Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Ok chyba w miare ustabilizowałem kompa na 3.9GHz

 

ale nurtuje mnie jedno, generalnie jakie napięcie odpowiada za to by można było z CPL podjechać niżej. Teraz mam to na auto, ale po ustawieniu CPL na 10 w benchmarkach widać wzrost wydajności. Vmem nic nie daje. Więc pewnie jest to związane z czymś innym. Na 4.1GHz każde CPL poniżej 11 kończyło się zawieszeniem kompa. Dopiero 11 była w miare ok. Na ok 3.1GHz kompa działał z CPL =9 .

 

Teraz moje pytanie jak zrobić by miec stabilne CPL 10 na 3,9GHz ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy auto to płyta ustawia PL 10 czy wyższe ?

 

Mam pytanko. Jeżeli chcę zrobić downgrade, czyli obniżyć FSB i napięcie procka to jest jakaś minimalna wartość, do której mogę zjechać ? Chciałbym zmniejszyć pobór prądu. Dużo w ogóle mi to da ?? To samo chcę zrobić z grafą. Poszczególne rdzenie też mogę wyłączyć tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Intel nie wprowadził możliwości wyłączania rdzeni. I zjazd FSB wiele Ci nie da przy stałym napięciu. Co innego gdy sięgniesz po <1.0 vCore na FSB800. Grafika prawdopodobnie tak samo będzie reagować - GTX nie ma trybu 2D?

 

Co do Performance Level to szczerze mówiąc nie wiem czy przypadkiem nie wrzuciła mi PL13 na chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze żę też macie płyty Asusa . Więc mam małe pytanie, idzie jakoś z poziomu windowsa jakimś programem odczytać wartości napięć VPLL , VTT , VNB, VSB , Vmem ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy auto to płyta ustawia PL 10 czy wyższe ?

 

Mam pytanko. Jeżeli chcę zrobić downgrade, czyli obniżyć FSB i napięcie procka to jest jakaś minimalna wartość, do której mogę zjechać ? Chciałbym zmniejszyć pobór prądu. Dużo w ogóle mi to da ?? To samo chcę zrobić z grafą. Poszczególne rdzenie też mogę wyłączyć tak ?

Jak jest AUTO to zalezy od wielkości FSB.

 

Jak chcesz wyłączać rdzenie to musisz zmienić platformę na 1156...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika prawdopodobnie tak samo będzie reagować - GTX nie ma trybu 2D?

Ma tryb 2d, ale chciałem pograć w coś starszego, pozostanie ewentualnie zmiana taktowania i napięcia w 3d.

 

Dowiedziałem się czego chciałem. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam dziwny problem z nastepujaca konfiguracja i proba niewielkiego podkrecenia nowego procka Q9550.

 

- plyta ASUS P5Q

- procesor Q9550 E0

- pamieci OCZ DDR2 Platinum rev.2 (4x1GB=4GB) OCZ2P800R21G

- karta Nvidia Geforce 9800 GTX+

- karta PCI Sound Blaster Live!

- 4 dyski SATA

- Zasilacz Revoltec Chromus II (chyba 450W)

- Windows XP SP3

 

1) Na starym (poprzednim) procesorze C2D E8200 2,66GHz bylem w stanie bez zabawy z napieciami wyciagnac stabilne 3,3 GHz. W takiej konfiguacji pracowalem praktycznie bez zadnych problemow przez 1,5 roku. W tej konfiguracji procesor smigal 8x413 FSB = 3300 MHz. Na 3,4 GHz zaczynaly sie "ciekawostki" o ktorych ponizej.

 

2) Ostatnio zakupilem C2Q Q9550 E0 i zaczalem zabawy z niewielkim (jak sadze) "podkrecaniem". 3,3 GHz (a wiec tak jak poprzednik, z tym ze 8.5 x 388 = 3300 MHz. Wszystko niby stabilnie (patrz ponizej) i ladnie dziala. Teraz ide wyzej z czestotliwoscia FSB, do tej samej z ktora smigal E8200, czyli 8.2 x 413 = 3500 MHz. System niby chodzi, testuje go Prime 95 (2h), temperatura w okolicach 60st, nie wyskakuja zadne bledy... Rozpoczynam normalna prace i zaczynaja sie dziac wspomniane powyzej "ciekawostki". Na przyklad nagle wysypuje sie ktorys z programow dzialajacych w tle (firewall) albo proba odpalenia jakiegos programu konczy sie informacja o bledzie. No wiec schodze z 3500 do 3300 MHz. Jakis czas nie ma zadnych przygod, programy (gry) pracuja jak trzeba az tu nagle, znowu jakas "niewinna" wysypka jakiegos procesu dzialajacego w tle. Restart systemu na wszelki wypadek a tu BSOD i error 7E :blink: Teraz dla spokoju pracuje na domyslnej czestotliwosci Q9550 i jak narazie jest cisza, znaczy sie nic sie nie wysypuje. No ale przeciez to jest totalna porazka, nie po to kupowalem Q9550 zeby go chociaz troche nie podkrecic!

 

I teraz moje pytanie, czy to cos nie tak z pamiecia? plyta glowna? a moze plyta sie nie lubi z tym RAM-em? Procesor raczej jest ok, no bo podobne kwiatki wystepowaly przy podkrecaniu (poza 3,3 GHz) E8200. Troche sie wkurzylem, bo mialem nadzieje na te stabilne 3,5 GHz (wiecj mi chyba na razie nie potrzeba) a tu takie numery!

Ktos sie spotkal z takimi problemami?

Aha, ciekawa sprawa jest to, ze jak podkrecalem E8200 do tych 3400 MHz to lubily sie tworzyc bledy w strukturze logicznej ntfs, tak jakby kontroler dyskow powodowal bledy... Najgorsze w tym wszystkim bylo to, ze raz mialem BSOD i totalna padake ntfs-a na dysku systemowym! Zmiana BIOS na nowszy spowodowala tylko dodatkowe problemy, zaczely powstawac bledy CRC w pakowanych archiwach! Czy ktos sie spotkal z takimi cudami?

 

Osobiscie na liscie podejrzanych mam RAM i/lub jakies uszkodzenie plyty. Najgorsze jest to, ze Prime 95 nie pokazuje zadnych bledow podczas testow a bledy pozniej pojawiaja sie w czasie normalnej pracy! :angry: Jakies sugestie? Z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GfaRm

Wymień zasilacz a blędy ustąpią. 450W to ewidentnie za mało dla podkręconego Q9550 z 4 dyskami i taką grafą. Nie mówię tu o sam wataż. Linia 12V jest za słaba i nie może zaspokoić procka. Pamiętaj że 4 dyski to też obciążenie dla 12V.

Pośpiesz się z wymianą a do tego czasu radzę ci nie podkręcać, bo możesz spalić wraz z zasilaczem resztę sprzętu.

 

Sprawdź ile potrzebujesz watów na:

http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co mam zrobic panowie, na pierwszy ogien - ram czy zasilacz?

 

Z tym zasilaczem to by moglo miec rece i nogi... Bo sprawa wyglada tak, ze jak odpalam jakas wymagajaca aplikacje, np. gre, to, hmmmm, po pewnym czasie zasilacz zaczyna byc slyszalny, tak jakby bylo slychac coraz bardziej jakas przetwornice (to raczej nie jest odglos wentylatora w zasilaczu), taki odglos jeczenia, wczesniej tez wystepowal, no ale E8200 ma TDP=65W a Q9550 95W... Odglos zasilacza jest slyszalny tylko podczas duzego obciazenia, normalnie Chromus jest w zsadzie bezglosny.

 

Z pamieciemi tez moze byc jakis problem, niby ladnie pracuja od 1,5 roku ale czytalem na "ocztechnologyforum" (http://www.ocztechnologyforum.com/forum/showthread.php?t=23305) ze akurat z tym modelem bywaja problemy jezeli chodzi o podkrecanie. No ale bynajmniej moje podkrecania nie jest jakims ekstremalnym podkrecaniem!

 

Za teoria zasilania moglby przemawiac fakt, ze E8200 byl stabilny przy wiekszym podkreceniu FSB niz Q9550.

 

No a jaki zasilacz byscie polecali? Powiedzmy ze koszty nie graja roli :wink: znaczy moze bez przesady, chcialbym cos rownie dobrego i cichego jak obecny revoltec. No i zeby wytrzymalo kolejnych pare lat. Karty graficznej nie bede wymienial tak dlugo, jak dlugo producencji nie przestana produkowac "farelek z funkcja karty graficznej".

Ah, gdzie te czasy, kiedy wystarczalo 350W? :blink: Obecny zasilacz mam juz tak dlugo, przezyl trzy wymiany plyt i pare prockow...

 

P.S. Dzieki za linka do kalkulatora mocy - wynika z niego ze moj system po podkreceniu bierze 445W czyli tyle ile mocy ma stary Revoltec.

Edytowane przez GfaRm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GfaRm

Sprzęt ci bierze 445W to wystarczy, że miałbyś zasilacz 450W o sprawności 100%. W praktyce nawet jak masz super zasilacz o sprawności 80%+ to minimum dla twojego sprzętu to 550W. Od siebie mogę polecić ci dwa zasilacze (akurat jeden kupiłem i jutro będę testował):

- Enermax Modu82+ 625W

- Seasonic M12D 850W (tego biorę)

 

Ja mam 530W i musze powiedzieć, że jak chcę robić duże OC, to 530W bywa mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo BeQuiet Dark Pro 650W. SeSonic jest super ale 850W dla GfaRm bez sens. 650W to maks co będzie jeszcze z zapasem więc spokojnie kilka lat pociągnie takie obciążenia.

Jakie by nie były problemy z ramem zasilacz i tak jest do wymiany. A te proponowane będą dużo lepszej jakości niż obecny revoltec.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromusa miałem przed obecnym bequiet - jest to naprawdę stara konstrukcja - ale dla mnie to problem 4x1GB i ustawień płyty pod taki kwartet.

to znaczy co moze byc zle ustawione? teraz zauwazylem, ze jakakolwiek proba podkrecenia tego procka na Asus P5Q konczy sie bledem BSOD 7E przy uruchamianiu systemu... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi pamięci - zwłaszcza poboczne TRFC, napięcia dla pamięci i mostka... Obsadzanie 4 banków RAM teoretycznie identycznymi kośćmi jest dość karkołomne jeśli chodzi o kręcenie. Dokładając do tego kręcenie Quada 45nm - 10 zdrowasiek dla nerwów.

Było kilka razy podawane ustawienie dla P5Q - wyciągnij jeden kit ( najlepiej z DIMM #1 i #3 ) i zobacz czy cokolwiek to zmieni. Ale najpierw bym wywalił zasilacz bo nie sądzę że jego sprawność oscyluje w granicach wiekszych niz 70%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GfaRm

Dobrze ci radzę i myślę, że inni forumowicze mnie poprą: WYWAL TEN ZASILACZ ZANIM ZABIERZESZ SIĘ ZA OC!

 

Masz fajną płytę, fajny procek, niezłą grafę ... nie szkoda ci ich? Twój zasilacz jak był nowy dawał maksymalnie 25A na linii 12V a ma tylko jedną linię 12V. To jest nawet poniżej specyfikacji 9800GTX a ty chcesz tym wyżywić całego kompa (quad i 4 dyski) i jeszcze go podkręcać?

 

Nie licz, że to przy jakichkolwiek ustawieniach komputer będzie ci działał stabilne. W sumie mogę się założyć że na defaultowych ustawieniach GTA IV się i tak wywali. To że próbujesz podkręcić to fajnie, ale wiedz że opuchlizna z kondensatorów na płycie ma z zwyczaju nie schodzić z czasem. Szkoda by było pewnego dnia zobaczyć jak się komp nie uruchomi, bo kondensatory jak popcorn powybuchały. Serwis gwarancyjny takich płyt nie przyjmuje. Nie ty pierwszy o zakupie nowego zasilacza myślisz na samym końcu, mam nadzieję że nie będziesz o nim myślał po fakcie jak ten Revoltec zabierze do krainy wiecznych megaherców swoich przyjaciół z budy.

 

@rafa

Seasonic M12D 850W biorę bo chciałem coś mocnego w zakresie ok 600pln. Po prostu po przeczytaniu recenzji w SPCR byłem w szoku. Składałem już komputer z BeQuiet Dark Power i jest cichutki. Seasonic jest ... miałeś kiedyś takie wrażenie, że jest tak cicho, że popadasz w obłęd? No to dokładnie taki ten zasilacz jest ... obłędny :) Poza tym 80A na 12V w 2 liniach ze sprawnością 85%. Dziękujemy za uwagę i reszta zasilaczy może się schować.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GfaRm

Dobrze ci radzę i myślę, że inni forumowicze mnie poprą: WYWAL TEN ZASILACZ ZANIM ZABIERZESZ SIĘ ZA OC!

 

Masz fajną płytę, fajny procek, niezłą grafę ... nie szkoda ci ich? Twój zasilacz jak był nowy dawał maksymalnie 25A na linii 12V a ma tylko jedną linię 12V. To jest nawet poniżej specyfikacji 9800GTX a ty chcesz tym wyżywić całego kompa (quad i 4 dyski) i jeszcze go podkręcać?

 

Nie licz, że to przy jakichkolwiek ustawieniach komputer będzie ci działał stabilne. W sumie mogę się założyć że na defaultowych ustawieniach GTA IV się i tak wywali. To że próbujesz podkręcić to fajnie, ale wiedz że opuchlizna z kondensatorów na płycie ma z zwyczaju nie schodzić z czasem. Szkoda by było pewnego dnia zobaczyć jak się komp nie uruchomi, bo kondensatory jak popcorn powybuchały. Serwis gwarancyjny takich płyt nie przyjmuje. Nie ty pierwszy o zakupie nowego zasilacza myślisz na samym końcu, mam nadzieję że nie będziesz o nim myślał po fakcie jak ten Revoltec zabierze do krainy wiecznych megaherców swoich przyjaciół z budy.

 

@rafa

Seasonic M12D 850W biorę bo chciałem coś mocnego w zakresie ok 600pln. Po prostu po przeczytaniu recenzji w SPCR byłem w szoku. Składałem już komputer z BeQuiet Dark Power i jest cichutki. Seasonic jest ... miałeś kiedyś takie wrażenie, że jest tak cicho, że popadasz w obłęd? No to dokładnie taki ten zasilacz jest ... obłędny :) Poza tym 80A na 12V w 2 liniach ze sprawnością 85%. Dziękujemy za uwagę i reszta zasilaczy może się schować.

ok, ok, brzmi bardzo rozsadnie to co napisales i to co napisali inni powyzej, zgadzam sie, ze moja obecna konfiguracja to szczyty mozliwosci biednego Revolteca Chromusa II, byc moze moje ostatnie testy z podkrecaniem go dobijaja... na plycie glownej sa na szczescie solid state kondensatory wiec moze wytrzymaja te pare dni do przyjscia nowego zasilacza. Juz raz u kolegi widzialem popuchniete kondensatory na plycie glownej, wtedy zastanawialismy sie od czego to sie porobilo (plyta Gigabyte) a teraz sie dowiaduje, ze to moglo byc od syfnego zasilacza w jego kompie...

Tak wiec na pierwszy ogien pojdzie zasilacz ale pamieci pewnie tez bede wymienial, na jakies 2x2GB a nie jak teraz 4x1GB.

No wlasnie, co polecacie? Nie mam zamiaru cwiczyc ekstremalnego overclockingu ale stabilne 3,5 GHz na tym procku by mnie interesowalo (jako chlodzenie mam Arctic Cooling Freezera Pro 7, mam nadzieje ze styknie na 3,5 GHz). Jeszcze popatrze w sieci na jakich pamieciach ludzie kreca P5Q. Ale jak ktos ma gotowa sugestie DDR2 to bedzie mi milo :rolleyes:

 

A co do zasilacza, to ten Seasonic 850W jest w cenie BeQuiet Dark Power 650W. To Seasonic jest jeszcze cichszy od BeQuite czy to tylko taka twoja figura retoryczna? ;-) Marka jakas taka nieznana, przynajmniej w Polsce. Dopytuje, bo jeszcze dzis chce zamowic zasilacz.

 

Dzieki za super pomoc!

 

P.S. Aha, zeby nie bylo, czasami (montujac nowe elementy skladaka) zastanawialem sie jak ten Revoltec to wszystko wytrzymuje :-) Np. 3 linie zasilajace karte graficzna (a Revoltec ma tylko jedna dedykowna linie zasilajaca grafike)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GfaRm

Revoltec ma tylko jedną dedykowaną linię zasilającą na wszystko co korzysta z 12V, a nie tylko na grafikę. Stare kompy (AthlonXP, Pentium 4) miały to do siebie, że zasilanie brały z 3.3V i 5V, dlatego zasilacze miały wtedy mocne tylko te linie, a 12V to CD-ROM i dyski obsługiwało.

Obecnie prawie wszystko idzie z linii 12V i dlatego taki zasilacz sprzed 2-3 lat nie jest w stanie dać sobie rady.

 

Co do firmy Seasonic, to oni przeważnie robią zasilacze OEM do serwerów. Możesz je zobaczyć w Fujitsu-Siemens, HP, prawie wszystkich komputerach Apple. Firma rzadko wypuszcza coś na rynek retail, ale jak wypuszcza to jest dobre. Zasilacz jest na liście polecanych na serwisie SPRC:

http://www.silentpcreview.com/Recommended_PSUs

 

A kolesie z tego serwisu jak słyszą szum wiatraka albo widzą niestabilne napięcie, to ich krew zalewa. Ogólnie recenzje tego zasilacza są zwykle 9/10 np:

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=...ry&reid=127

http://hardwarebistro.com/index.php?option...850W-PSU-Review

http://www.bit-tech.net/hardware/psus/2009...0w-psu-review/1

 

Miałem przyjemność obcowania z tym cudem i za żadne skarby nie zamieniłbym na cokolwiek innego. Antec Signature, Enermax 82+ to przy nim po prostu niższa liga. W tej cenie nie ma żadnej konkurencji.

 

@Orgiusz <-- tu poprawiłem nick Pana Moderatora bo był zły

Przepraszam za offtopic na temat zasilaczy. Poprawię się, obiecuję.

 

@GfaRam

Tutaj tak dla osłody, żeby cię zniechęcić do podkręcania na słabym zasilaczu. Zobacz jak wybuchają kondensatory solid state:

http://capsmod.net/forum/viewthread.php?ti...%3D1&page=3

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, fajnie, jednak zanim wywale 600zl na Seasonica to chcialbym sie zapytac o cos takiego, lista sporzadzona na podstawie Ceneo (ceny rosnaco):

 

Cooler Master Silent Pro 700W (RS700-AMBAD3-EU) 374zl

Corsair 750W (CMPSU-750TXEU) 400zl

Corsair 650W (CMPSU-650HXEU) 405zl

Corsair 850W (CMPSU-850TXEU) 447zl

Enermax Pro82+ 625W EPR625AWT 500zl

BEQUIET DARKPOWER PRO 650W BN073 552zl

BEQUIET DARKPOWER PRO 750W (BN074) 584zl

ANTEC TruePower Quattro 850W 580zl

Seasonic 850W (M12D-850) 610zl

 

OCZ odpadaja bo sa glosne (chociaz tanie), glosne pewnie dlatego, ze maja wiatraki 120mm... BeQuiet sa w wersji Darkpower i Straightpower. Bede robil dochodzenie jakie sa roznice.

Chodzi mi o to, zeby nie przeinwestowywac :-) Patrzac na twoj wyszlifowany na lustro procek masz z pewnoscia zupelnie inne priorytety niz ja jezeli chodzi o overclocking. Maniakiem extremalnego overclockingu nie jestem i nie zamierzam byc (choc kurna kto wie, nigdy nie mow nigdy), chociazby ze wzgledow ekologicznych. Szczerze mowiac troche sie zdziwilem, jak sie dowiedzialem, ze moj komputer w obecnej konfiguracji w stresie bierze 450W. Zreszta domyslalem sie ze pobiera raczej duzo pradu, bo grajac w jakas wymagajaca gre, moglem spokojnie w pokoju wylaczyc kaloryfer. Do ogrzania pomieszczenia wystarczyl Half-Life lub FSX ;-)

 

Wracajac do meritum, chce po pierwsze bezglosny zasilacz (w stresie moze halasowac), co pozyje przynajmniej te 6 lat (tak jak moj obecny Revoltec) i pociagnie moja obecna konfiguracje. Tyle i az tyle :-) Kupujac Revolteca 6 lat temu (a moze 5, nie pamietam dokladnie) pamietam ze byl drogi ale nie zaluje ani jednego euro (byl kupowany w Niemczech). Jakosc i cisza przez 6 lat.

 

Wracajac do mojej listy, to co mam ostatecznie wybrac biorac pod uwage moje wyboldowane kryteria? :-)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie dziekuje za wszelkie sugestie, porady i cierpliwosc! ;-)

 

P.S. O kurcze, zrobil sie troche off-topic.... sorry

Edytowane przez GfaRm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GfaRm

Nie, mylisz się. Nie jestem jakimś ekstremalnym overlockerem. Zobacz na moją sygnaturkę. Podkręcam tylko do poziomu, gdzie ma to sens. Po prostu uwielbiam ciszę i ty chyba też. Każdy element jaki dało się zrobić na lustro, mam zrobiony na lustro. Co dało się zrobić pasywnie, to jest pasywnie. Jak wiatrak mógł się kręcić 800 obr/min to u mnie kręci się 700obr/min. Wszystko to po to, żeby nie słyszeć szumów i piszczeń wiatraków. Mocnego zasilacza potrzebuje, bo obecnie w budzie mam 4 dyskową macierz i boję się, że to trochę za dużo na Tagana 530W. Lepiej dmuchać na zimne, więc chwilowo mam wszystko nie kręcone.

 

Z tych zasilaczy co wymieniłeś to polecam tylko 2 modele, ten bardzo polecany wybolduję, żeby był dobrze widoczny:

- Enermax Pro82+ 625W EPR625AWT 500zl (chociaż Enermax Modu82+ 625W jest lepszy)

- Seasonic 850W (M12D-850) 610zl

 

Coolermaster'a nie znam. Corsair cichy nie jest. BeQuiet to jednak klasa niżej od Seasonic i Enermax a w wyższej cenie.

 

Zresztą jak chcesz cichy i dobry zasilacz to zobacz sobie na zestawieniu SPCR. Ci kolesie znają się na rzeczy jeśli chodzi o testy zasilaczy i możesz wiele się nauczyć od nich. Nie testują sprzętu pod względem mocy tylko energooszczędności i ciszy.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ten Seasonic 850W w polsce jest niedostepny (lub bardzo ciezko go dostac ;p )

no na Ceneo jest, w az dwoch sklepach, za 610zl... no chyba ze nie ma a pisza ze jest, nie wiem, przekonam sie o ile zamowie... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coolermaster'a nie znam. Corsair cichy nie jest. BeQuiet to jednak klasa niżej od Seasonic i Enermax a w wyższej cenie.

Teraz dowaliłeś :D BeQuiet jest tej samej klasy co Enermax i Seasonic, trzeba tylko porównywać te same linie modelowe. Są tanie, średnie i najwyższe tak samo jak u Enermaxa.

Corsair HX jest cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie powtórzę to co rafa napisał, wersja Corsair HX jest cicha - w moim przypadku 520W - nic nie słychać a procesor podkręcony do 4,0 i w grach czy pod czas LinXa obroty rozkręcają sie do 850

 

wiec jego polecę - ale tak samo polecę enermaxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic q9400 w proline klik. Nie wiem tylko jak to zrobic, zeby jak to sie mowi bylo dobrze. Zaczne od tego ze nie chce wieej od tego quada niz 3.2ghz (nie mam kasy na kupowanie mega chlodzenia). MSI IP35 neo2 + corsair 450W mysle da rade.

 

Powiedzcie mi prosze czy biorac po uwage w/w powiniem sie zastanawiam w ogole jaka rewizje MUSZE dostac do inaczej bedzie kiszka? Czytam watek i myslalem ze rev. e0 to cos dla o/c, a widze screeny z rev. r0 przekraszajace 4Ghz :) jak to w koncu jest i na co powinienem zwrocic uwage kupujac ten procesor?

 

PS. Ktos ma doswiadczenie z proline, kiedy to chcelibysmy dokonac zakupu cpu konkretnej rewizji? Da sie z nimi dogadac? (nie moge sie do nich dodwonic cos dzisiaj).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...