Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra a teraz powiedz jak często może się zdarzyć taka sytuacja? IMO znacznie rzadziej o sytuacji opisanej przez Allegro, czyli takiej, w której poważny człowiek chce coś kupić i nie ma konta.

Wierz mi, że złodzieje i krętacze bardzo chetnie i szybko wykorzystają każdą pozostawioną dziurę... :) Nie można powiedzieć, jak często się zdarza taka sytuacja bo do tej pory była niemożliwa. Teraz sie dopiero okaże...

 

Natomiast ja miałem kopertkę jak zechciałem coś kupić... i po prostu poczekałem aż przyszła mi aktywacja i tyle. Działanie pod wpływem impulsu to jest przejaw głupoty najczęsciej. Nie pamiętam już czego miał dotyczyć mój pierwszy zakup na allegro, ale dzięki okresowi jaki musiałem odczekać dokonałem zdecydowanie bardziej opłacalnego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kolejny problem fajnie jakbyscie szybko doradzili, sytuacja wyglada tak:

Sprzedałem koledze kierownice samochodową na allegro, jako ze to nie byla pierwsza jego rzecz ktora przeszla przeze mnie to myslalem ze jest ok i nawet jej nie sprawdzalem, niestety kupujacy nie jest zadowolony mowi ze ma wady ktorych nie bylo widac na zdjeciach co wydaje sie troche dziwne bo dodalem duze zdjecia z góry i z dołu. No ale dobra uznalem jego racje, powiedzialem zeby odeslal mi kierownice a ja jak ją dostane to zaraz mu przeleje spowrotem pieniadze. Gość jednak sie nie zgadza i chce zebym to ja mu najpierw przelal całość (wartosc kierownicy plus kwote wysylki w obie strony) i straszy mnie negatywem. Ma prawo żądać żebym to ja najpierw oddał pieniadze i pytanie nr2 czy musze mu zwracac calosc? Aha dodam że koleś ma tylko kilka pozytywów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dodam że koleś ma tylko kilka pozytywów.

i brak doświadczenia w rozwiązywaniu tego typu spraw + pewna ułomność umysłowa

sprawa jest prosta;

-koleś odsyła towar

-Ty zwracasz pieniądze

tak jak w KAŻDYM sklepie.

 

upewnij się jeszcze przedstawiając sprawę allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kolejny problem fajnie jakbyscie szybko doradzili, sytuacja wyglada tak:

Sprzedałem koledze kierownice samochodową na allegro, jako ze to nie byla pierwsza jego rzecz ktora przeszla przeze mnie to myslalem ze jest ok i nawet jej nie sprawdzalem, niestety kupujacy nie jest zadowolony mowi ze ma wady ktorych nie bylo widac na zdjeciach co wydaje sie troche dziwne bo dodalem duze zdjecia z góry i z dołu. No ale dobra uznalem jego racje, powiedzialem zeby odeslal mi kierownice a ja jak ją dostane to zaraz mu przeleje spowrotem pieniadze. Gość jednak sie nie zgadza i chce zebym to ja mu najpierw przelal całość (wartosc kierownicy plus kwote wysylki w obie strony) i straszy mnie negatywem. Ma prawo żądać żebym to ja najpierw oddał pieniadze i pytanie nr2 czy musze mu zwracac calosc? Aha dodam że koleś ma tylko kilka pozytywów.

Niech gość Ci wyśle towar za pobraniem, jak się boi że mu nie oddasz kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, kupilem na allegro towar za 30zl od uzytkownika Multi_kom , oczywiscie przelewik zaraz po kupnie i czekam na towar juz ponad miesiac. Z komentow wnioskuje, ze po porstu niektorym osobom nie wysyla towaru. Co moge teraz zrobic, na maile nie odpisuje, chcialem skan potwierdzenie nadania paczki albo zwrot kasy i zero odzewu, co teraz moge zrobic ? Widzialem na allegro jakis program ochrony kupujacych, ale nie chce z drugiej strony miec do czynienia z policja, po prostu nie mam czasu na szlajanie sie po komisariatach. Gosciu na kazdy zasluzony nagatyw wystawia swoj 'sloganik' w postaci nega rewaznowego, w sumie towar sprzedaje za malo kasy, wiec mala szkodliwosc czynu, jesli ktos zglosi na policje, w ten sposob dorabia sobie pewnie z 50% utargu nie wysylajac do co 2giej osoby towaru... co mam w takim wypadku robic, niby 30zl to malo, ale jednak zaplacilem i chce otrzymac towar, tak jak pisalem nie mam czasu na chodzenie po komisariatach (praca + szkola, poza tym mam juz o tym pojecia, koledze ukradli jais czas temu telefon i ile on sie wyjezdzil po komisariatach to poezja, oczywiscie nic nie zalatwil), czy jest sens/szansa na odzyskanie kasy ? Czy samo allegro moze to jakos zalatwic, czy tylko policja ?

Tez kiedys kupilem przedmiot od tego goscia nawet 2 razy. Raz za pobraniem wszystko bylo ok paczka przyszla w 2 tydzien. Drugi raz kupywalem przez przelew i paczka doszla ale za pobraniem za ktore zaplacilem oczywiscie probowalem wyjasnic sytuacje zeby zwrocil mi kase a ja odbiore na poczcie niestety odpisal po miesiacu i nie wiedzial o co chodzi. Ja mu wyjasnilem wszystko co i jak bylo a ten znowu po miesiacu odpisal i tak w kolko. Telefon hmmm on wogole go ma?? Nigdy sie nie dodzwonilem. Nie polecam kupowania przedmiotow od tego allegrowicza i placenia przelewem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Tez kiedys kupilem przedmiot od tego goscia nawet 2 razy. Raz za pobraniem wszystko bylo ok paczka przyszla w 2 tydzien. Drugi raz kupywalem przez przelew i paczka doszla ale za pobraniem za ktore zaplacilem oczywiscie probowalem wyjasnic sytuacje zeby zwrocil mi kase a ja odbiore na poczcie niestety odpisal po miesiacu i nie wiedzial o co chodzi. Ja mu wyjasnilem wszystko co i jak bylo a ten znowu po miesiacu odpisal i tak w kolko. Telefon hmmm on wogole go ma?? Nigdy sie nie dodzwonilem. Nie polecam kupowania przedmiotow od tego allegrowicza i placenia przelewem.

http://allegro.pl/item372059886_372059886.html

koleś kupił od niego słuchawki do mp3 za 9zł i pisze w negatywie "graja tak jak takie za 3zł" :rolleyes: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , proszę o radę. Wygrałem słuchawki na allegro miałem właśnie dokonać wpłaty i patrzę akcja została usunięta przez allegro a konto zawieszone. W takim momencie polecacie mi wpłacić za słuchawki czy byście nie wpłacali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , proszę o radę. Wygrałem słuchawki na allegro miałem właśnie dokonać wpłaty i patrzę akcja została usunięta przez allegro a konto zawieszone. W takim momencie polecacie mi wpłacić za słuchawki czy byście nie wpłacali?

Janse ze nie wplacaj, koles teraz juz moze nie miec nic do stracenia i kase wezmie a sluchawek nie wysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy według was kupno od sprzedawcy z allegro ale dokonane poza allegro jest bezpieczne ?

Dziś zakończyła się aukcja z rowerem wycenionym na 850(+50 za przesyłke). Najpierw jeszcze w trakcie trwania aukcji zaproponowałem sprzedawcy 700łącznie z przesyłka za ten rower czyli o 200 mniej niż on sobie go wycenił.Sprzedający się nie zgodził więc moją kolejną propozycją było 800 łącznie z przesyłką czyli o 100 mniej. Długo czekałem na odpowiedź i ok 2 godziny po zakończeniu aukcji(nikt nie kupił) sprzedawca odezwał się i oto co napisał -

 

Witam,niech będzie.Proszęo wpłatę konto 800 zł

na moje konto 29 2030 0045 1130 0000 0547 3360 i przesłanie mi adresu.Rower zostanie natychmiast wysłany po zaksięgowaniu pieniędzy na końcie.Pozdrawiam

 

Czy według was powinienem kupić ten rower od niego nie poprzez allegro ?

W razie jakiś problemów kopie korespondencji emailowej oraz blankiet dokonania wpłaty na jego konto wystarczą jako dowód na to,że wpłaciłem pieniądze na jego konto ?

 

oto ten rower-

 

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem mozna się dogadac ze sprzedającym. Ja np. dogadałem się z kolesiem co do telefonu, wplacilem mu kase, jak aukcja jeszcze trwała. Napisałem mu, ze wpłacam, daje ustaloną kwote na aukcji i moze ją zamknąć. A koleś zamknął aukcję jak ktoś mnie już przebił, ale telefon już był dawno u mnie.. W sumie osoba, która w momencie zamknięca miała wyższa kwotę od mojej mogłaby się domagac telefonu ;)

 

A wracajac do Twojej sprawy, to ugadaj się niech wystawi jeszcze raz na jakiś krótki okrez z Kup Teraz za te 800.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jemu pewnie zależy na tym aby uniknąc kosztów prowizji. Tak,że możliwe że bęzie chciał abym mu jeszcze dopłacił za to. A jak np wystawi aukcje prywatną w cenie za 1zł :) to wtedy w razie problemów jest utrwalona transakcja kupna tego roweru przezemnie za 1zł i prawnie ten rower jest mą własnością ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, to opcja aukcji prywatnych została wycofana.. A wystarczy tylko aukcja z krótkim opisem i jednym zdjęciem, ktore jest darmowe i napewno wyjdzie nie więcej jak 1PLN.

 

E: Sprzedający z Gryfic, to praktycznie moje strony ;)

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Powiedz mu, żeby wysłał za pobraniem. Ja bym na Twoim miejscu nie ryzykował.

 

Ew. prywatna aukcja.

Już nie przesadzajcie.

 

Parę razy kupowałem poza allegro i problemów nie stwierdziłem, wszystko jest ok.

 

No a aukcję prywatną wycofano, czytać komunikaty allegro :evil:

 

O ile pamiętam, to opcja aukcji prywatnych została wycofana.. A wystarczy tylko aukcja z krótkim opisem i jednym zdjęciem, ktore jest darmowe i napewno wyjdzie nie więcej jak 1PLN.

 

E: Sprzedający z Gryfic, to praktycznie moje strony ;)

Przy KT 800zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kilka osób pytało o cenę, odpowiadam: iPhony zostały kupione w cenie 199 dolarów za sztukę. Po podliczeniu kosztów przesyłki i własnej prowizji uznałem, że cena 599 zł jest ceną adekwatną. Nie zgadzam się, żeby iPhone był towarem dla spekulantów. Sprzedaję po maksimum dwie sztuki na uzytkownika Allegro. Wysyłam zakupiony towar kurierem lub możliwy jest odbiór osobisty, po wcześniejszym umówieniu się.

Po za tym możliwy odbiór osobisty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym możliwy odbiór osobisty ;]

Ale dopiero od soboty 26 licpa ;)

Poza tym wysyłka dopiero od piątku (zapewne chodzi o 25.07) po odebraniu towaru z cła ;)

 

Wskazane wstrzymanie się z zakupem i poczekanie na rozwój sytuacji. :)

 

heh. aukcja już usunięta..

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(o ile juz nie bylo premiery).

Premiera była ale schodzą jak świeże bułeczki, trudno dostać w jakimkolwiek sklepie na terenie USA, wszędzie zaraz po dostawie się rozchodzą... :blink:

Gdziekolwiek byś nie zadzwonił mówią: "We sold out today..."

/OT

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pocztex? [wysyłasz z placówki PP] nigdy się na nich nie zawiodłem, szybko i (chyba) bezpiecznie [;

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką opcję transportu wybrać dla towaru o wartości około 500 zł ? Jeszcze nigdy nie wysyłałem przedmiotu o takiej wartości no i jakoś brak zaufania do PP zmusza mnie to poszukania jakiś alternatyw.

Kurier? GLS/DHL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...