Skocz do zawartości
Sid

Codzienność za kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

Pojeździłem trochę krajówką i komputerek spalania chyba oszalał - pokazuje 6.5l/100km przy obecnych temperaturach. :D

Ciekawe co pokaże, jak zrobi się ciepło i zmienię opony na letnie.

 

Przyślą list z Bawarii z gratulacjami jakie masz oszczędne auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe spalanie to ja dopiero odnotowałem... chyba aż pojadę na warsztat. Galant VI w kombi z 30% ładunkiem. Prędkość średnia? Jakieś 70% 130km/h i jakieś 30% 70km/h (Dolina Radom :D ) na trasie Warszawa-Orońsko (S7)

Tankowanie

 

7.84 l/100km (wyliczone w motostat ;] )

 

Ogólnie przez weekend zrobione 960km a średnia 9,4l/100 przy 4 osobach i dużym psie.

 

I teraz pytanie, czy check engine na 100km przed domem oraz tryb awaryjny silnika (moc spadła) można by wiązać z tym małym w sumie spalaniem? Odpoczeliśmy z "maluchem" na pit-stopie i po chwili check zniknął i dalej wróciliśmy bez problemów.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

I teraz pytanie, czy check engine na 100km przed domem oraz tryb awaryjny silnika (moc spadła) można by wiązać z tym małym w sumie spalaniem? Odpoczeliśmy z "maluchem" na pit-stopie i po chwili check zniknął i dalej wróciliśmy bez problemów.

 

Kiedy zmieniałeś filtr powietrza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...no nie zmieniałem. Może faktycznie warto do niego zajrzeć, w sumie paliwowy też stary pewnie

 

P.S. @Kaeres, to rekin a nie owal ;) Żeby mieć 4x4 musiałbym na tylnej klapie posiadać blende z miodnym napisem legnum :)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zmieniałeś filtr powietrza? 

 

Moze byc duzo przyczyn.

 

FIltr powietrza, filtr paliwa, filtr oleju. lub np. uszczelka w silniku poszla i nie ma cisnienia lub leje i spala olej na prawo i lewo.

 

Mialem tak rok temu co opisywalem w P309 w drodze z Lublina do Gdanska i potem powrot. Uszczelka w silniku padla, nie wiem tylko ktora bo nie moje auto.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc duzo przyczyn.

 

FIltr powietrza, filtr paliwa, filtr oleju. lub np. uszczelka w silniku poszla i nie ma cisnienia lub leje i spala olej na prawo i lewo.

 

Mialem tak rok temu co opisywalem w P309 w drodze z Lublina do Gdanska i potem powrot. Uszczelka w silniku padla, nie wiem tylko ktora bo nie moje auto.

Wiem że może być milion przyczyn. Dlatego też podpiąć pod laptopa i historia błędów ukarze prawdę.

 

Patelnia E975

 

edit:

<sikor mode on>

3dni ZPP za ortografię

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzyć chędożone globalne ocieplenie, drugą zimę upalam żelazo z 4x4 na dobrych zimówkach w nadziei, że wreszcie spadnie nieco białego gunwa i będę się mógł pobawić, a tu nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź wpadnij do Gdańska, podrzucisz mnie do przychodni. Piechotą mam z 500m, ale przejść się nie da, bo błoto do kostek, więc jeźdżę 1.5km samochodem. I to 500m to jest kolejno miejską ścieżką rekreacyjną i ostatnie 100m miejską ulicą. I to właśnie tych 100m się nie da przejść, ostatnio z resztą przejechać też nie. 4x4 jak znalazł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moze zamiast pchac sie w jakies gowno za 1.5k Ewro  dla narzeczonej, moze sprawic jej Forda Ka, Pande, Corse lub ch** wie co jeszcze za 6-6.5k euro nowke z salonu?

Czekam na opinie i propozycje ...


 

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jak masz drobne w takiej ilości, to nówka jest najlepszą opcją.

Najważniejsza rzecz w tym wypadku, to nie musisz się martwić o bezpieczeństwo wybranki, bo masz gwarancję, że pojazd którym się porusza, nie został zlepiony z 2 przystanków przez Mirka handlarza czy innego tam w okolicy magika z inżynierem spawalnictwa.

 

Miałem okazję jechać Pandą i bardzo przyjemne auto do parkowania i jezdy po mieście.

City Go czy tam Up to już taki średni pomysł, bo wnętrze nie porywa i za znacznie więcej od Pandy, dostajesz auto z takim wyposażeniem, jak auta z początku lat 90-tych - korby. Za każdą <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>łę trzeba słono płacić.

 

Jest jeszcze opcja na młodą (3-4 lata) używkę z salonu, którą klient zostawił w rozliczeniu. Jeśli auto jest krajowe i ASO ma pełną historię serwisowania, to też jest to jakieś rozwiązanie. Wtedy można wyrwać większe, ciekawsze, lepiej wyposażone auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...