Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za lekkiego offtopa, ale mam juz dosc powoli. Druga AWD9-MAX is dead. Poszly mi porty usb. Poleccie mi cos dobrego pod crossfire bo od ponad miesiaca mam dwie karty a nie moge w pelni ich wykorzystac przez ciagle problemy, podejrzewam ze wlasnie z powodu mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za lekkiego offtopa, ale mam juz dosc powoli. Druga AWD9-MAX is dead. Poszly mi porty usb. Poleccie mi cos dobrego pod crossfire bo od ponad miesiaca mam dwie karty a nie moge w pelni ich wykorzystac przez ciagle problemy, podejrzewam ze wlasnie z powodu mobo.

P5W64WS Pro

to żeby nie pisać posta pod postem

jedna z najstabilniejszych pod C2D ,OC ---> jest na niej pare WR w tym w trybie Crossfire bodajże WR w 2K6 ,co ma Vista do mobo ?? ,BIOS fajniutki :rolleyes:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie wiem czy było ale mam nadzieję, że mnie za to nie pogryziecie jeśli już ktoś zamieścił te wyniki...

 

Oto link http://www.overclock3d.net/reviews.php?/gp...re_hd_2900_xt/4

 

Przymierzam się do kupna graficzki no i jak każdy szukam po necie różnych testów i recek. A ta jest nawet ok w stosunku do 2900xt.

I powiedzcie teraz co z ta wydajnością jedni piszą tak drudzy tak. HeH a ty człowieku wybierz sobie sam...

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie wiem czy było ale mam nadzieję, że mnie za to nie pogryziecie jeśli już ktoś zamieścił te wyniki...

 

Oto link http://www.overclock3d.net/reviews.php?/gp...re_hd_2900_xt/4

 

Przymierzam się do kupna graficzki no i jak każdy szukam po necie różnych testów i recek. A ta jest nawet ok w stosunku do 2900xt.

I powiedzcie teraz co z ta wydajnością jedni piszą tak drudzy tak. HeH a ty człowieku wybierz sobie sam...

Jak kupisz Radka hałas Cię załamie i wpędzi w nerwice(3D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz problemów z zasilaniem tego sprzętu i kręconego radka?

U mnie narazie Enermax 465. Na linii 12V niby może podać 33A. Chcę zrobić przesiadkę na E6750 lub Q6600 i się trochę cykam czy udżwignie, zanim załatwię reklamację Tagana (cały czas odkładam).

 

A w ogóle to nie masz może demka nowego colina, albo lost planet, żeby się porównać ;)

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasiłce nie robi większego wrażenia. Jak wiadomo BQT ma zawyżoną linie 12V. W idle mam 12.4V, a w największym pałowaniu 12.2 V(mierzone miernikiem)

w Colinie w rozdziałce 1280x1024 i high detalach bardzo dobrze sie gra. :D

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ci produkuje fpsów na czasówce i z przeciwnikami?

 

Bo u mnie jest nieciekawie.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

... 100% użycie obu rdzeni. Zmiana rozdziałki nic nie daje. Winię proca albo Vistę - ze wskazaniem na proca. Na forum codemasters ludzie mają problemy nawet z GTX'ami. Jednym chodzi aż miło, a innym nie chce. Co konfiguracja, to inny problem. Zastanawiałem się nad dokupieniem drugiej, ale puknąłem się w czoło. Najpierw procek.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle nie spadało poniżej 30FPS(FRAPS) nawet podczas walki z przeciwnikami. Nistety gre skasowałem ze względu na jej denność. SORRY ZA MAŁEGO OFFTOPA :D

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łee... A co mnie to obchodzi ;)

Myslałem, że jakies magiczne stery :lol:

 

A na serio, to byłoby ciekawie...

mały tescik:

Diamond's Radeon HD 2900 XT 1GB graphics card GDDR4 rides again (plus EVGA GeForce 8800 GTS "Superclocked")

 

Ciekawe wyniki ze zużyciem energii. Te nowe katalizatory nieźle zamotały (co widac było po temperaturach).

Zuzycie energii nie dziwi, bo uklady NVIDII i ATI w ostatniej serii highend sa podobnej wielkosci, gorzej z tym halasem, bo mozna chyba stosunkowo najlatwiej sobie z tym poradzic. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta bardziej jako ciekawostka, albo must have dla totalnych fanatyków ATi. Osobiście zdecydowałem się na zakup 2900xt 512 MB od Asus-a w tygodniu powinienem mieć jeśli ktoś chce odradzić to niech napisze sensowny argument przemawiający za zakupem konkurenta czyli 8800 GTS 640 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm

1.Wydajnośc w AA

2.Głośność

3.W grach Dx10 lepiej wypada 8800GTS

4.Więcej gier wychodzi pisanych pod NV a co za tym idzie lepsza współpraca i ich kartami

5.Na chwilę obecną lepsze stery ma NV

Więc jak nie kupujesz z myśla o Dx10 i AA to będziesz zadowolony pomijając głośność.

... a nie jestem fanatykiem NV i mocno myślałem nad zakupem tego Radka dla młodego , ale kupiłem jednak 8800GTS/640.

od 320 chyba lepiej HD , ale od 640 moim zdaniem nie.

Wybór i tak należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jescze dodam, ze:

- 640MB, to zawsze wiecej niz 512MB

- lepsze filtrowanie aniso na g80, gdzie domyslne ustawienia odpowiadaja HQ u ati

- mimo wszystko jednak nadal mniejsze problemy z cieniami na g80

- loteria z dzialajacym aniso w dx10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z tego co widziałem to nie w każdej grze AA rozkłada 2900 na łopatki, a jak co bez AA się pogra ważne żeby było płynnie w 1280x1024.

2. Głośność to element, którego w ogóle nie biorę pod uwagę audiofilem nie jestem, a jakieś szczególnej tragedii też nie ma.

3. Na tą chwilę jest beta WiC i Company of Heroes oraz pseudomark DX10 z Call of Juarez także poczekam na prawdziwe gry pod DX10 poza tym GTS jakoś też za bardzo nie zapewnia super płynnej gry (za taką kasę wszystko poniżej 35 fps w 1280x1024 jest nieporozumieniem).

4. Na tą chwilę

 

Fanatykiem nie jestem poprzeglądałem sporo testów raz wygrywa GTS raz 2900, a że od paru lat mam karty tylko od ATi to jakoś się już przyzwyczaiłem mimo iż ta firma wiele straciła w moich oczach po zespoleniu z AMD to jednak dam jej kredyt zaufania jak mnie karta zawiedzie to ją sprzedam i w listopadzie kupię następcę 8800GTS.

 

Sulaco

Czy te 128 MB ma jakieś większe znaczenie jeśli będę grał w max. 1280x1024 ??

Gorsze aniso też przeboleje

No z cieniami to ATi zawsze miało problemy.

Jak na razie gier w DX10 praktycznie nie ma, a te co są (WiC i CoH) to i tak nie chodzą zbyt płynnie w DX10 mimo iż gram dużo w CoH to i tak będę grał w Dx9 gdzie jest zapewniona płynna rozgrywka, a jak już pisałem wyjdą nowe gry na nowych engine'ach z prawdziwą, pełną obsługą DX10 i okaże się, że 2900 naprawdę bardzo kuleje to wtedy kredyt zaufania pójdzie do następcy 8800GTS.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te 128 MB ma jakieś większe znaczenie jeśli będę grał w max. 1280x1024 ??

no coz. miec, a nie miec, imho zawsze jest lepiej miec wiecej niz mniej. rozd. ma tutaj mniejsze znaczenie.

 

Gorsze aniso też przeboleje

No z cieniami to ATi zawsze miało problemy.

wiesz, nie rozumiem w ogole Twojego zapytanie. chciales sensowne argumenty, to je dostales. pytales zdaje sie o karte graficzna, czyli jako taka sluzaca do wyswietlania grafiki. jezeli dla Ciebie wazniejsze jest logo firmy z jakiej pochodzi, no to wybacz, ale zadne argumenty nie beda dla dla Ciebie wystarczajaco sensowne :?

co do tytulow dx10 - LP, WiC, CoH, to sa tytuly dx10, bo dzialaja w trybie dx10 i nie wazne czy za pomoca latki, czy nie. zanim pojawia sie "prawdziwe" tytuly dx10, to juz dawno zapomnisz o g80-90/r600-700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam DX10 i tak nic ciekawego nie ma w DX10, więc mówimy od DX9.

Sensowny argument to dla mnie jest taki: ta a ta karta w tej a tej grze jest wolniejsza od konkurenta o np. 10% i potwierdzenie tego.

To, że teraz mam ATi nie zależy od tego że jestem fanatykiem, ale od tego, że dostałem ja prawie za darmo, wcześniej miałem x1800, którego też kupiłem za marne pieniądze, ale wcześniej siedziałem na 6800GS tak więc firma ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Fajnie jakby ktoś zamieścił testy obu kart 2900 i 8800 gts na najnowszych sterach, bo jak na razie to google wypluwa testy, albo z maja/czerwca na sterach 7.6 albo testerzy nie chwalą się jakiej wersji użyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze do czasu jak wyjdzie problemy ze steremi sie skoncza. dobrze, ze nie obcieli Shaderow, a jedynie zegar i kontroler pamieci (no i pobor pradu :D )

 

oj zycze AMD by wyszedl z tego normalnie Hicior jakis :D

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś może miał sposobność obcowania z karta 2900xt od sapphire z 1 gb pamięci? karta niezależnie od zasosowanych sterowników zachowuję się bardzo niestabilnie pod windowsem xp. Na Viście żadnych kłopotów nie stwierdzono, z wyjątkiem problemów z odpaleniem jakiegokolwiek (03/05/06) 3dmarka.

Nawet po paru godzinach grania np. w Colina system pod Vista zachowuje się stabilnie, więc z góry odrzucam problemy z niedoborem mocy.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...