Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tez mi sie wydaje - nie mozliwe, zeby nie poszedl na tej plycie - na forum abita pisza , ze pracuja nad biosem pod penryny, ale chodzi o odczyt temperatur przez Abit EQ a nie o dzialanie.

Jak pisalem, to ta sam plyta co wersja E - rozni sie tylko paroma dodatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawi sie ktos z IP35Pro i E8400? Procek w ogole nie wstal na starym biosie, po flashu na 14 juz dziala, ale o dobrym o/c pomarzyc mozna... waham sie, czy wgrywac bete 16, czy czekac na nowy official od Abita.

 

Btw, odczyt temperatury w biosie: 149 stopni celsjusza ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawi sie ktos z IP35Pro i E8400? Procek w ogole nie wstal na starym biosie, po flashu na 14 juz dziala, ale o dobrym o/c pomarzyc mozna... waham sie, czy wgrywac bete 16, czy czekac na nowy official od Abita.

 

Btw, odczyt temperatury w biosie: 149 stopni celsjusza ;]

Ja mam bete 16 i oprocz tego ze nie robi wylacza sie i wlacza z powrotem przy najmniejszej zmianie w biosiu to nic nowego nie zauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak wogóle, to ta płyta w żadnej wersji BIOS-u nie miała opcji regulacji tRD? Troche lipa, bo MemSeta lubie używać tylko do ustalania działających wartości, a nie na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy IP35 (przynajmniej na jednym konkretnym BIOSie - którym?) działają dobrze z E8400 i nie mają żadnych problemów z coldbugiem czy dualbootem przy starcie (przy restarcie mi nie przeszkadza).

 

Mam zamiar podkręcić procesor ile się da ze Scythe Mugen i pamięciami OCZ platinum rev2.

 

Czy płyta będzie dobrze działała z C2Q (na pewno w przyszłości wymienię - 3ds max) czy raczej wziąć do niego ASUSa 8-fazowego? Jeszcze myślałem o MSI, ale na forum Scythe ktoś pisał, że Mugen nachodzi na pierwszy slot RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy wersji PRO. Czy zawiesza sie wam czujnik temp na CPU? Tzn. w loadzie jest taka sama temp jak w idle? Wiem, ze jednemu forumowiczowi tez sie takie cos zdarzało.

Zdarzylo mi sie pare razy cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna z pendrive'a - klik.

 

Ja juz po flashu, beta 16 wreszcie poprawila odczyt temperatur. Ale o/c wciaz zerowe... komp nie wstaje nawet przy lekkim 400x9, a wiem ze procek potrafi 4.2Ghz :/ Szlag czlowieka moze trafic, tym bardziej ze nie mam pewnosci czy oficjalny bios sytuacje poprawi. Sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalowac bios 1.5 jak nie mam stacji dyskietek :D ?

Mozna z windowsa, albo z pendriva/plytki ?

Można z windowsa. Abit Flash Menu. Tak się nazywa do tego program. Działa dobrze.

 

 

Co do temp CPU to nigdy mi się nie wieszało wskazanie, za to czasami wieszało się sterowanie wentylem od CPU. Co któreś tam uruchomienie wentyl chodził cały czas na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy uwazasz ze to moze byc spowodowane biosem czy jest to usterka mechaniczna? Czy jesli bede mial wersje beta BIOSu i beda musial MoBo dac na RMA to nie uwzglednia mi gwarancji?

Beta są nieoficjalnie udostępniane i na własne ryzyko więc do RMA (chyba) musi być oficjalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dzisiaj mobo zaskoczyla... Nie spodziewałem sie tego po niej. Włączam kompa (zawsze mam ustawione 240x9 w Biosie) A tu mobo obudzila sie ze standardową szyną 200MHz ;| Wchodze do Biosu, sprawdzam ustawienia, no i jak byk pisze ze ma byc 240MHz, no to ok, zapisuje ustawienia(nic nie zmieniajac). Wlaczam kompa no i jest 240... Tez tak czasem macie ze mobo sie budzi z defaultami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dzisiaj mobo zaskoczyla... Nie spodziewałem sie tego po niej. Włączam kompa (zawsze mam ustawione 240x9 w Biosie) A tu mobo obudzila sie ze standardową szyną 200MHz ;| Wchodze do Biosu, sprawdzam ustawienia, no i jak byk pisze ze ma byc 240MHz, no to ok, zapisuje ustawienia(nic nie zmieniajac). Wlaczam kompa no i jest 240... Tez tak czasem macie ze mobo sie budzi z defaultami ?

 

po odlaczeniu mobo od zasilania to częste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Owszem często się tak zdarza, u mnie po odłączeniu zasiłki nie raz i quad boot się przytrafia i startuje na defaulcie. Dlatego też staram się nie wyłączać zasiłki jeśli nie jest to konieczne (wogóle kompa nawet rzadko wyłączam bo przeważnie coś się ściąga), a jak już tak robię to odłączam dysk przed włączenim kompa, bo aż mnie ciarki przechodzą przy takiej ilości startów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem często się tak zdarza, u mnie po odłączeniu zasiłki nie raz i quad boot się przytrafia i startuje na defaulcie. Dlatego też staram się nie wyłączać zasiłki jeśli nie jest to konieczne (wogóle kompa nawet rzadko wyłączam bo przeważnie coś się ściąga), a jak już tak robię to odłączam dysk przed włączenim kompa, bo aż mnie ciarki przechodzą przy takiej ilości startów.

przy włączaniu komputera odłączasz dysk czy ja coś źle zrozumiałem? :-P :-P :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jego zasilanie. Po quad/double boocie wyłączam kompa, podłączam dysk i już włączam normalnie, wtedy kilkukrotnych bootów już nie ma.

Jak mówie robie tak tylko jak wyłączam zasiłke, czego sie staram nie robić. Jak płyta wystartuje na defaulcie to dochodzi jeszcze jedno wyłączenie i włączenie, i jakby tak codziennie robić to dysk by chyba za długo nie pożył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego zasilanie. Po quad/double boocie wyłączam kompa, podłączam dysk i już włączam normalnie, wtedy kilkukrotnych bootów już nie ma.

Jak mówie robie tak tylko jak wyłączam zasiłke, czego sie staram nie robić. Jak płyta wystartuje na defaulcie to dochodzi jeszcze jedno wyłączenie i włączenie, i jakby tak codziennie robić to dysk by chyba za długo nie pożył.

Gdyby te starty faktycznie tak szkodzily dyskowi to nikt nie zrobilby takiej plyty (a wlasciwie chipsetu). Owszem jakis wplyw na zywotnosc to ma, ale raczej marginalny moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czy warto brać tą płyte?Rozważam ją szczególnie po testach w różnych magazynach oraz po opiniach że stabilna itp.Myślę też nad foxconnnem, GB DS3R oraz MSI i nie wiem co wybrać.Abita brał bym na 100% gdyby nie te podwójne starty trochę mnie przerażają.Jako ich użytkownicy powiedzcie mi czy brać ją czy coś innego do 350 zł.Oczekuje szczerych odpowiedzi.Dzięki za każdą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć czy warto brać tą płyte?Rozważam ją szczególnie po testach w różnych magazynach oraz po opiniach że stabilna itp.Myślę też nad foxconnnem, GB DS3R oraz MSI i nie wiem co wybrać.Abita brał bym na 100% gdyby nie te podwójne starty trochę mnie przerażają.Jako ich użytkownicy powiedzcie mi czy brać ją czy coś innego do 350 zł.Oczekuje szczerych odpowiedzi.Dzięki za każdą odpowiedź.

Odnośnie doubleboot'a była masa wypowiedzi w tym wątku! Może poczytasz sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poczytałem sobie i jedno co wiem to że na biosie 15 bodajże to znikało jak nie odłączyło się zasiłki.ColdBug jest albo nie ma u niektórych a inni latają do pokoju z suszarką.Przeczytałem jeśli chodzi każda strone tego tematu ale mi chodzi bardziej o jakąś jedną opinie dla nowego przyszłego jej użytkownika jak ta płyta wypada na tle innych jakie wymieniłem.Bo chce kupić stabilną płyte.W sumie jedno pytanie jeszcze na koniec który bios jest wg was najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ale martwi mnie ten coldbug bo wietrze pokój często jak mogę bo w pokoju stoja dwa kompy w każdym po 500W zasiłka i trochę one grzeją i boje się że rano będzie trzeba rozgrzewać prawie jak kiedyś samochody ogniskiem pod miska olejową :P.A Rafa u Ciebie też te double boot'y są czy już nie?Bo szczerze czytałem ten cały topic o MSI o GB i FOX i Asusie P5K Pro i już się wszystko pomieszało i w pracy też urwanie głowy więc dlatego proszę o tym który BIOS załadować po kupnie.Bo teraz znajomy ze sklapu mi tego Asusa polecił 8 faz zasilanie i w testach też bardzo stabilny.

 

Ta mówisz że stabiulne ale te bugi jakoś jak dla mnie o tym nie świadczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...