Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

jak na słabeusza jakim byl 3870 i na taka rozdziałke to bardzo ladny wynik a gra dla mnie wyglada ladnie - jak na GTA to jest duuuzo lepiej niz w gta:sa

pozatym optymalka pewnie pod nvidie bedzie wiec nie bedzie tak zle:P przynajmniej ja sie ciesze;] ale w natywnej i tak pewnie nie pogram:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas piszecie o braku przechodniów twierdząc że to przez ograniczenia sprzętowe, a zapominacie o przynajmniej dwóch sprawach - po pierwsze jak na razie opieracie się na samych screenach imo tego typu sprawy powinno oceniać się po video a po drugie i ważniejsze zwróćcie uwagę w jakich okolicznościach były robione te screeny - ktoś robił rozróbę, ucieczka przed policją i ogólne zamieszanie - w tym momencie AI przechodniów nakazuje im uciekać od gracza gdzie tylko można, nawet samochody się zatrzymują a kierowcy uciekają na pieszo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Euphoria, to jeżeli faktycznie przez ten silnik jest jak jest, to wolałbym mieć 15 przechodniów bez euphorii niż 2 z. Puste miasto nie zabardzo mi pasi jeżeli chodzi o GTA.

Calkowicie sie zgadzam. Nie przesadzajmy ze w GTA odwzorowanie zachowania wirtualnego czlowieka jest az tak ważne.

W kazdej grze FPS czy FPP lub podobnych widzimy czesto powyzej tych 10 postaci. Jakos nie widze wielkiego problemu zeby i tym razem mozna tak zrobic.

Wiem ze GTA przedstawia sporych rozmiarow swiat ale bez przesady. Skoro zaprogramowano silnik, a wiadomo ze PC maja rózna konfiguracje, to rownie dobrze przy optymalizacji mozna ograniczyc silnik euphorii.

Nie poto przez tyle miesiecy "optymalizowali" gre z konsol zeby teraz dać ścierwo na sklepowe pułki. To nie jest firma stworzona wczoraj. Powinni cos prezentowac swoja marką. Najlepiej mowic ze PC ma mnogosc opcji i to nie ich wina.

 

Ale najlatwiej wyssac forse z tych ktorym na grze zalezy - czyli nam - graczom!! (i nie mowie o piratach - bo to nie gracze a zlodzieje)

 

 

 

 

Lenistwo R* nie zna granic i tyle. Dziwne, że np. Epic potrafi zoptymalizować swoje gry i wydawać je na konsolach jaki i na PC. A jak im się nie chciało, to po cholere robili konwersje... jak robić to dobrze, a nie na odwal się :/

Konkurs tu tylko kwestia forsy jest. I "frajerów" grających na PC w GTA. Ta seria od początku nalezala do NAS. Teraz rockshit wypiął dupe i głaszcze konsole.

Nie chcialo sie optymalizowac wiec jest jak jest. I tak wiekszosc z fanów kupi giere.

Nie rozumiem tylko po kiego wała tyle czasu to trwało!!!!

 

 

Mam nadzieje ze nowe stery cos pomogą

 

 

PS. ostatnie 4sec tego gameplaya powyzej. Skoro tak ma dziala baaardzo zaawansowany system fizyki przechodnia to ja dziekuje!

jeszcze troche i by sie koles przekrecil na kolanach! BCM

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

zobaczymy po wynikach sprzedazy jakie to odwracanie kota ogonem . Jak ktos juz bedzie mial oryginal to podajcie swoj id z Live.

 

centy nie mów mi co mam robic, moge pisac co mi sie podoba byle na temat i bez obrazania nikogo. żegluj.

Jak będą słabe to na życzenie R* osób chętnych na kupno GTA była masa ale jak ktoś sprzedaje surowe ciastko z wisienką to nikt dla wisienki tego ciastka nie kupi. Byłem optymistycznie nastawiony ale jak widać nie jest daleko od optymizmu do naiwności :wink: No ale pewnie wiele osób nie odpuści sobie okazji to wykazania wyższości konsol na PC.

 

Tak na marginesie zwiedziłem pół miasta i nigdzie nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geforce 8800 GTS 640

Intel Core2Duo 3.00 ghz

4gb

 

1920 x 1200 low / med settings

 

~15 FPS

 

 

Faktycznie super optymalizacja.....

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RBEJ popatrz lepiej pare postow wyzej:) juz to wstawialem:)

 

Btw, wyszlo na to, ze koleszka ma duzo slabszy sprzet...

 

"This guy here has a Pentium 4 3.2Ghz, 1.5 Gb Ram and a GeForce 8600gt (saw it from his other videos). So that's why it lags (especially the CPU which is a single core while the quad core is at the recommended requirements, and the GPU is quite bad)

I'm sure I'll be getting 30~40 fps everything maxed. Can't wait till I get my hands on it!"

Edytowane przez JohnZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas piszecie o braku przechodniów twierdząc że to przez ograniczenia sprzętowe, a zapominacie o przynajmniej dwóch sprawach - po pierwsze jak na razie opieracie się na samych screenach imo tego typu sprawy powinno oceniać się po video a po drugie i ważniejsze zwróćcie uwagę w jakich okolicznościach były robione te screeny - ktoś robił rozróbę, ucieczka przed policją i ogólne zamieszanie - w tym momencie AI przechodniów nakazuje im uciekać od gracza gdzie tylko można, nawet samochody się zatrzymują a kierowcy uciekają na pieszo.

[gluteus maximus] blada, na kazdym screenie jaki dzisiaj ogladalem sa pustki (a troche ich obejrzalem). I tylko na niektorych sytuacja wskazywala na to ze przechodnie sie rozbiegli. Przyklad? http://pix.nofrag.com/c/0/b/84bcd36799bdfc...2ebf530c98.html a tu pierwszy lepszy z wersji ps3 http://images3.gry-online.pl/galeria/galer...e/500468375.jpg Prawda jest taka ze na konsolach miasto tetnilo zyciem a tu jest jak po armageddonie. Poza tym ciekawy jest fakt ze w opcjach jest suwak od natezenia ruchu ulicznego(tak dokladnie to tyczy sie to tylko pojazdow) a nie ma od natezenia/liczby pieszych ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym slow gameplay'u widać przechodniów chodź mogłoby być ich troszkę więcej ;) W AC wszystko było git i postacie dobrze zachowywały się bez Euphorii więc IMO niepotrzebnie ją wpakowali do GTA IV ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

[gluteus maximus] blada, na kazdym screenie jaki dzisiaj ogladalem sa pustki (a troche ich obejrzalem). I tylko na niektorych sytuacja wskazywala na to ze przechodnie sie rozbiegli. Przyklad? http://pix.nofrag.com/c/0/b/84bcd36799bdfc...2ebf530c98.html a tu pierwszy lepszy z wersji ps3 http://images3.gry-online.pl/galeria/galer...e/500468375.jpg Prawda jest taka ze na konsolach miasto tetnilo zyciem a tu jest jak po armageddonie. Poza tym ciekawy jest fakt ze w opcjach jest suwak od natezenia ruchu ulicznego(tak dokladnie to tyczy sie to tylko pojazdow) a nie ma od natezenia/liczby pieszych ;)

 

Wybacz ale grając na X0 takich tłumów też nie widziałem to jest screen chyba z przed premiery jeszcze :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

To widocznie ja chyba gralem w jakies inne gta ;) jak juz mowilem, lubilem rozjezdzac przechodniow i nie byly to jakies pojedyncze sztuki.

No takich pustek aż nie było ale 30 osób z siatkami jeszcze nie widziałem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

Ta seria od początku nalezala do NAS.

Pamiętam jak grałem w demko GTA1 :-P a druga część była równie dobra. I wg mnie to były najlepsze części tej serii, a GTA3 dawało rade, ale kolejne części dla mnie były po prostu kopią trójki z nowymi misjami i dodatkami, które powinny wyjść jako patche lub TANI dodatek, a nie pełnoprawna gra za cene ponad 100zł :/

 

EOT

 

A GTA IV będzie trzeba przetestować na własnej skórze, bo gameplay'e, a tym bardziej screeny nie pokazują wszystkiego o grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy przechodzien korzysta z Euphoria ( stworzony przez NaturalMotion silnik, umożliwiający generowanie realistycznych animacji ).

Wyobraz tylko 20-30 przechodniow na ulicy, kazdy musi byc liczony przez CPU za pomoca tego zaawansowanego silnika ( wkoncu wchodza w interakcje miedzy soba, to nie sa odtwarzane animacje jak w Assasin Creed ). Wydajnosc GTA spadlaby pewnie do 2fps-ow na slabszych dwurdzeniowcach, na najwydajniejszych zapewne jakies stale 30fps moze.

 

Tak ciezko to zrozumiec ? zobaczcie sobie na youtube jak zaawansowana jest Euphoria i zastanowcie sie ile mocy obliczeniowej moga te efekty pozerac.

 

Oczywiscie ze nie ma AA, zobaczcie sobie screeny z ustawien, nigdzie AA nie wyszczegolnione.

nie przesadzaj, nie raz i nie dwa razy widziałem na "słabej" konsolce po 15-20 przechodniów + auta + reszta świata i nie widziałem żadnych zwolnień. I to nie na jednej ulicy tylko w JEDNYM miejscu np. pod klubem z kabaretem.

 

Hehe, bez flejmu, ale jak patrzę na te wszystkie kwiatki i super optymalizację GTA IV to smiac mi sie chce :) smac mi sie chce z tych tekstów które były dość niedawno. Tekstów typu "dziękujemy konsolowcom za betatesty" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia:

CarsonPoland - dał screen z ps3, i mówi że miał dużo przechodniów

chronicsmoke - mówi o Xie i że tam tłumów nie było

Może pomiędzy tymi konsolami też są różnice.

Jak wiadomo PS ma mocniejszy procek CELL

 

No cóż chyba pcty odchodzą na bardzo odległą półkę w świecie gier

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie sie podziali ludzie na ulicy? :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

w wersji na Xa ciężko było przejść po chodniku, ciągle kogoś się zahaczło. MIASTO ŻYŁO! tutaj.....zgon. "całkiem inna gra" (opieram się jedynie na filmikach i screenach)

 

bez urazy, ale gralem na obu konsolach i tam grafika to jeden wielki blur, glow i hdr, maskujacy wszelkie niedoskonalosci. W wersji na PC licze na ostrosc, przekonamy sie jutro:)

szczerze? nie ma jakiejś różnicy kolosalnej. przy medium ustawieniach można się kapnąć która na pc która na konsole? na max detale mało kto może sobie pozwolić Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongmen - czekamy :)

 

co do ilości przechodniów etc. jak popatrzyłem na pierwsze filmiki z wersji pc na jutjube to gta mocno przypominała mi nowego nfs pod tym względem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy najbardziej nieudany port roku, najbardziej udanej gry roku :twisted2:

 

"Well I tried it, I have graphical artifacts all over the place and the game runs at around 18 fps on a rig that can run stuff like far cry 2 and crysis maxed out with 8xaa and 16xaf going around 60 fps" fajnie

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche ostudziliscie mój zapał.. Ciekaw jestem jak w rzeczywistosci wygląda sprawa liczby przechodniów oraz jeszcze jedna sprawa cena w empiku/media itd.. Bo zastanawiam się czy może jutro po pracy nie wpaść gdzieś po gta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkur***, że może to być kolejny zmarnowany dobry tytuł na PC. CO gorsza marnowanie dobrych tytułów na PC ma ostatnio sporą tendencję wzrostową. Call, F3, FC2 (NFS możemy pominąć, bo ta seria akurat powinna się zakończyć już kilka tytułów temu).

Byłem zawsze uczulony na konsole. Nie z tego względu, że jestem do nich w jakiś tam sposób uprzedzony, ale najzwyczajniej nie trawie pada i już. Jednak widzę, że chyba nie ma co się ładować w nowego PC. Po co?

Z 2 strony wrodzona złośliwość i zawiść podpowiada mi "oby tak było dalej". Ludzie przestaną kupować gry na PC, zaczną rezygnować z uprgadów grafiki i rynek zacznie siadać. Stracą na tym przede wszystkim producenci hardware, ale do kogo będą mogli mieć pretensje? No pewnie do tych dla których robią to coraz nowsze, szybsze i bardziej wypasione sprzęty, nieee nie dla nas. My to mamy tylko kupować. Do producentów tych cudownych gier, a w zasadzie to coraz częściej żałosnych konwersji. No bo po co wychodzą coraz szybsze demony ATI i NV? Przecież nie do szybszego przeglądania internetu.

Zyska na tym oczywiście M$ i Sony, ale co z producentami części PC? Oby cały ten coraz bardziej chamski wobec userów przemysł sam się zachłysnął swoją własną śliną którą nas opluwa. A jak! Niech mają!!!

Szkoda tylko, że to jedynie moje pobożne życzenie ;)

Niestety nie poradzimy nic na upraszczanie RPG i beta konwersje. ;/ Rynek PC nie jest już podstawowym targetem producentów, więc zeszliśmy na 2 plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...