Skocz do zawartości
Jacek-Placek

Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35

Rekomendowane odpowiedzi

jak obniżyć normalnie AFUDOS 2.36ES

 

jeżeli nie wiesz co i jak scignij to na pena i wgraj zgodnie z instruukcja :P

i flashuj :P

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...amp;postcount=1

AFUDOS nie zawsze działa. Crash podczas wgrywania biosu + defaultowy bios z CD zawsze wychodzi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kręce mojego E2180... Chce dobić do 3.6GHz... Ustawiam napięcie w biosie 1.525V... pod obciążeniem mam 1.42V... da się coś zrobić by pod obciążeniem było troche więcej voltów na procku (1.46) itp ?

 

Jakie napiecia ustawic na reszcze (wszystko poza vcore i vmem)?

 

Mam 360x10, pamiątki na 900MHz

 

Ok juz zrobiłem :)

Edytowane przez bakupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

 

Zwracam się do was z pytaniem :) , ponieważ wczoraj zakupiłem płytę ASUSA P5K-E WIFI AP , oraz procka e4600 ( a są to moje pierwsze kroki na platformie intela :) ).

 

Mam pytanie co trzeba ustawić?? , lub włączycz / wyłączyć w biosie, aby procek trzymał mi cały czas wartość 2,4 GHz ( default ) 12x200 , bo w windzie ( VISTA ) cały czas przeskakuje mi mnożnik od x6 do x12 , zalerznie od obciążenia.

 

* W systemie ustawiłem na maksymalną wydajność.

* W biosie dałem na OC na manual.

* Mnożnik x12

* FSB na 200

 

i dalej mi sie przełącza mnożnik :/

 

Tam jest jeszcze jakaś zakładka jak do ustawień CPU , ale nie wiem co tam do czego służy :/

 

Proszę pomóżcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ;), to drugie miałem na disable, ale to C1E Support przeoczyłem :/.

 

A tak pytanie z innej beczki, bo nigdzie nie mogę znaleźć na forum wątku dla e4300 - 4700 , jaka jest bezpieczna temperatura dla tych procków ?? tak mniej wiecej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60-70* będzie całkiem ok..

 

Kto korzysta z głosników 5.1 ( działają mu wszystkie ) pod integrą z p5k-e wifi\ap? Nie mogę doszukać się opcji bas reddiection która ponoć jest rozwiązaniem na niegrającego suba

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60-70* będzie całkiem ok..

 

Kto korzysta z głosników 5.1 ( działają mu wszystkie ) pod integrą z p5k-e wifi\ap? Nie mogę doszukać się opcji bas reddiection która ponoć jest rozwiązaniem na niegrającego suba

 

Pozdrawiam

To takie wysokie temp są na C2D, bo na AMD X2 miałem 30-50, ale to może wina skaszanionego czyjnika temp. BO kurde ja mam taki mały cooler jak na e8200, to temp w stresie siega mi 61-62 stopnie bez OC. Myślałem że może ja coś źle założyłem , bo pierwszy raz w życiu wogóle zakładałem tego coolera intelowskiego.

 

Czyli mam rozumieć że temp w okolicach 60-70 stopni jest w miarę ok ??

 

A co do dzwiekówki to ja nie mam jak , bo na słuchawkach siedze, a sprawdzałeś w ustawieniach >> niskie tony ?? , aha i czy zainstalowałeś najnowszą wersje BlackHawk'a ??, bo nie wiem jak to po polsku sie nazywa , ale ja na viscie chyba wlasnie tam to mam , bo sciaglem najnowszą wersje ze strony ASUSA.

 

PS. Możliwe że ten programy od ASUSA pokazują aż o 8 stopni źle temp ?? , bo sprawdzałem core tempem i w stresie mam 54 stopnie , o 8 mniej niz podają mi te programy do płyty głównej. Komu bardziej ufać ??, myśle że core temp pokazuje prawidłowo, ale poprawcie mnie jeśli się myle ??.

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja płyta mnie zadziwia (Asus P5K-E Wifi bios 1013) kilka dni temu bawiłem się w oc procka, znalazłem stabilne taktowanie przy 4,1GHz zapisałem w OC Profile 2 (3h orthos prio9, 2h gry), i powróciłem do delikatniejszych taktów. Dzisiaj chciałem dalej się pobawić ale po wczytaniu tego profilu, orthos sypał błędami, więc nieco sie pobawiłem w biosie ale nie dało to rezultatu więc następnie jeszcze raz wgrałem oc profile 2 i o dziwo Orthos stable, zagrałem sobie w GRID'a i wsio ok. Ponownie wróciłem do mniejszego taktowania i znowu wgrałem profil 4,1GHz i orthos sypie błędami !!! co za płyta, ktoś miał taki problem?

 

trochę zagmatwałem ale mam nadzieję że wiadomo o co chodzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiem że ten programik od ASUSA źle pokazuje temperature, bo najnowszy core temp i everest wskazują dobrze, czyli o jakieś 8-10 stopni mniej niż program z ASUSA i BIOS płyty .

 

A takie pytanie mam , jakie powinny być temperatury całego systemu ??, chodzi mi o to wskazanie w AI Suite temperatury i pole system >> ?? ja mam 38-42 stopnie czy to prawidłowe wartości ??.

 

I jeszcze jedno pytanie, czy Vcore ustawić na auto , czy ręcznie wybrać napięcie na procesorze ??.

 

Ja nie bawiłem się jeszcze profilami, to nie wiem czy taka sytuacja ma mniejsce i u mnie . A jaką masz wersję BIOSU ?? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bawiłem się jeszcze profilami, to nie wiem czy taka sytuacja ma mniejsce i u mnie . A jaką masz wersję BIOSU ?? .

Najnowszą 1013 ;) Wczoraj odpaliłem orthosa i latał bezbłednie kilka h, a przed wczoraj wywalał mimo tego że absolutnie nic nie zmieniałem w Biosie !? wtf? nie rozumiem tej płyty.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszą 1013 ;) Wczoraj odpaliłem orthosa i latał bezbłednie kilka h, a przed wczoraj wywalał mimo tego że absolutnie nic nie zmieniałem w Biosie !? wtf? nie rozumiem tej płyty.....

Hmmm , ja jade na 1012 ( taka była wgrana przy zakupie płyty ), wychodzi na to ze nie wczytuje za pierwszym razem poprawnie profilu. Możesz napisać na forum ASUSA, może coś poradzą na to z nowym BIOSem. Narazie nie uniem bardziej pomóc :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podczas grania (GTA:SA, CS:S) mam problemy z dźwiękiem... muzyka która wydobywa się z głośników ma tak jakby "chrypkę". FSB to 367MHz, żadnych napięć na NB itp. nie podnosilem. CPU/RAM full stable.. Od czego to może być? Karta na płycie to Realtek ALC883

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podczas grania (GTA:SA, CS:S) mam problemy z dźwiękiem... muzyka która wydobywa się z głośników ma tak jakby "chrypkę". FSB to 367MHz, żadnych napięć na NB itp. nie podnosilem. CPU/RAM full stable.. Od czego to może być? Karta na płycie to Realtek ALC883

na początek wróć do default ustawień i sprawdź, czy problem nadal występuje. Jak poznasz odpowiedź to się odezwij i pomyślimy co dalej.

 

Ktoś pisał wcześniej o downgrade biosu. Nie wiem jak nowy AFUDOS jednak kilka stron wcześniej macie manuala do tego jak zrobić downgrade za pomocą asus update. Podany jest również link do specjalnej wersji softu.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek wróć do default ustawień i sprawdź, czy problem nadal występuje. Jak poznasz odpowiedź to się odezwij i pomyślimy co dalej.

 

Ktoś pisał wcześniej o downgrade biosu. Nie wiem jak nowy AFUDOS jednak kilka stron wcześniej macie manuala do tego jak zrobić downgrade za pomocą asus update. Podany jest również link do specjalnej wersji softu.

 

pozdr

Na def. oczywiscie tego problemu nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko domyślne poza:

 

CPU ratio: 9

FSB: 367mhz

Memory: 910mhz

4-4-4-12

 

cpu v: 1.425V

ddr v: 1.9V

cpu pll: 1.5v

to proponuję się zainteresować i zrezygnować z domyślnych ustawień... w szczególności tyczy się to taktowania szyny PCI-E FSB spread spectrum itd. Przy takim FSB napięcia na NB i SB nie powinno brakować, ale jeżeli masz domyślne ustawienia spróbuj ustawić jakieś pośrednie wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spred spectrum mam disabled - co to jest?

PCIE - 101Mhz

 

No i właśnie... może ktoś opisać poniższe rzeczy... ?

 

PCIE freq (100-150) - wiadomo, częstotliwość szyny PCIE. Jaka najlepsza itp ?

DRAM Static Read Control (Enabled/Disabled) - co lepiej?

DRAM Dynamic Write Control (Enabled/Disabled) - co lepiej?

Transaction Boster - używać tego? dużo daje?

Clock OverCharging Mode 700-1000mV - co ustawic? i co to jest?

Spread Spectrum - to lepiej disabled tak?

CPU Voltage Reference 0.63 - 0.57x - co to jest i jak ustawic?

CPU Voltage Damper - co to jest i jak ustawic (enabled/auto)

CPU PLL Voltage (auto/1.5/1.7) co ustawic i co to jst?

NB Voltage - do jakiego fsb jakie napiecie?

NB V reference 0.67/0.61x - co to i jak ustawic?

Edytowane przez bakupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do powyższego pytanie ,

może ktoś kto bardziej jest obeznany mógłby nam początkującym urzytkowniką wyjaśnić troche te pojecia ?? .

Byłbym bardzo wdzieczny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCIE freq (100-150) 101-105

DRAM Static Read Control disabled

DRAM Dynamic Write Control disabled

Transaction Boster uzywac, na +1, lecz trzeba poeksperymentowac

Clock OverCharging Mode 700-1000mV auto

Spread Spectrum - disabled

CPU Voltage Reference auto

CPU Voltage Damper - enabled

CPU PLL Voltage 1.5

NB Voltage - do jakiego fsb jakie napiecie? bardziej do oc pamieci niz wysokiego fsb. Nie wiecej niz okolo 1.5v na codzien

NB V reference 0.67/0.61x - auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za objaśnienie pewnych spraw :).

 

Ale takie pytania jeszcze mam , dlaczego takie wartości ?? :

 

PCIE freq (100-150) 101-105

dlaczego nie od 100 ??

 

Transaction Boster uzywac, na +1, lecz trzeba poeksperymentowac

wiesz może za co to wogóle odpowiada, albo inaczej jaki ma wpływ na działanie kompa ??

 

NB Voltage - do jakiego fsb jakie napiecie? bardziej do oc pamieci niz wysokiego fsb. Nie wiecej niz okolo 1.5v na codzien

czyli mam rozumieć że przy wysokim taktowaniu pamięci zwiększyć wartość ??.

 

Jeszcze raz dzieki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za objaśnienie pewnych spraw :) .

 

Ale takie pytania jeszcze mam , dlaczego takie wartości ?? :

dlaczego nie od 100 ??

Męczący jesteś :wink:

Jeśli "przebrniesz" przez kilkadziesiąt stron głównego topicu o P5K na i4memory będziesz znał odpowiedź na to i na wiele innych pytań. @eva2000 przetestował wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no bo jeśli ktoś ma dłużej tą płyte , a nie tak jak ja tydzień ;),

to zapewne zna wiele wiecej odpowiedzi na niuanse związane z jej urzytkowaniem niż ja ;).

Więc tylko grzecznie pytam o rzeczy na temat któych nie mam pojecia :unsure: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...