Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoje 500-tki kupiłem w lutym 2008, jak na razie chodzą OK :) Noszę się z zamiarem dokupienia jeszcze jednej ST3500320AS, tylko po tych wadliwych seriach mam obawy... jeżeli to problem sprzętowy to kiepsko, bo software-owy można obejść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj kilka ostatnich postów, to się dowiesz jaki to był problem ;)

Niby wadliwy firmware... ale wcale z tego nie wynika, że kupując nową 500-tkę ST3500320AS po wgraniu softu wszystko będzie OK... zobaczymy jak nowa seria będzie się sprawować ;) Edytowane przez Michal_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wadliwy firmware... ale wcale z tego nie wynika, że kupując nową 500-tkę ST3500320AS po wgraniu softu wszystko będzie OK... zobaczymy jak nowa seria będzie się sprawować ;)

miałeś przeczytać kilka ostatnich postów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałeś przeczytać kilka ostatnich postów :wink:

Kolejna ambitna wypowiedź... nie pomyślał jeden z drugim, że może Seagate zasłania się tylko problemami z softem (niby naprawia... powinien naprawiać ew. błędy, ale ile % to serie z wadliwym sprzętem). Całej prawdy i tak się nie dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie wszędzie wokoło widzisz spiski i zmowy...

A skąd... jeśli to faktycznie tylko problem od strony oprogramowania to OK.

 

Pytanie z innej beczki, na jednym z dysków ST3500320AS wartość SMART 'Reallocated Sector Count' wynosi 1 i utrzymuję się tak niezmiennie od ~10 miesięcy. 'Current Pending Sector' = 0, na dysku nie wykrywa żadnych bad sektorów, dysk ma przebieg ~6200h... chyba nie ma się czym martwić?

Edytowane przez Michal_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal_86, twojej wypowiedzi ustąpię ambicji mojej, eot.

 

 

screen'y z wcześniej wspomnianej przeze mnie 'ożywionej' 500'setki:

 

hd tach:

 

Dołączona grafika

 

hd tune:

 

Dołączona grafika

 

 

szkoda, że nie zrobiłem screen'ów przed update'em, ładne porównanie by było :wink:

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Pytanie z innej beczki, na jednym z dysków ST3500320AS wartość SMART 'Reallocated Sector Count' wynosi 1 i utrzymuję się tak niezmiennie od ~10 miesięcy. 'Current Pending Sector' = 0, na dysku nie wykrywa żadnych bad sektorów, dysk ma przebieg ~6200h... chyba nie ma się czym martwić?

nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma

Mam 7200.11 od końca sierpnia. Realokowanych sektorow ciagle przybywa. Czasem kończy się to

bluescreenem. W zasadzie kupuje nowy, nie mam zamiaru czekać az ten padnie. Zreszta seria jest z tych ze skopanym firmware. 32 realokowane sektory wystarczą na oddanie na gwarancję przy takich objawach.Dysk po takim restarcie ma problem z wystartowniem. Trzeba czekac ok 30s. na ponowny rozruch. .

 

Dołączona grafika

 

Update: Wymienili mi dysk na nowy. Naklejka wskazuje na firmwara SD1A. Zrobie klona i jak znajde czas porownam z 7200.12.

Oba dyski w 80-90% zapelnienia.

Edytowane przez Winnfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie to wczoraj spotkało. Mam 1TB z serii 7200.11. i szlak go trafił. Bios go nie widzi a normalnie dysk jest na obrotach. Mam na nim 700GB cennych dla mnie danych i chciałbym je odzyskać jak najniższymi środkami.

 

Co sądzicie o tym:

http://www.allegro.pl/item542810662_seagat...nie_danych.html

Jeśli jest to skuteczne to jestem w stanie już dać tyle tylko by dysk wrócił do stanu używalności. Mieszkam niedaleko to osobiście nawet bym się pofatygował.

Gwara po takiej naprawie przepada??

Edytowane przez Hofmonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolesie robią świetny interes, 200 zeta za 2 minuty roboty :) Też tak bym chciał...

Tutaj jest opisane krok po kroku jak naprawić własnoręcznie dysk. Będziesz potrzebował taki adapter i kabelek. W ten sposób możesz naprawić dysk samemu bez wydawania 200 złotych.

Upewnij się tylko, że awaria dysku na pewno wynika z wadliwego firmware'u (słychać dysk podczas włączania komputera, ale nie jest wykrywany w BIOS'ie lub jest wykrywany, ale jako dysk 0MB), w przeciwnym razie to Ci już zostaje tylko specjalistyczne laboratorium, gdyż dysk ma usterkę mechaniczną i w domu nie da się z tym nic zrobić.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki - czy ktos zmieniał juz firmware w tym dysku? bo wyszedł biuletyn w którym seagate przyznaje siedo błędu w tych dyskach, po porstu angle komp ich nei widzi... własnie zgrywam od nich nowego biosa... i tak siezastanwiam czy dane na dysku są bezpieczne czy wszystko mi na nich skasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki - czy ktos zmieniał juz firmware w tym dysku? bo wyszedł biuletyn w którym seagate przyznaje siedo błędu w tych dyskach, po porstu angle komp ich nei widzi... własnie zgrywam od nich nowego biosa... i tak siezastanwiam czy dane na dysku są bezpieczne czy wszystko mi na nich skasuje...

Ostatnich parę stron jest tylko i wyłącznie o tym, łączne z postem powyżej twojego <_<

Wszysto o fw, problemach z nim i uruchamianiu uszkodzonego lub raczej zajętego dysku :rolleyes:

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ty najpierw :)

W sumie mój dysk kupiony przed wakacjami i ciągle chodzi :]

ja swój dysk kupięłm tez przed wakacjami- własnie zrobiłem upgrade - bez problemów

 

oby to wszytsko pomogło ;) bo miałem tydizeń temu własnie takie zniknięcie dysku z systemu ;) i myślałem że 500 g danych poszło... do kosza a le udao sięgo jakos ożywić. a teraz ten upgrade. Oby pierwszy i ostatni

Edytowane przez dzwonek81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DieselLinux ~# smartctl -A /dev/sdasmartctl version 5.38 [i686-pc-linux-gnu] Copyright (C) 2002-8 Bruce AllenHome page is http://smartmontools.sourceforge.net/=== START OF READ SMART DATA SECTION ===SMART Attributes Data Structure revision number: 10Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:ID# ATTRIBUTE_NAME		  FLAG	 VALUE WORST THRESH TYPE	  UPDATED  WHEN_FAILED RAW_VALUE  1 Raw_Read_Error_Rate	 0x000f   112   099   006	Pre-fail  Always	   -	   43888304  3 Spin_Up_Time			0x0003   095   094   000	Pre-fail  Always	   -	   0  4 Start_Stop_Count		0x0032   100   100   020	Old_age   Always	   -	   682  5 Reallocated_Sector_Ct   0x0033   100   100   036	Pre-fail  Always	   -	   0  7 Seek_Error_Rate		 0x000f   075   060   030	Pre-fail  Always	   -	   4326671062  9 Power_On_Hours		  0x0032   098   098   000	Old_age   Always	   -	   2432 10 Spin_Retry_Count		0x0013   100   099   097	Pre-fail  Always	   -	   81 12 Power_Cycle_Count	   0x0032   100   100   020	Old_age   Always	   -	   603184 Unknown_Attribute	   0x0032   100   100   099	Old_age   Always	   -	   0187 Reported_Uncorrect	  0x0032   094   094   000	Old_age   Always	   -	   6188 Unknown_Attribute	   0x0032   100   099   000	Old_age   Always	   -	   6189 High_Fly_Writes		 0x003a   100   100   000	Old_age   Always	   -	   0190 Airflow_Temperature_Cel 0x0022   062   054   045	Old_age   Always	   -	   38 (Lifetime Min/Max 26/38)194 Temperature_Celsius	 0x0022   038   046   000	Old_age   Always	   -	   38 (0 15 0 0)195 Hardware_ECC_Recovered  0x001a   043   032   000	Old_age   Always	   -	   43888304197 Current_Pending_Sector  0x0012   100   100   000	Old_age   Always	   -	   9198 Offline_Uncorrectable   0x0010   100   100   000	Old_age   Offline	  -	   9199 UDMA_CRC_Error_Count	0x003e   200   200   000	Old_age   Always	   -	   0

Pff, 1 minuta i po strachu. Dysk i tak na gwarancję leci, bo stary firmware zaczął kombinować coś ze Spin Retry Count (całe 81 nabiło w ciągu jednego dnia, przycinając przy tym co i rusz system - w mojej starej Barracudzie 80GB przez 5 lat nie podskoczyło powyżej 0), a badsektory wyskakują jak grzyby po deszczu :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zastanawiam, czy najlepszym rozwiązaniem dla osób, które mają dysk działający i niewidoczny w Biosie, a koniecznie muszą odzyskać dane, nie byłby zakup drugiego identycznego dysku i przełożenie elektroniki. W końcu dane na dysku są, a dostępu do nich nie ma z powodu głupiego błędu. Elektronika z dobrym firmware powinna bez problemu umożliwić odczyt zawartości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zastanawiam, czy najlepszym rozwiązaniem dla osób, które mają dysk działający i niewidoczny w Biosie, a koniecznie muszą odzyskać dane, nie byłby zakup drugiego identycznego dysku i przełożenie elektroniki. W końcu dane na dysku są, a dostępu do nich nie ma z powodu głupiego błędu. Elektronika z dobrym firmware powinna bez problemu umożliwić odczyt zawartości ;)

Zazwyczaj, żeby ten patent zadziałał trzeba przelutować ROM ze starej elektroniki. Natomiast z tego co widzę, to w tych dyskach właśnie soft w ROM-ie jest uwalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zastanawiam, czy najlepszym rozwiązaniem dla osób, które mają dysk działający i niewidoczny w Biosie, a koniecznie muszą odzyskać dane, nie byłby zakup drugiego identycznego dysku i przełożenie elektroniki. W końcu dane na dysku są, a dostępu do nich nie ma z powodu głupiego błędu. Elektronika z dobrym firmware powinna bez problemu umożliwić odczyt zawartości ;)

Próbowali już tego ludzie z MSFN zaraz na początku, kiedy pierwsze dyski padały. Nic to nie daje, PCB dysku jest dedykowane do konkretnego dysku, na innym nie będzie działać.

Natomiast czytałem, że komuś udało się z uszkodzonego dysku wyciągnąć PCB i wsadzić do drugiego - działającego takiego samego dysku, następnie odpalił komp i zaktualizował firmware. Wyciągnął PCB i wsadził spowrotem do uszkodzonego dysku i mu to działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie daje do oceny moje 2 Dyski

 

1. ST3320620AS

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

2.ST3500320AS

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

w 2 HDD był Firmware SD15 lecz zmeiniłem na poprawny SD1A

hmm wszytko OK z HDD czy oddawać go na GW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...