Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

powinno byc okej, jezeli w bott settings ustawisz zwyczajnie cd-rom, a nie wykryta nazwe napedu ;) tez mialem taki problemik na poczatku, ale po update'cie biosu juz nic nie trzeba kombinowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno byc okej, jezeli w bott settings ustawisz zwyczajnie cd-rom, a nie wykryta nazwe napedu ;) tez mialem taki problemik na poczatku, ale po update'cie biosu juz nic nie trzeba kombinowac ;)

ale niestety nie jest okej :/ nie startuje cdrom, update biosu do najnowszej wersji tez nic nie dalo....kuzwa niewiem co robic, moze jakis starszy bios pomoze? a jaki nr. biosu Ty masz zainstalowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie troche zworkami ale nic to nie dalo. A jak Ty masz zworki na cdromie i hdd poustawiane. Ja mam 1 hdd sata i 1 nagrywarka IDE, teraz bez zworek..

 

Pozdr.

tyle ze ja mam dysk[master] i naped[slave] na jednej tasmie IDE i ustawione w boot menu by startowalo z "nazwy" napedu.. a nie zwyklego cdromu.

 

ps- w tym menu gdzie wybierasz z czego ma sie bootowac widzisz nazwe dysku i napedu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ja mam dysk[master] i naped[slave] na jednej tasmie IDE i ustawione w boot menu by startowalo z "nazwy" napedu.. a nie zwyklego cdromu.

 

ps- w tym menu gdzie wybierasz z czego ma sie bootowac widzisz nazwe dysku i napedu?

wlasnie nie, jest tylko CD-ROM ATAPI :/ a powinna byc pelna nazwa napedu( na innym kompie naped dziala bezproblemowo). co moze byc nie tak? :angry:

 

ciekawe czy jakbym podpial nagrywarke SATA to by dzialalo....

Edytowane przez foroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie, jest tylko CD-ROM ATAPI :/ a powinna byc pelna nazwa napedu( na innym kompie naped dziala bezproblemowo). co moze byc nie tak? :angry:

 

ciekawe czy jakbym podpial nagrywarke SATA to by dzialalo....

U mnie wyglada to tak i wszystko smiga ;]

 

post-7426-1209497815_thumb.jpgpost-7426-1209497856_thumb.jpgpost-7426-1209497869_thumb.jpgpost-7426-1209497879_thumb.jpg

 

 

Troszke pytanie z innej dziedziny, czy u Was tez tak bardzo grzeje sie radiator na mostku kolo procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt Ja mam P5K-E WI-FI pamięci patriot 4x1gb i coż mogo powiedzieć narazie max too fsb 500 (pamiątki 1000mhz)... A cos więcej będę mógł napisać jak kupię chłodzenie na proca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam następujący problem z kompem:

Płyta: Asus P5KC,

Procesor : Q6600,

RAM : Mushkin DDR2 HP2 6400 2x1GB,

Karta graf. : Asus 9600 GT 512 MB,

Zasilacz : EVER 480 W.

 

Po pierwszym złożeniu wszystko ładnie śmigało, Windows zainstalowany, komp w miarę możliwości przetestowany. Po zmontowaniu obudowy i schowaniu kompa pod biurko, zaczęły się dziać dziwne rzeczy, typu komp się włącza, wiatraki na procu i karcie graficznej chodzą, nie wydaje żadnych dźwięków z pc speakera, ale komp dalej nie wstaje, po kolejnej i kolejnej próbie włączenie wstaje i działa jakby nigdy nic. Po wyłączeniu sytuacja się powtarza, potrafi dopiero "zaskoczyć" za 10 - 20 razem. Ustawiłem napięcia na RAM takie jak podaje producent, opóźnienia też, nie pomogło. Teraz mam pytanie czy trafiło mi się jakaś trefna mobo, czy to może zasilacz, czy pamięci(zresztą z tym modelem płyty to chyba niewiele pamięci współpracuje jak należy, patrząc co ludzie piszą na forum Asusa).

 

Nikt nie ma żadnego pomysłu co to może być? Wygląda no to, że będę musiał ją odesłać...

Edytowane przez madsheep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ma ktos juz jakies doswiadczenie z nowym biosem o nr 0812...? chodzi oczywiscie o P5K deluxe, mam poprzednia bete ktora dziala bardzo dobrze, nie chce sobie zrobic kuku bo wiem jak było z 0705 wiec wole zapytac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do posiadaczy visty i dzwieku z SoundMAX'a BlackHawk ;) mam zestawik 5.1 i za chiny nie moge go zmusic do normalnego dzialania, zeby podczas odtwarzania mp3'ek dzialaly wszystkie glosniki jak w stereo, a przy filmach odpowiednio jak powinny ;) w tescie wykrywa mi ladnie wszystkie glosniki, odzywaja sie wtedy kiedy trzeba, ale pozniej np muzyka znowu leci tylko z 2 :/ trzeba jakies specjalne triki robic? na xp wszystko bylo okej :/

 

update: ok chyba sobie poradzilem, trzeba bylo wlaczyc proces dsp, tylko dalej jakos dziwnie mocno basem wali...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby mi nikt nie mówił - używałem opcji szukaj, ale coś nie mogę o tym nic znaleźć. Czym się różni P5K SE od zwykłej? Bo to co mam w opisie być może będę miał okazję zamienić na P5K SE choćby albo Abita IP35-E albo Gigabyte P35 DS3R i nie wiem co wybrać, a o tej SE trudno się coś dowiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam ASUS'a P5K-E i zastanawia mnie, dlaczego zdecydowali się nie dawać radiatora, na mosfety na górze płyty... W wersji PRO, Premium, Deluxe są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam ASUS'a P5K-E i zastanawia mnie, dlaczego zdecydowali się nie dawać radiatora, na mosfety na górze płyty... W wersji PRO, Premium, Deluxe są.

Ja sobie sam dokleiłem radiatory na górnej sekcji zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jak komp po włączeniu zatrzymuje się tak jak opisałem wyżej, znaczy wiatraki działają, czarny monitor, brak jakichkolwiek dźwięków z speakera, to może to oznaczać, że coś nie tak jest z procesorem, zaznaczam, że jak w końcu sie włączy to wszystko działa jak należy, nie ma problemu, np. z renderingiem w Indigo na 4 rdzeniach. Swoją drogą trzeba było coś lepszego niż P5KC kupić...

Edytowane przez madsheep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie sam dokleiłem radiatory na górnej sekcji zasilania

Właśnie nie wiem czy jest sens. Skąd wziąłeś ? Wiem, że HR-09S Type 2 pasuje, ale mam Ninje i boje się, że może zawadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema ludziska

dawno mnie tu nie bylo ale wrocilem :razz:

czy mial ktos z was problem z pci-e na pk3-e, mianowicie gdy krece proca z memkami i do tego grafe zeby zrobic troche markow mobo nagle przelacza mi pci-e z x16 na x1, bios w mobasie 1012 reszta konfigu w sigu, mial ktos podobny problem na tej mobo ?? teamat wertuje od 5 dni ale nie trafilem jeszcze na odpowiedz, moze przeoczylem, dzieki za wszelkie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m1xer dzieki wielkie, jak na razie zrobilem kilka 3dmarkow na podkreconym kompie i trzyma pci-ex16

 

Dołączona grafika

 

tak do tematu, to jest moje najwieksze fsb jakie na tej plycie moglem uzyskac

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kkNd! tu masz link do najnowszych sterów

 

http://www.sonicfocus.com/downloads/ASUS_BlackHawk_v30.zip

wczesniej mialem v28, ale zmiana nie pomogla :| dalej jak nie jakis j***y poglos to basem wali jakby potrafil tylko na maksa przyciac albo w ogole...

 

btw tez macie akcje, ze po instalacji sterownikow od sieciowki wifi/ap od visty polowa obrazow montowana w deamon tools sie wyklada? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam problem z ustawieniem Strapa na 333Mhz.

 

Całkiem niedawno puszczałem procka na 9x333, strap 333, ram800 i śmigało bez problemów.

 

Wczoraj tak ustawiłem, save&exit i czarno. Uruchamiam jeszcze raz a tu "Boot block failure, recovering bios, please insert disc or sth".

 

Myślałem, że bios siadł, ale uruchomiłem jeszcze raz i wstał w safe mode. Po kilku próbach udało się dojść do windy a 9x333, ale wyskoczył BSOD. Jeszcze jedna próba i najpierw grafika przeszła w tryb 6 kolorów, a potem BSOD.

 

Bios mam 1012.

Próbowałem na wysokim Vcore, na mnożniku 6x i nic. Widać płyta odmawia współpracy.

Proc bez problemu chodzi na 8x400@1,45V i na default.

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam P5KC oraz pamięci 1066MHz...

czemu jak ustawie 1066MHz na pamięciach w biosie to komp nie wstaje? Dałem nawet 2V na dram i tez niz.

Przy 960MHz sypie błedami... jakies napiecia trzeba zwiekszyc czy cos w tym rodzaju ? Pamieci przy 1066mhz na G31M dzialaly dobrze...

 

Obecnie hulaja 800mhz 4-4-4-12... ale chcialbym wycisnac z nich chociaz 950mhz...

 

I jak obniżyć wersje biosu? Bo zaktualizowałem do 1105 a na 0414 (chyba) lepiej działał...

Edytowane przez bakupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy jest sens. Skąd wziąłeś ? Wiem, że HR-09S Type 2 pasuje, ale mam Ninje i boje się, że może zawadzać.

Dokleiłem tam te zwykłe radiatorki pentagrama, są lekko ciepłe

Dołączona grafika

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...