Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (i Panie jeśli są ;) ) krótka piłka, potrzebuję wentyla do fanswap'a. 120, jak najcichszy na max obrotach (coś czujnik w zasiłce walnięty chyba :damage_wall: ) i tani. Wydajność spada na drugi plan, ponieważ w budzie i tak panuje niezły przeciąg. Wentyl w zasilaczu jest w obecnej chwili najgłośniejszym elementem w mojej budzie, czas najwyższy na zmiany ;)

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

 

@DOWN: Dzięki wielkie za szybką i pomocną odpowiedź ;) Jest coś może z jeszcze niższej półki cenowej o podobnych parametrach pracy?

Edytowane przez Serantor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie jeśli są ;) ) krótka piłka, potrzebuję wentyla do fanswap'a. 120, jak najcichszy na max obrotach (coś czujnik w zasiłce walnięty chyba :damage_wall: ) i tani. Wydajność spada na drugi plan, ponieważ w budzie i tak panuje niezły przeciąg. Wentyl w zasilaczu jest w obecnej chwili najgłośniejszym elementem w mojej budzie, czas najwyższy na zmiany ;)

 

Z góry dzięki za pomoc.

Typhoon 800rpm - do poziomej pracy najlepszy i bardzo cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Noiseblocker XL1/XL2 lub S-FLEX, nic lepszego dobrze pracującego (jeżeli chodzi o cenę) w poziomie nie znajdziesz są jeszcze SlipStream'y i Zephyry ale one podobno mają problem z pracą w poziomie (tykające łożysko). Lepiej chyba dozbierać do coś porządnego i mieć święty spokój.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DOWN: Dzięki wielkie za szybką i pomocną odpowiedź ;) Jest coś może z jeszcze niższej półki cenowej o podobnych parametrach pracy?

Noiseblocker xl1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał w łapkach SlipStream'a 800 i Typhoona 1450. Chciałem zmienić w swojej "obudowie" wtłaczający wentylator bo biały Fander trochę hałasuje. Podejrzewam żę Typhoon będzie lepszy? (pod regulatorem będzie). A czy biały Fander może wrócić do zasilacza? Kiedyś pracował w Huntkeyu było okey, ale nie chciałbym skracać jego żywota jeszcze bardziej jeżeli im to szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Za pare dni chcę kupić karakorum, i do tego dwa wentylatory 120x120. Jeden pójdzie na front a drugi zamiast oryginalnego co jest przy karakorum. Jakie polecicie mi wentylki? Zastanawiam się nad tymi dwoma KLIK KLIK który z nich będzie lepszy? No chyba że macie inne propozycje w tym przedziale cenowym to proszę pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typhoonki sa bardzo dobre i jesli mozesz do nich dolozyc, to jak najbardziej.

 

 

Jak dobrze pojdzie, to za niedlugi czas na rynek wentyli wejdzie BQ. Postaram sie zdac relacje jak sie beda sprawowac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur...ka...Panowie proszę mi powiedzieć WTF? Uruchamiam Typhoona, min. obr i leb mi peka. Jakis dziwny sam nie wiem, swist moze...cichutko oczywiscie, ale taka czestotliwosc ze mnie mocno to po uszach klepie :/ Slip Stream chodzi elegancko i cicho, doslownie nieslyszalny, a to jakies takie... norma czy reklamowac? [jeśli tak to czy jest możliwość do producenta, bez pośrednictwa sklepu?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur...ka...Panowie proszę mi powiedzieć WTF? Uruchamiam Typhoona, min. obr i leb mi peka. Jakis dziwny sam nie wiem, swist moze...cichutko oczywiscie, ale taka czestotliwosc ze mnie mocno to po uszach klepie :/ Slip Stream chodzi elegancko i cicho, doslownie nieslyszalny, a to jakies takie... norma czy reklamowac? [jeśli tak to czy jest możliwość do producenta, bez pośrednictwa sklepu?]

jeszcze od nikogo nie slyszalem zeby tak bylo. musi byc wadliwa sztuka. reklamuj :) i raczej do sklepu niz do producenta, bo nie wiem czy przedstawiciel przyjmie z zewnatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej jakość Typhoon'ów musiała ostatnimi czasy strasznie spaść....

Czy ja wiem, podobnie ktos pisal o s-flexach ze jakosc spadla. Ostatnio kupilem 4 funkiel nowki i sa tak samo ciche jak te kupione rok temu.

Moze jakas wadliwa seria/partia poszla w swiat - no ale to sie moze zdarzyc i nie jest to powod zeby mowic ze jakosc spadla na podstawie tego ze jedna osoba powiedziala ze jest cos nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej jakość Typhoon'ów musiała ostatnimi czasy strasznie spaść....

jakosc typhoona nie spadla. po prostu trafiles taki egzemplarz. przewinelo mi sie przez rece sporo tych wentylatorow i nie mialem jeszcze takiej sytuacji, zeby wentyl byl uszkodzony, szwankowal czy piszczal.

 

Czy ja wiem, podobnie ktos pisal o s-flexach ze jakosc spadla. Ostatnio kupilem 4 funkiel nowki i sa tak samo ciche jak te kupione rok temu.

Moze jakas wadliwa seria/partia poszla w swiat - no ale to sie moze zdarzyc i nie jest to powod zeby mowic ze jakosc spadla na podstawie tego ze jedna osoba powiedziala ze jest cos nie tak.

o s-flexach byla mowa ze jakos pracy spadala po jakims czasie, nie nowy dopiero wyjety z pudelka. prawdopodobnie slabsza seria lub jakas wada fabryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja po prostu mam pecha ;) Ale to się jeszcze obada. Bo czasami to zanika, muszę go na jakiejś gumie podwiesić, może z czymś rezonuje i stąd ten efekt, no ale dziś po pracy nie było czasu. Jedynie zamontowałem i szok jak na razie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :) z racji tego iż to jest najbardziej odpowiedni temat mam do wszystkich znających się prośbę :) Potrzebuję wentylator 120mm na przód obudowy - ma być jak najcichszy i najtańszy przede wszystkim. Ma zrobić obieg powietrza w mojej budzie (CM334). Nie musi mieć ledów (jak już to niebieskie) oraz zasilanie - musi być na MOLEX!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy nie dało by się bez tej przejściówki? żeby już miał zasilanie na molex? bo chcę żeby to było jak najmniejszym kosztem, a z tą przejściówką zapłacę podwójnie za przesyłkę :|

a co powiecie na to

http://allegro.pl/item639099062_primecooler_pc_mx1_rozgal_molex_3_pin_x4.html
nie musiał bym się bawić kabelkami żeby zrobić 5V z 12. Edytowane przez Finchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie byście dac wentylatory (przód) do nzxt tempest te co mam są za głosne. nie chcem dawac mniejszego napięcia bo wydajność bardzo spada. chcę normalne wentylatory na 12v do 21db no i przepływ powietrza od 50cfm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...