Skocz do zawartości
ULLISSES

Allegro i inne serwisy internetowe

Rekomendowane odpowiedzi

chyba im się ten oracle odbił :D. Allegro działa lipnie, a ich webApi to już w ogóle porażka, a za wszystko każą płacić...

 

Ja tam na serwisach dużo nie handluję, ale zastanwiam się czemu, skoro ludzie uważają że na alegro jest drogo, nei korzystają np z darmowego świastaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale czemu jest mało ofert? Bo nikt nie zagląda... a nikt nie zagląda, bo wszyscy zaglądają na allegro - a tam wszyscy marudzą że drogo, ale mimo to dalej zaglądają :D

 

A czemu brak pewności? Autoryzacja chyba także jest.

 

Allegro to jest koło które ciężko zatrzymać... ale moim zdaniem, jeśli nie poprawią jakości świadczenia usług to się przejadą na tym.. lepiej niż na sterowcu za nasze ciężko wystawione pieniądze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy piszę w odpowiednim temacie, ale takie pokrywam przynajmniej nadzieje :P

 

Otóż...

Interesują mnie sklepy w USA lub Kanadzie ze sprzętem (a/v, komórki, komputery, aparaty, kamery itp.) oraz markową odzieżą (w tym głównie "szpany" armaniego itp. oraz obuwie sportowe) oferujące płatność PayPal, MoneyBookers lub Xoom.

 

...a wszystko zaczęło się od artykułu w Expressie Ilustrowanym, lecz oni sugerują Amazon, który na moje oko jest amerykańskim Empikiem czy Merlinem, czyli konkurencyjnych cen nie mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , na tej aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=265527233 to ja nick felus wygrałem 1 sztuke czy 10 bo jestem nowy na allegro i sam nie wiem ? zresztą ja wogóle coś wygrałem?

tak jak mechl!k napisał, nicki osób w zielonym polu wygrały aukcje, wygrałeś jedną sztuke za 7zł, patrz tabelka > kolumna "Sztuk" .

 

ps

fajna cena za przesyłkę ;) o 3zł droższa niż sam przedmiot, takie 'gówienko' powinni wysłać paczuszką najwyżej za 5-6zł

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mechl!k napisał, nicki osób w zielonym polu wygrały aukcje, wygrałeś jedną sztuke za 7zł, patrz tabelka > kolumna "Sztuk" .

 

ps

fajna cena za przesyłkę ;) o 3zł droższa niż sam przedmiot, takie 'gówienko' powinni wysłać paczuszką najwyżej za 5-6zł

 

ty tez sie doedukuj zanim zaczniesz dawac dobre rady. przy takiej licytacji cena finalna jest najnizsza kwota dana przez osoby wygrywajace, czyli w wypadku powyzszej aukcji 5,06PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie takie są konsekwencje ale gdybym je znała takiej sytuacji by nie było. Sprzedawałam już kilkanaście przedmiotów i nigdy wcześniej nic takiego nie zrobiłam i nie mam zamiaru juz robi.

Ludzie robią gorsze przekręty, a ja naprawdę nie miałam zamiaru nikogo oszuka.

Mam nadzieję ze tylko ty będziesz miał takie zdanie.

A z tego co wiem to ludzie piszą na forach jeśli maja problem po to żeby ktoś i doradził lub pomógł a nie wprowadzał w większa frustracje.

Ignorancia iuris nocet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: jak 'zmobilizowac' kupujacego do wystawienia komentarza? :) Sprzedalem karte graficzna, kupujacy wplacil mi mieniadze, kontakt z nim byl dobry do momentu wyslania karty. Staralem zrobic wszystko dla satysfakcji kupujacego, paczke wyslalem w dzien zakonczenia aukcji, zrobilem skan nadania paczki i wyslalem go mailem kupcowi... Mimo moich 5 maili z pytaniem czy paczka doszla, czy wszystko ok i czy moglby mi wystawic stosowny komentarz on milczy :? Moj stosunek kupil/sprzedal na Allegro jest 26/3, a w ostatnim miesiacu sprzedalem 2 przedmioty i cieszylem sie, ze liczba komentarzy za sprzedaze wzrosnie... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie: jak 'zmobilizowac' kupujacego do wystawienia komentarza? :) Sprzedalem karte graficzna, kupujacy wplacil mi mieniadze, kontakt z nim byl dobry do momentu wyslania karty. Staralem zrobic wszystko dla satysfakcji kupujacego, paczke wyslalem w dzien zakonczenia aukcji, zrobilem skan nadania paczki i wyslalem go mailem kupcowi... Mimo moich 5 maili z pytaniem czy paczka doszla, czy wszystko ok i czy moglby mi wystawic stosowny komentarz on milczy :? Moj stosunek kupil/sprzedal na Allegro jest 26/3, a w ostatnim miesiacu sprzedalem 2 przedmioty i cieszylem sie, ze liczba komentarzy za sprzedaze wzrosnie... :?

Niestety nic nie zrobisz, często kupujący powstrzymują sie przed wystawieniem komentarza tygodniami. Chcą mieć sprzedających w "szachu" gdyby coś było nie tak podczas użytkowania towaru...

 

Mi zalegają z kilkudziesięcioma komentami, ludzka nieufność :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, masz racje. Choc troche sie dziwie, bo ma na karte gwarancje - to raz, a dwa - moglby poprostu poinformowac, ze doszlo, dziala, nie dziala czy cokolwiek... Trudno.

Coż, nauczyłem się przez lata, że ludzie kupujący na allegro w wiekszości są conajmniej dziwni. Ich nadpobudliwość, nieufność, ograniczenie, a przede wszystkim brak wyobraźni czesto doprowadza do szalu.

 

Nie pozostaje Ci nic innego jak czekać na dobra wole kupującego, a tym samym jego pozytywny komentarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie zawsze po otrzymaniu paczki wystawiam komenta, od razu sprawdzam czy wszystko jest tak jak byc powinno,

na gwarancje czasem w ogóle nie patrzę gdy sprzęt jest niskiej wartosci 100-200zł , szkoda mi czasu na odsyłanie, czekanie tygodniami ...sprzęt leci do kosza i tyle :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety straszna kupa jest z komentarzami na allegro, ktoś kto teraz zaczyna swoją przygodę na allegro ma ciężko, strasznie trudno zdobyć komentarze, najnormalniej Ci co sprzedają i mają po kilkanaście tyś komentarzy olewają kupującego i nie wystawiają ;/ wiem bo moja dziewczyna sobie teraz założyła konto, kupiła juz chyba z 20 rzeczy a komentarzy ma dopiero może 6... i nie pomagają usilne próby przypominania się na mail, po prostu olewka ze strony kupującego, imho serwis allegro powinien coś z tym zrobić wprowadzić jakiś działający system przypominający o wystawieniu komentarza, w końcu pobierają drakońskie kwoty za wystawienie aukcji czy prowizje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jak allegro nie wprowadzi bicza na ociągających sie z komentarzami taki proceder będzie się pogłębiał.

 

Np zawieszanie konta, gdy przekraczamy 3 niewystawione komentarze w ciągu 3 miesięcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurora001 - masz zamiar startowac w konkursie na Zlota Lopate dla najlepszego archeologa? ;)

Tutaj raczej chodzilo o uzmyslowie niektorym osobom pewna istotna rzecz, zapewne wielu sie to przyda i nie bedzie 'ALE JA NIE WIEDZIALEM MAMOOOOOOO" :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro już od początku powinien być wymóg podawania nr PESEL przy rejestracji ... a tak mamy różne cyrki, allegro prawde mówiąc olewa praktycznie wszystko ...sprzedaż podróbek, oszukiwanie ludzi kwitnie na dobre, oficjalnie do tej pory brak kontaktu telefonicznego w zamian mamy formularz z którego otrzymujemy gotowe odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zalegają z kilkudziesięcioma komentami, ludzka nieufność :-|

e tam nieufność, po prostu zabezpieczenie :). Skacząc an bungee też byś zaufał człowiekowi że przywiązał linę? Ja bym wolał sprawdzić.

 

Może spamowanie mejlami codziennie jest rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko należy także pamiętać, że niektórzy handlują na allegro na masową skalę, sprzedając codziennie kilkadziesiąt rzeczy. Ciekawe, czy wam by się chciało każdego dnia wystawiać po xx komentarzy. Takie osoby wystawiają komentarze raz w miesiącu, hurtem (za wyjątkiem negatywów, tutaj reakcja jest natychmiastowa <_< ).

Ja już się do tego przyzwyczaiłem i nie narzekam. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz dostaję komentarz za aukcję sprzed 2 miesięcy, o której już dawno zdążyłem zapomnieć. Jakiś czas temu koleś po 2 latach wystawił mi pozytywa, więc nic mnie już nie zdziwi. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehes... wiecie że Allegro obchodzi swoje 8 lat działalności? ;]

Najnowszy news..

Kiedyś za dawnych czasów zorganizowali by jakąś promocje tzn. obniżyli by wystawianie do 1gr albo coś w tym stylu - a dzisiaj - nikt się już tym nie przejmuje ;]

Nawet użytkownicy sobie odpuścili..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Dokladnie, jak allegro nie wprowadzi bicza na ociągających sie z komentarzami taki proceder będzie się pogłębiał.

 

Np zawieszanie konta, gdy przekraczamy 3 niewystawione komentarze w ciągu 3 miesięcy ;)

Ja nie wystawiłem~6 ale wszystkie jako sprzedający-nie będę wystawiał pierwszy bo potem on może napisać co zechce i :ph34r: i co mieliby mi za to blokować konto? :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko należy także pamiętać, że niektórzy handlują na allegro na masową skalę, sprzedając codziennie kilkadziesiąt rzeczy. Ciekawe, czy wam by się chciało każdego dnia wystawiać po xx komentarzy. Takie osoby wystawiają komentarze raz w miesiącu, hurtem (za wyjątkiem negatywów, tutaj reakcja jest natychmiastowa <_< ).

Ja już się do tego przyzwyczaiłem i nie narzekam. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz dostaję komentarz za aukcję sprzed 2 miesięcy, o której już dawno zdążyłem zapomnieć. Jakiś czas temu koleś po 2 latach wystawił mi pozytywa, więc nic mnie już nie zdziwi. :D

dlatego ludzie działający na masową skalę używają np czegoś takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...