Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Noiseblocker jest ok ale zastanowił bym się jeszcze nad właśnie S-flexem i Gentle Typhoonem.

Scythe są trwalsze, Noiseblockery takie jakieś delikutaśne ;)

Jeszcze odnośnie sterowania obrotami wentylatora, zawsze wolę to robić ręcznie, płyty sterują tym zazwyczaj jakoś pokracznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noiseblocker jest ok ale zastanowił bym się jeszcze nad właśnie S-flexem i Gentle Typhoonem.

Scythe są trwalsze, Noiseblockery takie jakieś delikutaśne ;)

Jeszcze odnośnie sterowania obrotami wentylatora, zawsze wolę to robić ręcznie, płyty sterują tym zazwyczaj jakoś pokracznie.

Tylko którego S-flexem wybać? 1200/1600? // posiadam panel do regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

S-Flex 1600 nie wiem czy jest dobrym wyborem jak ktoś chce ciszę, może być problem ze znacznym zwolnieniem obrotów. Mam 1200 RPM, reguluję SpeedFanem i najmniej co osiągnąłem to ok. 750 RPM (60% w programie, na max jest ok. 1240). Na 55% już czasem się wentylator zatrzymuje, poniżej tego od razu.

1600 pewnie da się zwolnić do ok. 950 RPM, a to może być słyszalne w cichym pomieszczeniu (np. w nocy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

jaki wentylator wybrać na karakorum? ten co miałem teraz się właśnie zepsuł:( najlepiej żeby nie był głośniejszy niż 18db

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A testował ktoś wentylatory tej firmy - http://www.aabcooling.com/fans.xml?_page=2 / http://www.allegro.pl/item699779462_aab_co...dajny_13db.html

 

Łożyska tego samego typu co np. w S-Fleksach, ale cena ponad 4 razy niższa.

Mam jedną dwunastke w zasilaczu. Poniżej 7v bardzo cichy, ale wydajnością nie grzeszy. Niestety łożysko pozostawia dużo do życzenia. Po wsłuchaniu się słychać delikatny terkot, a zaraz po uruchomieniu kompa słychać bardzo głośne chrabotanie, ustające po "rozkręceniu" się. Mam jeszcze wersję LED-ową, ale ta terkocze nawet w pionie. Dołączona grafika Odnoszę wrażenie, że w Zephyrach łożysko jest lepsze. Reszta to jest taka sama (jakość wykonania, wyposażenie itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czyli na dobrą sprawę jedyne na co trzeba patrzeć przy kupnie wentylatora to cena - im wyższa tym lepsza jakość. Bo skoro jedne wentyle na FDB terkotają a inne nie, to wnikanie w parametry nie ma sensu.

 

Chyba jednak będę kupował tylko S-Fleksy. Moja 800-tka już przepracowała wiele tysięcy godzin (troche mniej niż dysk, który ma ponad 8300 godzin na liczniku) i działa dalej idealnie - niesłyszalnie i wydajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Już chyba przesadzasz. 800-tki nie słyszę w nocy jak jest w zamkniętej budzie, w dzień 1200 też ledwo słychać, ale to dlatego że mam dużo dźwięków z zewnątrz. W nocy 1200 jest słyszalne, ale nie jakoś strasznie.

Co innego jak się ma głowę przy tych wentylatorach, ale ja kompa mam ponad 1.5 metra od siebie, dlatego nawet w nocy nie słyszę 800-tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam prosbe posiadam mugena 2 i na nim dwie noctuy nf-p12 i zastanawiam sie nad wymiana wentyli na cos wydajniejszego co mozecie polecic jesli jest sens wymieniac bo moze juz nic wiecej nie zyskam. ogladalem Nanoxia HighFlow Fan FX12-2000 ?

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam prosbe posiadam mugena 2 i na nim dwie noctuy nf-p12 i zastanawiam sie nad wymiana wentyli na cos wydajniejszego co mozecie polecic jesli jest sens wymieniac bo moze juz nic wiecej nie zyskam. ogladalem Nanoxia HighFlow Fan FX12-2000 ?

nie ma takiej potrzeby - o ile nie przeszkadza się dźwięk łożyska w wentylach z tego wentylatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej potrzeby - o ile nie przeszkadza się dźwięk łożyska w wentylach z tego wentylatora...

 

one sa ciche nawet na max obrotach przynajmniej mi tak sie wydaje. a co sadzicie o tych nanoxie bo moge kupic dwie w dobrej cenie tylko nie znam tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-Flex 1600 nie wiem czy jest dobrym wyborem jak ktoś chce ciszę, może być problem ze znacznym zwolnieniem obrotów. Mam 1200 RPM, reguluję SpeedFanem i najmniej co osiągnąłem to ok. 750 RPM (60% w programie, na max jest ok. 1240). Na 55% już czasem się wentylator zatrzymuje, poniżej tego od razu.

1600 pewnie da się zwolnić do ok. 950 RPM, a to może być słyszalne w cichym pomieszczeniu (np. w nocy).

Sam wykorzystuję S-Flexy SFF21E (1600) właśnie ze względu na ich genialną wprost rozpiętość obrotów. W zakresie 5-12V pracują od 750 do 1650 obrotów, więc to więcej niż można oczekiwać od większości konkurentów. Przy wykorzystaniu panelu Scythe Kaze Master i pochodnych schodzi nawet do 600 obrotów (3,7V). Czego chcieć więcej? :)

A testował ktoś wentylatory tej firmy - http://www.aabcooling.com/fans.xml?_page=2 / http://www.allegro.pl/item699779462_aab_co...dajny_13db.html

 

Łożyska tego samego typu co np. w S-Fleksach, ale cena ponad 4 razy niższa.

To nie są tego samego typu łożyska. FDB to tylko określenie rodzaju, ale i to występuje w różnych odmianach. W przypadków S-Flexów, Noctuy i Enermaxów łożysko wykorzystuje jeszcze specjalny magnes stabilizujący - dzięki temu mogą pracować w każdej pozycji i są znacznie trwalsze. Są jeszcze pomniejsze różnice między tymi wszystkimi FDB, ale w Zephyrach, AAB i wielu innych, tanich wentylatorach montuje się najtańsze łożysko FDB. Mogą się różnić smarem wykorzystanym w łożysku. Poza tym trzeba pamiętać, że niska cena przekłada się na większy rozrzut jakościowy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...