Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

seagateowi trzeba przepiąć zworki (niech ich koń kopnie za te niby zworki)

Te zworki powstały w odpowiedzi na potzreby klientów i zapewniają większą kompatybilność ze starszymi płytami więc nie narzekaj. Wyciągnięcie ich przed montażem to jakieś 3 sekundy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relax. Ledwo co go kupiłes. Czytałes strone O MNIE? Moze zawarł tam istotna dla kupujacych informacje..

Sam jestem niecierpliwy i mozliwe, ze podobnie bym zreagował, ale wytrwałosci w czekaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jestem niecierpliwy, ale w momencie kiedy pisze i dzwonie 2 dzień-> 0 kontaktu coś jest niechalo. Poza tym osoba do której napisalem ma podobny problem, a kupiła dysk 15.01.2008 i ani widu ani slychu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewien że była to wersja Deluxe ?

 

No własnie jestem pewien że to był Deluxe, możliwe że trzeba konfigurować dysk w ustawieniach kontrolera, nie wiem, powiem tylko tyle że podlączyłem (dysk by z zworką czyli na SATA I ustawiony) nie wykryło to odłączyłem i nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich odradzam wszystkim zakup w tym sklepie

2888457[/snapback]

No własnie jestem pewien że to był Deluxe, możliwe że trzeba konfigurować dysk w ustawieniach kontrolera, nie wiem, powiem tylko tyle że podlączyłem (dysk by z zworką czyli na SATA I ustawiony) nie wykryło to odłączyłem i nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć.
Być może to była kwestia zainstalowania sterowników kontrolera http://nvision.pl/forum/index.php?showtopic=36168.

Jak go zainstaluje to dam Wam znać ,jutro mam go dostać a w sobotę będę go zakładał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich odradzam wszystkim zakup w tym sklepie

2888434[/snapback]

Wiem ze jestem niecierpliwy, ale w momencie kiedy pisze i dzwonie 2 dzień-> 0 kontaktu coś jest niechalo. Poza tym osoba do której napisalem ma podobny problem, a kupiła dysk 15.01.2008 i ani widu ani slychu.

Oto dalsza część, po wystosowaniu meila w którym napisałem ze olewają klienta, i w związku z takim traktowaniem mnie, w warunkach transakcji pisze ze wysyłają towar od 1-4 dni więc mają czas wysyłki do czwartku, a nawet jak listonosz przyjdzie w poniedziałek z piątkową data to nie odbieram.

I odpisali:

"Skoro wpłacił Pan pieniadze w poniedziałek 21 stycznia to cztery dni na wysyłkę liczone są od wtorku czyli pierwszy dzień to 22.01; drugi dzień 23.01; trzeci dzień to 24.01; czwarty dzień to 25.01. Magazyn wyśle paczkę w piątek zgodnie z warunkami współpracy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem brać dysk z tej akucji, ale jakoś miałem obawy i wolałem kupić na mieście, zapłaciłęm jakieś 60zł wiecej ale nie żałuje, bynajmniej jestem spokojny, i dysk miałem na drugi dzień :)

Według mnie 60zł to ogromna różnica, zapłaciłeś prawie 20% więcej, nie licząc kosztów dojazdu do sklepu. Za te ekstra pieniądze mogłeś kupić kamere internetową, książkę, płyte z muzyką cokolwiek innego. Oczywiście nie różnisz sie od przeciętnego klienta, sa tacy co zapłacą nawet 100% więcej, bo myślą że kupując w znanym sklepie zostaną potraktowani lepiej. To ma swoje dobre strony zwłaszcza dla sprzedawców. Kompletna paranoja, ale tacy są ludzie. Takiemu nie wytłumaczysz, że nie ma znaczenia gdzie kupi, że kupując przez Internet ma większe prawa. Serwis jest realizowany przez seagate, więc nie ma się co martwić, a że wsyłka trwa dłużej, przy zakupie przez Internet trzeba się z tym liczyć, zwłaszcza że człowiek miał juz wcześniej komentarze od niezadowolonych użytkowników. Poza tym to nie temat o zakupach.

Edytowane przez Manial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że jak? Może podzielisz się z nami swoją teorią?

tak, jak kupisz coś w sprzedaży wysyłkowej (nie mylić z okazjonalnym sprzedawcą na Allegro) możesz na przykład zwrócić przedmiot w ciągu np: 10dni bez podania przyczyny a sklep musie oddać tobie pieniądze, w tradycyjnym sklepie sprzedawca może takie coś zrobić ale nie musi, dokładna analiza przepisów ujawnia wiele więcej korzystnych dla klienta regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jak kupisz coś w sprzedaży wysyłkowej (nie mylić z okazjonalnym sprzedawcą na Allegro) możesz na przykład zwrócić przedmiot w ciągu np: 10dni bez podania przyczyny a sklep musie oddać tobie pieniądze, w tradycyjnym sklepie sprzedawca może takie coś zrobić ale nie musi, dokładna analiza przepisów ujawnia wiele więcej korzystnych dla klienta regulacji

Zgadza się moja znajoma jest rzecznikiem praw konsumenckich. To prawda. Mało tego kupując na paragon ma się gwarancje na każdy towar nawet jak towar gwarancji pisemnej nie ma. Takie jest prawo tylko mało kto o tym wie. Kupując na fakturę już nie jest tak różowo.

Jedno jest pewne jak kupujemy na paragon w sklepie towar bez gwarancji musimy zostać poinformowani słownie lub pisemnie że ten towar nie podlega zwrotowi, napis na karteczce pod ladą zwrotów nie przyjmujemy jest o kant [gluteus maximus] :) Odkąd jesteśmy w unii of cors.

Procedura reklamacyjna przy zakupie na osobę prywatną ma dwie możliwości od sprzedawcy i od producenta. Ale to już inna bajka. Gdyby wszyscy wiedzieli jak jest naprawdę wiele bardzo wiele sklepów nie było by tak bogatych :)

---

Kupowanie w sklepie gdzie nas znają jesteśmy stałymi klientami ma jednak swoje profity. Ja kupuje w moim ulubionym Gamatronic w Pile na ul Łącznej. Dlatego że z nimi nigdy problemów nie mam jestem tam szanowany czasami nawet kawę podadzą. Za jakość obsługi zapłacę te 2% więcej ale nie 20!!

Kiedyś reklamowałem radeona 8500 (te czasy co był to bóg grafiki istny master blaster)

Zdejmowałem przeze mnie naklejone radiatory na ram. Urwałem jedną kość od laminatu :lol2:

W sklepie przykleiliśmy razem na super glue i poszedł do reklamacji. Dostałem nowego.

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jak kupisz coś w sprzedaży wysyłkowej (nie mylić z okazjonalnym sprzedawcą na Allegro) możesz na przykład zwrócić przedmiot w ciągu np: 10dni bez podania przyczyny a sklep musie oddać tobie pieniądze, w tradycyjnym sklepie sprzedawca może takie coś zrobić ale nie musi, dokładna analiza przepisów ujawnia wiele więcej korzystnych dla klienta regulacji

Dodaj do tego że musisz zapłacić za przesyłke tj. zwrot towaru do sklepu a bardzo często sklepy mają w swoim regulaminie że i za przesyłke do klienta (jeśli była darmowa), zwrot tylko jeśli kupujesz na paragon (osoba fizyczna), nic nie stoi na przeszkodzie aby jeśli towar jest ok w ciągu 7 dni od daty zakupu wystąpić o fakturę (firma). Towaru rozpakowanego np. oprogramowanie, noszącego ślady używania już nie oddasz. Jeśli kupujesz z większego znanego sklepu to jest ok, jeśli z małego nieznanego/allegro to różnie może to być. Zresztą warto czytać regulaminy sklepów wysyłkowych, tam jest wszystko wyjaśnione.

 

Dodatkowo kupując normalnie w sklepie (nie wysyłkowo) jeśli nie jesteśmy pewni danych właściwości danego urządzenia warto się zawsze zapytać sprzedawcy, jeśli zapewni że urządzenie posiada dane cechy a w domu zorientujemy się że tych cech o których zapewniał sprzedawca urządzenie nie ma, mamy prawo rządać od sprzedawcy wymiany urządzenia na takie które ma te cechy, naprawy urządzenia, usunięcia wad ukrytych których nie było widać podczas zakupu etc. czyli niezgodnośc towaru konsumenckiego z opisem etc. - tylko podczas zakupu na paragon do działalności nieprofesjonalnej czyli nie firma (ale zawsze w ciągu 7 dni od zakupu możemy wystąpić o fakturę). Dla firm są inne przywileje/obowiązki - rękojmia etc.

Edytowane przez szelest33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do tego że musisz zapłacić za przesyłke tj. zwrot towaru do sklepu a bardzo często sklepy mają w swoim regulaminie że i za przesyłke do klienta (jeśli była darmowa), zwrot tylko jeśli kupujesz na paragon (osoba fizyczna), nic nie stoi na przeszkodzie aby jeśli towar jest ok w ciągu 7 dni od daty zakupu wystąpić o fakturę (firma). Towaru rozpakowanego np. oprogramowanie, noszącego ślady używania już nie oddasz. Jeśli kupujesz z większego znanego sklepu to jest ok, jeśli z małego nieznanego/allegro to różnie może to być. Zresztą warto czytać regulaminy sklepów wysyłkowych, tam jest wszystko wyjaśnione.

[...]

nie można wymagać od sklepu że zapłaci ze pomyłkę klienta i przejmie na siebie koszty przesyłki, to klient występuje o zwrot nie sklep a zwrot nie wynika z winy sklepu, podobnie z opakowaniem

 

przepisy mają za zadanie chronić kupującego, ale nie mogą czynić ze sklepu organizacji charytatywnej

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

kupiłem dziś ten dysk http://tiny.pl/p3pp

Wszystko super, jednak w total commanderze podczas kopiowania pokazuje max 56 000 kbytes/s a z tego, co wiem powinno byc nieco szybciej...

 

Posiadam plyte Foxcona na P-35A co podobno tez powinno sie przydac przy prostopadlym zapisie (nie wiem na ile to prawda).

Zauwazylem, ze dysk posiada wlozona defaultowo zworke, w opisie na etykiecie jest napisane ze takie (domyslne) polozenie to nizszy transfer plikow (czy jakos tak), czy powinienem wyjac zworke, zeby miec wyzszy/szybszy dysk?

 

Jakim softem przetesowac dysk pod Vistą? (HDTach nie dziala)

 

I jeszcze cos - jak sprawdzic, czy dysk dziala w SATA 2? Trzeba cos wlaczayc w Biosie? cos uaktualnic?

 

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wyjalem zworke, odpalilem HD Tune i sredni transfer mam na poziomie 77,5 MB... czy to dobry wynik?

 

Druga sprawa, w zakladce Info zainteresowalo mnie to, ze jest napisane:

 

STANDARD ATA/ATAPI-7 - SATAII

Supported UDMA Mode 6 (Ultra Ata/133)

Active UDMA Mode 5 (Ultra Ata/100)

 

jak go ogpalic na UDMA 6? W biosie trzeba cos zmienic? (MoBo Foxcon na P-35A)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

kupiłem dziś ten dysk http://tiny.pl/p3pp

Wszystko super, jednak w total commanderze podczas kopiowania pokazuje max 56 000 kbytes/s a z tego, co wiem powinno byc nieco szybciej...

jakie dwie operacje dysk wykonuje na przemian podczas kopiowania ?

 

najpierw odczytuje potem zapisuje, odczytywane pliki są fragmentowane po składanie kawałków trwa dłużej niż liniowy odczyt, potem trzeba zapisać zapis odbywa się z mniejszą prędkością niż odczyt, dodatkowo system stara się wypełniać dziury w strukturze klastrów fragmentują dane, to również zajmuje czas i zmniejsza prędkość

 

wszystko jest w porządku

 

Seagate 7200.11 nie jest taki super w rzeczywistości

 

Posiadam plyte Foxcona na P-35A co podobno tez powinno sie przydac przy prostopadlym zapisie (nie wiem na ile to prawda).

Zauwazylem, ze dysk posiada wlozona defaultowo zworke, w opisie na etykiecie jest napisane ze takie (domyslne) polozenie to nizszy transfer plikow (czy jakos tak), czy powinienem wyjac zworke, zeby miec wyzszy/szybszy dysk?

 

Jakim softem przetesowac dysk pod Vistą? (HDTach nie dziala)

 

I jeszcze cos - jak sprawdzic, czy dysk dziala w SATA 2? Trzeba cos wlaczayc w Biosie? cos uaktualnic?

dzieki za pomoc

to bzdura mity i mrzonki jakiś idiotów, SATA2 nic nie zmieni

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki: dziękuję, bardzo sensowne wyjaśnienie. A mógłbym Cię prosić o odpowiedź na pytanie odnośnie UDMA Mode 6?

Sprawdziłem w Biosie, niby jest napisane, ze dysk wspiera SataII, jednak jak pisałem HDTune podaje,

 

Supported UDMA Mode 6 (Ultra Ata/133)

Active UDMA Mode 5 (Ultra Ata/100)

 

można to jakoś zmienić i wycisnąć więcej z dysku?

 

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki: dziękuję, bardzo sensowne wyjaśnienie. A mógłbym Cię prosić o odpowiedź na pytanie odnośnie UDMA Mode 6?

Sprawdziłem w Biosie, niby jest napisane, ze dysk wspiera SataII, jednak jak pisałem HDTune podaje,

 

Supported UDMA Mode 6 (Ultra Ata/133)

Active UDMA Mode 5 (Ultra Ata/100)

 

można to jakoś zmienić i wycisnąć więcej z dysku?

 

dziękuję

dysk jest podpięły do kontrolera SATA parametry które podałeś nie mają zastosowania, przejście na SATA2 nic nie zmieni, jak chcesz naprawdę zmian to włącz AHCI żeby korzystać z NCQ Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok poczytałem nieco o AHCI.

 

Tylko pojawia się pytanie, jak to wygląda w praktyce, przestawiam w biosie z IDE na AHCI i musze jeszcze raz instalowac OSa?

Z opinii ludzi w sieci widzę, że cała zabawa nie jest warta świeczki, wzrost wydajności na poziomie 3% nie jest aż tak odczuwalny... na forum o dziwo nie znalazłem wielu informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok poczytałem nieco o AHCI.

 

Tylko pojawia się pytanie, jak to wygląda w praktyce, przestawiam w biosie z IDE na AHCI i musze jeszcze raz instalowac OSa?

Z opinii ludzi w sieci widzę, że cała zabawa nie jest warta świeczki, wzrost wydajności na poziomie 3% nie jest aż tak odczuwalny... na forum o dziwo nie znalazłem wielu informacji na ten temat.

trzeba instalować choć można się pokusić o próbę włączenia bez ponownej instalacji, trzeba jedynie zainstalować sterownik przez włączeniem, lepsze 3% niż 0% :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to na koniec jeszcze cos:

 

Czy da sie podlaczyc ten moj dysk SATA na master a zwykly ATA na slave? Przestawienie zworki na dysku ATA na slave nic nie daje, bo tylko on jest wykrywany przez bios i OS laduje mi sie ze starego dysku.

 

Chce podlaczyc go tak, ze SATA jest na primary, ATA na slave i wtedy z poziomu windowsa sformatowac starą ATA-e.

 

--

 

I czy w ogóle mogę kupić w sklepie komputerowym zworki?:) Zawsze miałem tego całą masę, jednak gdzieś się zapodziały, a ta którą wyjąłem z dysku gdzieś mi uciekła :/ Podobnie sytuacja ma się z śrubkami do wiatraków (typu noiseblocker, który nie dostarcza do sprżetu żadnych śrubek) - da się to gdzieś kupić?

 

Wiem, że to głupie pytania, ale tylko tutaj mogę uzyskać odpowiedź - wybaczcie

Edytowane przez eclipse08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to na koniec jeszcze cos:

 

Czy da sie podlaczyc ten moj dysk SATA na master a zwykly ATA na slave? Przestawienie zworki na dysku ATA na slave nic nie daje, bo tylko on jest wykrywany przez bios i OS laduje mi sie ze starego dysku.

 

Chce podlaczyc go tak, ze SATA jest na primary, ATA na slave i wtedy z poziomu windowsa sformatowac starą ATA-e.

 

--

 

I czy w ogóle mogę kupić w sklepie komputerowym zworki?:) Zawsze miałem tego całą masę, jednak gdzieś się zapodziały, a ta którą wyjąłem z dysku gdzieś mi uciekła :/ Podobnie sytuacja ma się z śrubkami do wiatraków (typu noiseblocker, który nie dostarcza do sprżetu żadnych śrubek) - da się to gdzieś kupić?

 

Wiem, że to głupie pytania, ale tylko tutaj mogę uzyskać odpowiedź - wybaczcie

1 gniazdo SATA = 1 urządzenie

nie ma master czy slave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale skoro mam 1 gniazdo z dyskiem SATA oraz 1 gniazdo z dyskiem ATA?

Jak ustali hierarchie? W tej chwili system laduje sie z ATA a chcialbym, zeby ladowal sie z SATA (ktorego nie ma w biosie po podlaczeniu obu dyskow)

Edytowane przez eclipse08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dzięki, jak idiota szukałem go w ustawieniach bootowania, a trzeba bylo jeszcze w innym miejscu zmienic kolejnosc dyskow... sory za zamieszanie.

 

Ostatnie juz ;) pytanko - postawilem system na nowym dysku, jednak stary ATA chce trzymac jako backup i śmietnik na rozne bzdury, ktore ni wymagaja szybkiego dostepu do danych. Czy sama obecnosc starszego (wolniejszego) dysku moze zwolnic dzialanie systemu? Czy jest to bez znaczenia (nie ma tam OS-a ani programow oczywiscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na tym dysku 2 partycje systemową i magazyn danych. Mam też samsunga również z dwiema partycjami.. Czytałem sporo o tym modelu seagate i liczyłem na więcej a tym czasem film divx 700mb z partycji na partycji kopiuje się tyle samo co na moim samsungu t166s 500GB czyli jakies 28-29s czy to normalne ?? czy po prostu przeliczyłem się zerkając na dużo lepsze wyniki seagate w porównaniu do mojego samsunga w programie choćby hdtach czy hdtune..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...