Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

Devil rozmawiasz z człowiekiem który budował scene Xa w Polsce kiedy nikt się konsolami w Polsce jeszcze nie interesował sam mam konsole ( kilka nawet) ale nie widzę potrzeby we wchodzeniu do tematu i ciśnięcia pogardliwym komentarzy w kierunku posiadaczy PC. Dzieciaku to możesz mówić do swojego syna a nie człowieka który ma 20 lat. Chodzi mi o oszczędzenie takiej dziecinady typu "chodzi [ciach!]ianie bo PC ssie" albo "kup konsole zamiast karty graficznej" to nie jest konstruktywna krytyka.

 

Mastha tylko po co te uszczypliwe komentarze? nie pierwszy temat gdzie moderatorzy wchodzą i pisza "e na konsoli rulez a Pececiarze niech sie cieszą że w ogóle wyszła gra". Sam byłem moderatorem na forum Xboxa i nie właziłem ludziom do tematów i nie mówiłem jak gra super na PC chodzi czy wygląda a jak na konsoli ssie ( a było to w czasach kiedy X umierał a gry na PC wyglądały o wiele lepiej bo mądry człowiek wie że takie coś sensu nie ma). To jest forum PC więc zrób tutaj miejsce dla posiadaczy PC.

 

Wracając do gry to robił ktoś testy wykorzystywania przez nią Quadów? Czy rzeczywiście korzysta poprawnie z wszystkich 4 rdzeni?

 

Co wy tak z tą euphorią? Gdyby była to wina euphori to powinny być spadki jak w Crysis gdy wysadzało się domki FPS spadał o 50% a tutaj tak nie ma.

 

@championek- tak po prostu idź do sklepu.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 GB ram (2x1 a-data vitesta) i mam pytanie do was ,jak mysliscie jak dokupie nastepne 2 Gb to czy wydajnosc sie poprawi ? Bylbym wdzieczny o odp od osob ktore benchowaly gre.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zainstalowales u siebie na kompie Games for Windows? NET Framework 3.5 nie jest potrzebny a przynajmniej ja gralem bez niego.

no zainstalowac to sie zainstalują wszystkie (instalacja przebiega bezproblemowo) ale jak uruchamiam ikonkę SOCIAL CLUB to sie nic nie dzieje (pojawi sie klepsydra kolo kursora na 2-3 sek i znika) no już mnie to strasznie denerwuje ze mając wszystko co do gry potrzebne uruchomić jej nie mogę :sad:

 

ps. przeinstalowywuję gre juz 3 raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez problemu.

U mnie niestety nie bo mam to samo co:

 

no zainstalowac to sie zainstalują wszystkie (instalacja przebiega bezproblemowo) ale jak uruchamiam ikonkę SOCIAL CLUB to sie nic nie dzieje (pojawi sie klepsydra kolo kursora na 2-3 sek i znika) no już mnie to strasznie denerwuje ze mając wszystko co do gry potrzebne uruchomić jej nie mogę :sad:

 

ps. przeinstalowywuję gre juz 3 raz

I tez nie bardzo kumam o co chodzi, wczoraj wszystko dzialalo ok dzis juz nie, ach ten urok orginalnych gier.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by nie instalowac SP3 zmieniamy ten wpis w rejestrze :

 

1. Klikamy Start-> Uruchom-> wpisujemy regedit-> klikamy ok.

2. Dalej wejdź HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlWindows

3. Znajdujemy CSDVersion-> klikamy 2 razy i zmieniamy Dane Wartości z 200 na 300-> OK.

4. Restart komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stałem się posiadaczem tej gry. Po zawiłej i długiej instalacji gra uruchamia się bez problemu... Benchamark pokazuje av.FPS:50 (ustawienia na High) , W samej rozgrywce jak dotąd nie zauważyłem jakiś artefaktów czy innych... ale czas pokażę... Jak macie jakieś pytania to walcie śmiało. Sprzęt na jakim uruchamiam grę - w moim podpisie , OS Vista x64 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 GB ram (2x1 a-data vitesta) i mam pytanie do was ,jak mysliscie jak dokupie nastepne 2 Gb to czy wydajnosc sie poprawi ? Bylbym wdzieczny o odp od osob ktore benchowaly gre.Pozdrawiam

ja bym zmienił procka na coś nie wykastrowanego

mam obecnie sporo słabsza grafikę a spokojnie śmiga 1680x1050, procek ma bardzo duże znaczenie, oczywiście mam 2x1GB ramu ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez cwaniak666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil rozmawiasz z człowiekiem który budował scene Xa w Polsce kiedy nikt się konsolami w Polsce jeszcze nie interesował sam mam konsole ( kilka nawet) ale nie widzę potrzeby we wchodzeniu do tematu i ciśnięcia pogardliwym komentarzy w kierunku posiadaczy PC. Dzieciaku to możesz mówić do swojego syna a nie człowieka który ma 20 lat. Chodzi mi o oszczędzenie takiej dziecinady typu "chodzi [ciach!]ianie bo PC ssie" albo "kup konsole zamiast karty graficznej" to nie jest konstruktywna krytyka.

 

Mastha tylko po co te uszczypliwe komentarze? nie pierwszy temat gdzie moderatorzy wchodzą i pisza "e na konsoli rulez a Pececiarze niech sie cieszą że w ogóle wyszła gra". Sam byłem moderatorem na forum Xboxa i nie właziłem ludziom do tematów i nie mówiłem jak gra super na PC chodzi czy wygląda a jak na konsoli ssie ( a było to w czasach kiedy X umierał a gry na PC wyglądały o wiele lepiej bo mądry człowiek wie że takie coś sensu nie ma). To jest forum PC więc zrób tutaj miejsce dla posiadaczy PC.

 

Wracając do gry to robił ktoś testy wykorzystywania przez nią Quadów? Czy rzeczywiście korzysta poprawnie z wszystkich 4 rdzeni?

 

Co wy tak z tą euphorią? Gdyby była to wina euphori to powinny być spadki jak w Crysis gdy wysadzało się domki FPS spadał o 50% a tutaj tak nie ma.

 

@championek- tak po prostu idź do sklepu.

A może teraz napiszesz coś na temat? Bo rozumiem, że udzielając się tak aktywnie masz już fabułę (grając bezproblemowo przy fps >30 avg. nonstop) co najmniej w 20% ukończoną? Paranoja, kilkadziesiąt stron przepychanek między biedniejszymi i bogatszymi dzieciakami, porady jak i gdzie ukraść grę itd. Podforum gry to wylęgarnia troli, co ty obrazujesz w sposób idealny.

 

PS. Budowałeś polską sceną xbox mając obecnie 20lat? :lol2: Get real, bo nawet w charakterze żartu po dniu pracy te twoje posty się nie sprawdzają.

PPS. Jeśli masz tyle tych konsol, to podaj nicka na PSN i xbl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do gry to robił ktoś testy wykorzystywania przez nią Quadów? Czy rzeczywiście korzysta poprawnie z wszystkich 4 rdzeni?

 

 

Na Q9300 obciążenie rdzeni nie przekracza 40-60%, momentami skacze wyżej (ale nie równocześnie na wszystkich), więc wydaje się że nie potrafi wykorzystać wielu wątków. Na X2 też nie obciąża obu rdzeni całkowicie (w okolicach 75-87%). Zresztą chyba tak naprawdę nie ma jeszcze gry potrafiącej poprawie wykorzystać dwa lub więcej wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test mający na celu porównać jak gra się zachowuje na samodzielnym hd4850 i dwóch pracujących w crossfire. Sprzęt jak w podpisie. Oto wyniki:

 

Najpierw pojedyncza karta:

 

LOW:

 

Statistics

Average FPS: 41.42

Duration: 36.94 sec

CPU Usage: 87%

System memory usage: 55%

Video memory usage: 75%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: Low

Render Quality: Low

View Distance: 1

Detail Distance: 1

 

MAX:

 

Statistics

Average FPS: 32.38

Duration: 37.49 sec

CPU Usage: 92%

System memory usage: 55%

Video memory usage: 75%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Highest

View Distance: 53

Detail Distance: 100

 

 

Teraz CrossFire:

 

LOW:

 

Statistics

Average FPS: 43.03

Duration: 37.14 sec

CPU Usage: 95%

System memory usage: 58%

Video memory usage: 76%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: Low

Render Quality: Low

View Distance: 1

Detail Distance: 1

 

 

MAX:

 

Statistics

Average FPS: 34.80

Duration: 37.78 sec

CPU Usage: 95%

System memory usage: 54%

Video memory usage: 76%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Highest

View Distance: 52

Detail Distance: 100

 

 

 

Podsumowując:

 

druga karta daje niecałe 2 fps'y... Jeśli nowe catalysty i jakiś patch (mam nadzieję że będzie ich sporo) pomogą, bo jak nie to...

Jako ustawienia maksymalne przyjąłem to na co gra mi pozwala...

 

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak odpalić pada Logitech Rummble Pad 2 w GTA4? Czy tylko ten z X będzie działał?

 

Wciąga niesamowicie, nareszcie jakiś "swojski" klimat a nie ziomale:-) Boję się pomyśleć ile bym miał fps z aa i anizo włączonymi...

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktos mial taki problem jak w zalaczniku? Wogole wszystko jest na min. a to chodzi jakby nie moglo i te tekstury. Sterowniki to 175.19. Pozdrawiam

Cygan, no przeciez ustawiles na Low to czego ty sie spodziewasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test mający na celu porównać jak gra się zachowuje na samodzielnym hd4850 i dwóch pracujących w crossfire. Sprzęt jak w podpisie. Oto wyniki:

 

Najpierw pojedyncza karta:

 

LOW:

 

Statistics

Average FPS: 41.42

Duration: 36.94 sec

CPU Usage: 87%

System memory usage: 55%

Video memory usage: 75%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: Low

Render Quality: Low

View Distance: 1

Detail Distance: 1

 

MAX:

 

Statistics

Average FPS: 32.38

Duration: 37.49 sec

CPU Usage: 92%

System memory usage: 55%

Video memory usage: 75%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Highest

View Distance: 53

Detail Distance: 100

 

 

Teraz CrossFire:

 

LOW:

 

Statistics

Average FPS: 43.03

Duration: 37.14 sec

CPU Usage: 95%

System memory usage: 58%

Video memory usage: 76%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: Low

Render Quality: Low

View Distance: 1

Detail Distance: 1

 

 

MAX:

 

Statistics

Average FPS: 34.80

Duration: 37.78 sec

CPU Usage: 95%

System memory usage: 54%

Video memory usage: 76%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Highest

View Distance: 52

Detail Distance: 100

 

 

 

Podsumowując:

 

druga karta daje niecałe 2 fps'y... Jeśli nowe catalysty i jakiś patch (mam nadzieję że będzie ich sporo) pomogą, bo jak nie to...

Jako ustawienia maksymalne przyjąłem to na co gra mi pozwala...

 

Pozdro ;)

ta różnica nie wynika z CF'a - gra nie trybi CFów i SLI - x2 też...

miałeś jakiś proces mniej lub poprostu karta lepiej zatrybiła - norma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, czy ktoś zauważył w grze, ale za pomocą klawisza "P" włącza się blur. Znikają co prawda 'schodki' ale jest mniej wyraźniej (bardziej konsolowo).

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takse wolam klawiszem E ale mi pisze ze zeby wsiasc jako pasazer mam nacisnac F a Niko mi sie waluje fure a nie wsiada jako pasazer, jak mam to zrobic?

 

Nie wiem czy było, czy ktoś zauważył w grze, ale za pomocą klawisza "P" włącza się blur. Znikają co prawda 'schodki' ale jest mniej wyraźniej (bardziej konsolowo).

Czy mi sie wydaje czy troche zwalnia z wlaczonym blurem?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po przesiadce ze sterów aktualizowanych w czerwcu, na aktualne, w benchmarku przybyło mi ok 4fps. W grze niuajk nie da sie tego odczuc ;]

 

Jak narazie standardowo, znow jestesmy popychadłem, które jednak umie odpyskować... jednak sytuacja zmierza ku lepszemu. Bogactwo i kobiety coraz blizej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...