Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Ten dysk podziel przynajmniej na 3 partycje, pod system nie więcej niż 50 GB. Nie dziwne ze przymula kompa. Druga sprawa to w razie awarii systemu tracisz wszystkie dane. które miałeś na partycji systemowej ( chodzi mi o uszkodzenie systemu i ponowne instalacja świeżego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady i wyjaśniło się chociaż nie do końca....

Dysk za Boga nie pracuje przy ustawieniu w biosie trybu SATA/AHCI

Jak przełączę na EIDE (czy jakoś tak) to hula jak trzeba.

Dziwne bo poprzedni seagate nie robił z tym problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam głupie pytanie. Czy samsunga 640 trzymac elektronika do góry czy do dołu? Teraz mam do dołu

Ponoć w obecnych dyskach nie ma znaczenia. W wielu "wyciszaczach" m.in. scynthe quiet drive, dysk montowany jest standardowo elektroniką do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kupilem dysk SAMSUNG 642JJ 640 GB, rev. A, firmware z koncowka 112, z data 2008.09...

Posiadam plyte Gigabyte MA78G-DS3H...

 

Niestety cos jest z nim nie tak. Od razu wydal mi sie podejrzanie wolny - instalacja systemu przebiagala wolno, kilka razy zawiecha - czyli podchodzilem do niej kilka razy... Jak juz udalo mi sie zainstalowac XP to uruchamial sie chyba z 2 minuty albo i dluzej... Podlaczylem drugi dysk na SATA - z lapa - i chcialem przeslac dane - 30 GB ponad 4 h i jeszcze sie nie skonczylo... Az w koncu sprawdzilem go HDtune - wynik ok 2,5 mb/s - szok!!!

Co jest z tym dyskiem?

 

Zaznaczam ze sprawdzalem wszystkie opcje: reset BIOSu, aktualizacja BIOSu, integracja AHCI z XP, rozne tryby w BIOSie, podpinalem do roznych kontrolerow na plycie, instalowlem system z 10 razy i nic... Probowalem tez Viste instalnac, ale nie moglem partycji sformatowac...

 

Podlaczylem tez moj dysk z lapa - Toshiba 160GB SATA - odczyt prawidłowy (ok.50mb/s)

 

Nie wiem juz co sie dzieje...

 

Mialem tez jedna sytuacje: odinstalowalem kontrolery IDE (podstawowy i pomocniczy) i oczywiscie komp sie zrestartowal...

Zapodalem HDtune - transfer ok 72 mb/s

Nastepne uruchomienie - z powrotem 2 mb/s - oszaleje chyba z tym dyskiem...

Wydaje mi sie ze jesli byloby cos z plyta czy kontrolerem to Toshiba tez by zamulala - tymczasem ona smiga...

Ten Samsung 640GB to masakra!!!

 

Oddalem go dzisiaj do serwisu - powiedzieli ze wstepne testy sa dobre...

Jutro do nich ide i chce zobaczyc test na wlasne oczy, na zywo...

 

Juz nie wiem co sie dzieje - jak bedzie dobry, a u mnie bedzie chodzil znowu tak samo to chyba sie zastrzele, bo skoro plyta jest ok, to juz nie wiem co moze zwalaniac dysk - az tak!!!

 

Prosze o pomoc!

Edytowane przez radiusbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMARTa sprawdzałeś?

Ja tak miałem z Maxtorem 500GB - powolna instalacja, powolne ładowanie systemu, odpalenie jakiejś aplikacji trwało wieczność. Niby dysk był OK, ale odczyt SMARTa pokazywał sporą ilość błędów odczytu - nie na tyle dużą aby zostało to jednak uznane za awarię. Trwało to może z tydzień aż w końcu w górę poszedł parametr Spinup time, płyta zaczęła się drzeć że SMART jest zły i dysk poleciał do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... jedna wartosc byla zaznaczona na zolto, poza tym nic wiecej... Sorry, dysk ma odczyt 2 mb/s i nie podlega to gwaranacji??? To lekkie przegiecie... Dysk jest w serwisie i go testuja... Od wczoraj niestety... Wczoraj dzwonilem i po wstepnych testach wg nich dysk jest dobry.

Nie uwierze poki nie zobacze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Moze dysk lazi w PIO , a nie na UDMA.

 

Co do serwisu - u nich zawsze dziala , to patent na to by zbywac klientow i oszczedzac na kurierze...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem to... Kontrolery sa u mnie ustawione na "DMA jezeli dostepne", wiec powinien chodzic w dobrym trybie... Tylko nie pamietam jaki był "Biezacy tryb transferu"...

 

Sam niestety musialem zawiezc ten dysk... Gwarancja sklepowa, wiec sprawdzaja go u siebie... Bede chcial jutro, aby zrobili test na zywo przy mnie, mam nr seryjny mojego dysku, wiec mnie nie zrobia, bo po tescie go sprawdze czy nie podstawili sprawnego.

Edytowane przez radiusbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczalem do roznych portow, a poza tym moja Toshiba z lapa na SATA1 5400 rpm smigala jak ja podpialem do tej plyty... Wydajnosc na poziomie ok 45-50 mb/s , czyli ok jak na ten standard... Wniosek jeden - inne dyski smigaja na tym mobo...

 

Dobry ten WD640AAKS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczalem do roznych portow, a poza tym moja Toshiba z lapa na SATA1 5400 rpm smigala jak ja podpialem do tej plyty... Wydajnosc na poziomie ok 45-50 mb/s , czyli ok jak na ten standard... Wniosek jeden - inne dyski smigaja na tym mobo...

 

Dobry ten WD640AAKS?

Bdobry mam polecam

 

http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/Western%...00AAKS/167.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... jedna wartosc byla zaznaczona na zolto, poza tym nic wiecej...

A jaka, jeżeli wolno spytać? Pamiętasz?

Może dysk się żre z kontrolerem, coś takiego występuje przy VIA i Samsungach F1, ale to w Twoim przypadku raczej nie wchodzi w rachubę (chyba że się mylę :wink:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez pomyslalem ze sie zre z kontrolerem, ale jakby tak bylo to co ja zrobie... Z tego powodu raczej mi nie wymienia...

Serwis twierdzi ze dysk jest dobry... Sprawdze go w domu jeszcze raz, jak znowu bedzie kicha to zaniose go razem z plyta glowna...

 

A moze miec wplyw na prace dysku zasilacz? Moze jakas linia jest wadliwa? Ale w Chieftecu to malo prawdopodobne... Jutro zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mieć ale wpływałby też na inne. A z płytą lub kontrolerem...no może być czasem różnie choć to nie reguła a wyjątek sporadyczny.

 

Sklep jak ma dobre mniemanie o sobie móglby Ci własnie z tego powodu wymienić. To nie jest dla nich duży wysiłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sadzicie?

 

Oddalem caly config do sklepu... Powiedzieli ze wszystko jest ok, cos posciemniali ze w BIOS-ie cos nie tak bylo ustawione, a przede wszystkim, ze partycje mialem z kosmosu. Chodzilo konkretnie o to, ze przeznaczylem tylko 16 GB na system. Pierwsze słysze zeby wielkosc partycji systemowej miala wplyw na prace i wydajnosc dysku.

 

Wg mnie cos powiedzieli na odczepnego, ze wszystko jest ok... A pewnie tasma SATA byla walnieta, wymienili i good, i mowia ze wszystko ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trosze z innej ....[PROBLEM]aktywny tryb pracy AHCI dla dysku.

 

Instalowałem dziś sterowniki pod AHCI

post-120927-1228428421_thumb.jpg

 

no i mam problemy przy przenoszeniu kopiowaniu z dysku na dysk z partycji na partycje

 

transfer przystaje na dobre kilkanaście sekund

 

dane się później dają czytać , działają

 

czasem wywali

 

post-120927-1228428459_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę kupić ten dysk 640gb bo mój 400gb się sypie :unsure: . Widziałem testy szybkością rozwala. Tylko pytanie jak z awaryjnością? Jest w miare wytrzymały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...