Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwole sobie wkleic tutaj mojego posta z innego tematu (odnosnie plyt glownych Asus P5Q) poniewaz tam nikt nie spotkal sie z takim problemem a ze jest to denerwujace to moze ktos tutaj mi pomoze :)

 

Hej. Słuchajcie bo mam taki problem. Czasem Vista 64bit Home Premium nie bootuje mi sie. Nie mam zadnego RAIDu itp. Normalnie system postawiony na F1 Samsungu. I problem w tym ze czasem jak leci paseczek ładowania windy to po kilku sekundach dioda dysku przestaje swiecic, dysk pracowac i musze resetowac albo powerem wylaczac kompa. Staje sie to dla mnie bardzo irytujące poniewaz nie moge normalnie wlaczac kompa ;/ Dysk mam ustawiony w tryb AHCI no i nie wiem co jeszcze moge wam napisac. Pamieci sa stabilne proc tez (nie podkrecone nic). Czasem dopiero wejscie do biosu i zapisanie ustawien (pomimo ze nic nie zmienialem) pomaga uruchomic kompa. Sam juz nie wiem bo to dziwna przypadłosc. Moze kontroler Sata na mobo nie jest za bardzo kompatybilny z Vista 64bit. Musialbym instalowac XPka zeby sprawdzic czy on nie ma problemow z bootowaniem ale to w sytuacji gdy mam juz Viste bylo by troche niezreczne.

No chyba ze zle szukam przyczyny ;> Aha i dodam ze dzieje sie tak od samego poczatku zainstalowania windy. A zaczelo sie to dziac jak kupilem P5Q-E i F1 640GB, wiec to chyba w jednym z nich lezy przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade dzisiaj wymienic dziada i zobaczymy na innym...

No i wymienilem. Udalo mi sie wyhaczyc dysk z produkcji czerwcowej! Nizszy transfer poczatkowy, ale za to stabilniejszy przebieg...

 

Porownanie wygladu:

3107214[/snapback]

320ki też sa bezpieczne i dobre do tworzenia macierzy.

Tylko ze roznica w cenie pomiedzy 320 a 640 to 50zl ... IMHO zupelnie nieoplacalna jest 320... Juz chyba lepiej zainwestowac w 1TB niz pchac sie w raid na kontrolerze z plyty... I tak waskim gardlem jest czas dostepu do danych a nie ilosc MB/s...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wymienilem.

Ja swoj dzisiaj sprzedalem. Nie kupie juz F1 ryzykujac, ze trafi mi sie znowu wolny, nie kupie tez Seagate 640GB, bo bym sie obawial, ze mi bardzo szybko padnie, tak jak wiekszosc Seagate 500GB ostatnio. Kupie WD6400AAKS liczac, ze dostane taki z niskim czasem dostepu albo uda sie wylaczyc AAM.

 

Gdyby ktos chcial porownywac mase, to moj F1 640GB wazyl okolo 680 gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos chcial porownywac mase, to moj F1 640GB wazyl okolo 680 gram.

Specyfikacje techniczne ze strony Samsunga podają że 640GB waży 610 gram, 750 GB waży 640 gram. To ja już nic nie rozumiem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tylko ze roznica w cenie pomiedzy 320 a 640 to 50zl ... IMHO zupelnie nieoplacalna jest 320... Juz chyba lepiej zainwestowac w 1TB niz pchac sie w raid na kontrolerze z plyty... I tak waskim gardlem jest czas dostepu do danych a nie ilosc MB/s...

Nie moge się z tobą zgodzić w całości - MB/s też sa istotne i dają odczuwalną różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge się z tobą zgodzić w całości - MB/s też sa istotne i dają odczuwalną różnice.

Oczywiscie, ze tak. Dlatego napisalem, ze waskim gardlem jest czas dostepu, a nie ilosc MB/s. Plusy raida sa oczywiste, ale czy faktycznie jest on niezbedny w komputerze domowym? Obecnie w zastosowaniach domowych mysle ze najlepszym wyjsciem jest SSD, oczywiscie jak ceny zejda do poziomu akceptowalnego...

 

Sorry za OFFTop ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem wczoraj , 640 HD642JJ ponizej 80 i CPU us. czsami 8%, powiem tak shajsung zostanie szajsungiem , zawsze bralem seagate ale wystraszylem sie wieloma opiniami że padają te nowe barki 500gb, przeczytalem 3/4 tego watku i kupilem szajsa. a najbardziej wkurzajace jest nie to ze te osiagi sa nizsze (mam raid na 2x80gb seagate barka 10 a ten i tak jest na magazyn) ale to ze szajsung robi w konia klientow, wypszcza szybki dysk a za kilka miesiecy jak juz prawie legendy krążą o wydajności to (chyba tnąc koszty) nie zmieniając jakichkolwiek oznaczeń pod tym samym modelem wypuszcze cos innego, gorszego, to jest tak naprawde inny dysk. do tej pory unikałem dyskow samsunga jak ognia i widze miałem racje, monitor to wszystko co mogę od nich mieć ze sprzętu komputerowego.

mam tylko nadzieję że nie padnie za 2mc, a co do nowej barki 11 to tez slyszeliscie sporo opini że padają jak muchy?

 

ma ktoś może sposób jak męczyc hdd, tzn chciałbym żeby mój samsung pracował na pełnych obrotach 24/7 , i wtedy może po tygodniu coś na niego przeniose (narazie tylko kopiuje ) w innym wypadku zrobie plik wymiany na nim i chyba dopiero po 3-4 tyg przekonam się do niego i przeniose dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

wczesniej mialem samsunga 640 ale poszedl sie jeb@#$% wiec go dalem do serwisu gdzie wymienili mi na nowy

 

jedno mnie zastanawia

dlaczego sprawdzajac programikiem hdd health albo hddlife pro wyswietlalo mi w samsungu tylko 83% health ? oO

w starym 2-letnim dysku (caviar) mam 100%

czy to nie dziwne, ze nowiutki dysk nie jest w 100% "sprawny" ? -.-

 

btw dzisiaj wlaczam kompa, patrze w hd tune i znowu dysk padl...

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

czy to mozliwe aby te samsungi tak szybko padaly (mialem go 1 dzien rofl) ? :F mam jakiegos chyba pecha do nich albo poprostu wyszla jakas kulawa seria

cfg kompa raczej tez nie ma nic do tego

 

wymieniac go znowu czy dac sobie siana i czekac kiedy sam padnie tak, ze nie bedzie sie odpalal?

Edytowane przez pluskff4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki oto obrazek mi się pokazął po odpaleniu HDD Life. Czy to oznacza, że dysk zwalony? Dlaczego nie ma 100% skoro mi wszystko pięknie działa i chodzi (odpukać). Może jakiś błąd programu, wiecie coś na ten temat? Bo nie wiem czy się martwić i ew. wymienić czy tak zostawić.

post-159441-1222611966_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

jedno mnie zastanawia

dlaczego sprawdzajac programikiem hdd health albo hddlife pro wyswietlalo mi w samsungu tylko 83% health ? oO

w starym 2-letnim dysku (caviar) mam 100%

czy to nie dziwne, ze nowiutki dysk nie jest w 100% "sprawny" ?...

Nie sugerowałbym sie tymi programami bo każdy nowy dysk jaki miałem i to różnych producentów byl pokazywany jako juz troche zużyty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blad b8 tez mam w samsungu f1 1tb, niestety wyskoczyl jak mam dwie kieszenie hotswap i odpalilem dwa dyski jeden po drugim, ten blad oznacza blad zasilania i niestety tylko serwis moze go wykasowac. Sam blad nie oznacza ze dysk pada albo padnie ale wkurzajace to jest strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja z moim F1 1TB (tydz czasu temu kupiony) mam taka zagwozdke ze przy poprawnym srednim transferze 94,7 (max. ok.116 min. ok.55) mam czas dostepu ponad 19ms. U kolegi (nawet na tej samej tasmie) transfery bardzo podobne ale dostep 13 ms.

AAC wylaczone, aktywny sata300.

ja mam asusa p5e na X38 a kolega asusa p5w dh na X975...wiec to wina chipsetu???czy sterownikow?ale ktorych?

oprocz F1 mam raid0 wiec w biosie musze miec wlaczone SATA conf. na Raid.

jakies sugetsie?

aha - od poczatku hddlife pokazuje 71%:

post-146471-1222713873_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i właśnie całe szczęście, że leżak :-)

 

Wygląda na to, że lipiec 2008 to ostatni miesiąc 'szybkich' 640-tek Samsunga.

Mój jest 2008.08 i już ma transfer 79,1 MB/s; dobrze, że czas dostępu krótki bo 13,2.

 

Tak jak inni użytkownicy wcześniej wspomnieli, Samsung musiał pogrzebać w 'bebechach' tych dysków, bo mimo pozostawienia tego samego oznaczenia modelu, osiągi starszych i nowszych się w znaczący (ale i przewidywalny) sposób różnią. Pewnie niedługo zacznie się majstrowanie przy 320 GB i 1 TB. Wygląda mi to na robotę księgowych Samsunga, bo jak inaczej to wytłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem sobie nowe velociraptory do raid0 i nie ufam juz samusngowi.

 

w przyszlym tygodniu robie raid0 na 4 x 10k obrotow :)

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Wyniki WD"
Edytowane przez xisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mój samsung 750 GB wyzionął ducha (badsectory na dużej powierzchni dysku)

 

dysk był uzywany od 1 czerwca 2008, przepracował jedynie 2000 godzin cały czas w Scythe Quiet Drive

 

czy ktoś serwisowal dyski bezpośrednio u Samsunga, kupiłem swój dysk na allegro ze sklepu Diamondmax , ale sklep został zakmknięty. Z tego co patrzyłem na stronie Samsunga to gwarancja na dyski to 3 lata od daty produkcji. Czy mam jakieś szanse na wymianę dysku bezpośrednio u Samsunga ?

Edytowane przez romek-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znac jak cos ustalisz bardzo bym Ciebie prosil bo sam mam do wyslania dwa dyski samsunga.... nigdy wiecej tej marki, teraz baracuda 11 1tb w promocji jest w cenie F1 1Tb na magazyn znacznie lepsze rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...