoli :) chodzi wyraźnie ciszej

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mamy nową sytuację na marketplace - dodatki zakupione do Game Room będzie można używać jednocześnie na konsoli oraz na PC. Kto by się spodziewał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie ustawioną "kalibrację czerni" w ustawieniach wyświetlania?

Ja zauważyłem, że na ustawieniu "rozszerzone" czerń jest ładniejsza, ale np. w GTA IV w ciemnych miejscach gubią się szczegóły obrazu - pomaga nieco zwiększenie jasności w samej grze. Może to wina mojego monitora, który najwyższych lotów nie jest (TN-ka), niemniej jednak chciałbym poznać Waszą opinię. Lepiej ustawić na rozszerzone i zwiększyc jasność gry w miarę potrzeby, czy ustawić na standard i nie przejmować się tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja używam standardowej, do rozszerzonej musiałem zwiększyć jasność więc wychodzi praktycznie na to samo. Różnica pewnie jest jak by porównać bezpośrednio, ale jak sie gra to nie widać, choć może zależy to od sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...