Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

2x HD ... nie , ultre ... nie , tak jak Mariusz napisał , kup albo HD , albo GTXa , albo GTSa w zależnośći od preferencji.

w chwili obecnej bym nawet GTxa nie kupił bo szkoda kasy jak za 3 miechy premiera nowych tylko jakiegoś 8600 na przetrwanie.

ktoś podpatrzył mój plan :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sorry, ze tak zapytam ale czy Crossfire technologicznie nie jest lepszy od SLi ????

 

A co do kosztow na 2 x GTX to nie da rady i tak juz jest duzo bo okolo 7500pln ...

najekonomiczniej i najpewniej na chwilę obecną [ jak musisz ] to 2xGTS 640 ...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale doradzając mu 2xGTS 640 brałem właśnie DX10 gdzie HD2900 odstaje , a człowiek pisze że grafy będzie trzymał około 2 lat , czyli będzie chciał pogrywać pod DX10 a na chwilę obecną 640 wypadają zdecydowanie lepiej.Pod DX9 tylko nie ma znaczenia co weźmie będzie porównywalnie raczej , Ale biorąc pod uwagę ciszę przy 2 kartach , również lepiej wypada GTS .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalał ktoś World In Conflict na 2900? Dzisiaj zainstalowałem demko i wydajność niestety stoi na bardzo niskim poziomie!

Właściwie pełna płynność jest dopiero na LOW detal! Sprawdzałem tylko 1280x1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w to tłukę cały czas.

Rzeczywiście jest kosmiczna różnica między LOW a MED. Potem to już praktycznie zerowa.

Ja gram na max detalach (DX9) AA4, AF16. Na tych ustawieniach to bez różnicy, czy AA włączone, czy nie. Myślałem że to wina proca (jeden rdzeń na 100%), ale to jednak wychodzi że grafa.

A i fizykę na LOW ustawiłem, bo mi atomówki za bardzo zabijały FPS.

 

I jest jeszcze taki myk, że po zbliżeniu do obiektu, dopiero po chwili teksturki robią się szczegółowe. W becie odbywało się płynnie.

 

Pokazałbyś jak wygląda użycie 4 rdzeni podczas rozgrywki (lepiej multi) ;)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

bez AA

Dołączona grafika

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalał ktoś World In Conflict na 2900? Dzisiaj zainstalowałem demko i wydajność niestety stoi na bardzo niskim poziomie!

Właściwie pełna płynność jest dopiero na LOW detal! Sprawdzałem tylko 1280x1024.

Ja odpalałem na 2900. Po pierwsze to musiałem zainstalować Catalysty 7.8, bo na wcześniejszej wersji miałem hmm, odwrócone kolory z białymi paskami, dobrze, że pomogło. A wydajność rzeczywiście nie bardzo. Przynajmniej jak puściłem na high. Nie pamiętam dokładnie, ale jak włącze jeszcze raz to napiszę, dokładne wyniki z benchmarka (tak wiem, że wbudowane benchmarki nie odzwierciedlają :) ).

btw. jak tam wejść w jakieś głębsze detale, bo w opcjach widzę tylko low/high? :razz:

Edytowane przez Amrod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pff, faktycznie, dzięki :)

 

Co do wyników (wbudowany benchmark WiC): detale max, nieskompresowane, coś z wodą na 512, rozd. 1024 na 768.

DX9

Avr. 29

Min. 14

Max. 61

DX10

Avr. 7

Min. 4

Max 15

 

Słowem, ostro... :angry:

Konfig:

E6750

R2900

2GB Kingstone 800MHz (Catalyst 7.8 )

Edytowane przez Amrod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pod Vistą tak:

 

Dołączona grafika

 

Lost Planet podobno kocha 4 rdzenie

 

 

Niezły zapas mocy masz :lol2:

 

ATI R630 GPU spotted in major professional 3D attack

FireGL V7600 is the most interesting of the bunch. This board packs R600 chip with 256-bit memory controller, and internal documents call this GPU “R630”. So, if you’re expecting Radeon HD 2900 Pro or GT, it is almost certain that it will spot R630 GPU.

Specs of this board call for 320 shader units (compared to 120 of the previous two) and 512MB of GDDR3 memory clocked at 1.59 GHz (797 MHz DDR), yielding with bandwidth of 51 GB/s. This board eats 150 Watts, significantly down from 225W consumed by HD2900XT, upon which this product is remotely based

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie porównanie z GTXem tego dema test pod DX10

w 1280x1024 ustawienia jak na srinie.wszystko pozaznaczane w dół oprócz vsync

Dołączona grafikaDołączona grafika

Co ciekawe zmiana na 1024 rozdziałke wiele nie zmienia , min fps ten sam , średni o 3 większy tylko max ma 70

Czyli fakt w tej gierce C2D na 3,04 G to też mało , bo ewidentnie widać że mimo zmiany rozdziałki minimalny fps ten sam czyli nie jest on spowodowany poprzez grafę tylko proca , przełączenie na z 16x na 4x AA też wiele nie daje ok 2 fps gdzie nim i tak pozostaje taki sam.

I do tego ten test wiele nie znaczy bo podczas grania brak jakichkolwiek ścinek czy braku płynności.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na codzień mam procka na 3.0GHz + oszczędzanie energii. Odpale na max i zobacze co to zmieni.

Podkręcanie grafiki dawało kilka klatek średnio więcej.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na codzień mam procka na 3.0GHz + oszczędzanie energii. Odpale na max i zobacze co to zmieni.

Podkręcanie grafiki dawało kilka klatek średnio więcej.

No mi przy podkręcaniu fps podskauje ( grafy bo proca wyzej nie mogę jakiś cienki albo mobo ale na codzień na 3G śmiga) , ale min fps nie zawsze gdzie jest grzybek jest spadek do 13 .I w 1024 i tak samo w 1280 i bez znaczenia jaka jakośc AA.

Jedna opcja tylko podnosi min fps o 40%.

Wszyssko na maxa woda itd jak na tym srinie co zrobiłem z ustawień w 1280 z AA16x i AF16x

tylko PHYSICS QUALITY na min i jest tak :

min - 20

średni - 30

max - 54

czyli to nie grafa a CPU ma dość w moim przypadku , no chyba że Fizyką w DX10 też GPU się zajmuje.

zaraz zobaczę pod DX9 pod Vistą.

No dobra jest tak:

DX10 1280x1024 ustawienia jak scrinie wyżej.

min - 13

śred - 27

max - 53

z PQ na min:

min - 20

śred - 30

max - 54

w DX9 pod Vistą

min - 13

śred - 34

max - 70

z PQ na min

min - 22

śred - 37

max - 72

Czyli na 100% procek jest wąskim gardłem , który zbija min fps.

Oczywiście podczas rozgrywki takich przelotów przez wybuchy nie ma jak w demie i min fps wynosi od 30 do 80 w zależności od zadymy i kamery. pełna płynnosc pod DX10 w 1280x1024 z maxymalnymi ustawieniami grafiki i efektów.Chyba że akurat centralnie atoma postawią wtedy jest spadek do około 20 :).Ale przez 80% rozgrywki w multi jest 45-55 fps.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek na 3.4 + grafa 860/819

 

Detale High

Av 42

Min 21

Max 86

Czyli sporo lepiej. Spróbuje jutro jeszcze wyżej wszystko puścić i zobacze co wtedy. Szczególnie zwróce uwage co daje CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek na 3.4 + grafa 860/819

 

Detale High

Av 42

Min 21

Max 86

Czyli sporo lepiej. Spróbuje jutro jeszcze wyżej wszystko puścić i zobacze co wtedy. Szczególnie zwróce uwage co daje CPU.

Mój ma ścianę na 3,04 stabilnej pracy więc nie sprawdzę ........ Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie problemy z działaniem AtiToola? U mnie są problemy np nie pamięta prawidłowo profili. Pamięta zegary ale napięć już nie.

I wogóle coś ostatnio mi sie resetuje sterownik karty i właśnie podejżewam ostatnie Catalisty albo AtiiTool!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ostatni sterownik - u mnie 8.401.1 na karcie HD2600 blue screen raz na 2 dni potrafi wyskoczyć. Na Catalkach 8.40RC3 nie było tego problemu. ATi tak zawsze, raz coś poprawi, i przy okazji coś innego popsuje :wink:. Czekam na C7.9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wrozka byc nie trzeba.

Wg mnie to bedzie wygladalo tak:

 

2900PRO- wydajnosc pomiedzy 2600XT a 2900XT, jednak blizej mu do 2900XT

 

2900XTX- lepszy od 2900XT

 

Ale kiedy te karty maja byc dostepne?

Nie wiem czy kupowac teraz karte graficzna czy poczekac.

Podobno G92 i G98 maja byc slabsze od 8800GTS, a wiec w takim wypadku nie ma co liczyc na spadki cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voodoo makes Crossfire work on SLI

 

RD790 and QuadFire tip up

 

 

 

edit

 

 

@rafa

Przetestowałbyś jeszcze raz WiC na tej swojej maszynce na nowych sterach:

ATI Radeon HD 2xxx series: Hotfix for Quake Wars Enemy Territories Demo (daję linka do wyszukwarki, bo się bawią w wygasanie sesji)

 

Przedstawiają się jako Catalyst 7.9. Ciekawe czy to będą oficjalne, czy jeszcze coś poprawią.

Zauważyłem dużą poprawę wydajności w tym demku WiC na DX10. Wcześniej niemiłosiernie haczyło. O wiele gorzej niż beta. Teraz na upartego da się grać. A opłaca się odpalić DX10 w tej gierce:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

To są zmodyfikowane ustawienia HIGH. Wyłączone AA, włączone cienie z chmur, teksturki (lepsze niż w DX9) uncompressed. Chyba tyle zmieniłem.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety karta w IDLE pozostaje gorąca. +10'C w porównaniu z 7.7

A jeśli chodzi o AA to raczej nie ma co liczyć na jakąkolwiek poprawe. Spalili sprawe z GPU i tyle.......

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem nowe catalisty i zrobiłem test w WIC. Odnosze wrażenie że jest spory wzrost wydajności. Ustawiłem Very High (rozdz 1680x1050) i średnio 26fsp min12 max52fps. Przy czy znów wróciłem do nie podkręconej karty i procka na 3.0.

Samej gry jeszzcze nie odpalałem ale jak w benchmarku idzie dużo płynniej to i w grze nie będzie problemów.

 

Czy ktoś mógłby potwierdzic jeszcze wzrost wydajności w WIC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...